Притеснение за едното кра4е...

  • 571
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Здравейте мамита,нещо не ми работи търса4ката,може да се повтарям,но ми е доста притеснено!Сега се връщам от консултация и там педиатърката ме притесни,като прегледа малката,каза,4е на едното кра4е има гънка,а на другото няма(много по-малка),даде талон за ортопед и мисля тези дни да ходим до Горна баня на преглед(завися от мъжа ми)! Имал ли е някой такъв проблем и за какво става дума,минал ли е някой по този път,ако имате и координати на някой добър ортопед!Много ще съм благодарна на всякакъв отговор!БЛАГОДАРЯ ВИ!

# 1
  • Мнения: 625
Нямате време за губене-заминавайте на ортопед!Може и да не е нищо сериозно,но може да се окаже луксация.

# 2
  • Мнения: 3 116
Педиатърката е трябвало да ви даде талон за ортопед преди бебчето да навърши 2 месеца, до тази възраст се правят по принцип тези прегледи защото ако бебето има проблем той се оправя много по-лесно до тази възраст, ех тези педиатри !

За гънките, ние като ходихме на ортопед, той каза че метода за търсене на луксация със симетрични гънки отдавна се смята за неточен и не се ползва. Ще ви прегледат на ехограф.

Така че не се притеснявай излишно, целувки и кажи после как е минало  Heart Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 3 386
И ние имахме разминаване на гънките, но това не е ефективен метод за диагностициране на луксация.
Ходих при Драганов - Военна болница, малко е странен, но казват, че е добър ортопед, успех и не се притеснявай излишно!

# 4
  • Мнения: 1 877
За съжаление снищо не мога да помогна,освен със стискане на палци и молби!Дано не е сериозно.Между другото и нашаТА педиатърка не ни е пращала на такъв преглед при ортопед...сигурно си пести направленията...

# 5
  • София
  • Мнения: 1 424
препоръчвам ти ортопед в горна баня - доктор алексиев.
ние ходихме при него и сме много доволни. ето саита му, за да разгледате и прецените - www.einet.bg/~alexiev
uspeh

# 6
  • София
  • Мнения: 107
Здравей, и ние имаме разминаване в гънките, но ортопеда в Горна Баня ми каза, че това въобще не означава, че детето има луксация. След преглед с ехограф установи, че детето е напълно здраво.
Не се шашкай, успех Hug

# 7
  • Мнения: 3 116
И ние ходихме при Драганов в поликлиниката на ВМА.

И на нас не ни дадоха направление, даже не ни и казаха за този преглед. Добре че беше форума да разберем за прегледа и отидохме и си платихме  Confused Така е то, в нашата мила родина  ooooh!

# 8
  • Мнения: 7 416

За гънките, ние като ходихме на ортопед, той каза че метода за търсене на луксация със симетрични гънки отдавна се смята за неточен и не се ползва. Ще ви прегледат на ехограф.

     Peace Peace Peace

# 9
  • Мнения: 17
Когато беба беше на 2 месеца ни дадоха направление за ортопед и я заведох в Горна баня. Поставиха й диагноза двустранна дисплазия, платих си 13лв за ехографа (там се плаща) и 18лв за едни гащи, които д-ра нарече фрейки и които трябваше да носи 45 дни. Страшно се бях притеснила и ошашкала и решихме да потърсим и второ мнение. От нета разбрахме за д-р Алексиев (също  в Горна баня, но не работи със здравната каса - 0889238190) и я заведохме и при него. Диагноза - здрава, подробно ни обясни и показа на ехографа какво да гледаме. Показа ни на плакат истински фрейки, които доста се различават от купените от мен....... След около месец посетихме и д-р Драганов (той работи с направления - 0898503010) във Военна болница и той като Алексиев не откри никакъв проблем със ставите. Пиша тези подробности защото знам как се чувствате. Освен пристесненията всичко това ни струваше и около 70лв, защото си изгърмяхме направлението с първия преглед. Дано да съм помогнала при избора ви на лекар и дано и при вас да е фалшива тревога.

# 10
  • Мнения: 3 537

За гънките, ние като ходихме на ортопед, той каза че метода за търсене на луксация със симетрични гънки отдавна се смята за неточен и не се ползва. Ще ви прегледат на ехограф.

     Peace Peace Peace
точно така

# 11
  • Мнения: 1 942
И ние имахме разминаване на гънките, но това не е ефективен метод за диагностициране на луксация.

И ние бяхме така  newsm78 Слава Богу нищо ни няма  Praynig Ортопеда каза, че различните гънки не са признак за куксация, защото имали значение и как са разпределени подкожните мазнинки на детенцето Simple Smile Дано и с вас всичко е ок. Стискам палци  Peace

# 12
  • Мнения: 8 505
Симетрията или липсата на такава при гънките не е критерий за поставяне или отхвърляне на диагноза.Не се шашкай предварително.Педиатърът е трябвало да даде направление за ортопед доста по-рано.

# 13
  • Мнения: 119
Мамита много,много ВИ благодаря за бързите отговори,но наистина съм адски притеснена,и аз от тука разбрах,4е се гледат на ехограф,а в нашия град не преглеждат така,та заради това ще ходя в Горна баня в петък, стискайте ми палци!Доста сме на зад с педиатрите,както са у4или на времето така работят,никакво развитие,УВИ!!!

# 14
  • Мнения: 8 917
Това с гънките е пълна глупост  - т.е. не може да се смята като точен метод сам по себе си. Така, че въобще не се шашкай. Ще я прегледа ортопед и ще се успокоиш Peace

Общи условия

Активация на акаунт