Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 19 фев. 2007, 17:53 ч.

Често пишкане през 1-2 минути

• 420
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте, майчета!
Много съм притеснена и искам да споделя проблема ни с вас. Преди две седмици детенцето ми изкара тежък грип, при който се наложи да пие антибиотик Аугментин. Лекарството ни го изписа дежурен лекар в събота, а в понеделник двама други лекари, при които заведох детето, бяха ужасени от дозата. Оказа се, че четиригодишното ми дете пие доза за деца над 12 г. и над 40кг. Намалихме антибиотика и след петя ден го спряхме. Синът ми оздравя, всички симптоми отшумяха, но се появи друг проблем. Детето започна да пишка много често. Правихме изследвания два пъти: пълна кръвна картина, утайка (СУЕ), кръвна захар и урина. Всички показатели са в норма, нищо не показва наличието на възпалителен процес. Само утайката е леко завишена, но това е обичайно след прекарано вирусно заболяване. Синът ми няма никакви оплаквания, като болка, парене и др. Единственият проблем е, че пишка много често, през две-три минути, но най-странното е, че не го прави по цял ден, а само в рамките на 1-2 часа, след което му минава. Тези пристъпи продължават вече около две седмици. В сряда имаме час за ехография.
Не знам, каква е причината. Питам детето, защо прави така, а то ми казва, че не знае какво му става. През нощта спи спокойно, не се буди и не се напишква. Когато се разхождаме също не се сеща...
Много се притеснявам, ще откача!!!
Моля ви, помогнете ми! Пишете, ако имате идея какво става с детето ми!
Благодаря ви!

# 1
Това често пишкане при момченцата се свързва с наличието на една бактерия в урината- Протеус....нещо си.Съжалявам  но забравих пълното име.Детето на една приятелка хвана такава бактерия след престой в болница и 2 курса антибиотик, единия от които беше Аугментин.Мисля че го откриха като пуснаха стерилна урина.Питай лекаря за тази бактерия-дано не е това, защото е доста упорита и се лекува бавно.Бързо оздравяване.

# 2
  • Разград
Задължително трябва да дадете стерилна урина за изследване.Знам,че се дава три дни подред от сутрешната първа урина.Изследването ще покаже от какво е.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт