Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 фев. 2005, 11:31 ч.

Мая проговаря!

• 2 013
  • 28
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
Детето ми проговаря! Много съм щастлива и леко изненадана. Вече няколко седмици прави опити да свърже 2-3 думи в изречение, и има резултат!
Мечо спи!
Маме, дай!
Бабо, ето.
Няма ода (с празна чаша в ръка)...
Бебе ходи.
Маме, тате, дай!
и други такива.
Едно ми е гордо и хубаво! И малко чудно - ей-такова човече, а вече приказва! Има над 30-40 думи в речника, и вече прави изречения с тях, и напредва страшно бързо!
Майка ми и свеки кимат многознаещо "ми да, то си е нормално.." - и аз знам, че е нормално, но все пак ми е изненадващо и едно хууубаво Wink
Знам, че ще разберете какво искам да кажа!

# 1
  • София
Бу и Дияна в този период започна да навързва изречения Wink да ти е жива и здрава. Сега известно време ще върви с мама Бу като преводач ... Wink

# 2
Честито Бу!
Нашият юнак (2г3м) сега тепърва проговаря, така че знам колко си горда. Grinning  На възрастта на Мая само мучеше Sad
Можеш да покажеш на мама и свеки моя отговор, като наблегнеш на възрастта на Митко. Определено си е напредва Мая и то бързо!

# 3
Браво на Мая,  сега ти предстой да и бъдеш говорител бая време.Такъв тренинг ще развиеш, че като чуеш японски, ще ти е ясно ,какво ти казват Laughing
   И аз така се радвах и за двамата.Димана благоволи да ми каже мамо , едва когато беше на 1г. и 4м., като междувременно спрягаше цялата рода Grinning , Момчил пък се раздрънка от 6м и викаше на как си Дада, нещо средно между Димана и кака, защото тя упорито се опитваше да го научи да и вика кака.
  А сега ,като ми застанат от двете страни като стерео и дрънкат ли дрънкат newsm77  и аз с един ей такъв поглед  #Crazy , отговарям "Да, мамо", "Добре, мамо", ама пак ми е кеф де Laughing .

# 4
Браво на Мая!!! Абе нормално, нормално, ама проговарянето си е истинско чудо - окончателно превръщане в човек, венец на онто- и филогенезата!  Stuck Out Tongue
Хехе, Анна като каза "тати няни", баща й се похвали на целия град!
Да ти е честита малката бърборанка!

# 5
  • София
Браво на Мая! И честито на гордата мама - сега вече ще си приказвате по цял ден, по женски Wink !

# 6
Страхотно чувство,

Янето и то взе да ги навързва по две, но рядко

Баба апи - баба хапе
Дай ода - дай вода
Ади нани - Хайде да спим Wink /много ми е любимо/

Иначе като е при майка ми разглеждат един буквар, баща ми каза че го "изчела" от кора до кора - съдрала му е кориците Laughing
Изведнъж се отприщи да повтаря по картинки
иба - риба
агити - агънце
даба - жаба
тюк - чук

Не знам дали осъзнава какви ги дрънка, по-скоро имитира каквото чува.

# 7
  • Варна
Tada ЧЕСТИТО! Много са сладки тези моменти. Първата думичка, първото изреченийце...
Толкова бързо ще започне да включва и нови думички в изреченията, че ще забравиш че някога не е можела да говори! #Silly
 Ние снощи записвахме Буба как рецитира стихотворение за мама (подготвят празника в детската ясла) и като прехвърлихме файла в компа, та като започнахме да пускаме разни стари записи.... Ех, какво умиление ме изпълни!  Heart Eyes Направо сякаш тя никога не е казвала "Па-па" "Ня-ня" (имаше на една витрина едни патета и веднъж ритнахме витрината без да искаме и лелята отвътре ни се скара, та това ми обясняваше на единия запис). А сега едни сложни изречения, ша ти скрий шапката! И включва думички, на които не знае значението, но... да ги има.
"Може ли да ми предложиш да ми купиш море на Суза!" казано с най-сериозния тон, който може.  #Milti  #Crazy

# 8
Браво на Мая  #Milti и на мама, страхотно е чувството, а и става по-лесно гледането, вече няма да гадаеш къде точно я убива обувката  Wink

Цитат на: big mama
Браво на Мая,  сега ти предстой да и бъдеш говорител бая време.Такъв тренинг ще развиеш, че като чуеш японски, ще ти е ясно ,какво ти казват Laughing
   И аз така се радвах и за двамата.Димана благоволи да ми каже мамо , едва когато беше на 1г. и 4м., като междувременно спрягаше цялата рода Grinning , Момчил пък се раздрънка от 6м и викаше на как си Дада, нещо средно между Димана и кака, защото тя упорито се опитваше да го научи да и вика кака.
  А сега ,като ми застанат от двете страни като стерео и дрънкат ли дрънкат newsm77  и аз с един ей такъв поглед  #Crazy , отговарям "Да, мамо", "Добре, мамо", ама пак ми е кеф де Laughing
.

Grinning  Grinning  Grinning  Доста се посмях, аз за това не бързам да проговаря малкия, че с баткото все исках да говори, а то сега мълчи само докато спи  #Silly   Grinning . А като започнат и двамата, леле какво ме чака  Wink . Да са ни живи и здрави!

# 9
  • Букурещ
Браво!! на Мая #Milti  #Milti  #Milti
чакай да видиш после какво е, като иска да ти обясни нещо с по 7-9-10 думи, опитвайки се да стане история, от по няколко 7-9-10 думи - и става цяла приказка.

после не можеш да им затвориш устата.

# 10
  • Sofiа
Ей супер. Честито Бу - вече ще си имаш малка бърборанка. И да записваш бисерчетата  Stuck Out Tongue

# 11
Браво на голямото момиче Мая! Да продължава все така да ви радва!
Вярно е,че стават все по-големи бърборковци,но такива сладки неща казват,че човек да ходи с тефтера след тях само! Ето го и нашето последно постижение:Криси яде банан,кората се обелила на две тънки ивички и две широки ленти.При което той заявява: мамо бананът те гледа с мустаците напред!

# 12
Бу, миличка, много е хубаво това, което изживявате тримата в момента. Искрено ви се радвам и умилявам.  Heart Eyes

Не обръщай внимание на каквито и да било реплики за "нормалното". Това си е твойто детенце и, когато нещо ново се случи, винаги е уникално, а не просто нормално.  Heart Eyes

# 13
Честито ти говорешо човече. И аз много се радвах когато Радина ми свърза изречение от 3 думи - беше на 1г6м, и не можех да повярвам че за два месеца се научи да говори добре, но сега ми е трудно да я накарам да замълчи и за 2 мин.  постоянно пее, рецитира и се сърди ако не я слушам.

# 14
Честито Воо! Мая е вече една малка говореща госпожица! От сега насетне комуникацията става по-лесна...или по-трудна, когато се опита да ти обясни някои неща с нейни си думи и ти напрягаш цялото си налично сиво вещество, гадаейки какво точно иска да ти каже малкото съкровище... Wink  Rolling Eyes Купона предстои! Grinning

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт