Помогнете ми при избора на дограма

  • 21 851
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 341
Момичета, една приятелка  трябва да си смени дограмата. Проблема е, че е с ограничен бюджет. Като евтин вариант са й препоръчали Блик. Но пък на мен ми казаха, че не са много качествени. Има ли някой идея от къде може да поръча дограма и да не й одрежат  главата.  Ще съм Ви благодарна  ако ме насочите. Ако се притеснявате от реклама, пишете ми на лични.
Мерсаж

# 1
  • Мнения: 595
До колко пари и какви квадрати?

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
Евтин, но некачествен, ако ще е български профил нека да е Waiss profil, те са значително по-качествени от Блик

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 569
И аз съм за Вайс- 3 или 4 камерна, според парите и.

# 4
  • Мнения: 1 341
Благодаря Ви за отговорите. Пообъркала съм Ви. Не е за дома й, а за сгладове и за огромна витрина, която няма да се отваря. Тя каза, че разликата в цената тна немската  и българската дограма била почти двойна... Това е сериозна разлика

# 5
  • Мнения: 1 341
А има ли някой преки наблюдения над българската дограма?

# 6
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Вайс профил - НЕ!Блик - също!
Най евтин и качествен материал е Рейхал...заслужава си парите.Немска дограма, но с 20 год. гаранция, има и доста по - добри, но т се и по - скъпи, като Кьомерлинг, например.
работя във фирма за дограма и никога не бих си сложила българска, независима от нейното име...
У нас, сме с Кьомерлинг, най - скъпата, но дограма се сменя един път...по - добре приблизително 200 лв. повече, но завинаги, отколкото дограма по 0- евтина, на след 2 години за смяна.......

# 7
  • Мнения: 139
Аз пък на пук на последното мнение ще препоръчам Профилинк. Рейхал за сефте чувам такава дограма  Thinking да няаш в предвид Рехау  newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 10 825
работя във фирма за дограма

kaleia, надявам се че от скоро работиш във фирма за дограма. В противен случай изказването ти не показва особен професионализъм.
1. Рехал е Рехау, нали?
2. 20 години гаранция на дограма?! Коя е фирмата, която дава 20 години гаранция? Или имаш предвид, че профила е с 20 години гаранция, което е нещо мноооого по-различно от гаранция на дограмата.
3. Моля да ми обясниш за Кьомерлинг с какво точно са най-добри. Наистина се интересувам не се заяждам

# 9
  • Мнения: 139
За 20 години гаранция на профила е много малко. "Гадната българска Профилинк" е с 50 години гаранция на профила, а немските удрят и по 80  Laughing Изтъквам профила Профилинк, защото с такъв работим за другите само съм чувала мнения от хора, нямам преки наблюдения за качеството :>

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
След много обикаляне се убедих, че фирмата, която ще сглоби дограмата е пъти по-важна от самия профил. Съветвам Ви да гледате качеството на сглобяване, това което си е правено с теслата и допотопни машини си личи, просто се вгледайте в ръбчетата, и т.н, дори и на мострите им си личи.... Ние сме си харесали фирма, работят с Рехау, не е най-хваления профил, но ми хареса как са ги сглобили. Кьомерлинг също гледахме, но си бяха мърляво сглобени ...
Дали съм права ще си проличи след някоя друга годинка  Grinning

# 11
  • Мнения: 164
Ние също сме с Кьомерлинг и сме много доволни!!

# 12
  • Мнения: 332
Ние сме с pvc Профилинк 5 камерна с троен стъклопакет, но се предлагат и по евтини варианти ( 3 камерна с 2 стъкопакет). Страхотна шумоизолация!!!От старата дограма като валеше по-силно и по стената се стичаха вадички, а сега и капка не пропуска.

# 13
  • Мнения: 4 068
А какво ще кажете за Ролпласт? Моите родители са се насочили от нам да поръчват дограма, та ако имате отзиви/добри или лоши/ споделете моля, за да не се прецакаме нещо.

# 14
  • Мнения: 1 873
Аз препоръчвам Века, а родителите ми си сложиха Trocal, пет камерна и са много доволни.Шумоизолира и не образува конденз.

Общи условия

Активация на акаунт