Вече ще полудеяяяя!

  • 2 615
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 364
И Алекс премина през този период. Хората ги делеше на жени и мъже. От мъжете много плачеше.

# 16
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Най-вероятно ще отмине!

При нас, за съжаление ли, за радост ли, е обратния вариант. Детето ми е безкрайно доверчиво.

# 17
  • София
  • Мнения: 203
 При нас това започна от момента, в който я дадох на ясла - като видя, че сутрин я оставям на някаква си леличка и после си тръгвам............и вече всеки около нас е заплаха за нея - мисли си, че ще я оставя и ще си тръгна

# 18
  • Мнения: 4 473
Естествен период, ще отмине. Нищо обезпокоително няма. Остави детето само да реши кога ще допусне и други хора близо до себе си. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 226
Надявам се скоро да отмине защото не издържам вечееее smile3511 Все още е така Tired
Днес дори имахме гости а тя лягаше на земята и се тръшкаше и ревеше щом някой се доближеше до нея.Голям кошмар е всичко това Tired

# 20
  • Мнения: 24 467
Все пак, Териса, не се ли посъветва със специалист? Не съм песимист, но отново мисля, че това не е нормално и чакането с нищо няма да помогне.

# 21
  • Мнения: 1 640
Точно обратното положение е при нас.И като 1 годишно и сега на 2,5 г.е много общитела,запознава се с хората в градинките,говори им ,смее се и винаги е била отворена към непознати.Често съм размишлявала как да й повлияя в обратна насока,но умерено,а не да изпадне в в крайност,както може би е при вас.В квартала има дете,което още от 7-8 мес.не даваше никой да се доближи до количката му-викаше,ревеше сякаш приближаващият ще го коли.Като тръгна да ходи,пак трябваше да го заобикаляме,че да не ореве парка.Други деца също не допускаше край себе си.Сега то е точно на 2г и 1 мес.-горе-долу е по-контактно и не реве много.Някъде около 1,6г.се пооправи.Ама пак си е проклетийка.
  Изводът е ИНДИВИДУАЛНИ особености си имат децата и по различен начин пречупват заобикалящата ги действителност и  различно приемат непознати,но и гените си казват думата.
 

# 22
  • София
  • Мнения: 245
Според мен децата са си различни. Имам приятелки, децата на които никога не са минавали през този период. При дъщеря ми обаче това признаване само на мама продължи много дълго. Аз обяснявах на всички, че тя е в такава специфична фаза, ама в един момент започнаха да не ми вярват  Simple Smile Когато тръгна на ясла на 1.6 г. се скриваше в един ъгъл и не искаше да играе с децата.  И все пак всичко това мина и сега си играе с всички. По отношение на възрастните има избирателен подход, някои ги предпочита пред мама, други не иска да ги погледне. Давам този пример, за да ти кажа, че не е ясно кога и как ще се промени, но според мен няма нищо ненормално. Въпросът е ти да издържиш!
Стискам палци да е кратка фаза  Peace

# 23
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Не сме имали такъв проблем,от много мънички се е налагало да ги гледат ту баби,ту приятели или съседи,свикнали са с много хора около тях. Peace

# 24
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
И моя син ревеше откакто стана на 10 м. ,та до 1 г. 6м., но не толкова от други хора, а когато отиваме на непознато място.Още от вратата се започваше с рев и нищо не беше в състояние да го спре.Затова и престанахме да ходим на гости близо около 1 г.Преминава...Всичко с времето.. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 585
Аз бях така като дете но просто ненавиждах да ме мачкат , а хората точно това правеха още като ме видеха , аз бях с огромни червени бузи , ако само си говореха с мен спокойно и с уважение се държах много добре , но в момента в който посегнеха да ме пипат и вземат на ръце , аз започвах да пищя , а по-късно и да хапя , просто вече имах фобия ще че започнат да щипят по-бузите най-вече или да ме  подхвърлят и мачкат грубо .Не знам сигурно има деца на които им харесва , но аз го възприемах като грубо навлизане в личното ми пространство , като заплаха , започнах да хапя жестоко всеки непознат опитал се да ме пипа , без да пита и така ме оставиха на мира , само говореха от разстояние при което бях много спокойна и доволна . Не знам дъщеря ти е малка предполагам  че  просто е в такъв период , дъщеря ми е на 5 месеца и от две седмици реве ако непознат започне я вземе в ръце , прегледите при лекар станаха кошмар , а преди се смееше на всички и на всичко , но си мисля че е нормално , това е нормален инстинкт за самосъхранение , освен да се търпи докато отмине  май друго няма . Межди другото дъщеря ми е по-спокойна с непознат във вкъщи при позната обстановка

# 26
  • Мнения: 351
И аз смятам, че това е само период, през който ще премине детенцето. Peace
Ние със съпруга ми заминахме за Париж точно в деня, в който дъщеря ни навършваше 1 година. Като се върнахме след 2 седмици пръвите 10-15 минути се страхуваше и  не можеше да ни познае. После много ни се зарадва. Само че, поне  месец след това плачеше когато тримата бяхме в спалнята и татито реши да излезе. А от ме не искаше да се отделя въобще, и при бабите и дядовците не искаше да отиде, радва им се ама аз да я държа, дори в тоалетната ходихме заедно. Постепенно, обаче, това отшумя и сега пак е много контактно мониченце.

# 27
  • Мнения: 3 405
Не го карай на сила да говори с други. След време ще отмине.
Постепено да свикне, отначало с връстници, дечица, млади хора. Забелеежи точно какви хора го плашат - възрастни, баби, мъже, или всякакви.
Спокойствието е много важно-твоето, децата усещат.

# 28
  • Мнения: 226
Днес отново се трашках ме цял ден #Cussing out
Лекарката ме успокой че ще отмине този период бързо. Praynig

# 29
  • Мнения: 65
ние пък сме в  този период  пове4е от година /в къщи постоянно ми е лепната, а навън непременно трябва да съм зад гърба й,независимо дали е в пясъка или  е на детската площадка с децата.Явно има нужда да ме държи  под око Sunglasses Прежалила съм се ве4е! споко, все ще мине.......

Общи условия

Активация на акаунт