Какво мислите за цените на жилищата в България?

  • 3 945
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 098
То българина винаги е бил магьосник - аз все се чудя - как с 300лв. на месец и кола си купува и я кара нон стоп, и на море всяка година, че и апартамент изплаща Wink Wink

  bouquet
Така де,да си дойдем на думата. Wink
Моя позната в Бг твърди  Mr. Green 4е полу4ава 250 лв.заплата,издържа апартамент,кола,дете сама.Има само баЩа,на който непрекъснато помага.Та с тази заплата отгоре на вси4ки по_горе изброени разходи,плюс оби4айните други,има и гледа4ка за детето. Laughing
Аз тук ако,да ре4ем полу4авам 250?/мес.само за градина няма да ми стигнат. Laughing
Така,4е това са вариантите или са магьосници,или послъгват за пред хората. Wink

# 61
българинът "реве' изключително виртуозно. аз все още/предвид, че от доста години живея в чужбина и само преди няколко часа съм се върнала от Бг/ не мога да я схвана тази хватка- да получаваш 300, да спестяваш 200 и да харчиш 500  Crazy Shocked Mr. Green. мъжът ми каза, че ако го науча тоя номер, милионери ще станем за нула време.
иначе за имотите, почти съм специалист Wink, инвестирала съм солидна сума в недвижими собствености преди време и се радвам, че цената им само зa  2 години се качи на места със 100 %/банка не може да ми донесе тавака лихва от парите ми/.
но честна дума, с ръка на сърцето не го чаткам изобщо-как с лека ръка се теглят заеми, в огромни/за мен лично/ размери и все гледат обзавеждането/и въобще каквото и да е/ да е марково/каквото и да значи това Wink/.

# 62
# 63
  • Мнения: 2 907
сънденсър, уау как звучи на български името ти, статията я прочетох, пълна е с правописни и граматически грешки ( това са българските журналисти, трябваше да си остана в БГ, дефинитли...), та да - май наистина е вярно, че София = Лондон. По цени на имотите.

А твоето име от филмовия фестивал ли идва? ( това е много интимен въпрос, ако искаш не ми отговаряй)  Wink

# 64
  • Мнения: 1 393
Какво мисля ли?  Confused
Идва ми да се гръмна като се сетя, че преди по- малко от 4-ри години продадохме 3-стаен апартамент на пъпа на София (точно над кино 'Витоша", на ъгъла на Витошка и Патриарха)  за...$ 42 000.  Banghead
...но нищо де- имаме и една изостанала панелка, та нея, докато се назлъндисваме дали да я продаваме или не, току виж сме я пазарили и за 100 000 евро.  Crazy

Иначе какво да кажа- ужас. Никога не бих си купила имот в България. Милион други места ще избера преди това (за съжаление), особено пък с тези цени, качество и начин на предлагане.

# 65
http://www.plovdiv24.com/news/24097.html

Тук всички реват колко е скъпо и като погледна излиза 1600евро на кв метър или 200долара на кв ft-грубо-и в момента лухвата е 6% на фиксиран 30 години заем. Цените на всичко друго не виждам да е толкова по-евтино-по скъпо ми се вижда, да не говорим каде са ни заплатите-магъосници неземни са тез в БГ:lol:
MrsG не съжалявай, надявам са че си вложила парите разумно. Съжалявам ам са толкова несравними нещата-чудя се кои американец ще иде да живее в Марково newsm78

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 21:19 от SimonaMona

# 66
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Абе при нас е повече като 3600 евро на кв. м., ама за тия пари поне взимаш всичко готово, измазано, с кухня и баня луксозни, а не нещо, което след това ти трябват още толкова пари, за да го довършиш или ремонтираш.

Аз друго не мога да разбера, като кажат Х евро е цената на кв. м., ама дали е ново/старо/в коя точно част на града, май няма толкова значение. Ей това ме дразни, от имот до имот има страшна разлика, която не е отразена в цената, защото еди кой си взел еди колко си пари, що пък и аз да не искам толкова.

А най-много ме дразни как всъщност няма реална статистика за покупки и продажби, защото всичко живо лъжа, като иде да регистрира сделката. Така без независим външен източник никога не можеш да разбереш къде свършва свободния пазар и къде почва спекулата.

# 67
  • Мнения: 6 390
Преди няколко години си спомням, колко шокирани бяхме, като разбрахме. че фамилна вила в Приморско се продаваше за пари който Мадона беше обявила за нейното имение в Л.А.  -  същия ден го бяхме чели в клюкарски вестник...
без коментар  Crazy

# 68
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Моми4ета,я кажете как стои въпроса когато реШиШ сам да строиШ.Все си мисля,4е така би излизало доста по евтино,поне тук е така.Мъж ми е реШил след време да продаде панелката в провинцията и да построи малка,спретната къЩурка с 3 декара салата отпред.

# 69
Прави сте момичета, че цените са високи, че качеството е ниско, че се перат мръсни пари и т.н., обаче е несериозно да се сравняват с цените в Лондон примерно. Аз живея в Милано. Тук апартаментите са в пъти по-скъпи от Софийските, да не говорим за провинциата.Бих инвестирала в България ако живеех там, или поне ако имах доверен човек да ми върши работата. От далеч не става.

# 70
Аз пък мисля че е сериозно. Защо да не сравняваме?Никога не съм била в Милано, но съм сигурна цхе покупателната възможност е доста по висока, да не говорим че София не може да се сравнява с Милано, нали newsm78Или греша newsm78

# 71
София е най - абсурдното място на което сам пребивавала. Льже се и се краде като за последно. Парите на много са "easy come , easy go" taka 4е не е изненада ,4е много от "новите хора" могат да си купят жилище за  300 000 лева в брой, при средна месе4на заплата от 250 лева. Close

# 72
Аз пък мисля че е сериозно. Защо да не сравняваме?Никога не съм била в Милано, но съм сигурна цхе покупателната възможност е доста по висока, да не говорим че София не може да се сравнява с Милано, нали newsm78Или греша newsm78

ставаше въпрос за номинална стоиност  Stop, поне аз така ги разбрах сравненията

Общи условия

Активация на акаунт