Имат ли си галени прякори вашите съкровища?:)

  • 19 062
  • 95
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 537
Жожо ,бонбончо,кротончо,шушулчо,красавецо,бубчо,мушмурочко,
картофчо,търтолчо,трътльо,трътко,мишок,мишок-пишок,мишонко биберонко....това е май,друго не се сещам.
Баща му му вика само бебчо Laughing  Laughing  Laughing

# 46
  • Мнения: 544
Има - и предимно аз ги измслям. Grinning  Grinning

Като изключим: Анджи (което е официалното), зайчо-байчо, мишленце мамино, ангелчето ми и др. подобни

1.  Анчо-човчо - знаете как си държат устничките бебетата, когато искат да сучат - като човчица на пиленце. На 1мес. баща и` донесе едно голямо пате - "Това е Човчо, а това - Анчо. Мама да знае и повече да не се подиграва на детето!" - и аз престанах Wink

2. Папчо, Папча - все искаше попо, денонощно през 1 час - папо-о-о!

3. Гугуш, Чупучица, Пачучица - защото все нещо се пъне да прави и хич не седи мирно  261uu

4. Малко слънчице - така и` вика баща и` Grinning

# 47
  • Мнения: 987
Яна една сутри каза на мартин - МАРТИНОСКО . не знам от кьде го измисли , но на мене много ми хареса и сега много често и аз му викам така .

# 48
  • Мнения: 1 021
O да! ........ето няколко
Мишленце!
Ици бици!
Мами!
Мишка!

# 49
  • Мнения: 4 965
На Кристияна казвам Криска, Киска, Кишка, Крисчо, Кисунка, Крисуна (- Гризуна), Мишенце, Крещияна (любимото й занимание е да крещи с всичка сила), Кисун и т.н. производни.
На Ванеса - Ванеска, Еска, Есенце, Есинка, Патенце.
И на двете - слънчице, котенце, пиленце, жабче и всякакви животинки  Wink . Понякога пипончета. Когато не слушат - маймунки, прасчовци или лошотанки.
Татито им казва Крисенце и Ванесче, а най-често котешки бебета, патешки бебета, слънчица или пухчета.
Баба им казва Крисенце и Вани, а дядо им - Красияна (демек той е Яни, а тя го краси) и Еската.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 845
Много са.
Али или Аличка, Александричка. Апа по- рядко
Но по често Шушо, или Шушата, Шушонка,Шушонка-Барбаронка, Бузанка, Бузанка-Мързеланка, миличко, слънчице, върти опашче, Бърборина, Носко. Сигурно пропускам много. А понякога и казвам малкото бозайниче. Или малко Фърче.
Понякога и викат малкото Сани.
И аз започвам да се чудя как ще си научи името.
Татко едно време ни викаше  с брат ни тиквички, репички, репонкьовци.

# 51
  • Мнения: 854
На първо място производните на името: Борко, Боре, Бър-Борко и т.н. После идват всякакви лиготии като буби, гуги, фуфи, дребчо, бръмби/от бръмбарче/, фъстъче, бебо, джудже, душицо. Баща му му вика от време на време Боро и ме ядосва - как ще вика така на такова сладко мъниче Imp

# 52
  • Мнения: 8 769
Цитат на: fifi
..... дали и вашите сладурчета си имат някакви галени прякори?

Да, има си. Grinning

# 53
  • Мнения: 4 244
Мирел - МиШи
Леонард - Лени
Иначе като ги почна - Тарапунчовци, Чоченца, Мунчовци (особено като спретнат някоя ...) да не каzвам zа Панта, Бандит, Калпаzане, Маймунка,Сладуранка, Принцеса, Злато, Пиленце, Зайче и оЩе много.
Репертоара ми е многооо дълъг и е според ситуацията

# 54
  • Мнения: 1 381
малечко
фют- обаче той е малки щото аз съм големия.
бърборино
фитипалди
Коко, от Калоян, малко е далечно, но е по кратко от Калоянчо  , а от тук и Коколино
Малка червена хлебарка-  дори му я пея като почне да пълзи с един черевен анцунг с мелодията от на всеки километър.
 Не се сещам за други, но ако ми светне ще ги напиша

# 55
  • София
  • Мнения: 771
Има си много:

гуги, паторан или патонко, прасолинчо, мишончо, смехоранчо, смехи, Дани-глезорани. Баба му му казва Дидко-питко-сърдитко, но най-популярното име е "татинчо", даже го използваме по-често от Дани.  Stuck Out Tongue

# 56
  • София
  • Мнения: 754
Основното при нас е Зайченце, защото по принцип аз казвам на мъжа ми Байчо, той на мен - Зайчо и съответно Лори е малкото зайченце (като ударението е на първото "е"). Иначе също така й казвам: дреболинка, беболинка, шушулка, мушмороче, мишоче и т.н.  Grinning

# 57
  • Мнения: 3 663
Миии .. да Simple Smile има си Simple Smile ама те всеки ден са различни Simple SmileSimple Smile сега като се замислих май най-често употребяваният е кифла Simple Smile

# 58
  • Мнения: 370
Бобоняк, бобовец, слънчо, шовинек, шуши, шови, бау- бау, слън- слън, от една седмица, поради появата на двамата зъбчовци е зайо.

# 59
  • Мнения: 1 753
Ами като е кротичка - котенце, пиленце, златенце

А като почне да реве мъжа ми казва "Турболенцията се включи"  Laughing  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт