Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 31 отговора

София

здравейте, мами. при първото ми раждане бях с епидурална упойка, а след това страшно ме болеше главата и то в продължение на месеци. лекаря ми каза че дори аналгин да пия просто нямало да има ефект-прав беше. та въпроса ми е вашите странични реакции след такава упойка и какво правихте по въпроса за отстраняването им  newsm78
Цитирай

сф

аз нямах никакво главоболие - явно са ми нацелили дозата. в св. софия препоръчват да си купиш солпадеин. но може дори това да не подейства. при силни болки и супер ниско кръвно се правятвливания.
Цитирай

Мен ме болеше гърба и мястото, където я бяха слагали... имах две дупки, защото първия път не уцелиха. Около 2м ме болеше, после остана само едно неприятно усещане, което отшумя постепенно...
Не бих използвала отново такава упойка.  Наистина ме обезболи, но при мен направи и поразии...
Цитирай

рядко вкъщи

При мен нямаше абсолютно никакви странични ефекти.Нито главоболие,нито болки в гърба...Нищо! yes
Цитирай

Сандански

Нямах странични реакции и отново бих използвала същата упойка
Цитирай

На една звезда

И аз нямах никакви странични реакции и останах много доволна. Peace
Редактирам, за да добавя, че моят гинеколог ми обясни да пия много вода, за да не ми се появи главоболие от упойката. Изпих 3л. вода тогава. Very Happy
Цитирай

При мен нямаше абсолютно никакви странични ефекти.Нито главоболие,нито болки в гърба...Нищо! yes
Много съм доволна но явно си эависи от анестеэиолога Naughty
Цитирай

И аз също бях с такава упойка и съм доволна,нямах никакви оплаквания.
Цитирай

Русе

Нямах странична реакция след епидурална, само при напъните ми причерня, че ме съживяваха.
След това чаках 6 часа някой да  ми махне абоката от гърба. Whistling
Цитирай

София

Главоболие получих след първото раждане, но тогава бях със спинална упойка. Пие се много вода, помага и солпадейн, даже на родилите секцио им го препоръчват за главоболието. Преливаха ли ти натриев хлорид преди упойката? Но месеци след това да те боли не е нормално.
Цитирай

София

анестезиологът ме предупреди за евентуалното главоболие, но не ми стана нищо. стоях си кротко с катетъра в гърба 24 часа след раждането закачена за една машинка, която ми пускаше по малко обезболяващо и се чувствах отлично.
а да бъда честна, когато анестезиологът дойде преди операцията, за да ми обяснява за упойките и евентуалните странични реакции, ефектът от клизмата дойде  #Shocked, така че бях малко разсеяна и не слушах особено съсредоточено. smile3506
Цитирай

varna

от една приятелка знам че като ти биели с дебела игла епидуралната-боляло много главата-аз исках да раждам секцио и тя затова ме посъветва да искам  с тънка игла да ми е бият-за да не ме боли главата,незнам каква е връзката,но може и да има нещо вярно.
Цитирай

А кога се прави тест за алергия към епидуралната упойка - преди да ти я сложат или още преди раждането, в 8-9 месец.
Цитирай

Нямах странични реакции.При правилно поставена епидурална упойка не би трябвало да има.
Цитирай

София

Аз съм с мигрена, имах главоболие 1-2 дни след упойката ( не съм сигурна дали е резултат от упойката или от мигрената) , но от Солпадеин ми минаваше веднага.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 31 отговора