Миялна машина-има ли смисъл?

  • 29 604
  • 157
  •   1
Отговори
# 30
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Джемма, като написа неръждавейка да си позволя малко офтопик- можеш ли да дадеш съвет за метално ренде, което да не ръждясва в миялната? Поне 3 съм изхвърлила, а пластмасовото за нищо не става.

Рокси, моето ренде е комбинация пластмаса иметал- нормално се измива. Но аз рядко го ползвам, повечето стържа на комбайна, а неговите ножове са неръждавейка.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 079
Миялната машина ми спестява и време, и "амортизацията" на ръцете ми, и половинчасовото стоене пред мивката след всяко ядене, и ми увеличава почивката  ....  ooooh!
А дали ще е малка или голяма - това зависи от местото, което имаш, както и от домакинството, което ще обслужва. И двете ги имам - едната в къщи, другата - на вилата, и в двете се мие еднакво добре. Всичко зависи от миялния препарат. Както верото, за миене на чинии е различно, с едно се мие, а с друго - не, така и препаратите за миялните машини за различни.

Извинявам се предваритено на авторката на темата, но може ли да ми кажете конкретни марки хубави препарати за миална. Ползвам 4 в 1 но нещо не мие май много добре. Знам че най-добре е да са си по отделно, но никъде не намирам.
Аз използвам Glaro, 3 kg-мова кутия. От Мосю Бриколаж го купих, 16 лева, за 3-те килограма. (Препарата го има и в Хит.) Мие отлично чинии, чаши, всякаквия порцелан, а също и тенджери и тави. За по-замърсените тави слагам повечко препарат! Peace

# 32
  • Мнения: 479
Аз също влизам с въпрос в темата към ползващите миялни:
Какво означава точно половин програма-измива за по-кратко време много чинии или измива по-малко чинии за същото време?

# 33
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Измива по-малко съдове, за по-кратко време.
НАпример при мен нормалната, био програма мие за 1.36 ч, 1/2 програма е 1.24 ч
Интензивната, за тенджери на 70 гр е 2,05 ч, а 1/2 - 1.45 ч
При мен няма значение коя от кошниците ще напълня за 1/2 програма- дали само горната или само долната.

Последна редакция: ср, 21 фев 2007, 20:24 от Джемма

# 34
  • Мнения: 565
Момичета, благодаря за отговорите.Искам само да уточня , ако има още някой да каже нещо по темата- питам има ли смисъл от МАЛКА миялна машина.За голямата знам, че има- докато живеех при нашите ползвахме голяма.От както се помня.Но наистина вкъщи нямам място - на единственото възможно такова си сложих пералнята.

# 35
  • Мнения: 420
Момичета, благодаря за отговорите.Искам само да уточня , ако има още някой да каже нещо по темата- питам има ли смисъл от МАЛКА миялна машина.За голямата знам, че има- докато живеех при нашите ползвахме голяма.От както се помня.Но наистина вкъщи нямам място - на единственото възможно такова си сложих пералнята.

Разбира се, че има!

Особено, ако мразиш да киснеш с часове на мивката.
Моята е средна и то "Мидеа" - може просто да съм имала късмет, но си работи идеално.
Имам я от години, не ми е създавала проблеми до сега.
Готова съм да пера на ръка, но не и отново да мия на ръка!

Майка ми ползва същата марка, но от малките - за сам човек е достатъчно.
Но и за повече хора става - пускаш я по-често и нямаш грижи.
Неприятно е само, че ако искаш да миеш тава или тенджера, се напълва само с това и трябва да я пускаш специално за тях.
Но големите неща могат да се мият на ръка.
При малките машини трябва да се внимава с препарата - от сервиза ми препоръчаха да се слага половин таблетка.
Ползваме за малката машина "Сомат" от трифазните.

С две думи: на твое място не бих останала без миална и като не може голяма и малката върши работа и спестява висенето на мивката.


# 36
  • Мнения: 1 288
по-добре малка съдомиялна отколкото никаква  Peace спестява много време и усилия. ако има много чинии, ще я пускаш по-начесто. нали повечето уреди сега се водят енергоспестяващи. най-добре е клас А.
ние имаме голяма съдомиялна, трима сме, а работи всяка нощ  ooooh!

# 37
  • София
  • Мнения: 2 952
... питам има ли смисъл от МАЛКА миялна машина..
Аз бях в твоята ситуация - наистина нямаше къде да сложа друга освен малка върху един от шкафовете. Когато сме поръчвали кухнята преди 11 години хич и не знаех какво е голямо домакинство и не предвидихме място.
Купихме си малка машина на Електролукс. На третата година помпата се счупи и купихме нова машина. Въпреки това смятам, че има смисъл от нея. Ние сме четирима и цапаме чинии и чаши като за световно. Поне по два пъти на ден я пускам.
Недостатъците не са малко и вече нямам търпение да се местим и да имам истинска миялна. На първо място малката е много по-шумна от големите. Ползвам само скъпи препарати 3 в 1, не от гъзария, а заради децата. Въпреки това тенджери и тави не могат да се измиват в нея, още повече, че заемат половината й пространство. Чиниите и чашите изплаквам добре под вода преди да ги подредя, защото ако има нещо засъхнало, то не се измива. Съдовете си излизат напълно мокри - няма сушене.
Въпреки всички недостатъци е по-добре да имаш малка вместо никаква, особено ако цапате много съдеве. Друго голямо предимство за мен лично е, че си пазя ръцете - от самото мокрене кожата ми се цепи, болезнено е и неприятно, но това си е мой проблем, несвързан с миялните  Simple Smile
При монтажа батерията на кухненската чешма излезе напред със 7-8 сантиметра и с едно коляно между батерията и стената се взема вода за машината. Пробихме плота и там влиза маркуча с мръсната вода към канала. За късмет единственото ми свободно място беше вдясно от мивката и така тръбите не се виждат и не са дълги.

# 38
  • Мнения: 4 300
Май на темата  й трябват снимки на пълни миялни:)
Аз например слагам тавата ( от фурната, тя е най голямата у дома) захлюпена надолу над всички наредени чаши и чинии. Всичко си се мие и суши перфектно.
Е, ако в тавата съм правила сладко от сливи например ще трябва да е най отдолу, но това колко пъти в годината се случва?
Да не говорим че повечето ми тави са малки по размер ( не обичам да готвя голямо количество наведнъж) и ги нареждам под лек наклон, както чиниите. Същото е и с тенджерите.

Джемма, ще продължавам да дерзая за рендето- дано някога случа неръждясващо. Аз също го ползвам рядко- за настърган кашкавал за 1-2 сандвича или за сирене върху салата например.

# 39
  • Мнения: 8 917
Момичета, има ли смисъл да си взема съдомиялна машина, но  от малките, дето са за по 4-6 комплекта?Има ли някой от вас такава? Нямам място за по-голяма. И какво всъщностр значи 4 комплекта? Защото , ако са 4 чинии и 4 лъжици- то май по-добре да си ги мия на ръка newsm78
Има, има Mr. Green Моята е такава и няма още и месец
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09014669
Страшно се кефя. Преди като готвя нещо по-завъртяно - не стига, че се занимаваш, ами като "награда" те чакат и куп съдове. сега не ги мисля въобще Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 3 421
 И в къщи по никакъв начин не мога да сложа голяма. Предполагам, че с голяма ще ми е по-добре(4 човека сме), но реших, че по-добре малка от колкото никаква. Разбира се, че има смисъл.
 Сега сме с малка и е в шкафа под мивката.

Просто трябва да се вземе предвид и това дали използвате много съдове.  Сестра ми като готви и пълни мивката, докато не намаже всички съдове не мирва Laughing Тя също е с малка и е доволна - слага и тави и тенджери и не се оплаква от неизмиване.
 
 

# 41
  • Мнения: 1 893
Щом вече си ползвала голяма, малката няма да те очарова. Но както вече са казали, по-добре малка, отколкото никаква.

# 42
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194

Не говорете глупости, как да не се измиват тенджери и тави. При хубава мащина и най-вече добър препарат си излизат перфектни. Не мия нищо на ръка, освен едно казанче, което не става за миялна. Peace

Само големия гювеч мия на ръка, всичко друго - в миялната.
Как да няма смисъл? Смисълът е в това, че не вися по половин час на мивката. Не съм имала малка, но все ще е по-добре от никаква.

даже и гювеча пъхам в нея и без миялна не искам да си представям как би било домакинството ми

# 43
  • Мнения: 3 360
Има смисъл- да!Плюсовете са много на миялната машина-вече изброени.Аз съм за голяма Peace

# 44
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Това, че малките миялни мият по лошо от големите е абсолютно невярно.
много обичам да ми се продават краставички  Flutter. Просто обожавам Wink
Нищо не продавам. Аргументирала съм се за разлика от теб.

е няма да се похилядвам де... Който иска, чува, слуша, чете... Който иска - намира!

...питам има ли смисъл от МАЛКА миялна машина.

категорично не.

Общи условия

Активация на акаунт