Въпрос към майките раждали секцио в АГ-Варна

  • 2 305
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Раждах с пълна, но след предварителен преглед с анестезиоложката д-р Попова /много добър анестезиолог/. Обсъдихме всички възможности и се спряхме на тази упойка заедно. Нещо съществено ще те посъветвам - направи си тест за алергии към упойките които се ползват в АГ той стандартно не се прави, а при мен се указа, че съм алергична към диазепам и си купих друга упойка.  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 640
Не мога да кажа коя е за предпочитане!Аз раждах секцио при доктор Иван Танев с ПЪЛНА упойка.Той не ме е питал каква упойка искам.Ако беше-щях да искам да съм в съзнание,за да видя бебето си-това е мн.важно за мен.Не съм се страхувала нито от едната ,нито от другата упойка,но не ми беше удобно да давам акъл на лекаря как да процедира с мен.
   Нещо важно: Моята майка издири и нае най-опитната/ вече пенсионирана/ анестезиоложка.Беше ни препоръчана от акушерки,работещи в АГ-то.Затова на частно майка ми нае тази анестезиоложка.Името й беше руско,доколкото помня.Имаше благородно излъчване.После заспах.Като се събудих/след пълната/,не можех да помръдна , без да изпитам болка и ми дразнеше на гърлото.След доста дни дойде главоболието и пиех само 'Парацитамол',защото кърмех.
    И аз съм мн.разочарована от останалия персонал на АГ,от незаинтерисоваността на акушерките,когато облужват бебето,от грубостта им към новороденото.Оплаках се на главната акушерка-Светла Георгиева , и тя ги насмете-после ми се мазнеха.Със Светла/гл.акуш./се познаваме от КУРСА ЗА БРЕМЕННИ в АГ-то.Този курс ми беше изкл.полезен !!!Препоръчвам го!По мое време/20004г./ се водеше от Светла Георгиева.Много мила и човечна жена./color]

# 17
  • Мнения: 689
И аз съм мн.разочарована от останалия персонал на АГ,от незаинтерисоваността на акушерките,когато облужват бебето,от грубостта им към новороденото.Оплаках се на главната акушерка-Светла Георгиева , и тя ги насмете-после ми се мазнеха.Със Светла/гл.акуш./се познаваме от КУРСА ЗА БРЕМЕННИ в АГ-то.Този курс ми беше изкл.полезен !!!Препоръчвам го!По мое време/20004г./ се водеше от Светла Георгиева.Много мила и човечна жена./color]
Подкрепям напълно.
Курса (също го препоръчвам на всички бъдещи мами) все още се води от Светла Георгиева - страхотен човек. От нея научих много неща и не съжалявам, че съм посещавала лекциите.
Хиляди благодарности за вниманието!!!

# 18
  • Мнения: 189
раждах при д-р Мичев с пълна упойка Peaceдоволна съм

# 19
  • Варна
  • Мнения: 478
И аз съм мн.разочарована от останалия персонал на АГ,от незаинтерисоваността на акушерките,когато облужват бебето,от грубостта им към новороденото.Оплаках се на главната акушерка-Светла Георгиева , и тя ги насмете-после ми се мазнеха.Със Светла/гл.акуш./се познаваме от КУРСА ЗА БРЕМЕННИ в АГ-то.Този курс ми беше изкл.полезен !!!Препоръчвам го!По мое време/20004г./ се водеше от Светла Георгиева.Много мила и човечна жена./color]
Подкрепям напълно.
Курса (също го препоръчвам на всички бъдещи мами) все още се води от Светла Георгиева - страхотен човек. От нея научих много неща и не съжалявам, че съм посещавала лекциите.
Хиляди благодарности за вниманието!!!


А можете ли да кажете кога се провежда този курс, къде става записването и какви са точно условията?

# 20
  • Мнения: 527

И аз съм мн.разочарована от останалия персонал на АГ,от незаинтерисоваността на акушерките,когато облужват бебето,от грубостта им към новороденото.Оплаках се на главната акушерка-Светла Георгиева , и тя ги насмете-после ми се мазнеха.Със Светла/гл.акуш./се познаваме от КУРСА ЗА БРЕМЕННИ в АГ-то.Този курс ми беше изкл.полезен !!!Препоръчвам го!По мое време/20004г./ се водеше от Светла Георгиева.Много мила и човечна жена./color]
Подкрепям напълно.
Курса (също го препоръчвам на всички бъдещи мами) все още се води от Светла Георгиева - страхотен човек. От нея научих много неща и не съжалявам, че съм посещавала лекциите.
Хиляди благодарности за вниманието!!!


А можете ли да кажете кога се провежда този курс, къде става записването и какви са точно условията?


Курса е всеки вторник от 13.00 ч. (гимнастика) и всяка сряда от 15.00 ч. (лекции) в АГ.Гимнастиката е в стола на АГ-то,а лекциите в конферентната зала на първият етаж.Даваш 50 лева ,които ако раждаш там ти ги връщат Peace

# 21
Аз родих с планово секцио през юли 2006г. на ВИП етажа на АГ болница-Варна. Бях с пълна упойка,оперира ме д-р Мичев. Той предпочете упойката да е такава, но и аз не исках да е друга. Излязох от упойка много бързо, а моето слънчице ми показаха след няколко часа. До тогава я гледах на снимките ,които таткото беше направил веднага щом са я извадили. Възстанових се бързо от опрерацията, но от персонала на ВИП-етажа въобще не съм доволна. Така и не разбрах освен цените кое друго им е вип там.

# 22
  • Мнения: 1 640
   Момичета и майчета,през 2004  и 2005 година курсът за бременни беше БЕЗПЛАТЕН-100 % сигурна съм.След като аз родих,мои познати посещаваха курса,затова зная,че беше безплатен.Явно пак са закъсали за пациенти,затова ги обвързват ,чрез 50 лв.-нещо като депозит.Да са сигурни,че ще раждат при тях! Laughing
  Лошото е ,че има недоволни и от Окръжна, и от Майчин домНавсякъде има някакви проблеми,свързани с условия или с персонал!А за лекарите-то е ясно,че трябва да си ги избираме,иначе -риск!

# 23
  • Мнения: 2 960
аз съм новак в този форум,но и на мен ми предстои раждане в аг-варна. и то само след 20 тина дни.прочетох доста от вашите мнения .И аз си мисля ,че бих предпочела пълна упойка пред рисковете на спиналната.Едва ли варненските лекари имат  толкова опит с това. Но пък е едната и другата анестезия си имат плюсовете и минусите.Много се надявам моят доктор ,аз ще раждам при д-р Мичев -да ми даде най-точния съвет. Въпрос към майките ,раждали при Мичев ,защо ви препоръча пълната упойка,какви бяха доводите му за това?!

# 24
  • Мнения: 131
   Момичета и майчета,през 2004  и 2005 година курсът за бременни беше БЕЗПЛАТЕН-100 % сигурна съм.След като аз родих,мои познати посещаваха курса,затова зная,че беше безплатен.Явно пак са закъсали за пациенти,затова ги обвързват ,чрез 50 лв.-нещо като депозит.Да са сигурни,че ще раждат при тях! Laughing
  Лошото е ,че има недоволни и от Окръжна, и от Майчин домНавсякъде има някакви проблеми,свързани с условия или с персонал!А за лекарите-то е ясно,че трябва да си ги избираме,иначе -риск!


Курсът си остава "безплатен" но само за мамите, които в последствие родят в АГ, а не някъде другаде. След като родят могат да си вземат обратно от касата на болницата внесените като депозит 50лв срещу дадения им разходен ордер

# 25
  • Мнения: 90
Пълната упойка се предпочита от повечето лекари в България поради това, че още няма достатъчно опит в поставянето на епидурална (за която се иска опитен анестезиолог и хич не е безопасна).

# 26
  • Мнения: 189
познавам д-р Мичев от 6 години-нямам забележки Peaceродих секцио при него на 1 02-аз си избрах пълна упойка-но за това говорих с анестезиолога Hug

Общи условия

Активация на акаунт