кърмене навън???

  • 2 860
  • 81
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 424
мили мами,
кърмя моя бебок много съвестно горе долу на 3 часа. обаче вече е хубаво времето и ходим по разходки.
обаче докато се приготвим, подредим в количката и излезем, станало време за храна.
да си нося в шише ли ядене? или някъде да се скатая, за да я накърмя? newsm78
кърмите ли навън бебоците си??? и къде по-точно?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 056
Абе, Адена, как ще си носиш ядене, кърми си съвсем спокойно навън.
В библиотеката има статия за кърменето навън, прочети я, моля те, че и теми има, пусни търсачката.
Това е най-естественото нещо на земята, що ще се криеш.
Аз си кърмя (все още) когато и където си поискам(даже наскоро във влака се кърмихме), детето ми да е наред е по-важно за мен от тъпите погледи на някой чичка. А да видиш бабите с какво умиление ми се радват.
Ще видиш, ще получиш повече положителни отзиви, отколкото отрицателни.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 424
благодаря за отговора.
аз търсих преди да пусна темата, но нищо не излезе. пак ще потърся.

# 3
  • Мнения: 851
обаче докато се приготвим, подредим в количката и излезем, станало време за храна.
И при нас така Laughing И мен темата живо ме интересува, защото до сега излизаме най-много за 2 часа,  а лятото искам да сме навън за по-дълго и хич не ми е ясно как ще стане newsm78 Явно е че ще трябва да се кърмим навън. Но аз веднъж пробвах в парка и то бях с моя приятелка /която също накърми бебето си/. И се бяхме скатали в една беседка и пак като минаваха хората ни гледаха като извънземни. Това е доста дразнещо за мен /може би ще претръпна с времето, но тогава ми беше кофти/. А и не е много гот да се разголваш на разни закътани местенца, сама с бебето /пък на не закътани си е малко ексхибионистично Mr. Green/. Изроди има всякакви! Вярно е че не правя нищо нередно, но знам ли...ще следя с интерес какво ще кажат опитните мами Flutter

# 4
  • Мнения: 3 161
...ще следя с интерес какво ще кажат опитните мами Flutter

Ами аз вече съм го казала - ето тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23953.0

Все пак добре е да имаш техника на "разголването", аз лично вдигам блузата нагоре, отдолу обикновено имам боди с тънки презрамки, което придърпвам надолу и вадя гърдата. Получава се цепка, през която се подава малка част от гърдата, а когато бебето засуче, почти нищо не се вижда.

# 5
  • Мнения: 3 423
аз съм доста дебелокожо Joy и без грам свян си кърмех навън ,основно в южния парк
изобще не ми прави впечатление кой зяпа и кой не-кърменето е нещо толкова естествено и чисто
хич не ми пука ,какво мислят за мен-даже се кърмехме и носехме едновременно -за дрешката-най удобно на мен ми е с жилетка
сега излизаме за по малко-все пак е зима и не ми се съблича по студа ,но като запролети пак ще се кърмим и вън

# 6
  • Мнения: 5 026
Да,кърмила съм го навсякъде.Трудно е първия път,после не ти пука  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 1 056
И още един начин - както бебето е в кенгуруто, нищо не се вижда(начина на Емем вдигане на блузата). Аз така даже из къщи ходех.
Ако си направите слинг, още по-добре (не съм сигурна дали става за толкова малки бебета обаче)
Но кенгуруто става, щом толкова ви е срам да си си покажете за секунди гърдата.
На всеки стълб има залепени голи жени (рекламите на нощните клубове), на всяка бутка за вестници има купища голи жени и никой не се възмущава, а вие сте седнали да се притеснявате, че някой ви гледал странно за това, че си храните детето.
Не обръщайте внимание на никой, аз даже съм горда със себе си.

# 8
  • Мнения: 393
Изобщо не ми пука, кърмя си детето навън и на който не му харесва да не ме гледа!  Twisted Evil
Иначе се опитвам да намирам по-закътани местенца и да не се оголвам много, но 2 пъти ми се наложи да се храним на доста оживени места!  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 272
Няма нищо по-естествено от това да кърмиш бебето си. А къде - където и когато огладнее. Не се притеснявай какво ще си помисли някой, прави това, което е добре за бебето ти!

# 10
  • Мнения: 549
Изобщо не съм се притеснявала от нищо и съм си кърмила бебка на вън.Намирам си някоя пейчица,сядам си и си се кърмим.Няма да изпускаме хубавото време ами!Ние се хранехме на около два часа и половина,то ако не я кърмех на вън не трябваше да излизаме изобщо Laughing

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 805
Моето бебе е лятно и да не си мислиш ,че съм се прибирала  Joy Направо ни бяха запознали в градинките baby_neutral, а и в пицариите и къде ли още не  Peace. Кърми си го и не се притеснявай.

# 12
  • Мнения: 888
на мен ми се струва малко хладничко за кърмене навън., но за пролетта нямам никакви притеснения- смятам да се кърмим където ни се налижи...

# 13
  • Мнения: 301
На мен ми беше за пръви път вчера в Морската градина на Варна. Отначало ми беше малко сконфузно. Но ме навиха ме страхотните мами варненки-ноемврийки и трябва да ти кажа, че усещането беше невероятно - птичките пееха, отпред гледаката беше моренцето, което блести, а в това време ти кърмиш .. неповторимо е, и ще повторя със сигурност  Peace

# 14
  • Мнения: 296
Кърмя навсякъде Simple Smile
Не мисля, че има място за притеснение, естествено важно е и какво е времето, но ако пък е толкова студено няма да се разхождате толкова дълго...
Последно навън се кърмехме в кабинката на Банско, добре и се отрази Simple Smile, то май моето дете навсякъде е яло и ни тя ни аз имаме някакви притеснения...

Общи условия

Активация на акаунт