Помогнете - огромна афта на езичето...

  • 2 331
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 512
Мили мами,
Помагайте, моля ви - приемам всакакви съвети - и за лекарства и за "бабини" деветини - всичко ще опитам!
От три дни (и нощи!!!!!) синът ми има грамадна афта на ръба и под езичето от едната срана.
Не иска да се храни, а е много гладен, и сок не може да пие, много го боли... Cry
Сноще цяла нощ скимтя насън и изклежда много измъчен... Пуснах го на градина сутринта със свито сърце... и то след 100 обещания, че няма да го карат да яде. Sad

Опитахме се да го мажем с Камистад (то беше за венци, но все е нещо...), обаче много бързо преглъща и не знам има ли смисъл, че го мазахме.

Давайте съвети, моля ви! като го гледам да плаче и ми се къса сърцето, а не знам как да му помогна.

Довечера ще ходим на доктор, но дотогава....

Не знам за смях ли е, или за плач, но снощи,докато плачеше, каза: Боли ме цялото човешко тяло, мамо!

Благодаря и ще чакам отговори!  bouquet

# 1
в ветринарните аптеки продават гранулин заместител на гранафорина Много е ефикастно аз и гнойна ангина лекувам с него Педиатърката ми го изписа супер е Мажеш афтата 2-3 и я няма

# 2
  • Мнения: 1 564
Дактарин. Peace

# 3
  • Мнения: 512
Хуквам към ветеринарната аптека, хиляди благодарности!!!! Hug

Нинка, Дактарина не е ли за гъбички?

# 4
  • Мнения: 20
Със същия проблем се борим вече 4-ти ден. Дактарин и мед със сода. Редувам ги. Също така знам, че сладко от Черници помага много.

# 5
  • Мнения: 1 884
На мен и на сина ми, ни помага много ефикасно следното лекарство- то всъщност е силно казано лекарство де,  Grinning - 70% спирт от аптеката, и си намери топченца прополис,  пускаш в спирта, раздробяваш го първо, и го оставяш да се поразтвори добре, да речем 2-3 часа. След това, на памуче слагаш от това и леко притискаш върху афтата. Спирта дезинфекцира а прополиса "запечатва" и стяга афтата, болката значително намалява, можеш спокойно да мажеш 2-3 пъти на ден, аз го мажа около 15 мин. преди хранене . Много е ефикасно, не се стряскай от спирта, ако ти се струва силен, можеш да си го разредиш с малко преварена водичка. Препоръчвала съм го на приятелки с малки бебнца и са много доволни. На моя син честичко му се появяват афтички, и знам че е много неприятно. Винаги го познавам по обилното слюнкоотделяне. Пробвала съм с Нистатин и разни други мазила, но полза няма, става много бавно заздравяването на раничката, а това действа безотказно.
Успех!

# 6
  • Мнения: 68
На мен много ми помогна това : мед и чубрица в равни количества.

# 7
  • Мнения: 2 237
Аз давах на дъщеря ми Нистатин на хапчета.Стривах ги и ги давах със малко сокче.Бързо се опарви.И аз съм често с такива афти и знам какво е ,камо ли за дете.Ще мине,ама ще се измъчи детенцето...

# 8
  • Мнения: 207
вместо да мъчиш сладура,го заведи на стоматологтам имат специално лекарство с което на момента ще изгорят афтата,малко е болезнено за миг е като опарване но на момента ще се реши проблема

# 9
  • Мнения: 512
Ех, какви сте ми съкровища!  bouquet

Докладвам - първо - намерих великото чудо Гранулин във ветеринарна аптека (оказа се, че има такава точно до работата ми  Laughing). Почваме да се зеленясваме от довечера. Sick Sick Sick
За инфо на интересуващите се - струва 5, 20 лв.

Второ - имаме час при моя стоматолог днес следобед - отсега си представям какъв рев ще е... Sad
Но се надявам да помогне Hug, че още една такава нощ не ми се прекарва... Tired Tired

Хуквам да си го взимам от градината, че аз съм на 4ти километър, а той в Овча купел...

Благодаря ви! Утре ще пиша как сме.

# 10
  • Мнения: 512
  bouquet  bouquet  bouquet

На всички хиляди благодарности!

Вчера водихме детето на стоматолог - показах й леко смутено шишето Гранулин от ветеринарната аптека, реших, че няма да одобри. Все пак - на етикетчето са нарисувани разни телета, овчици и прасета...
Обаче тя така се зарадва, че даже ми поръча и на  нея да й взема за кабинета - много съжалявала, че от години не се произвежда, а било с доказан ефект. Peace

Така че сега вкъщи се оцветяваме дружно в зелено и чакаме. Sick

Стоматоложката ми даде и едно нещо, приготвила го беше за нас - за мазане - стрити хапчета Нистатин, смесени с глицерин. И него мажа.

Обаче снощи за първи път детето спа спокойно - явно започва да действа  Laughing!

# 11
от гранулина е спряха го от производство и само в ветринарните аптеки го има няма срок на годност и за гнойна аянгина помага

# 12
  • Мнения: 512
Има си срок на годност - на опаковката пише - до 2011 год., аз иначе не бих го купила.

Катя, благодаря ти още веднъж!

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Аз имам същия проблем от малка. Като цяло почти нищо не ми помага. Както са те посъветвали, при стоматолог е най-добре - маже се с гранофорин. Като парване е, но после се покрива афтата с бял слой и ако е мирен, ще зарасне бързо. Но дори и при мен, която знам много добре това, обикновено още вечерта това покритие покрай яденето ми пада.

Наскоро си купих Пансорал - това е анестетик, не лекува, но поне облекчава болката, но боли, признавам.

За профилактика може да смуче Дентавакс, на мен в началото ми помахе, а на други су им действа идеално. Много е индивидуално.

Успех на човечето, искрено му съчувствам, знам какво е  Cry

# 14
  • Мнения: 512
Да докладвам - всичко вече ни мина - и съботата и неделята се опита да изяде всичко от хладилника - ами почти една седмица не яде, явно страшно го е боляло.  Cry Cry Cry
Отвреме-навреме пиеше прясно мляко - от него може би не го болеше много, но сок не искаше. ooooh!
Та сега - нахвърли се да яде - и после рев - боли го коремчето  Shocked. Айде, викам, давай ги болките една по една - тъкмо мина едното, сега друго...  Close

Така че сега Гранулина вкъщи е на почетно място - нищо, че е от ветеринарна аптека, важното е, че действа!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт