Хайде мами от Бургас, да вземем да помогнем ....

  • 15 392
  • 301
  •   1
Отговори
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Хайде майчета от Бургас да се организираме и ние с нещо да помогнем на Децата от Домовете в нашия Регион .... А по-късно надявам се, след не една или две успешни акции, да подкрепим и други нуждаещи се ....

Ето и първоначална информация за нуждите в някои от Домовете:

ДМСГД - гр.Бургас /капацитет - 300 легла, в момента настанени към 170 деца/:
- КАШИ на Слънчо /разбираемо защото са най-евтини ....Като разновидности и цена до сега са взимали: Пшенично-млечна, Кайсия, Кайсия и ябълка, Ябълка, Пшенично безмлечна, но разбира се биха приели и други разновидности.
Досега са купували от фирма "Весела`89" - Варна /доколкото зная фирмата има поне веднъж седмично транспорт до Бургас, управител Ани Добрева, тел. 052 303875/л Ако реших да купуваме от тази фирма, няма нужда да представяме в Дома сертификат за храните, но ако от другаде купаваме - ще ни е необходимо копие ... Най-важното е при купуването на храни да са с валидност най-малко 6 месеца от датата на даряване ....
- млякото на фирма "Кучола" /стига разбира се да не  е много скъпо/ с масло от бадем, жожоба и още нещо  newsm78

ДОВДЛРГ /3-7 год./ в Средец, с капацитет 60 - настанени понастоящем 63 деца:   
- плътни завесир евентуялно щори за всички групи /спални помещения и занимални/: на група се падат около 10 прозореца с размер 2,10х1,70 и 2 вратопрозореца 2,60х2,50. Общо в Дома има 4 групи. За цвят нямат никакви претенции най-важното е да са плътни ...
Може да ви се види малко странно като молба, но Директорката ми обясни ... че Домът се намира в края на града, близо до гора, недалеч минава "циганска пътека" и за спокойствие и уют на всички гледат да дърпат тъмните завеси вечер ....
- тънки пердета по възможност с весели мотиви /но те не са им чак толкова наложителни колкото завесите/
- храна /същите изисквания като кашите на малките/, ако е от Метро - не е необходим сертификат
- памперси /децата са над 10 кг./
- дезинфектант за ръце ПрофиДИ
- прах за пране
- детски шампоани
- детски сапуни
- хартия за еднократна употреба на голямо руло /доколкото разбрах като домакинската само, че много по-голяма/
- бельо бяло, пликчета+потничета /р-р 28-34/
- пантофки /може и старички, но запазени/
- джапанки /може и старички, но запазени/
- сандали /може и старички, но запазени/

ДДМУИ - с.Бата, настанени 60 деца на възраст 15-20 години
Приемат всякакви дарения, включително и дрехи и обувки втора употреба.

Първоначалната ни идея беше да занесем мартенички на децата, но прерастна в събиране на средства - да си купим мартенички от Танина  Peace
Ето и страничката с отчета  http://free.hit.bg/tanina/   ..... Танина, надявам се че нямаш нищо против, че го включих в темичката  Hug

# 1
  • Мнения: 1 111
lucyl30, аз ли не смятам правилно или.. newsm78?Щорите излизат над 2000лв.Така като гледам активността, ние една десета от сумата дали ще съберем.
 По-скоро тези неща да вземам:- памперси /децата са над 10 кг./
                                                     - дезинфектант за ръце ПрофиДИ
                                                     - прах за пране
                                                     - детски шампоани
                                                     - детски сапуни
                                                     - хартия за еднократна употреба на голямо руло /доколкото   разбрах като домакинската само, че много по-голяма/
                                                     - бельо бяло, пликчета+потничета /р-р 28-34/
 Плодове, зеленчуци, играчки, ако щете, това ще направи децата щастливи.Все пак на тях помагаме.

# 2
  • Мнения: 995
Lusyl30, и аз мисля като Джи- първо най-необходимото, свързано с храната, облеклото и хигиената.
Дано нещата стигнат и до купуването на щори.
ДМСГД - гр.Бургас - това "Дом майка и дете" ли е?

# 3
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 730
Съгласна съм със всичко което сте написали, но първо за кой дом ще събираме средства, или и за 3 те едновременно

# 4
  • Мнения: 598
Здравейте,
Днес срещата на Мания /откритото кафенце до книжарница дядо Благо/ беше доста ползотворна. Успяха да дойдат мамите - tadela,попи, Вери, lucyl30, Amelia, fineti, bubi4ko и аз бях там Танина.

Сумата в общата касичка нарасна на 177лв. За подробности - списъка е на страничката free.hit.bg/tanina.

Следващата среща е в събота на кафе Калината. Към 11часа.


Засега ще чакаме Цачи и евентуално Ji. Друг? Кой мисли, че ще успее да дойде за събота?

Ако на някой му е по удобно през седмицата /четвъртък, петък/ да каже кога и къде. Може и на лични да ми пише.

# 5
  • Мнения: 995
Следващата среща е в събота на кафе Калината. Към 11часа. [/color]

Засега ще чакаме Цачи и евентуално Ji. Друг? Кой мисли, че ще успее да дойде за събота?


Аз.
Сумата нараства, това ме радва Simple Smile

# 6
  • sofia
  • Мнения: 7 477
моми4ета,имайте в предвид,4е домовете винаги искат какво ли не.Което не озна4ава ,4е не им трябва де.
Намесвам се само с един съвет-опитайте се да посещавате домовете и след това.За да си имате доверие с директорите ще се налага 4ести4ко да сте там Wink
Люси,моми4ета  bouquet

# 7
  • Мнения: 166
Момичета,пишете ме и мен.
Само кажете кога,къде и какво ще се събира и съм там Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 035
ееее,що не погледнах сутринта в темичката  ooooh!
можеше да дойда и аз на срещичката  Rolling Eyes
в събота пък немога,понеже ще празнуваме РД на Деби в 11ч.
Танина,ще ти пиша на кюто когато имам слизане към центъра и ще се видим. Peace
дано е преди 01.03.  Laughing

# 9
  • Мнения: 2 577
опааааа
да се запиша и аз тук
 Hug
ние отиваме да "продаваме" мартеници в Свищов, а вие действайте тук Peace
ще се видим живот и здраве след една седмица
стискайте ни палци Praynig

# 10
  • Мнения: 644
Аз също ще дойда в събота, за да дам парички за децата и да си взема от тези хубави мартенички!

# 11
  • Мнения: 252
Моми4ета  мога да донеса 1 кашон солети за дома и за хартията от големите рола ще питам имам познат Peace

# 12
  • Мнения: 1 111
Следващата среща е в събота на кафе Калината. Към 11часа. [/color]

Засега ще чакаме Цачи и евентуално Ji. Друг? Кой мисли, че ще успее да дойде за събота?

Ако на някой му е по удобно през седмицата /четвъртък, петък/ да каже кога и къде. Може и на лични да ми пише.
  На мен всеки ден ми е удобно, но преди 12 часа.В събота, ако времето позволи, ще дойда с малкия.
 

# 13
  • Мнения: 166
Ако ми кажете къде е това кафе,може и аз да дойда с малкия Simple Smile

# 14
  • Мнения: 245
здравейте момичета днес се уговорих с директорката на дома в Искра на 1-ви ще ходя да вържа мартенички на децата,някой иска ли да дойде смене ,мъжа ми се е навил да ни закара

Общи условия

Активация на акаунт