Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 фев. 2007, 14:19 ч.

Ваксина за едномесечно бебе!

• 862
  • 5
  •   1
Отговори
здравейте,
днес бяхме на консултация и педиатърката не ни сложи ваксината за хепатита2 прием ,таи като утре ни викат в родилното кадето искат да ни слагат сега Бцж понеже като се родила са и вливали imunoveniu (ili ne6to takova) и сега щели да и сложат бцж-то.Та затова неината лекарка отказа да и слага сега за хепатита и щяла да и го сложи на 2я месец и се измествали вси4ки останали ваксини.Попитах я дали може 2я месец да сложим пентаксим(имаше цяла тема за тая умартвена ваксина тука), но тя каза 4е старите били по хубави и тя с тях си работела и те били по имунизационния календар.И третото нещо което ме очуди е че тя не слагала ваксина за Хемофилус инфлуенце(менингит),защото имали странични явления.Според нея полиото е по добре да се приема както преди през устата,защото сега умартвените били инжекции и нямало смисал да бодат детето!
стана далго и дано да сам обяснила що годе разбрано.Моля които има мнение по тези вапроси да пише.

# 1
  • София
Аз бих сменила незабавно педиатъра.
Вторият прием на Пентаксима го направих във една болница в малък град, защото дъщеря ми беше на почивка с баба си, спомням си как медицинските кадри там ме изкараха едва ли не най-голямата лигла, защото съм купила да детето си добра ваксина.
По останалите въпроси не съм съвсем сигурна, не помня добре как стояха нещата.

# 2
vie kakvo 6te kajete ,slagaha li vi na 2q mesec za Хемофилус инфлуенце

# 3
  • София
valentina_p,
Разбирам много добре притесненията ти. За момента една от най-добрите /да не кажа най-добрата ваксина е Pentaxim/ не дава или изключително рядко има странични реакции/. Много се изписа и за ваксините ДТК и полиолимелит, които се поемат от здравната каса и за всички негативни последици от тях. Аз на сина си съм му взела 3 дози Penatxim, вчера ни сложиха първата. На твое място изобщо не бих се поколебала

# 4
Когато вливат имуновин цитирам Наредба 15 от 2005г за имунизациите в БГ : минимален интервал от 3 месеца се спазва във всички случаи , когаТО СЛЕД ПРИЛОЖЕН СПЕЦИФИЧЕН ИЛИ НЕСПИЦИФИЧЕН  ИМУНОГЛОБУЛИН СЛЕДВА ИМУНИЗАЦИЯ С ЖИВА ВИРУСНА ВАКСИНА  С ИЗКЛЮЧЕНИЕ НА ПОСОЧЕНИТЕ В Т4.4

т4.4 живта полиомелитна ваксина , ваксина против жълта треска, убитите / инактивирани/ ваксини и токсоидите са съвместими с имуноглобулините и могат да се прилагат като едновременно с тях , така и в различно време , без да се спазва определен интервал между приемите . При едновременно приложение ваксините и имуноглобулините се прилагат на различни места .
Съветвам те да прочетеш Наредба15  че да си знаеш правата , няма право да ти отказва Пентаксим , от 2007г в БГ се слага мъртва инжекционна форма на полиомелитната ваксина , а живо полио на капки все още слагат лекарите защото ХЕИ иска да изчерпи наличните количества отстара вксина и тогава ще отпусне "мъртвата "ваксина , но лошото е че при неправилно съхранение живата ваксина може да стане опасна тоест да причини истинско заболяване със всички усложнения , аз не бих я сложила на детето си .
Защитавай си правата твоите и на детето пред педиатъра си или по-добре го смени с някий по загрижен , явно тази лекарка държи единствено да и е лесно и да си се отчете пред ХЕИ както за съжаления са много лекари . детето ми се роди с тежка асфикция и с мозъчен отток , добре че една лекарка като ми даваше документите спомена че е сотложени ваксини и засега не се слагат , добре че аз се заинтересувах и се оказа че нащия случай се отлагат за 6 месеца , а според състоянието на детето и повече ако се наложи . Иначе въпреки че в епикризата на детето която дадох на ДжиПи То беше упоменато , че ваксини не са поставени на основание Наредба 15 , личният ни лекар не я беше чел не си направи труда да я прочете докато някой от ХЕИ не му я обяснил накратко и до миналият месец всеки месец ме питаше айде нямали да слагаме ваксини, вече е по-спокоен като е разбрал че може да отлагам той сам ваксинирането за 6 месеца . Понякога се оказва че трябва за да ти е здраво детето да го пазиш от лекарите .Търси си правата ако трябва и по-грубо , и ако можеш намери добър педиатър , за съжаление аз все още не мога да запича детето си по Здравна каса на такъв , добрите са със заетри броойки , и сме при Джи Пи то от което аз чета повече и ходим и на частни платени консултации при друг педиатър, а Джи Пи То само изпълнява по мое искане това което е казал педиатъра

# 5
  • София
съгласна съм напълно с другите мами!
ако смяташ, че е по-добре за детето ти да му сложат от безклетъчните ваксини, не се давай на лекарката.
аз лично ще купя такива ваксини.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт