нормално ли е лекар да каже да не го пускате да прохожда рано

  • 2 239
  • 44
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 345
Мами днес видях една съученичка с дете на 1г и 6 м. Като видя моето как ходи спокойно се заприказвахме и тя ми каза,че го е отпуснала да прохожда чак на 1г и 3м по съвет на педиатър за да не му били криви краката. Аз направо изумях аз ли съм назад с инфото и го оставих на 9 м да проходи след като иска и може и нормално ли ви се вижда? Детенце иска да става и ходи а някой да не му дава. И още нещо извела го е за първи път на разходка в парка чак сега  smile3506 иначе до комшиите и вкъщи това на днешно време възможно ли е? Просто искам да чуя друго мнение. Взех да се съмнявам в себе си,че много стоим на вън,че чак се замислих като тръгна да ходи го водех и не го спирах дали пък не съм сгрешила?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз не съм го насилвала нито да ходи, нито да седи, когато сам се почуства готов и сигурен почна да прави самостоятелни крачки. За мен обаче варианта да проходи по-късно бе по-добър, педито беше на същото мнение.
Относно излизането, синът ми беше на 7 дни, когато го заведох по магазините с мен. Това също не се смята за много нормално, така че всеки си преценява сам кога, къде да води детето си. Аз не мога да съдя никого и да казвам кое е редно или не! Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 162
Ами не знам нормално ли е, но ортопедът, при който ходихме, каза да се водя по детето. Тя правеше опити да стои на крака още на 4 месеца. Докторът ме успокои и каза да й позволявам, но без да я отпускам изцяло на нейната тежест. На 10,5 проходи без да съм я водила за ръчичка или учила. Педито пък като я видя ми се скара, че съм й позволила много рано да проходи. Ама аз не го взех навътре- в крайна сметка съм се водила по мнението на специалист. Засега не са ни криви крачетата- ако изобщо едното има връзка с другото.

# 3
  • Мнения: 46 477
На профилактичния преглед при ортопед ни казаха да не я оставяме да стъпва преди да е станала на 8-9 месеца.


По другия въпрос- всеки решава къде ще си разхожда детето, моето също не е ходило в паркове, освен в Зоологическата градина Wink

# 4
  • Мнения: 2 891
тъкмо споменавах на един познат да не насилват нещата с изправянето. Мочт син скачаше и се изпъваше много и щем, нещем, проходи на 11м. Крачката му лекичко се изкривиха на вътре (коляно в коляно). Ако разглеждаме само естетически нещата, за момче не виждам кой знае каква драма. Виж, ако има отражение на цялата костна стрултора, това е друго нещо.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 345
Имах предвид друго почти не го извежда на въздух то не че е много чист де. Каза,че ходат у комшиите на кафе и толкова. алеч съм от мисълта да съдя някого просто ми стана странно и реших да видя и други мнения. За насилването и аз не съм нито съм насилвала да седи нито да ходи,но не съм го спирала - това ми беше мисълта. Седна си съвсем сам на 7м и без укрепване и така си и проходи. Само дето като че ли имаше гюле в главата не си падаше на дупето а на главата и затова доста време го държах за ръка може би моя грешка така смятам сега.

# 6
  • Мнения: 1 043
рано е когато детето не е станало само още и да се насилва да се изправя и да се слага в проходилка - но когато детето само започне да става и да ходи по стените и придържайки се е напълно нормално да се сложи в проходилка или някакъв уолкър за да не се дрънка по стените ...  Mr. Green
моята първа дъщеря сама се изправи без да беше навършила 7 месеца - изчаках я месец и половина след това за да стане стабилна и като започна да щъка напред назад сама я сложих в проходилка че неможех да върша нищо иначе - а и като е първо дете еуфорията е по голяма и те е страх като че ли повече да не се удари - или пък нещо да му стане ...
сега ще видя с втората щерка тя ми е малко трътлеста и нетолкова подвижна като кака си и май ще се изправя доста по късно

# 7
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Имах предвид друго почти не го извежда на въздух то не че е много чист де. Каза,че ходат у комшиите на кафе и толкова. алеч съм от мисълта да съдя някого просто ми стана странно и реших да видя и други мнения.
Не странно, ами направо налудничаво ми се вижда...

# 8
  • Мнения: 445
На мен ми казаха да не го слагам в проходилка преди да стане най-малко на 8 м. Ники си седеше в проходилката още на 6 м и половина (разбира се без да ходи) и много се забавляваше. Започна да ходи за ръчичка на 9 м и половина, а чисто сам на 11 м. Честно казано имах притеснения, защото момчетата по принцип прохождат по-късно. Слава Богу, има най-прекрасните крачета на света! Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Хубаво е децата да излиза повече. Е, разбира се не при време в което и ние не бихме излезли.
С Ники излязох на следващия ден след изписването по принуда (течеше му кръв от пъпчето)
Беше средата на ноември. Луда мама! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 475
Е как да спреш детето като само си прави всичко.Ния седи сама от края на 4 месец,а сега вече почти е проходила.Да я вържа ли?Какво?И на мен ми е странно,че толкова бързо се развива,ама на това май му се викаше акселерация.То им е много лесно на докторите-не прави това,не прави онова.Само,че на практика нещата стоят по съвсем различен начин.Относно разходките-не виждам какво друго би заместило слънцето?!!!Вероятно крушката в хола на комшиите hahahaПък и случихме на зима.... Hug

# 10
  • Мнения: 4 629
Нормално е да. По-късното прохождане е по-здравословно. Най-добре е да се остави детето да проходи, когато само е готово за това. А не на 7 месеца бебе да се държи да ходи  Crazy

# 11
  • Мнения: 429
Бяхме на преглед при Драганов на 3-я месец и той ме посъветва да не я насърчавам изкуствено към по-ранно прохождане. Детето обаче мирно не седи  Mr. Green и вече ходи като змей.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 610
Големия ме е затормозил от 7,5м да го водя да ходи ooooh!без кръст бях останала.По никакъв друг начин не се задоволяваше,освен като гризеше нещо стоеше мирен а проходи чак на 1,2г.Краката сега са му като струни прави,а дали е дало отражение на друго незнам newsm78поне видимо няма.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 345
Нормално е да. По-късното прохождане е по-здравословно. Най-добре е да се остави детето да проходи, когато само е готово за това. А не на 7 месеца бебе да се държи да ходи  Crazy

и на мен това са ми казвали да го оставя сам да си покаже не да го наслвам. Никой обаче не е казвал умишлено да го забавям в прохождането и реших,че съм неправилно осведомена

# 14
  • Мнения: 157
Според нашата педиатърка, бебето може да се оставя да стои на крачетата след навършени 9 мес. Имам приятел ортопед и той е на това мнение, даже за костите било по-добре след навършване на 10 мес.

Общи условия

Активация на акаунт