Отглеждане на децата по "старата школа" или "новите методи" ?

  • 2 440
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте мами!
Сутринта пуснах една темичка и отговорите там ме провокираха да пусна тази тема, в която да споделим мнения и опит по доста въпроси, касаещи отглеждането на децата ни и всъщност доколко разчитаме на опита на майките и бабите ни и ги гледаме по старата школа \ мазане с мас, солене на водата, неизлизане до 40-ия ден, неизползване на помпи, да не се дохранва с АМ, дори и да не ти стига кърмата и т.н.\ или разчитаме изцяло на новостите и сме в крак с времето \ мажем само с бебешка козметика, раждаме секцио пожелание, за коликите си даваме капки и цедим кърма и даваме с шише и т.н.\
За протокола аз ще кажа - раждах секцио пожелание, въпреки ужаса на майка ми и свекърва ми - и двамата с мъжа ми решихме, че така е по-добре за бебето; не мажа с мас и съм категорично против - използвам си козметиката на Бюбхен; използавм помпа и дохранвам с АМ  и не съм съгласна, че всяка майка има достатъчно кърма, но на много не им се кърми и затова се цедят; за коликите давам капки и варя копър и анасон, за да угодя на бабите, но само защото видях, че чайовете за колики имат къщия състав, т.е. е все едно и бих предпочела готовия чай, но пък все за нещо трябва да се съглася с тях, а за излизането - ако е хубаво времето - от първи ден навън.
Очаквам мненията ви  Hug

# 1
  • Мнения: 9 903
......разчитаме изцяло на новостите и сме в крак с времето \ мажем само с бебешка козметика, раждаме секцио пожелание, за коликите си даваме капки и цедим кърма и даваме с шише и т.н.\
Очаквам мненията ви  Hug

има и по-нови методи  Mr. Green завръщане към старото , без памперси, нормално раждане с присъствие на бащата, привързано родителство, т.е. пак опитът на майките и бабите, но без маста и преведен от английски Simple Smile
това обаче всяка майка решава сама. Номерът е не да следваш някакви тенденции, а да се стремиш да усещаш бебето си и себе си.

# 2
  • Мнения: 1 273
Номерът е не да следваш някакви тенденции, а да се стремиш да усещаш бебето си и себе си.

Много съм съгласна с теб! Както писах и в една друга статия --колкото деца толкова и мнения по отглеждането им!
Аз лично съм против при някои от старите методи, но има и неща от тях които правя. Абсолютно по същия начин подхождам и към т.нар. нова школа-- което считам за добре--правя, което считам за грешно--не правя Naughty

# 3
  • Мнения: 1 896
И аз съм като тити - всичко най-старо и натурално, без маста.
Кърмене на корем и нищо друго до 6-месечна възраст, спане заедно с бебето, носене в слинг и на ръце. Помпа използвах в началото когато ми се налагаше, след това не. АМ - тц. Ако кърмата не стига, се увеличава с повече кърмене.
Също без проходилка, само въргаляне по пода от най-ранна възраст, ходене бос навън през лятото или възможно най-меки обувки (не така наречените "ортопедични").
И най-важното, вслушване в детето, в собствения ми инстинкт и в актуална информация по всички въпроси (за пример - даването на АМ при недостиг на кърма не е резултат от актуална информация).

# 4
  • София
  • Мнения: 3 064
Всичко ново е добре забравено старо. А секциото по  интервал желание не е "на мода" по света.  Колкото до кърменето - то е мнооого по-лесно от изцеждането.  Неизлизането до 40 ден е глупост според мен. Мазането с мас, превалена в мляко е имало смисъл навремето.

# 5
  • Мнения: 9 903
И аз съм като тити - всичко най-старо и натурално, без маста.

а, не, аз само казах, че тези неща се завръщат, иначе съм горда оперирана от бебе, детето ми е спало предимно в креватчето си и носи памперси.
Мазала съм със зехтин - не обичам детска козметика - противник съм на проходилките, но съм давала АМ, кърмила съм и съм цедила - пълна програма.
Т.е. всичко съм правила, както ми е било удобно и бебето не е ревало.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 424
има някои стари методи, които са добри. други са тъпи.
както си преценя - родих със секцио по желание, мажа със зехтин, разхождаме се, когато е хубаво времето, ядем на корем и т.н.

# 7
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881

Много съм съгласна с теб! Както писах и в една друга статия --колкото деца толкова и мнения по отглеждането им!
Аз лично съм против при някои от старите методи, но има и неща от тях които правя. Абсолютно по същия начин подхождам и към т.нар. нова школа-- което считам за добре--правя, което считам за грешно--не правя Naughty

Това сякаш аз съм го писала. А и не мога да приема, че кърменето е демоде или дохранването с АМ модно. Аз също дохранвах в началото, но с повечко кърмене успях да махна АМ-то и вече се кърмим успешно 3 месеца.
Изобщо не съм съгласна, че има модерни или демоде начини на отглеждане на деца.
Просто всеки отглежда детето си както сметне за правилно и най-вече според възможностите си, ако нямаш парички за чайчето на Хип от копър, ще вариш семена от копър, което е на практика същото. Множеството майки ползват памперси, но има майки, които все още повиват. Едни мажат с модерна козметика, други ползват мас. Едни раждат секцио пожелание, други търсят начин да родят детето си в домашна обстановка без грам обезболяващи.
Аз лично родих нормално дъщеричката си,  давала съм чайчета на Хип, ползвам само и единствено козметика на Мустела, против съм проходилките, но май ще ми се наложи да ползвам такава.
Но все пак си мисля, че най-важното е бебчетата да са ни живи и здрави.

# 8
  • Мнения: 24 467
Аз не деля мненията на "стари" и "нови", тъй като нямам подходящ класификатор. Някои неща, които още майка ми е ползвала, а за моето първо дете са били тема ТАБУ сега, за второто ми се прокрадват отново. Аз, лично, си чета книжки по интересуващите ме въпроси, говоря и често ползвам мнението на специалисти, предимно педагози и лекари, а имам право да правя и лични грешки, както всяка от нас, нали?
Имам си изградени становищя по някои въпроси, като от някои отстъпвам, по други в момента се преориентирам, по трети съм готова да защитавам теориите си и сега. То в науката няма заковани становища, та при майките ли ще има?

# 9
  • Мнения: 6 461
Аз си решавам как да си гледам детето .
Съгласна съм с някои неща от старите методи ,които всъщност  правя.
Но по принцип се придържам към новите методи.
Все пак предпочитам да живея във реално време от колкото да се връщаме в годините на нашите майки и баби.

# 10
  • Мнения: 8 505
Отглеждам дъщеря си според собствените си убеждения кое е правилно и кое-не.

# 11
  • Мнения: 1 004
На кой както му е удобно. Аз бабини девитини от рода на солене на водата, слагане на орехова шума и тем подобни не съм прилагала. Изглежда ми глупаво. Но за захранването специално си карах по старата схема, кърмих си на поискване, родих си нормално без упойка, защото така исках.
Гледала съм си детето, така както съм сметнала че ми е най-удобно и най-правилно. Мнения всякакви, изказвания също.

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Отглеждам дъщеря си според собствените си убеждения кое е правилно и кое-не.

На същото мнение съм! Peace

# 13
  • Мнения: 262
Аз също не смятам, че методите могат да се делят на стари и нови. Родих естествено, без упойка. Но не смятам , че съм демоде като не съм със секцио. Кърмих и дохранвах. И ползвах всичко, което ми е от полза и сметна, че е добре за моето бебе.
Не могат да се сравняват естественото раждане, кърменето, от една страна, и осоляването на бебето, от друга. Все пак говорим за съвсем различни неща.

# 14
  • Мнения: 375
Според мен намесвате суеверия и методи. Нов метод- недаване на вода, стар- вода със захар. А не суеверия и педиатрични школи.
Коя е старат школа и кои са новите методи? Секциото не е метод то е възможност.

# 15
  • София
  • Мнения: 142
аз пак смятам, че нещата изброени към т.нар. "стари" методи са по-близо до най-новите. имам предвид най-вече кърменето на поискване, без нищо друго поне до 6 месец и нормалното раждане. така че не знам кое е старо или ново, но най-добре, според мен, е да е максимално близо до естественото развитие на бебето и да се опитваме максимално да се съобразяваме с неговите нужди, а не с това кой какво е казал. а и всичко е индивидуално и не трябва да се тормозим само защото не сме в дадени "рамки". така че да се вслушваме в бебоците, а не в указанията и да не изпадаме в крайности (то май е по-лесно да го кажеш отколкото да го изпълниш, но....).

# 16
  • Мнения: 887
Не съм привърженик на мазнето с мас например.Това направо ме Shocked.След като съществуват методи за отглеждане на деца,които ме улесняват максимално ги приемам безпрекословно.

# 17
  • Мнения: 2 438
Важното е да слушаш сърцето си като си гледаш децата. Звучи тривиално, но не мога да го обясня по друг начин. Не трябва да прилагаш методи, които ти звучат като бабини деветини, само за да угодиш на някого. Но винаги трябва да изслушваш всички, не се знае кога какво ще ти свърши работа. Синът ми като беше на около две седмици се изприщи и стана лилав. Оправи се след мазане с преварена мас по съвета на свекърва ми, аз се бях видяла в чудо как и с какво да го мажа, купувахме с мъжа ми специални препарати от аптеките по заявка, защото рядко се използвали, но не помагат и не помагат. Свекърва ми сума ти време ми тикаше тая мас, накрая го намазах на принципа - дано помогне - и той се оправи. Затова оттогава винаги имам едно наум за народните мъдрости. Интересното е, че никога повече синът ми не е правил никаква алергия, по никакъв повод.

# 18
  • Мнения: X
Много интересна тема Peace и полезна за такива като мен /2-в-1/

Съгласна съм с всички, които са писали,зе изборът на "методика" е решение на майката, продиктувано от нейните инстинкти и нуждите н детето и.
В момента като че ли има тенденция за "завръщане към старото и натуралното". Интелектуалки, актриси и всякакви обществени личности се обявяват в защита на абсолютното кърмене, недаването на вода, късното захранване, неизползването на козметика, носенето в шал/слинг, повиването, некъпането всеки ден и т.н.
Зад тези тенденции и внезапното и пълно отричане на досегашния педиатричен опит също може да се заподозре някакъв "моден устрем"- според мен  Peace Понякога малко ме дразни категоричността, с която те се налагат като единствено правилни.  Понякога се поставя въпросът за неспазване на препоръките на лекарите в един вид война за защита на тези каузи... Не съм убедена, че съществуват категорични медицински проучвания или доказателства в подкрепа на тяхната абсолютна полезност за сметка на пълната вредност на другите "системи".

Също така смятам,че всяка жена трябва да има право и свободата да реши да роди със секцио .... или на собствената си спалня с медицински надзор, ако има условия за това у дома си.

# 19
  • Мнения: 4 629
Отглеждане на децата така, като е най-добре за тях  Peace независимо нови или стари са методите

# 20
  • Мнения: 2 274
Водя се изцяло от детето и смятам, че избирам само най-доброто от новото и от старото! Например големият ми син получи алергична реакция към бебешката козметика и за това - мазане само със зехтин, но пък излизаме на разходка още от следващия ден след като ни изписаха от болницата  Peace! Истинско кощунство е да не извеждаш детето и да го държиш в къщи до 40 ден  #Crazy!

# 21
  • Мнения: 390
Ние пък получихме обриви от Бюбхена и мажем с мас сега,въпреки,че бях сигурно най-големият противник на идеята.И съм доволна-кожичката и стана много нежна.Колкото до кърмене или дохранване,не мисля че има мода в това-едно време не е имало АМ-само една Хумана-аз съм хранена с Хумана например.. Laughing-не съм кърмена много.И така май ще стане с  детето ми,не по мое желание.А баба ми е кърмила,защото не е имало друго въобще.А сега не е модно да дохранваш-аз го правя,защото се налага.Ако не се налага,няма да го правя въобще-по-добре да кърмиш(тоест по старата школа Wink).Не съм против проходилките-защо пък да съм  newsm78.Улесняват ти живота.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 252
Когато се оказах бременна се постарах да попрочета де що материал намеря из нета. Бях решила да кърмя на всяка цена и благодарение на този форум все още кърмя. Предупредих роднините, че детето ми ще се гледа както намеря аз за добре и че разните му суеверия и стари практики не ме интересуват. С майка бяхме малко "на нож" на тема мазане с мас, осоляване, повиване с пелени, даване на вода/чай и най-вече излизане от дома на бебето. Добре, че педиатърът, който дойде ме подкрепи, та временно спряха да ме одумват.
Детето ми е захранено след 7 месец и все още го кърмя по няколко пъти на ден/нощ, спя с него, вода не беше близвал до скоро, никога не съм му вързвала червен конец или мънисто, не ползвам проходилка или бънджи. Старая се да го извеждам често като през уикендите гледам да сме сред природата. Имам си едно щастливо и здраво момченце.

# 23
  • Мнения: 942
Водя се изцяло от детето и смятам, че избирам само най-доброто от новото и от старото! Например големият ми син получи алергична реакция към бебешката козметика и за това - мазане само със зехтин, но пък излизаме на разходка още от следващия ден след като ни изписаха от болницата  Peace! Истинско кощунство е да не извеждаш детето и да го държиш в къщи до 40 ден  #Crazy!
Peace

# 24
  • Мнения: 887
Привърженик съм на методите,които ме улесняват и тези,които се отразяват добре на детето ми.Това със свинската мас въобще не го разбирам Shocked,както и много други дивотии,а относно раждане със секцио или присъствие на таткото са възможности от които всеки,който иска може да се възползва.Относно храненето оставила съм синът ми да ме ръководи,а не аз него и определено и той,и аз се чувстваме добре.Давам колкото и когато поиска,а какво избирам аз.

# 25
  • Мнения: 2 039
Аз си решавам как да си гледам детето .
Съгласна съм с някои неща от старите методи ,които всъщност  правя.
Но по принцип се придържам към новите методи.
Все пак предпочитам да живея във реално време от колкото да се връщаме в годините на нашите майки и баби.

Peace
Да не говорим,че в днешно време майките сме много по-улеснени при отглеждането на бебетата(перални,сушилни,козметика,пюрета...и разбира се,негово величество памперсът  Laughing),което променя доста неща  Peace Голяма част от старите разбирания са наложени поради липсата на гореизброените удобства.Все пак и медицината,и науката като цяло,е на друго ниво сега  bouquet

# 26
  • Мнения: 4 392
Според мен, колкото по- близо до природата, толкова по- добре. Peace

Аз отчитам някои неща, които съм правила, като грешка. Но човек се учи, докато е жив. Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 2 162

има и по-нови методи  Mr. Green завръщане към старото , без памперси, нормално раждане с присъствие на бащата, привързано родителство, т.е. пак опитът на майките и бабите, но без маста и преведен от английски Simple Smile
това обаче всяка майка решава сама. Номерът е не да следваш някакви тенденции, а да се стремиш да усещаш бебето си и себе си.

 LaughingТова ми напомни за разказа на баба ми, която преди 60 години започнала да дохранва вуйчо ми от 2-я месец с брашнена кашичка, защото нямала мляко, да го кърми на 3 часа с нощна почивка за коремчето, отбила го от раз на годинката и всякакви други екстри за онова време, препоръчани й от лекаря. А прадядо ми (свекър й) цъкал възмутено с език и викал "Вижте я нашата ще си гледа детето по книга- луда жена". Когато аз заявих на майка ми, че няма да давам вода, ще кърмя на поискване, докогато детето иска, ще го захраня късно и т.н. беше не по- малко възмутена и също ме обяви за безотговорна, че си гледам детето от Интернет. Laughing
Та затова и аз съм съгласна с теб, че това с тенденциите не е много ясно кое ново- кое старо и няма един единствен правилен начин, та затова най- добре да се довериш на собствения си инстикт и да избереш това, което смяташ, че е правилно за теб и детето ти.

# 28
  • Мнения: 6 618
И в старите и в новите методи има по нещо добро .Понеже не обичам крайностите избирам и от двете това ,което е най- близко до моята същоност и според мен ще е полезно за бебето.
Но наистина май не може да се каже кое се брои за ново и кое за старо.

# 29
  • Мнения: 8 917
Следвам себе си, а не убеждения на "стари" и "нови" школи Naughty

# 30
  • Мнения: 22
Прочетох ви и реших да се включа.Аз съм все още бремена,но пък имам дете на 6г,което съм отгледала по моя преценка и ръководена от детето.Понеже в началото нямахме количка ,а и той е зимно бебе, го извеждах на балкона,след това като си купихме започнах да го извеждам преди 40дена,мажех го в началото с мас, а след това с бебешка козметика,не съм го повивала  и т. н. да не ви изброявам всичко какво съм правила и какво не.
Но има нещо което при сегашният начин на гледане на бебета ме озадачава и това е храненето newsm78, даването на сокове, каши и пюрета,плодове, супички и др.много по късно отколкото се даваха преди 6г..Не искам да прозвуча като някоя баба,но честно казано живот и здраве второто не знам дали ще го гледам по новият метод,мисля да си го гледам по начина по който отгледах и храних баткото.   

# 31
  • Мнения: 480
Анелиа, ами ти си отговорила - "не" на старото(в смисъл инквизициите) и "да" на новото. А новото е, че имаш избор. Не си гледаш детето еди-как си, само защото баба ти, прабаба ти, кръстницата и свекървата са си гледали така децата. Просто си информирана и знаеш рисковете от старовремското гледане  Peace

# 32
  • Мнения: 24 467
Прочетох ви и реших да се включа.Аз съм все още бремена,но пък имам дете на 6г,което съм отгледала по моя преценка и ръководена от детето.Понеже в началото нямахме количка ,а и той е зимно бебе, го извеждах на балкона,след това като си купихме започнах да го извеждам преди 40дена,мажех го в началото с мас, а след това с бебешка козметика,не съм го повивала  и т. н. да не ви изброявам всичко какво съм правила и какво не.
Но има нещо което при сегашният начин на гледане на бебета ме озадачава и това е храненето newsm78, даването на сокове, каши и пюрета,плодове, супички и др.много по късно отколкото се даваха преди 6г..Не искам да прозвуча като някоя баба,но честно казано живот и здраве второто не знам дали ще го гледам по новият метод,мисля да си го гледам по начина по който отгледах и храних баткото.   
Изобщо не звучиш като баба, напротив, опитала си нещо, от което си била доволна и това, че не смяташ да го замениш с нещо ново, неизпитано и непознато си е твое решение и изобщо не означава, че е погрешно.
Моите деца също имат 6 години разлика и бебето го гледам по начин подобен  на този, по който отгледах голямото дете с някои модификации, които дано съм направила за добро.

# 33
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Следвам себе си, а не убеждения на "стари" и "нови" школи Naughty
Подкрепям напълно. Peace

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
чета всичко за да знам, а кое да използвам преценявам аз.за себе си бих казала , че съм за новото т.е. по-удобното, но същевременно много научих и от Д-р Спок от преди 50год.решавайте вие и не оставяйте другите да го правят вместо  вас

# 35
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
аз мисля да си гледам детето по начини, които ми допадат и от старата школа и по новите методи. Абсолютно съм ЗА бебешката козметки, помпите за кърма и т.н. Ще реша в крачка.

# 36
  • София
  • Мнения: 5 079
Имаше една много хубава и вярна приказка, че истината е някъде по средата. Всяка крайност за мен е повече вредна, най - естествено е да се доверяваш на майчинския си инстинкт, както и да имаш стремеж непрекъснато да научаваш нови неща и да се информираш...

P.S. Относно твърдението, че не си съгласна, че на една майка може да и стига кърмата бих те посъветвала повече да попрочетеш по въпроса в библиотеката на кърмаческия, защото на фона на информацията и статиите, с които днешното поколение майки разпологаме, подобни твърдения звучат несериозно. Нищо лично, просто всичко опира до ЖЕЛАНИЕ и пак до желание (понякога изразяващо се в това да попрескочиш собствената си черга - от разбирания и методи.) Wink

# 37
  • Мнения: 729
Със съпруга ми си гледаме дъщерята съвсем сами за разлика от сина.Правим това което сметнем за най удачно.Родих Моника със секцио,ползвам помперси,  изведох я на разходка на 12-тия ден,слагам във водата сол но не мажа с мас а с бебешка козметика ,в началото дохранвах а по-късно изцяло хранех с АМ и т.н.Правя всичко което е най-удобно за мен и детето.Никога не съм се придържала съм стар или нов метод на отглеждане и не смятам да го правя.Дали съм старомодна или модерна майка не ме е грижа вожното е Детето ми да е щастливо.

# 38
  • Мнения: 365
Винаги следвам интуицията си и ако нещо ми се струва добро и разумно го прилагам, без значение дали е стар или нов метод.

# 39
  • София
  • Мнения: 17 592
А бе хора, какво е това осоляване, за което говорите? На салам ли да се прави, или все пак става въпрос за соли за вана? ПОнеже аз лично позлвам соли за вана, когато АЗ вземам вана... Смисълът им е да се изравни (приблизително) осмотичното налягане във ваната с това в тялото. За да не губи тялото вода в следствие на хигиенизирането... Но все пак, за какво става дума?

# 40
  • Мнения: 6 164
По "здравия разум" го отглеждам. Wink Все по нещо и от двете има.

# 41
  • Мнения: 226
Не мога да кажа,че съм последовател нито само на едната, нито само на другата школа. Привърженик съм на късното захранване, изключителното кърмене, бебешката козметика.Слагам морска сол във ваната на Ива. Против съм това бебето да не излиза 40 дни и никои да не ходи при него. Както каза Олчето истината е някъде по средата!

# 42
  • Мнения: 568
Старите методи се завръщат до голяма степен....
Да си направиш операция по собствено желание ми се струва неестествено. По същата логика на хората може да им хрумне да се хранят с операция или да ходят по голяма нужда с операция, защото е по-лесно.
А за останалото майката се доверява на инстинкта си и на бебето.
Аз не съм дохранвала и не се цедя, струва ми се по-лесно бебето да регулира кърмата със сукане.
Някои майки постоянно изпитват притеснение, че бебо може да е гладен и ако дохранването ги успокоява също съм за. Mr. Green

# 43
  • Мнения: 259
Комбинирам "стари" и "нови" методи - както аз си преценя за добре.

Мажа го с мас и зехтин /на 2 месеца сме/ и му понасят супер.

Цедя се, защото ми заспива на гърдата и не се наяжда /това пък какво общо има с някаква мода?!?/

За излизането до 40-тия ден - при голям студ не е редно, според мен, после да.

Раждах секцио по спешност ...

Май всеки си има мнение...

# 44
  • Мнения: 364
Замислих се какво означва " стара " и "нова школа". Аз по-скоро се вслушвам в сърцето си и така гледам малката си красавица , по скоро на принципа ,че всичко по-естествено е по-добро . Кърмя на поискване вече 11 месеца , захраних след 6-ия , цедих се само в началото когато гърдите ми се бяха препълнили , не насилвам за нищо дъщеря ми и се водя по нейните желания, не ползвам проходилки , бънджи и пр. Е възползвам се и от удобствата на някои придобивки от " новата школа" - памперси , мокри кърпички , бебешка козметика.

# 45
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз лично се съобразих с новостите, но предпочетох старите школи.Отглеждам сина си точно така, както майка ми е отглеждала мен.Резултатът - при мен, не съм близала в болница освен да родя и антибиотик през живота си не съм пила;за бебчо - ами върви точно по моите стъпки

# 46
  • Мнения: 1 691
Гледам си детето както аз преценя. Чета много, знам за различните възможности и съм някъде между тях. Често правя неща, които не се препоръчват нито от "старата", нито от "новата" школа и най-вече постепенно свиквам да не се интересувам от съветите на другите и да правя това, което сърцето ми подсказва.

# 47
  • Мнения: 5 103
Отглеждам дъщеря си според собствените си убеждения кое е правилно и кое-не.
Peace

# 48
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Отглеждам дъщеря си според собствените си убеждения кое е правилно и кое-не.

Абсолютно  Peace Никога не ми е дремело какво казват бабите, СЗО, американските педиатри или педиатърът на детето  Naughty Водя се единствено по детето си.

# 49
  • Мнения: 3 718
Отглеждам си детето както сметна за правилно. Старата "школа", за сведение, е много по близка до новите тенденции отколкото малкото безумие, което е било модерно по соц времената. Аз лично използвам зехтин, но и бебешка козметика, кърмя и смятам дълго да го правя, гушкам, нося и не оставям бебето си да плаче и основно гледам да не му се втелясвам много, защото така е най-правилно и лесно.

# 50
  • Мнения: 68
Няма стари и нови методи. С тати си гледаме бебо така както сметнем за правилно и единственото което ни интересува е тя да е добре! Водим се от инстинктите си, а и да не забравяме че има БГ-МАМА.
 newsm62 newsm62 newsm62

# 51
  • Мнения: 4 621
Аз лично съм против при някои от старите методи, но има и неща от тях които правя. Абсолютно по същия начин подхождам и към т.нар. нова школа-- което считам за добре--правя, което считам за грешно--не правя Naughty
Peace

# 52
  • Мнения: 14 133
Отглеждане на децата така, като е най-добре за тях  Peace независимо нови или стари са методите
Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 3 404
Отглеждам дъщеря си според собствените си критерии.
Информирам се за всичко, но досега не ми се е случвало да действам "на сляпо", задължително анализирам.

# 54
  • Мнения: 429
Очевидно всяка от нас гледа детето си по начин, който смята за най-добър. Честно казано, като прочетох някои коментари и тук ми настръхна косата  Mr. Green А има много екстремистки залитания и в т.нар стара и в т.нар нова школа. Абе коя е новата, щото най-новата е връщане към първобитното - бос, гол, акаш навън и тн.  Laughing Вижте, според мен най-важното е детето да е здраво, щастливо и обичано. Надявам се всички да намерим най-верния път към доброто на децата си.

Общи условия

Активация на акаунт