Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София
Такааааа, започвам отначало, за да стане ясно.На 01.10.06 г сключвам трудов договор със срок на изпитване 6 месеца.На 15 февруари ми дават предизвестие 1 месец по чл.328 (съкращаване на щата), след разговор с началничката на Личен състав (тя поясни пред всички ни), че ще ни бъдат изплатени заплати за февруари, половината от март + още 1 заплата като обезщетение.Днес ми звънят от личен състав да съм занесяла въпросното предизвестие, за да го "унищожават", обяснението беше , че "трябва да направим ново предизвестие, защото си на изпитателен срок".
Искам да разбера дали утре ще постъпя правилно, след като съм си наумила нещо.
Ще напиша по-късно какво е то.
В момента треперя от яд и нерви, защото не става въпрос за малка фирмичка, а за огромна световна компания. #Cussing out

# 1
  • Варна
Това за 1 заплата обезщетение е така, но само ако в рамките на 1 месец след съкращаването ти не си си намерила друга работа.

Ще трябва после пак да ходиш и да пишеш Декларация, че не работиш по трудови правоотношения.

Не съм юристка, но сме имали такъв случай.

А ти какво си намислила?

# 2
  • София
1.Явно са допуснали грешка при правенето на предизвестията, просто няма да занеса старото и няма да подпиша новото.
2.Закона ме пази, защото Вики няма 3 г и няма разрешение от Инспекция по труда за съкращаването на моя щат.(това не съм го проверила, но мисля, че е така)
3.Ако не ми дадат приключената трудова книжка, ще си я поискам по законния ред.
И пак повтарям, когато ни беше съобщено, че ни съкращават изрично казаха, че това важи за всички.

Интересно ми е само защо бяха тия обещания и тия хвалби?

# 3
  • София
Не съм юрист, а скромно счети. Искам да те попитам:
1) Договорът ти е със срок на изпитване 6 месеца, но пише ли в чия полза?

2) Освен срока на изпитване има ли срок самия договор? Например срочен договор за 1 година със срок на изпитване 6 месеца или безсрочен със срок на изпитване 1 месец.

3) Какво е предизвестието в този договор.

Аз какво мисля, мисля че си в изпитателен срок в полза на работодателя. При това положение няма смисъл от предизвестие, те могат да прекратят договора по всяко време и не ти дължат никакви обезщетения. Сорри. Предизвестието е сбъркано и това няма да се промени дори ако не им го върнеш. Те могат да ти пусна заповед за прекратявана в срока на изпитателния период и да ти я изпратят по пощата, пък ти си го дръж това сбъркано предизвестие.

# 4
  • София
ядосана съм, защото увериха всички ни в нещата, които написах #Cussing out
консултирах се с адвокат и според него и според мен, явно не искат да ми изплатят дължимите пари,а искат с новото предизвестие да ми изплатят до датата му ooooh!
това не е ли пускане по пързалката? newsm78

# 5
  • София
и да, срока за изпитване е 6 месеца, в полза на работодателя

# 6
  • София
ядосана съм, защото увериха всички ни в нещата, които написах #Cussing out
консултирах се с адвокат и според него и според мен, явно не искат да ми изплатят дължимите пари,а искат с новото предизвестие да ми изплатят до датата му ooooh!
това не е ли пускане по пързалката? newsm78

Да, много кофти , някой се е изхвърлил а после като са си направили сметката са се отказали. За съжаление нищо не можеш да докажеш, документално не ти дължат нищо....

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт