Колики

  • 1 062
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте,пише ви един пресен татко  newsm47.Искам да разбера от какво може синът ми да плаче през половин един час?Той е на 1 седмица.Може ли да са колики? Извинявам се ако въпросът ми ви се стори глупав,но наистина се притеснявам.И още един въпрос: как да разберем дали на мама кърмата е хранителна и е достатъчна ??? newsm12

# 1
  • Мнения: 30
и ние бяхме така повече от месец.лекарката каза че са колики.давах капки СабСимплекс и чай на Хип.а отностно кърмата нека се изцеди малко в една чаша и да постои така кърмата.ако е много водниста и сивее значи не е хранителна.така са ми казвали и съм пробвала.успех!

# 2
А колко горе-долу трябва се изяжда от малкият гладник на едно кърмене???

# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
На 1 седмица е твърде рано за колики, според мен.
Да не би да е гладен?  newsm78 Как го кърми мамчето? На определен час, на поискване......?
По въпроса с кърмата, попитай по-добре в съседния форум-"Кърмене и захранване на бебетата". Там задължително ще ти кажат, че няма такъв филм като "нехранителна кърма". Виж, дали е достатъчна-това е друго нещо..... Но там ще ви дадат и много съвети как майката да опита да увеличи лактацията, в случай че кърмата не достига.

# 4
  • Мнения: 887
Синът ми получи колики веднага след като ми дойде кърмата около 3 ден след раждането.След всяко хранене свиваше крачета и пищеше по1-2 часа.Беше ужасно.На първата консултация обаче се оказа,освен че има колики и че не му достига храната и започнахме да се дохранваме.Така че при вас може да са колики,може да не е достатъчно храната,а може и двете.Действително майката може да опита да увеличи кърмата по изброените във форума начини,а дали му е достатъчно кърмата?Нашата педиатърка позна по изпражненията на бебето,че не му е достатъчна кърмата(бяха тъмно зелени и по-твърди).Коликите се облекчиха с бебешка грейка,която му слагах на коремчето и капки Бейбинос(само те ни помогнаха).Дано скоро да ви минат. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 100
слагах на коремчето и капки Бейбинос(само те ни помогнаха).

наистина много помагат тези капки. Дано скоро ви минат коликите, че нас доста ни държаха.

# 6
  • Мнения: 287
Сигурно са колики- моят хубостник ги получи от 10-ия ден, а познавам майка, чийто бебок ги стартира от ден 6-и.
А за кърмата: бебчо спи ли? и постоянно ли плаче? Ако плаче само инцидентно: примерно само следобед: сигурно са колики. Но ако не спи и мрънка по цял ден: направете пробно кърмене при педиатърката, че да се види колко бебето яде. Ако се установи, че кърмата е малко: потърсете помощ и подкрепа в кърмаческия форум: не се предавайте веднага! Помъчете се да стимулирате отделянето на кърма преди да минете на АМ! Успех!

# 7
  • Мнения: 241
Относно  кърменето, нека майчето се успокои, помагайте, за да си почива  тя повече, прочетете за увеличаване на лактацията , има достатъчно инфо.Също така е важно с какво се храни мама, защото има доста храни, които преминали в кърмата, предизвикват колики. Ако имате финансова  възможност, си купете помпа за изцеждане на кърма, така най-лесно ще установите количеството, а и ще ви се налага да я ползвате ако бебо не успява да изсуче всичко. Но си мисля, че за капки ви е още рано, много е мъничко бебчето .... На някои бебета тези капки/ при нас Саб симплекс/ водят до страхотен запек, въпреки , че се кърмихме .

# 8
  • Мнения: 6 164
Крис го мереха всяка седмица като беше на кърма, въз основа колко е наддал се разбира хранителна ли е. Обикновено кърмените с мерят всяка седмица, но не навсякъде е така. А количеството се установява с пробно кърмене, но това ние не го правихме, тъй като наддаваше здраво и нямаше смисъл.
Коликите имат и други симптоми - често бебето се свива или рита ожесточено с крачета - свива и ги изпъва рязко. Може да изглежда и сякаш се напъва. Давайте Бейбинос капки за колики и чаят на Хип за колики също много помага, при нас дори повече и от капките.

# 9
  • Мнения: 121
На моя малък мъж му започнаха коликите на третата седмица след раждането. Плачеше след обяд от 16ч до 20ч , и като по часовник  всяка нощ се будеше в 2ч и плач до 6ч. Нищо не му помогна нито Сабсимплекс , чай на Хип  , топли компреси на коремче просто нищо smile3514. През втория месец станаха по леки ,но той продължи да се буди и да  е неспокоен през ноща, и тъка до третия месец. Много търпение и безсънни нощи докато всичко отмине. А относно храненето нека да си е на кърма докато може. Мама да се успокои , а тате да отменя мама за да се наспива и да има повече сили. Тъй като на мен не ми достигаше кърма за да разбере дали малчо яде достатъчно се изцеждах.Правех го  по различно време за да видя дали е достатъчно кърмата. И се оказа че не е ,и  тъка започнахме да се дохранваме. Ако имате кантар мерете бебе след всяко хранене и ще разберете дали е достатъчно.  Успех Peace

Последна редакция: нд, 04 мар 2007, 15:26 от kordelka

# 10
  • Мнения: 451
моята бебка имаше колики след първата седмица, не можеш да ги сбъркаш- детето плаче, свива крачета,изпъва се като струна ,плаче като пръцка, почервенява, голяма мъка. При нас не помогнаха нито СабСимплекс, нито Бейбинос, но се заредих с Инфакол от познати, които ходиха до Англия и за мое най-голямо щастие забравихме за този ужас. Колкото до кърмата мисля, че трябва да обърнете внимание колко време издържа до следващо поискване, но това че плаче не означава, че обезателно е гладно. За кърмата не мога да помогна защото не съм кърмила, но тук във форумите ще се изумиш колко полезна информация има. Стискам ви палци и се радвам, че има толкова загрижени татковци. Успех

# 11
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813

         Здравейте,
   моят бебок,също започна да да проявява характерните за коликите симптоми още щом
   ни изписаха.В началото си мислех че му е много топло,защото се обрина и намалих темпера-
   турата.Сега е на 2 седмици и вчера през целия ден будува-хапнем(Ам),заспим и след половин
   час се ококорим и рев(ако междувременно не сме повърнали).Спа само между 1 и 3.Давах му
   чайче на Хип,саб симплекс,но нищо.И аз се чудя какво му е на детето.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 457
и ние бяхме така повече от месец.лекарката каза че са колики.давах капки СабСимплекс и чай на Хип.а отностно кърмата нека се изцеди малко в една чаша и да постои така кърмата.ако е много водниста и сивее значи не е хранителна.така са ми казвали и съм пробвала.успех!
Shocked
Това са пълни глупости. Няма нехранителна кърма. Просто слагайте бебето по-често на гърда да суче, така ще се увеличи лактацията. След кърмене може да се изцежда - това също увеличава кърмата. Успех.
За коликите другите достатъчно са писали.

# 13
  • Мнения: 3 960
На 1 седмица е твърде рано за колики, според мен.

Цък, за жалост не съм съгласна Tired  Нас ни гепаха още на 3-тия ден  ooooh! И то доста силни ,пуснаха ни около 40 ден дотогава един рев  ooooh!

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Според мен не са колики. Коликите се проявяват с въвеждането на различна храна от кърма или АМ, като сокове, пюрета и т.н.

Според мен причините може да са следните:
-преяждане
-глад /недостатъчна кърма/
-прекаляване с даването на вода /ако давате такава/
-ако се дохранва с АМ, самото АМ може да не е подходящо за вашето бебе
-и не на последно място, самата адаптация на бебето, та то е още на седмица, току що е видяло един нов свят и му трябва време, за да се адаптира  Simple Smile

Ако започнете да давате капки против колики, може да предизвикате запек /повечето капки имат запичащ ефект/ и съответно засилване на болките в стомахчето. Тези капки са "нож с две остриета"  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 09 мар 2007, 10:17 от doniboni

Общи условия

Активация на акаунт