Корупция

  • 457
  • 3
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 511
Родилки в Русе се оплакват от рекет и мизерия

В АГ-диспансера в Русе цари корупция, а условията са мизерни. Това са заявили пред народния представител от БНС Борислав Българинов препатили пациенти.
Според тях там рекетират родилките и им събират допълнителни пари, които са незаконни. По думите на народния представител, родилка се оплакала, че постъпващите за раждане жени трябвало да дават по 200 лв, като 100 от тях отивали за лекаря, а останалите за медицинското заведение. Отделно, за сестрите акушерки се давали сто лева, от които 30 оставали за персонала. Освен това при влизане в АГ-комплекса жените си плащат отделно консумативите.“Ще поискам среща с директора на Русенската болница д-р Минчо Вичев, за да изясним дали казаното отговаря на истината. Ще проверя дали за тези пари се издават документи, облагат ли се с данъци, как се разпределят“, каза Българинов. Според него това е незаконно и се явява своеобразен рекет към родилките. Той очаква, че русенската прокуратура ще се самосезира от изнесените в медиите данни и ще назначи проверка по случая. От 27 септември 2006 година в АГ-комплекса е въведено официално плащане, което цели да се спрат корупционните практики, обясни директорът на МБАЛ-Русе д-р Минчо Вичев. Заповедта е издадена въз основа постановление 119 от 22 май 2006г., което урежда правото на достъп до медицинска помощ. В параграф 8 от допълнителните разпоредби се посочва, че пациентът заплаща поискани от него допълнителни услуги, като например предпочитан лекарски екип. В АГ-комплекса заплащат само тези родилки, които настояват да бъдат обслужени от конкретен лекар. Таксата е 200 лева. Част от парите остават за специалиста, а другите постъпват в касата на болницата. Лекарите плащат данъци въхру допълнителните си възнаграждения, а болницата – данък печалба. Що се отнася до условията в АГ-комплекса д-р Вичев заяви, че сградата наистина е неугледна, но чистотата там винаги е била перфектна.

До кога?!?!?

# 1
  • Мнения: 1 455
Обадете се в предаването на Милен Цветков в момента се разискват точно такива случаи.
Ако продължаваме да си мълчим и затваряме очите ще мине много време...до кога не искам и да си помислям даже Tired

# 2
  • Мнения: 1 735
Здравей, OnlyOne, моля те кажи ми от кой вестник е тази статия и от коя дата?
Заповядай в тази тема. Разискваме специално тази тема.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=151877.0

Ако имаш идеи и желание и желаеш да се видим, свържи се с мен на лични.   bouquet

# 3
  • Русе
  • Мнения: 511
Здравей, Infinity!

Тази статия е публикувана на страницата на Networx вчера, не е от вестник. Ако има с какво да помогна, с удоволствие ще го направя. Но не съм раждала и не знам дали ще ви бъда полезна! Ако все пак според вас мога - ми пиши!

Общи условия

Активация на акаунт