Колики

  • 948
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте,пише ви един пресен татко  newsm47.Искам да разбера от какво може синът ми да плаче половин един час?Той е на 1 седмица.Може ли да са колики? Извинявам се ако въпросът ми ви се стори глупав,но наистина се притеснявам.И още един въпрос: как да разберем дали на мама кърмата е хранителна и е достатъчна ??? newsm12

# 1
  • Мнения: 1 947
   Здравей, и честита радост! Simple Smile
   На мама кърмата е най-хранителна и напълно достатъчна за вашето бебе, ако си похапва, когато поиска. Simple Smile
А може би и да има колики - в болницата бяхме в една стая с бебче, което започна да плаче неутешимо на
петия ден. Но няма да се притеснявате - всичко минава и заминава. И много да го гушкате! Simple Smile

п.п. Забравих да кажа, че според нашия опит, най-ефективният лек срещу колики е сукането. Wink

# 2
Ами похапваме през около 3 часа.Искам да знам добре ли е да му се дава нещо като айрянче???

# 3
  • Мнения: 1 947
   Сакън! Simple Smile Нищо друго, освен майчиното мляко!!

# 4
   Сакън! Simple Smile Нищо друго, освен майчиното мляко!!
Ама не знаем дали е достачно когато похапваме Sad

# 5
  • Мнения: 1 947
   Нека майката кърми бебето на поискване - не е нужно да знаете колко е изяло бебето. Нека си го кърми, ако
и се струва, че плаче от глад или от колики. То е толкова мъничко... Има нужда от мама и топлината и.
успокойте се и то ще е спокойно, защото усеща всичко.

# 6
# 7
  • Мнения: 254
Ама как айрян ???!!! Тва сигурно и на нашите педиатри няма да им дойде на ум.
Навсякъде може да прочетете за коликите  - присвиват си краченцата към коремчето, обикновено плачат и насън и т.н. И от собствен опит - нищо не помага, докато сами не отминат.
Кураж и търпение  Hug

# 8
Ne znam za airqna dali trqbva oba4e ne spi po cqlden i no6t.Spi po 30-40 min i posle 4-5 4asa e buden i pla4e.Sad

# 9
  • Мнения: 1 104
Айран - не. Наистина може да плаче от колики. И нас това ни мъчи и никакви капки не ни помагат.Май търпение му е майката.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 056
Честито бебенце, скъпи татко, похвално, че питате и се интересувате!
Първо ще започна с това, че е възможно да имате колики още от петия ден.
Тук ще говоря от собствен опит и искрено се надявам да послушате нас, вече миналите успешно по пътя на кърменето.(и все още го вървим...)
Като начало ще напиша няколко основни "правила", които препоръчвам най-горещо да "спазвате", ако искате да се кърмите дъъъъълго. (слагам ги в кавички, щото не ги обичам особено тези думи, щото и педиатрите постоянно ги използват за режимите, а аз съм твърдо против тях)
Искам да кажа също, че всичко което ще напиша е пооместено в Библиотеката и ако имате повече време прочете я. Аз ще отбера най-важното

1.Никакви часове не гледайте от тук нататък. Кърменето на поискване е най-успешния вариант.
Кърмата се усвоява от организма на бебето за около 90 мин. Ако не го накърмите когато е огладняло преди да са минали заветните три часа, то ще гладува още 90 мин. Вие като огладнеете отивате до хладилника и си вземате храна, а не чакате да стане точно 12 часа за да се наобядвате, нали. Така е и с бебетата. Те изсукват различно количество кърма , която има различен състав в началото и края на сукането (става дума за предното и задното мляко - в началото потича по-нискокалорично/воднисто мляко, което е за утоляване на жаждата. После, след по-дълго дърпане(по-големи усилия) от страна на бебето потича задното, по-гъсто/маслено/калорично мляко - то е за наяждане)
Няма нехранителна кърма, запомнете го и се изсмейте в лицето на педиатъра, който ви го каже. Най-добре ще е да го смените.
На едно кърмене се предлагат и двете гърди. Примерно, първо изсуква дясната(до дъно, да стане като тесто), после се предлага лявата. От нея суче докато пусне доволно. Следващото кърмене започва с лявата, после се предлага дясната и така...
При вас вигурно все още й се препълват гърдите и може би няма да суче от втората, но след известно време ще се регулира кърмата според нуждите на бебо. Регулирането на кърмата става на принципа на търсенето и предлагането - колкото по-често суче, толково повече кърма произвежда тялото на майката.
2.Никакви сокчета, чайчета против колики и вода. 80% от кърмата е вода. Щом майката кърми на поискване, детето като е жадно ще суче по-честичко за по-кратко време (т.е. ще изсуче само задното мляко), ако е гладно, ще суче дълго и по-нарядко. Така, че дори и детето ви да суче понякога проловин час, че и 40 мин примерно, когато е готово би трябвало да пусне гърдата доволно. И никакъв биберон да добавя, щото то от него има нужда само ако е гладно и плаче, а вие чакате да погладува за да минат трите часа.
Да добавя - да коликите има капки, които се дават с лъжичка!
3.Бебетата не плачат само от глад. За тях най-сигурнот място е топлината на мама, така, че гушкайте бебето почти постоянно. Аз след първия месец (като понатежа) го носих в кенгуру и не помня големи ревове. Коликите ни бяха по около един час вечер...За коликите най-ефикасния лек е гушкане със стомахче залепено за мама. Хем може и да се успокои с гърдата. Аз даже спях със сина ми на корема. Няма да го разглезите, а ще сформирате у него чувство, че света е хубаво място и то винаги може да разчита на мама, а не да го оставяте в обширния (за него)креват да плаче от страх само заради погрешното разбиране на глезенето.
4. Обобщено - долу режимите.
Ако имате още въпроси не се притеснявайте да питате, тук има много опитни майки-кърмачки, всички ще помагат!

# 11
ludmilana 
Много благодаря за изчерпателната информация!!!Имам и един може би глупав въпрос: Защо бебо плаче по 6-8 часа през деня и не може да заспи нормално???Последната вечер е спал 3-4 часа а останалите будува  newsm61 !
мама и татко също са хора и те трябва да поспиват.
И още нещо: Мисля че кърмата на мама не е достатъчна ---> HELP Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 1 056
Трябва да дадете повече подробности - как така не достига, изпива двете гърди и плаче още и търси с устичка гърдата ли? Опиши едно денонощие как протича, спазвате ли режим, гушкате ли го постоянно, как плаче - реве горе-долу равномерно или пищи, пищи малко и като го отпусне поспре, после пак пищи, пищи малко и така ли?...Иначе добре ли засуква, или не може да  засуче добре и от това не може да изпие достатъчно?
Най-добре направете така - пуснете нова тема веднага със заглавие "Стига ли му кърмата", "Помощ, кърмата май не стига" или нещо подобно и напишете вътре подробности за да се включат и другите опитни кърмачки, някои от тях на "Колики" не влизат...
Като прочета какво пише там ще си напиша мнението, сега не мога да кажа нищо, щото нищо не знам...
Хубаво ще е жена ти да опише подробностите в новата тема, щото вий мъжете нямате представа какво е усещането. Сега те се нагаждат един към друг и първите дни са важни за да мгат да влязат в един ритъм. Тя трябва да се нагоди към бебето, а не да се опитва да нагажда бебето към някакви режими. В момента говоря на изуст, щото не знам дали спазвате режим даже...
чакам новата тема...

Последна редакция: сб, 24 фев 2007, 09:27 от ludmilana

# 13
Вече сме по-добре хапваме АМ и сме щастливи  smile3534 newsm10
Спазваме си режим (вярно че е през цялото денонощие но сега е по-добре) на 3 часа не плачем толкова много.Мама и тати могат да спят много по-спокойно.Благодаря за информацията на lumilana !!!

# 14
  • Мнения: 201
Очевидно е плакал, защото е бил гладен. При толкова малко бебе 3-часов интервал между кърменията е много голям, т.к. то е свикнало в утробата да получава храна по всяко време. Това е най-добро за него и в момента - кърмене на поискване. При желание от ваша страна имате шанс постепенно да намалите количеството АМ и да преминете изцяло на кърма. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт