спинална или пълна упойка при секцио?

  • 6 407
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Твърдо съм за спинална, все пак искам да си спомням раждането на моето съкровище. Родих секцио в Св. София и съм много доволна. А много ме бяха наплашили, например, колко ужасно боляло като ти я слагат – усетих леко боцване и после все едно те поливат от кръста на долу с топла водичка, колко зле било като те пуска - изпих в реанимация към три литра и половина вода и не ме е боляла глава или нещо подобно, нямаше никакви странични ефекти от упойката.  Peace

# 61
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Аз избрах обезболяваща от кръста надолу, хвана ме, но секунди след това повърнах 3пъти(а не бях яла) и дишах трудно (на теста за алергии нищо не излезе). Усетих трудното вадене на бебо (беше с двойно оплетена пъпна връв и нависоко). След изваждането му пък ми стана още по-зле, и когато започнаха да ме шият - усетих болка и ме приспаха.
Следващото бих го родила живот и здраве с пълна  Peace

# 62
  • софия
  • Мнения: 756
спинална! не съм повръщала нито пък съм имала главоболие...и изобщо нищо не усетих като я сложиха....дори останах учудена когато ми казаха че са я сложили..

# 63
  • Мнения: 819
Спиналната е по-добра за теб и щадяща бебето.

# 64
  • Мнения: 4 451
Аз като жена, раждала два пъти със секцио - първият път с пълна упойка, а вторият със спинална, горещо препоръчвам спиналната. Не ме е боляла глава, не съм повръщала, както прочетох по-горе. За да се избегне това, е нужно да се пие много вода. И действително те държи минимум 2 часа, след раждането и не усещаш болка. А при пълната, излизаш от упойка веднага и болката от раната е неописуема.

# 65
  • Мнения: 11 003
За епидуралната нищо не казвате, нали и тя е вид местна.

# 66
  • Мнения: 239
и двата пъти бях със спинална  Peace несъм имала никакъв проблем

# 67
  • Мнения: 689
mima28, изпразни си входящата кутия, че е пълна и не мога да ти пусна ЛС

# 68
  • София
  • Мнения: 928
Аз родих със спинална упойка  newsm10. Не усетих никаква болка при поставянето й. Бяха ми казали, че 2 дни след раждане съм щяла да бъда с главоболие. Не съм имала.
Доколкото знам докторите използват пълна упойка само в краен случай. Не се препоръчвала заради бебенце.
Леко раждане.

# 69
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Аз родих със спинална упойка  newsm10. Не усетих никаква болка при поставянето й. Бяха ми казали, че 2 дни след раждане съм щяла да бъда с главоболие. Не съм имала.
Доколкото знам докторите използват пълна упойка само в краен случай. Не се препоръчвала заради бебенце.
Леко раждане.

 Peace

# 70
# 71
  • Бургас
  • Мнения: 242
Както са ти казали някои майчета най- добре е да говориш с анестезиолога за вида упойка. Аз избрах спинална и нямах проблеми с нея.Предимстата са няколко- виждаш веднага бебо, излизаш по- лесно от упойка,по- бързо се въстановяваш ,но много зависи от екипа който те оперира и подава упойката.Желая ти успех Peace

# 72
  • Мнения: 201
И двете си деца съм родила с операция - първото с пълна, а второто със спинална упойка. Втория път се възстанових доста по-бързо, присъствах на раждането на неродения юнак, чух първия му плач, първа научих,че е добре, колко е голям...С две думи не се лиших от нито един от плюсовете на нормалното раждане. Самата подготовка за операцията обаче ми се стори по-продължитена и не спирах да мисля, че ще усещам рязането. Естествено не усетих нищо по време на секциото освен безболезнено придърпване на кожата.
Желая ти леко раждане на здраво, лъчезарно бебе.

За епидуралната нищо не казвате, нали и тя е вид местна.
Спиналната анестезия представлява еднократно поставяне на упойка през гръбначния мозък и води до бързо и пълно обезчувстване на тялото от кръста надолу за определен период от време /като парализиране/. Прилага се предимно при секцио, а  епидуралната анестезия се ползва при нормално раждане, т.к. е по-слаба - обезболява, но не обездвижва тялото и родилката усеща контракциите и напъните. При епидуралната упойка лекарството се инжектира извън обвивката на гръбначния мозък и може да се постави катетър за допълнително вливане по време на раждането, ако е неоходимо.

# 73
  • Мнения: 1 216
Първия път раждах със спинална, разказвах вицове на анестезиолога и се кокорих какво става. После веднага си видях беб.
Ако зависи само от мен - бих избрала същото!!!
Станах на 6тия час след операцията!!

# 74
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Аз избрах спиналната след консултация с анестезиолога вечерта преди операцията.По-лесно се излиза от упойка, виждаш бебчето веднага, не ти пъхат тръба в гърлото(след това гърлото е раздразнено и те кара да кашляш, което след секцио е просто ужасно, както и кихането).Ноооо всеки решава сам за себе си-има майки, които предпочитат пълната упойка.Има плюсове и минуси и за двете упойки. Успех и леко раждане.
Peace
Напълно подкрепям мнението, ако щеш и само заради това, че виждаш малкото си слънчице  веднага.

Общи условия

Активация на акаунт