Заслужава ли си раждане в частна клиника?

  • 7 894
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 480
Здравейте! Искам да попитам дали си заслужава раждане в частна клиника или е пресилено, че там минава по-леко? Все още се двуумя и ще се радвам да споделите мнението си?Проблема е и , че съм от провинцията и за съжаление в моя град няма подобни клиники и ще трябва да пътувам до София, което не е големия проблем, по скоро проблема е , че няма да мога да предвидя кога ще започне раждането, за да съм там от предния ден. Не става и да стоя там цял месец, а пък като чета майките раждали в частни клиники, колко са доволни и как лесно е минало и ми се иска и при мен да мине леко и да бъде хубав спомен, а не кошмар!!!Знам, че е много относително как ще мине и за това гаранция няма, но поне грижите са на ниво, предполагам! Моля Ви за съвет! Благодаря!

# 1
  • Мнения: 887
Аз не съм родила в частна клиника и мога да те увея,че грижите,които положиха за мен лекарите определено бяха на ниво,както и болницата,в която раждах.Затова си мисля,че това не е критерии.Доброто отношение не може да се купи с пари.Ако обаче твърдо си решила да раждаш в частна клиника допитай се до мамите,които са раждали в такава да ти препоръчат.Аз определено не съм за частните клиники.В специализираните родилни домове има големи специалисти,които не са за подценяване.Лека бременност и дано да направиш най-добрия избор. Peace

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 11:15 от cveti_f

# 2
  • Мнения: 2 936
аз не бих постъпила така като теб...само защото някой е казал че в частна клиника се раждало лесно  Rolling Eyes твърде пресилено изказване!
за мен е важен лекарят... Peace  той е този който ще ти помогне да родиш по-безболезнено,да те познава, да е следил бременността ти,и т.н.
ти не си ли доволна от лекарят който ти води консултациите?

доколкото си спомням имаше анкета за това кой къде би желал да роди и процентът на частните клиники не беше висок  Rolling Eyes може и да греша де...

# 3
  • Мнения: 2 936
сега видях на аватара ти че си от Плевен!
какво те трвожи..има доста добри специалисти там-доц.Попов,др.Бързашшки.аз съм раждала в Плевен и съм доволна!!!!

# 4
  • Мнения: 640
Абе няма да ти го извадят с магическа пръчка, ако ще и да е най-луксозната клиника. Що се отнася за чистотата, може би е за предпочитане, но това не ти прави раждането леко.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 252
Аз раждах в частна клиника, защото:
1. Докторката ми работи там - а, аз държах тя да ми даде бебето в ръцете.
2. Познавах обстановката и бях очарована от персонала
3. Имах достъп до детето си постоянно, не се налагаше да го оставям на акушерките.
4. Всички ми съдействаха за успешното кърмене

# 6
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Хайде и аз да си дам мнението:
Аз съм от Добрич, а раждах третото във Варна, в Майчин дом. Нормално, но предизвикано раждане. Нямах уговорка и не познавах никой предварително там. Отидох, защото мислех, че раждането е започнало, но то не беше, предложиха да го предизвикат 10 дни преди термина и след 6 часа вече си гушках най-хубавото бебе на света Simple Smile. Аз също много, много, много се терзаех как и къде точно да протече раждането. Първото си дете родих в Св. София, през 2000 г и имам доста мизерни спомени: много болка, много лошо отношение на лекари и акушерки, никой не те поглеждаше като нямаш уговорка с никого. Никой не ми показа как да кърмя и заедно с всичкия стрес, така и не успях да го направя. Детето ми порасна с адаптирано мляко. Освен това от родилното имаше стафилококи, от които и до днес не може да се оттрърве и е непрекъснато хремав.
Второто ми раждане беше в Добрич, в болница. Трябва да призная, че персоналът имаше доста по-мило отношение и всичко протече по-гладко. Но раждането беше малко рисково: със зелени околоплодни води и оплетена пъпна връв, така че бе голям късмет, че на смяна бе един познат генеколог на свекървата (нямах предварителна уговорка) и той лично се погрижи да родя бързо, което беше критично за детето. Иначе докторите влизаха , излизаха и само отбелязваха как още не съм направила пълно разкритие.
За третото вече знаех, че искам епидурална (каквато в Добрич нямаха голяма практика), исках ангажиран доктор и персонал, който можех да си осигуря, ако имам предварителна уговорка с някой от болницата, исках и по-комфортни условия за почивка и възстановяване в послеродовия период. Всичко това получих в частната клиника в Майчин дом и то на цена не много по-голяма от едно уговорено раждане в нормална болница. Персоналът: анестезиолог, генеколог, педиатър и две акушерки сновяха през цялото време край мен - 6 часа, докато траеше раждането. През цялато време бях много спокойна, чувствах се много обгрижвана и в сигурни ръце. Раждането не беше леко, но тези хора бяха с мен през цялото време и не ме оставиха сама да стена като куче (каквито ми бяха спомените в Св. София). После след раждането, условията в стаите, отношението като към ВИП персона, святната храна, чистите бани, дори осигурените превръзки за родилката, памперси и дрешки за бебо: всичко това беше наистина на ниво. Не съм глезла, но тези грижи и това спокойствие и чистота бяха като истински балсам. Няма нищо общо с мизерията в нормална болница, дори и след ремонт, да не говорим за отношението на всеки от персонала: от генеколозите до санитарките - буквално като към скъп гост, а не да те правят на две стотинки и да си изкарват комплексите върху теб. Да не говорим и за хигиената и чистотата, не е като да пъплят хлебарки нощем... абе има голяма разлика. Дори в детайлите да е, дори лекарите да не са много по-различни или по-квалифицирани, условията, отношението: всичко е от значение. Е, разбира се цената също е от значение. Но аз определено получих много за парите си и изобщо не съжалявам за избора си. Това раждане определено ми носи само хубави спомени.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Аз,да ти кажа,ако съм на теб ще си родя в плевенското родилно без да се замислям.Базата е нова,всичко е супер чисто,отношението е чудесно,специалистите са много добри,упойки всякакви,а неонатологията им е просто невероятна.Изобщо не ми е ясно за какво ти е частна клиника?

# 8
  • Мнения: 6 618
Аз родих в частна клиника ,защото в Русе АГ-то  е отвратително ,повечето ми познати раждали там са имали проблеми .
Ако отделението в Плевен и добро и специалистите са на ниво според мен си раждай там.

# 9
  • Мнения: 3 089
за плевен чета само отлични неща  Peace
аз не бих се доверила на чужд за мен лекар, само защото работи в частна клиника.

# 10
  • Мнения: 4 621
Според мен не. Проследявах си бременността в часна клиника, но родих в Държавна.  Peace
Най-важното беше, че се чувствах по-спокойна в голяма и специализирана държавна болница. Всичко беше на ниво и отношението и стаята (бях във вип сектор)  не отстъпваха на тези в частната клиника.

# 11
  • Мнения: 497
Моя приятелка от Русе ходи да ражда точно в Плевен и е страшно доволна!!! Неразбирам защо ти не искаш  да раждаш там? Има страхотна база, специалисти, отношение... Какво повече ще получиш в частна клиника?

# 12
  • София
  • Мнения: 3 404
Зависи от лекаря.
Ако моят лекар, на когото имах пълно доверие работеше в частна клиника, на Луната или в Злокучене, щях да раждам там, без значение какво ще си помислят светските среди за мен Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 8 932
Раждането навсякъде е еднакво, различни са условията и то по-точно условията след самото раждане. Но за парите, които се плащат в частните болници, условията са си нормални. Аз съм раждала и двата пъти в така наречените държавни болници и всичко мина леко. Успех, чувала съм добри отзиви за Плевенското родилно.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 424
раждането в частна клиника няма да направи процеса по - лек. еднакво е навсякъде.
но в частната клиника ще получиш едно много по-добро отношение към теб и бебока. аз лично не съжалявам за секунда за избора си.
не споделям и мнението на други мами за наличието на специалисти в държажните болници. в частните също има добри специалисти, заплащането им е по - голямо и оттам идва по - голямата им мотивация за работа и съответно желанието им да работят там.
за грижите, които получих за себе си, няма да говоря, защото не съм там на курорт, но които бяха повече от отлични. моето бебе беше гледано като принцеска ( за мен това е по - важно ). научиха ме да я кърмя. даваха ми я, когато искам. обясняваха ми всичко, което ме интересуваше.
въобще от раждането ще ми остане един изключително приятен спомен.
но изборът е твой.

# 15
  • Мнения: 1 273
Аз раждах в частна клиника, причините поради които са няколко:
1.Ходих там на консултации и не можех да си представя, че в 9 месец ще отида при напълно непознат( независимо дали с уговорка или не!)
2. Не съм израснала в лукс, но много го обичам (винаги съм искала да съм в центъра на вниманието Mr. Green)-- а това в частна клиника е задължително --все пак си плащаш.

Самото раждане беше предизвикано. Сложиха ми хапче и за 1,30ч получих пълно разкритие (естествено с помощ на лекарката). През цялото време при мен беше лекаря, който ме изражда след това и акушерка. Родих 2,30 часа след като започнаха контракциите (щеше да е и по-бързо според лекарката, но бебо се бе оплел яко в пъпната връв и се наложи използването на вакуум)
Бебето беше при мен в стаята, само вечер ако искаш го взимат за да поспиш. Много ми помогнаха и със съвети за кърменето. Тъй като имах проблеми с гърдите, бях на косъм да се откажа (такава съм си аз слабохарактерна Embarassed) и  благодарение на акушерките и лекарите сега успешно кърмя Laughing
Да не говорим, че получих и запушване на едната гърда и една от лекарките стоя при мен и ми я отпушваше сума ти време (бая зор видя--не толкоз с гърдата колкото с мен- голяма лигла бях Embarassed)

В крайна сметка обаче да кажа, че направих голяма реклама на частното раждане от четеното във форума, много от родилите майки в държавни болници са доволни, така че ти си решаваш. А щом казват, че в Плевен е супер--ами супер тогава Mr. Green
Успех Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 4 588
Абе няма да ти го извадят с магическа пръчка, ако ще и да е най-луксозната клиника. Що се отнася за чистотата, може би е за предпочитане, но това не ти прави раждането леко.
И аз така мисля   Peace

# 17
  • Мнения: 2 663
Зависи от лекаря.
Ако моят лекар, на когото имах пълно доверие работеше в частна клиника, на Луната или в Злокучене, щях да раждам там, без значение какво ще си помислят светските среди за мен Simple Smile

Отново подкрепям думите на Ази на 100%- бих написала същото

# 18
  • Мнения: 480
Благодаря момичета.Не отричам, че в ПЛЕВЕН има добри специалисти, но знам, че отношението не е много добро.Дори и да си платиш на лекар, отношението на по-низшия персонал е гадно, така, че трябва да си плащаш и на акушерка.

# 19
  • Мнения: 2 039
Хм,я да се изкажа и аз  Mr. Green
Такааа.Аз раждах в Окръжна болница във Варна.При най-добрата за мен докторка и близка,с връзки,и то на високо ниво,за които никой при влизането ми там не знаеше.Предизвикано раждане,отидох и след 2ч. родих.Обаче...въпреки всичко повече никога не желая да раждам в държавна болница,па ако ще и 1000 ремонта да са и дръпнали  Naughty Това е такава мизерия(въпреки че се води обновена сграда  hahaha),то не бяха насекоми,червеи,накъсани дюшеци,гнусни пелени,липса на място за багажа,и за капак-тук таме по някоя нагла санитарка или акушерка...Когато обаче разбраха,че съм човек на някого,веднага им светнаха физиономиите и започнаха да козируват и да се въртят около мен  Sick Питат:"Абе защо не каза по-рано!!!",а аз им отговарям:"Защо трябва да си на някой познат,за да получиш елементарни грижи???"  #Cussing outИ защо,когато в началото попитах една намусена акушерка как да поставя сина си на гърдата ,ми се отговори:"Достатъчно сте интелигентни,за да се сетите и сами,оправяйте се!"  #Cussing out,а после същата тази стоя до мен с часове да ме учи какво точно да правя?Ей това ме отвращава  Crossing Arms И като прибавиш безобразната мизерия и гнусотия,изхождането след клизмата в тоалетна без клекало,а ти си 100 тонов кит!!! и факта,че за бащата е почти невъзможно да си види бебето  Shocked и при посещенията висиш с ранената си матка и бясните си шевове права на вратата,за да видиш някой близък и че за да си видиш бебето трябва да се молиш на някого(а ако го наближиш сама,това е престъпление  Shocked),как да се върна там,момичетаааа!!!Тези 3 дни бяха кошмарни за мен и го казвам въпреки отделеното ми специално внимание и въпреки,че ме изроди един страхотен професионалист.Това просто не компенсира нечовешките условия за мен и детето ми  Naughty
Следващия път-Майчин дом+епидурална(щото стига с тези геройства Naughty),това е!
Извинете ме за лирическите отклонения,но имах нужда да изсипя тези чувства най-накрая!!!
  bouquet Heart Eyes Hug

# 20
  • Мнения: 1 455
Не си заслужава според мен. Naughty
И няма ли да ти е притеснено с това пътуване?
Тук в София съм чувала едни легенди за частните болници и да ти кажа заради лукса не бих отишла.
Пък ако ще пътуваш до София,по добре отиди в Шейново или Света София, там не са ти нужни пари,за да получиш добро отношение.

# 21
  • Мнения: 2 936
LEI,не можеш да съдиш така за всички държавни болници...
наистина това в Плевен засега е чисто и поддържано...може би след няколко години ще се промени откъм хигеена  Rolling Eyes но нищо не се знае!там бебето е при теб,пелени и спално бельо ти си носиш!
е,отношението на сестрите май навсякъдв си е почти еднакво... #Cussing out

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Не мога да се въздържа-акушерките на бебетата и на майките се държат добре.За сведение на акушерка не съм плащала-родих с гинеколог и неонатолог,който по мое желание присъстваше на секциото.
За мизерията и коментарите относно базата,мисля,че не са подходящи,при положение,че не е ходено там.Няма какво по-вече да обяснявам!Който където иска там да ходи да ражда Peace!Аз,лично за сега не бих предпочела частна АГ-клиника! Peace

# 23
  • Мнения: 2 673
Ще има винаги такива ЗА частните и ПРОТИВ тях!
Аз съм раждала два пъти в държавна. Ако трябва да родя трети път ще бъде в частна болница. Разликата е от земята до небето, като условия и отношение. Mr. Green

# 24
  • Мнения: 5 026
И в държавната болница може да получиш обслужване на ниво. Но ако имаш достатъчно средства, отиги в частна клиника.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Родих в частна клиника защото:
1. Платих малко повече, отколкото щях да дам за рушвет на доктора в държавната болница
2. Отношението беше невероятно.
3. Беше чисто и поддържано, храната беше много добра
4. Не трябваше да нося, чаршафи, дрехи, одеала, възглавници и какво ли още не
5. Доктора беше много добър специалист
6. Бебето беше при мен през цялото време, въпреки че бях секцио / иначе щях да я видя за малко и после чак на 4 ден/
7. Държаха ме толкова, колкото е необходимо - 4 дни, тук щях да лежа 7
8. В държавната болница щяха задължително да ме бръснат, клизма и катетър няма как да избегнеш
9. Раздвижиха ме след няколко часа - иначе най-рано на другия ден ставаш сам  Mr. Green
10. След секцио тук правят задължително клизма  Sick, неясно защо
11. Не се налагаше да излизам в коридора и да стоя права докато имам свиждане
и още много мога да пиша, ако искаш наречи ме лигла, но ДА според мен си заслужава раждането в частна клиника, няма да боли по-малко и няма да стане с магическа пръчка, но има много други неща, които също са важни.

# 26
  • Мнения: 120
Препоръчвам ти да родиш в частна клиника,ако имаш достатъчно средства разбира се PeaceПрез тези дни престой там ще се чувстваш наистина човек..защото условията са прекрасни...всички ще са много мили с теб..ще получиш компетентни съвети..ще отговарят на въпросите ти Grinning В този момент това ще ти е необходимо.Не съм съгласна,че специалистите в държавните болници са по-добри..напротив..повечето лекари в частните клиники са най-добрите(а и те отиват там от държавните)Никой собственик на частна клиника не би си позволил да наеме некадърен доктор..в държавните са много повече аматъорите. По отношение на техниката..няма спор къде е по-добрата Peace
Аз лично ходих на консултация при една лекарка в частна клиника,но раждах в държавна болница,защото в този момент не можех да си позволя частна..имахме известни затруднения с мъжа ми в този период,но ако трябва да раждам пак...в частна ще е !!!
Имах късмет,че попаднах на свестен екип,а иначе винаги ще се намери някоя акушерка,сестра или санитарка, която най-малкото няма да ти обърне внимание когато ти е необходимо.Пожелавам ти леко раждане Simple Smile

# 27
  • Мнения: 959
За мен си заслужаваше.Освен отношението,хигиената и вниманието,най-важното беше изключително бързото ми възстановяване след секциото.На третия ден си бях в къщи абсолютно способна сама да се грижа за детето си.Имам база за сравнение с първото си такова раждане в държавна болница.

# 28
  • Мнения: 903
Aз раждах в частна клиника и съм изключително доволна. Живот и здраве, и другият път пак ще съм там. Освен това чувам , че и в държавните пак си плащаш... и защо тогава да мизерстваш?

# 29
  • Мнения: 74
Aз раждах в частна клиника и съм изключително доволна. Живот и здраве, и другият път пак ще съм там. Освен това чувам , че и в държавните пак си плащаш... и защо тогава да мизерстваш?
Защо пък да мизерстваш в държавната, доста хора са родили в такава и не са мизерствали. Освен това раждането в държавна болница може да не и излезе нито лев, така че това, че чуваш че си плащат е преувеличено-плаща който иска, насила никой не карат.

# 30
  • Мнения: 2 039
Ще има винаги такива ЗА частните и ПРОТИВ тях!
Аз съм раждала два пъти в държавна. Ако трябва да родя трети път ще бъде в частна болница. Разликата е от земята до небето, като условия и отношение. Mr. Green

Първо,малко офф-бебчето ти е направо невероятно  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
По темата-именно за това говоря!!!Не че в държавната не ми обърнаха внимание,не че няма добри професионалисти,не че боли повече...просто нищо не е така,както трябва да бъде,не е,по дяволите  Crossing Arms

# 31
  • Мнения: 2 498
Имаш ли парите съветвам те да родиш в частна клиника Peace....имам 2 раждания-първото в държавна, а второто в частна болница и мога смело да заявя, че база за сравнение просто няма....
Вторият път раждах в Торакс-Пловдив...това ти го казвам, понеже съм от Ст. Загора и пътя не е проблем.....

Все пак жената ражда веднъж или 2 пъти в живота си, а не вс. ден и защо да не е в европейска съвременна частна клиника?!?!Така, че според мен не е прищявка да се ражда в частна болница.....

# 32
  • Мнения: 8 163
Раждането навсякъде е еднакво, различни са условията и то по-точно условията след самото раждане.
newsm10
Не бих раждала в частна болница в БГ. С първото дете ходех на прегледи в частна клиника в София, където не се грижеха за мен, а за печалбата си. Има нормални здравни заведения, в които са направени ремонти, има ВИП стаи и персоналът е компетентен и грижовен, напр. "Св. София", където родих Аля.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 099
Дано всичко при теб мине леко и бързо, независимо от болницата!  Hug

Аз родих в частната клиника на Мазнейкова. Пак бих родила там, защото:

1. хигиената е безупречна;
2. доктор стоя цяла нощ до леглото ми в една прекрасна стая;
3. екипът по време на раждането включваше 2 доктори - вкл. самата Мазнейкова;
4. плащането е ясно и регламентирано, и НЕ Е МНОГО ПО-СКЪПО, отколкото ако трябва да буташ рушвети, да избираш екип, да наемаш ВИП стая, да си доплащаш упойка и т.н.
5. никой не ти се зъби и не се държи троснато и непочтително, даже напротив - държат ти ръката по време на най-болезнените контракции.
6. ИМАТ ЦЯЛОТО ОБОРУДВАНЕ АКО, НЕ ДАЙ СИ БОЖЕ, ИМА УСЛОЖНЕНИЯ!

Успех!  Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 7 242
По принцип съм за частните клиники. Но от болница да болница има голяма разлика. Първото си дете родих в 1-ва частна АГ Райна Княгиня, от където съм крайно недоволна. Сега се ориентирам към държавна - Св. София. Колкото и да са добри условията и отношението в частните клиники /което не винаги е така/, това не може да компенсира липсата на голими и добре оборудвани неонатологични отделения.

Последна редакция: сб, 24 фев 2007, 09:00 от Лекси

# 35
  • София
  • Мнения: 8 932
Скоро в една тема за болница Вита, една майка обясняваше колко била доволна, какво добро отношение, как имали страхотен реанимационен автомобил, с който превозили бебето и до друга болница (държавна) не си спомням вече коя. Е като е толкова страхотна тази болница, защо местят бебето при нужда. Истината е, че частните болници залагат на лукса за родилката, за сметка на все още недостатъчната апаратура в неонатологичните отделения. Всичко е прекрасно, ако бебето и майката са наред, но ако има проблем винаги превозват бебетата до специализираните държавни болници.

# 36
  • Мнения: 1 992
Аз нямах намерение да раждам в частна клиника, но имах намерение да си платя за ВИП-стая в държавна. И така избрах АГ-Варна. Съображенията ми бяха следните:
 - ако нещо стане с бебето по време и след раждането няма да се губи ценно време в транспортирането му от частната клиника до държавната(въпреки положителната ми нагласа относно раждането трябва да се помисли за всичко).
- избрах ВИП-стая, за да бъда в нормални условия, за да бъде бебето при мен през цялото време(а не да се моля на някой да го видя), за да мога да се виждам с близките си по всяко време.
Избрах си и лекар, той започна да следи състоянието ми, месец преди термина се оказа, че плацентата ми е силно калцирана, аз уверена в избора на добър специалист и сигурна че всичко ще мине добре. Той ме викаше на запис на тоновете през ден и чакахме момента да дойде, докато.... седмица преди термин той започна да не си вдига телефона. Аз реших да отида при друго светило за консултация в същата тази болница, той ме прегледа, успокои ме и каза, че не може да ме поеме, но когато моментът на раждането настъпи, мога да отида на ВИП-етажа и да родя спокойно, въпреки че нямам уговорка, ОБАЧЕ ако има места  #Crazy
И така на 11.06 в 1,30 през нощта, с изтекли води се озовах пред вратите на Майчин дом - Варна. Спонтанно решение, за което не съжалявам.
Доволна съм, не от лукса(макар че не е никак за подценяване), а от навременната реакция на лекарите, защото раждането беше тежко и завърши с форцепс. Ако не бяха те, можеше да се случи най-лошото.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 524
Чета ви с голям интерес. Моят доктор се е преместил от шейново в клиниката на Мазнейкова, та явно там ще раждам, защото много държа на доктора си. Има както виждам един основен недостатък при частните клиники - неонатологичните отделения. След няколко дни съм на преглед и ще го обсъдим с доктора, но тъй като съм голяма глезла, май е по-добре да си платя в частната.
Благодаря ви, че ви има  Hug

# 38
  • Мнения: 2 309
Раждах в частна клиника,умишлено!
Този порочен кръг "ако не си платя,няма добро отношение"или"раждах в Държавна болница,но във ВИП СТАЯ",какво ще рече???Пак си плащаш за да си спокоен,че ще ти обърнат внимание,а какво прайват онези,които реално нямат - късмет ли му се казва???

# 39
  • Мнения: 1 925
Скоро в една тема за болница Вита, една майка обясняваше колко била доволна, какво добро отношение, как имали страхотен реанимационен автомобил, с който превозили бебето и до друга болница (държавна) не си спомням вече коя. Е като е толкова страхотна тази болница, защо местят бебето при нужда. Истината е, че частните болници залагат на лукса за родилката, за сметка на все още недостатъчната апаратура в неонатологичните отделения. Всичко е прекрасно, ако бебето и майката са наред, но ако има проблем винаги превозват бебетата до специализираните държавни болници.
Понеже аз съм решила да раждам във Вита живот и здраве и доста неща изчетох от майки тук във форума, искам да кажа, че  пренасянето на бебе до Шейново е било изключение. Вече имат 3 ковиоза и техниката им е класа над тази в държавните болници. За добрите специалисти да не говорим, аз лично съм безумно спокойна за бъдещото раждане, защото знам, че за мен и бебето ми ще се погрижат по най-добрия начин.  Да не говорим, че не си права и това, че се грижат за лукса на майката само. Напротив. Аз лично се насочих към Вита, защото всичко, което е нужно относно изследванията по време на бременноста ти се прави, на докторът можеш да звъниш по всяко време и никой никога не ме врънал. Записах се на ЖК там, след като бях ходила в Шейново и си тръгнах разтреперана и разревана от акушерка, която ми обесни да не задавам въпроси, че първите изследвания ти се пускат като влезнеш в 4-ти месец, че те гледат на видеозон 3-пъти през цялата бременност, и аз да си преценя кога да влезна в болница за повръщане, че " баба ми и без изследвания била родила на полето " ( това са буквално думите и ) и т.н.  #Cussing out . Да не говорим, че разликата в парите е направо незначителна ( говоря за раждането ), като сметнеш избор на лекар, ВИП стая, опойка и всичко, което трябва да купиш за престоя си в държавна болница излиза еднакво.  Peace

# 40
  • Мнения: 2 309
Мислите ли,че държавата ще разреши да се ражда в болнично заведение,неотговарящо на стандарта!?!?!?
Едно просто,квартално барче,също има хиляди изисквания за да заработи!
За съжаление,поради немърливостта и моментното психично състояние на лекарите,стават "грешки "и в държавните отделения,където се квасим и в мизерия
А не на последно място е това,че когато една родилка е спокойна и щастлива,тя ражда много по-лесно...това е статистика,не е измислено от мен Hug

# 41
  • Мнения: 603
Раждала съм веднъж в държавна болница.
Ако има следваш път и имам достатъчно пари, бих родила в частна с епидурална.


# 42
  • София
  • Мнения: 6 011
За мен раждането в частна болница напълно си заслужава!Родих в частна болница първото си дете,живот и здраве ако забременея пак-никога не бих стъпила в държавна болница дори за преглед,да не говорим за раждане.
Като слушам приятелките ми-за уговорка с лекар,упойка,храна/храня кучето си по-добре/ колко се дава в държавна болница-разликата с частната е минимална.Аз не бих дала рушвет на доктор за да спя на скъсан дюшек,да се разхождат насекоми и да ползваме една тоалетна целия етаж!Да не говорим за отношението на персонала....
И това,което казват,че няма добро оборудване при проблем с бебето също не е вярно-как са им издали разрешително тогава?Замислете се дали има достатъчно безотговорен лекар,работещ в частна клиника,който ще види по време на бременността проблем с плода и ще рискува работата си за да се прави на герой!?
Давам и конкретен пример-всички съпруги на чужди дипломати в България раждат във "Вита"/свидетел съм-раждах с една чужденка/.
Защо ли? Mr. Green

# 43
  • Мнения: 1 925
В общи линии, поне това са моите изводи, да родиш в държавна клиника е въпрос на късмет да си доволен, докато да родиш в частна визирам Вита, защото имам наблюдения от там не опира до късмет, всички са доволни. Също така, забелязвам че там не раждат само жени със завидни доходи, а напротив, тези 1100 лв. ще ти бръкнат в джоба доста сериозно, но аз лично смятам, че грижата за мен и новороденото ми дете са безценни и ако трябва заем ще взема, но няма да рискувам в държавна.  Peace

# 44
  • Мнения: 476
И в държавната болница може да получиш обслужване на ниво. Но ако имаш достатъчно средства, отиги в частна клиника.

А може и да не получиш! Като руска рулетка!  Peace

# 45
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Който е родил в Плевен знае за каква база,специалисти,апаратура става въпрос.Аз,имах и имам финансова независимост,но избрах Плевен:
1.защото долу-горе ми е близо
2.заради специалистите и неонатологията
Друг е въпроса,ако авторката на темата е решила просто ей така,че тя трябва да роди в частна болница.
Един от неонатолозите отговаря на въпроси в един от подфорумите и като прочетете може да видите за какъв професионалист става въпрос.
Така и пак казвам кой където иска там да ражда Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 8 932
Аз лично се насочих към Вита, защото всичко, което е нужно относно изследванията по време на бременноста ти се прави, на докторът можеш да звъниш по всяко време и никой никога не ме врънал. Записах се на ЖК там, след като бях ходила в Шейново и си тръгнах разтреперана и разревана от акушерка, която ми обесни да не задавам въпроси, че първите изследвания ти се пускат като влезнеш в 4-ти месец, че те гледат на видеозон 3-пъти през цялата бременност, и аз да си преценя кога да влезна в болница за повръщане, че " баба ми и без изследвания била родила на полето " ( това са буквално думите и ) и т.н.  #Cussing out . Да не говорим, че разликата в парите е направо незначителна ( говоря за раждането ), като сметнеш избор на лекар, ВИП стая, опойка и всичко, което трябва да купиш за престоя си в държавна болница излиза еднакво.  [/color]Peace
Ами аз бях с направление при мойта гинеколожка и не съм платила нито лев, а получих всички необходими изследвания, за видеозон не съм плащала, въпреки че ме гледаше когато поискам. В болницата платих само упойката и избора на лекар и съм с перфектни спомени от раждането, пък платих 1/5 от това в часната клиника. Спестените пари отидоха за детето ми.

# 47
  • Мнения: 9 903
уффф, пак отиваме към това кой колко пари има и за какво е склонен да ги дава. Всички ми обясняваха как вместо да си давам парите за глезотии, по-добре да купя нещо на детето. Че аз голо ли ще го оставя детето?? Само че малко преди мен мъчиха две мои познати по цяло денонощие в Шейново, накрая все пак ги срязаха и това окончателно ме убеди къде ще раждам.
Аз избрах Вита и заради това:
всички съпруги на чужди дипломати в България раждат във "Вита"

а иначе - Божа работа къде какво ще ти се случиSimple Smile

# 48
  • Мнения: 888
Родих и двете си деца в държавна болница;повечето от частните клиники не притежават апаратура за спешни случаи при проблеми с бебетата например...всеки сам си решава в крайна сметка Naughty

# 49
  • Мнения: 1 273
Родих и двете си деца в държавна болница;повечето от частните клиники не притежават апаратура за спешни случаи при проблеми с бебетата например...всеки сам си решава в крайна сметка Naughty

Аз както и по горе писах, родих в частна клиника. Да родя в държавна, само защото имат по добра апаратура е все едно- да вярвам, че ще се случи нещо с бебето.(Да не говорим, че повечето частни клиники имат каде- каде по-добра и нова апаратура ,защото там парите не се крадът по каналния ред, а наистиа се влагат в обурудване, а и лекарите които работят там обикновенно са най-добрите от държавните болници). Не казвам че не се случва, да се закучи раждането , но защо всички са с нагласата , че винаги се случва нещо лошо. Да не говорим, че повечето кофти раждания се случват в държавните болници, за частните до сега не съм видяла някой да се оплаче --но това не означава, че няма! Пък и предполагам че е нормално, все пак в държавните болници раждат повече хора.

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 12:03 от apv

# 50
  • Мнения: 6 164
Аз родих в частна, но не защото държах да раждам в частна, а защото лекарят, който избрах, работи там. Води се от лекаря, не от болницата. Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 505
Всички ми обясняваха как вместо да си давам парите за глезотии, по-добре да купя нещо на детето.

Това ми е любимо - нека за парцалки за детето да има, а майката кучета я яли!

Факт е, че в частна болница си плащаш за човешкото отношение и хигиената. Раждала съм и в държавна болница с уговорка с лекар и в частна, та имам база за сравнение.

А за лекарите в частните болници и техния професионализъм - ами нали от държавните идват, не падат от небето!

Аз съвет не бих могла да дам - всеки избира според приоритетите си!

# 52
  • Мнения: 24 467
Раждала съм и двата пъти в държавно- общинското АД /болница/, като втория път платих упойка и самостоятелна стая и нищо, ама наистина нищо не ми липсваше- и раждането мина супер леко без болките, протече бързо, през цялото време имах до себе си анестезиолог, лекар, акушерка и дори санитарка /говоря по време на самото раждане/, след това в самостоятелната стая си имаше всичко, от което имах нужда- и самостоятелен санитарет възел с баня и опла вода и телевизор, и хладилник и редовно почистване и редовна смяна на бельото и всичко това ми стъпи общо 150.00 лв. /анестезия и заплащане за стая/, така че не виждам за какво да плащам повече пари, след като с тази според мен не много висока сума се уреди всичко. Не съм се договаряла с екип, не видях смисъл и при двете си раждания и до днешен изобщо не съжалявам. То си има хора на всякъде и професионалисти си има на всякъде, донякъде е и въпрос на шанс.

# 53
  • Мнения: 57
Аз раждах в Плевен. И ми много добре известно какво е отношението на акушерките там. Ужасни кучки ми се случиха на мен - не ме погледнаха. Оставиха ме да родя като куче. Молих им се да дойдат да ме видят, а те се бяха излегнали на едно легло двечките и се правеха, че не ме чуват. Нищо, че цялото родилно кънтеше от виковете ми и даже съпругът ми в коридора ги чуваше, все едно присъства на цялото раждане. Дори ги виждаше, че не се помръдват и май му идваше по едно време да влезе и да ги разпердушини. Бях си ангажирала лекар, което по мое мнение бе единственото ми спасение. Добре че беше той, иначе ... Дойде, види ме, пита, гледа, разпитва - поскара им се всеки път за нещо и като си замине - те на инат все едно, че ме няма...не ме поглеждат.  Защото определено искаха пари. Нямах нищо против да платя и на тях - но те не се държаха като хора, затова не им дадох нито стотинка, дори не ги почерпих, въпреки че си искаха. И бебо трудничко излезе. После пък плацентата ми не искаше да се отлепи и се наложи лекарят да ми я отлепя, наложи се упойка пълна за тая процедура и такива ти ми работи - определено си струваше да си платя на лекаря. Но ако ще раждаш в Плевен - съветвам те плати си и на акуршерка. Ако имаше частна клиника в Плевен, щях да родя там. За мен водещото обаче беше моят лекар - много държах той да ме изражда, за да съм спокойна, че съм в добри ръце.  Иначе условията са нормални, за специалистите също не мога да кажа лоша дума - но на акушерките определено им липсва стимул и много се дразнят, когато родилките са с ангажиран лекар, но който се плаща , а за тях - нищо!
Късмет и леко раждане, каквото и да решиш! Peace

Общи условия

Активация на акаунт