Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 22 фев. 2007, 00:06 ч.
  • Преглеждания  2 822  Мнения  22  Онлайн  1
Отговори
Здравейте! Тъй като всички тук волно или не сте станали половин гинеколози имам един въпрос на които се надявам да ми отговорите. Преди няколко месеца бях на гинеколог и ми откриха огромна раничка, цитонамазката ми излезе ПАП 2, гинеколожката каза че трябва да се изгори. Тъй като имах и други проблеми реших да се допитам до друг гинеколог да видя и неговото мнение. Отидох при проф. Карагьозов в Майчин дом, той не прави цитонамазка, но останови Adenosis cervicis, беше категоричен, че не трябва да се гори раничката. Обясни ми че това е вродена малформация на матката или нешто подобно и не бива да се гори преди раждане. Много ще се равдам ако някой от вас има идея какво е това, защото определението "деформация на матката" ме плаши до смърт Cry

Реклама
# 1
Щом има две различни мнения,търси трето.Успех и дано не е нещо страшно.

# 2
  • София
Здравей Simple Smile аз не съм станала половин гинеколог, не съм нито мама , нито все още кандидат мама, обаче съм се борила с раничка. Не знам колко е голяма твоята, ако въобще е раничка, но моята беше с размерите на монета от 20 ст.  Мъчих се с нея около половин година и беше доста гадно, но гинекологът ми направи всичко възможно , за да не се гори. С всевъзможни лекарства положението се оправи. Да, беше ми казал, че ако не успеем с лекарства има апаратура , която е специално предназначена за нераждали момичета и е абсолютно безопасна /ако такова понятие съществува/ , но все пак е по-добре да се опита първо да се махне чрез лечение. Според мен всеки един добър лекар също би предпочел да постъпи така.
Пожелавам ти много успех и бързо да се отървеш от раничката.
От колежка на Бубата .

# 3
Казаха ми че била голяма колкото метално левче, някак не ми е логично това да я оставя така Sad  Вече не знам къде да отида на гинеколог, защото всеки е на различно мнение  Embarassed Пъво ми каваха че трябва да се маже, после че ще се гори, а накрая нищо не трябвало да и се прави.

# 4
  • MA
Бих те посъветвала ако не предприемеш лечение да правиш цито на всеки 6 месеца. Аз така пренебрегнах една раничка и за 5 месеца ПАП от 2 стана 3Д, после притеснения, биопсия и горене.
Също така мнението на много от лекарите е че горене на раничка не пречи на забременяване, а още по щадящо е замразяването.

Каквото и да решиш дръж нещата под контрол, успех!

# 5
Да нямаш евентуално обърната матка , което не е никак страшно.При бременност тя си заема нормалното положение

# 6
  • Sofia
Аз също имам опит с раничките, но тази диагноза ми е непозната. Разбира се, може да поискаш и друго мнение, аз само ще ти кажа, че съм минавала при Карагьозов и въпреки че там е някакъв супер конвейър, му имам доверие. Специалист си е в областта.

# 7
Ами преди няколко години бях при една гинеколожка, гледаха ме на видеозон и каза че матката била леко обърната. Имам някакви слузести течения от много години и д-р Карагьозов каза че са нормални за такава матка. Грешката беше че не го попитах повече за какво става въпрос. Четох някои неща за вродените деформации на матката и меко казана съм стресната.
 На ясно ли сте какво ще означава "няма колпоскопски антипизъм"? И това значи ли, че раничката ми не е опасна?

# 8
  • Sofia
Не е ли колпоскопски атипизъм? Ако е това, то това значи, че на колпоскопията не се вижда нищо, което да е извън нормата. Но предполагам знаеш, че колпоскопът е един микроскоп и са нужни изследвания, за да се види дали има нещо отвъд нормално изглеждащата шийка.

Аз също съм ходила при Карагьозов, извън това, че в кабинета му е като поточна линия и няма никакво лично пространство, аз му имам доверие и смятам, че е добър специалист.

# 9
Да, с нещо подобно на микроскоп ме гледаха, но не при Карагиьозов, а в Онкологията. Той го прие този резултат без да ме гледа.  Каза ми само да правя цитонамазка на 6 месеца.Определено си е като поточна линия при него, но съм чувала само добри отзиви и да се надявам че има защо да е така.

# 10
  • DE
Защо не отидеш при проф. Карагьозов за преглед? Нека той те прегледа и с просто око и колпоскопски, да ти вземе цитонамазка и ако се наложи биопсия (не боли, не се притеснявай, само леко щипе!) и след 1-2 седмици ще си наясно с диагнозата. Той може да си е съгласен с твойте изследвания от онкологията, но защо не те погледне? На мен също ми е открит хрони|ен цервицит от него, но това не значи нищо друго освен хронично възпаление на цервикса (как се казваше на български?  newsm78). Не се притеснявай, ще се оправиш! Успех!  Hug

# 11
  • Sofia
Защо не отидеш при проф. Карагьозов за преглед? Нека той те прегледа и с просто око и колпоскопски, да ти вземе цитонамазка и ако се наложи биопсия (не боли, не се притеснявай, само леко щипе!) и след 1-2 седмици ще си наясно с диагнозата. Той може да си е съгласен с твойте изследвания от онкологията, но защо не те погледне? На мен също ми е открит хрони|ен цервицит от него, но това не значи нищо друго освен хронично възпаление на цервикса (как се казваше на български?  newsm78). Не се притеснявай, ще се оправиш! Успех!  Hug

маточна шийка е цервикс. А като лечение какво е препоръчалЮ Аз също го имах, но след лазера се оправи, което е често срещано.

# 12
  • DE
Ами ,Супрема, каза да го следим, тъй като имах добра цитонамазка и резултата от биопсията беше също много добър. Повече не съм ходила, защото живея в Германия и сега тук ме следят. Но до колкото разбрах 95% от жените имат такъв проблем в даден период от живота си и това не е толкова опасно. Повече не са ми казвали, че го имам! Hug
Ти как се излекува?

# 13
  • Sofia
При мен имаше дискплазия и излизаше на цитото и цервицит и естествено като си знам, че е възпление, нормално да се шашна. Той каза, че обикновено след лазер се маха, защото именно е предизвикан от дисплазията и наистина така и стана. И аз като теб, нищо конкретно за него не е правено,но сега е чисто (стискам палци)  Simple Smile

# 14
Ами мен Карагьозов ме прегледа, общ преглед просто не с микроскоп. Каза ми, че имам вродена малформация на матката или нещо от този род и поради тази причина каза че раничката ми не бива да се гори, защото щели да се получат услойнения, и е по-добре да се направи горенето след раждане. Каза само цитонамазки да правя на 6 месеца. Тъй като нямам представа какво е Adenosis cervicis, си помислих че така се нарича тази малформация, но явно така се нарича възпалението. Грешката си е моя, че не го разпитах повече, но като чух "малформация" така се шашнах, че си глътнах граматиката.
 След като не бива да гора раничката, как ще го махна това възпаление?

Реклама

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт