Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 фев. 2007, 01:37 ч.

Разделно Хранене- част 6

• 39 369
  • 305
  •   1
Отговори
Да се пренесем в новата тема за РХ- начин на живот, а не диета. Да го съчетаем с повече усмивки, повече приятелства, повече течности, повече движение и повече вяра в успеха!

В общи линии идейте са за правилно съчетаване на храните, спомагащо за по- лесното им преработване от стом. чревният тракт. Това означава че белтъчините/ месо, мл. произведения, яйца/ както и въглехидратите/ зърнени храни, ядки и скорбялните зеленчуци/ се препоръчва да се хапват предимно със зеленчуци, които в по- голямата си степен са алкализираща храна, изключая боба, граха, ориза, лещата, картофите.

Ето една примерна табличка, благодарение на Ками!

А ето и една от Валя, на Демис Русо:

...целулита...се намали и краката ми са по - стегнати и гладки...
Юзерче, дали от масажите, или от спортуването, а може би от правилното хранене?! А София лесно ли се адаптира към детската градина, боледувала ли е в началото?
... Надявам се и водата по всяко време не е проблем...
Мартеа, по принцип препоръчват да се изчака след непосредственото хранене с течностите, влияели на храносмилането, но факта че успяваш да изпиеш толкоз вода и чай е страхотен. И сега 1 месец ще бъдеш глезена от Маминка, добре ли готви Свекървата?
...наистина си имам грижи и затова не съм много активна ...
Алексче, важното е да сте здрави с Аля, Тишко и 1/2, за другото винаги се намира решение! Поздравления за успешното приключване на житното прочистване, сега сигурно се чувстваш заредена с енергия, за кг не питам защото Ти го правиш в името на здравето. Успех с постите!
...Но не се вманиачавайте в правилата. Поне на мен не ми допада идеята да засичам по часовник кога може да ям...
Уондърфул, никой не го блазни таз идея, храненето под часовник допълнително стресира човека, при Теб е хубаво че всичко става плавно! А ти сега на какъв режим си, продължаваш овесените ядки ли? Доволна ли си от храненето на Йоанка в детската градина, храни ли се самостоятелно, защото ние сме на тоз етап в момента? А за лененото семе, Дана го харесва да го хрупа.
ДидиП, беше ме питала за Дана, за съжаление си нямаме баба наоколо и си се гледкаме двечките!
...Мисля, че моите постинги малко развалят ведрото настроение тук в темата,...
Реге31, само това не! Това не е тема само за успехи, всички ние сме нормални хора чиито живот е съпроводен и с усмивки и със сълзи, така че се радвам че се решаваш да пишеш при нас! Трудно е да намериш сродни души, но се надявам че сред Момичета си ги открила. И изобщо не си помисляй да ни напуснеш, Морска Сирено! Успех с изследванията Ти!
...важното е да не възприемаш " прегрешението" като провал,а да продължиш да се храниш по стария начин/разбирай-разделен...
Софи, доста хубави думи, от мама която има богат опит!
...но аз лененото семе го числя към ядки/зърнени...значи само със зеленчуци може да  се яде...
Верче, и как издържаш само на салата, поръсена с ленено семе?! Нима си мислиш че 15- 20 гр от това семенце ще ти засити нуждата от въглехидрати, аз обикновено го поръсвам на салата но след нея ми е другата част от обяда, било то 1/2 картоф, или тиква или овесени ядки...?!
...поставили ли сте си краен час за вечеря? ...
Tuig, стремя се да не ям по- късно от 19.30-20.00, а Ти си сега в специален етап, така че по- късно защо не хапнеш някой плод? А яйцата ги комбинирам със зеленчуци, а маслините и тях, но някой ги комбинират с хляб. А за спанака, копривата, пащърнака с белтъчини или въглехидрати.
Ками, как мина РД на 1/2?
...Простете невежеството ми неможах да сложа тортата...
Ани33, съвсем не си невежа и таз с която ни почерпи е достъчна, важното е желанието. Честит празник и честита страхотна годишнина, отново!
Стели Мели, радвам се че се засичаме и тук, за съжаление не мога да Ти помогна с линк към таз книга, но се надявам че другите Момичета ще откликнат!
Дас, как сте с Деян, оздравяхте ли, ремонта вижда ли му се краят?
НелиВБ, къде се изгуби? Вили конкуренция ли е вече за компютъра?
Надинка, да се похвалиш скоро с получени права в готварският.
Лилиет, оздравя ли, как върви фантастичната диета?
Палачинке, къде си?
Исайкова, бързо възстановяване Ти желая и дано скоро прочистиш тялото Си от АБ.
Дани Дженкова, успех с приобщаването на Майчето към идеята!
Таша, къде изчезна, нали все още си с нас?!
Джоя, успех в съвместяването на кърменето и РХ, има път просто трябва да го налучкаш! Целувки за Никол!
ПресиН, Махарет, Галя82, Хара, Чикони,1st, Калинка, Герко, Снежи съни, успех ви желая!

Ето я и старата тема , пълна с много полезна информация! Успех да си пожелаем и много споделени хубави и не чак толкоз емоции, но важното е че винаги можем да разчитаме на приятелското рамо и съвет!
Полезни книги за РХ са:
"РХ- Ръководство" на Вадимир Леви;
"Сила за живот1" на Мерелин и Харви Деймънд,
"Сила за живот" 2 , 3 на Димитър Пашкулев;
"РХ" на Д-р Шелтън, Д-р Хей и Д-р Деймънд

И разбира се  кулинарна разделна книга систематизирана от Надинка, и  и полезните Разделните рецепти благодарение на Теб- Ками- разделна Вълшебнице, Надинка, Амей, Снежи Съни, ДидиП,Уондърфул, 1ст.

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 00:38 от Kalida

# 1
Добро утро милички   Grinning.Започвам деня си с вас и едно кафенце. Калида ,разбира се ,че здравето е най важно, аз в трудни моменти все си повтарям" От всяко положение има изход ".Благодаря за поздравленията ,чувствам се прекрасно ,наистина съм пълна с енергия и това личи на тренировките. В момента са по- интензивни, но аз си подскачам като нова  Laughing. Юзерче, и аз по време на бременността и малко след раждането бях получила целулит ,макар че не качих много .След като си възстанових кг ,съчетано с масаж и крем нещата си дойдоха на мястото. Така че когато свалиш кг ,ще изглеждаш още по- добре   Peace.Мартеа ,и аз знам че по време на хранене не се пие, защото течностите разреждали стомашния сок и съответно храната по трудно се разгражда .Ани    bouquetЧРД с мъничко закъснение, желая ти всичко най -хубаво и благодаря за виртуалната почерпка .Сега чакам Ками да ни почерпи с  нейната торта, ако е останало нещо де ...  Grinning.Реге ,всеки човек си има трудни периоди, но не се отказвай, дори за известно време да не можеш да се справяш, влизай в темичката и като четеш ,ще ти дойде музата  Hug. Аз и друг път съм казвала че за да има успех това ,което започваш ,най- важна е психическата нагласа .Кураж .Исайкова ,а ти как ще се пречистваш от АБ ?На мен приемането на лекарства ми се отразява много зле и ако не си направя разтоварващ режим, се чувствам като болна .Момичета ,желая на всички един прекрасен и слънчев ден, целувки, чао   Hug.

# 2
Здравейте момичета!
на добър час на новата ни темичка!
Калида - мисля,че за намаляването на целулита най-много ми помага РХ защото в него съм най-постоянна.Масажи и сега ми правят ,но по 2 на седмица.А Пилатеса за съжаление само през почивните дни.В началото когато тръгна на градина Софи всеки месец се разболяваше и то с все по-тежки болести.Стигна се до две пневмонии за три месеца.Тогава се насочихме към хомеопатията и вече 1 година се лекуваме така и ефекта е огромен.
Мартеа - както ти е казала Алекс и аз знам ,че по време на ядене и поне 2 часа след това не трябва да се пие нищо защото се разгражда стом.сок.
Туя - аз гледам да не вечерям след 19,00 часа.Но на теб мисля , че ти е разрешено да си хапваш и след това поне плодчета или салатки.А на другите въпроси Калида ти е отговорила перфектно.
Алекс - притеснява ме този целулит защото е доста видим , а и вече три годинки си го нося , но този път борбата ,която водя срещу него  е най-ужесточена.
При нас деня няма да е слънчев като гледам ами дано поне да е лек!

# 3
здравейте момичета ,
извинявайте ,че така нахлувам в темата ,но от няколко седмици се опитвам да започна да се храня правилно т.е. с РХ, но ежечас но ми изникват въпроси ,нови и нови ,затова се включвам в темата , искам да стана част от вас ,искам да попитам  сока от     компот , може ли де се пие ок 1 литър дневно ?

# 4
Добро утро!

Калида, месецът при свеки почти изтича, иначе тя е добър кулинар, най-добра е в сладкарството - прави наистина невероятни торти, кремове, сладкиши, просто е известна в обкръжението си с това. И вкусни банички върти... затова РХ докато сме в къщата й е трудна мисия... нищо, че самата тя е непрекъснато на диети, даже явно заразена от моето РХ е изнамерила отнякъде нещо подобно - тя твърди, че е разделно, но всъщност има някои отклонения.

Благодаря за отговорите за водата - не съм се изразила правилно - аз по време на хранене не пия, но примерно не спазвам 3те часа пауза по отношение на водата. След час и нещо пийвам солидна доза.

Да ви попитам - какво неразделно най-много ви липсва? На мен най-много ми липсват овесените ядки с масло и сирене и препечените филийки "Бонус" с кашкавал - от години закусвам това. Въобще липсват ми някои такива солени комбинации.
А когато ви се дояде ужасно много шоколад - какъв хапвате - натурален, за диабетици или успявате да се въздържите? Сладко почти не съм хапнала тези почти 3 седмици вече - освен една поничка и малко халва на Заговезни... а на моменти чувствам, че е добре и нещо сладичко да подам на тялото си...

Аз си имах едни проблеми преди години (след всичките диети, през които минах) - едни странни пристъпи с причерняване, разтреперване, въобще неразположение - правиха ми изследвания и се оказа някакъв неадекватен глюкозен толеранс - преддиабетно състояние, терапията за което беше диета - никакво сладко на гладно, избягване на рафинирани захари и брашна и често хапване по малко - поне през 2 часа по една ябълка. Режим, който доста ми напомня за разделното хранене. Нещата се разминаха тогава, спазвах си диетата и нямах проблеми. Но от 2 дни пак имам проблеми - и 2та дена 1ч. след обяд, при положение, че съм хапнала добре - нормална порция, се случва същото - причернява ми, страхотна жажда, треперещи крайници... стреснах се здраво... някой да е имал подобен проблем и на какво може да се дължи това? Странното е, че това се случва не когато съм гладна сутрин, а час след като съм се нахранила след обяд... Извинявам се, че ви занимавам с такива въпроси Embarassed

Пожелавам ви хубав ден!

# 5
Благодаря за табличките и информацията Кали !

Ще ви чета с интерес, а ако някой ми помогне и с линк към "Сила за живот 2", много ще се радвам...  Hug
Ако ли не, ще си я поръчам от нета и започвам да изучавам правилното хранене. За възникнали въпроси естествено първо вас ще търся  Heart Eyes

# 6
А да, и гледах в готварските рецепти един сандвич - пълнозърнест хляб с извара - това наистина ли е разделно? Ако да - определено още утре ще закуся с тази любима комбинация.

lorys, аз по принцип не съм почитател на компотите - съдържат много захар, без да има пресни плодове в тях - не обичам сладките напитки и не са ми по вкуса. Не мисля, че е добра идея - все пак съдържат огромно количество рафинирана бяла захар (рецептата на майка ми май беше 6-7 лъжици за буркан, което на литър прави повече от 100 гр захар, а това в калории е ...брррр, много Grinning). Но това, разбира се, е моето мнение.

# 7
Здравейте!
Прочетох, че сусамът и лененото семе е добре да се смелят, защото иначе както влизат, така си и излизат. Обвивката на семената е твърда. Сусам аз съм яла с мед. Освен това може да се прибавя към салати. Съдържа много калций. Това постоянно го повтаря и доктор Емилова. Че не всички жени го знаят, а той е особено нужен.
Преди градина давам на Йоанна плод. Днес и мед с лимон. Оплака ми се,че я боли гърлото. Ако знаете с какво друго се лекува зачервено гърло, кажете. Изпи една чаша чай от лайка. И хапна малко овесени ядки(фини), накиснати с вода, с мед и няколко орехчета. Така е разделно, нали? След няколко минути буквално и подействаха и седна на гърнето. Един лекар ми спомена(говорехме специално за лечение на децата, при започнало заболяване), колко важно е да нямат запек. Споделям тези неща с вас, защото може да са ви от полза, а аз за част от тях въобще не съм се сещала. Предпочитам вкъщи да закуси, защото това, което им дават там-сандвич, мекица, не е толкова полезно, колкото ядките.
Иначе тя се храни сама.
Kaлида, Дана не ходи на ясла, нали?
И аз щях да попитам за мнението ви за натуралният шоколад.

# 8
  • София
РД на милото премина в много приятна семейна обстановка-само ние тримата Grinning.Пълненото пиленце много се хареса,а тортата почти свърши  Laughing
Ето,да се почерпите и вие:

Рожденника беше много изненадан.Не очакваше,че ще се навия да правя торта сама LaughingНо пък си струваше усилията Grinning
Тортата,както се досещате,не е съвесем разделна.От брашно,захар,заквасена сметана и плодове е в общи линии,без яйца.Но пак си е калорийна бомба Mr. Green

А да, и гледах в готварските рецепти един сандвич - пълнозърнест хляб с извара - това наистина ли е разделно? Ако да - определено още утре ще закуся с тази любима комбинация.

Мартеа,това,за съжаление,не е разделна комбинация Peace.Хляба можеш да го хапваш с масло,зеленчуци,маслини,сметана.

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 12:41 от ками

# 9
  • София
Ани,честит рожден ден/малко със закъснение,но от сърце Laughing/.Бъди здрава,щастлива и обградена с много любов Heart Eyes

# 10
момичета ,
изчитам старите ви теми ,искам да разбера всичко за РХ
аз сутрин пия кафе ,защото с него регулирам ниското си кръвно налягане
до обяд пия чай ,
на обяд вчера каша от коприва или само салата
следобяд -ябълки и чай
вечер- пълнени чушки с кайма и пуканки
+ сок от компот ,с него засищам

Кажете ми ,бъркам ли ,не мога да намеря правилния начин на хранене , и има ли нужда от постоянни и дневни нужди организма ,определено ме е още трудно с ориентира кое -да и кое-не
 Hug

# 11
Калида мерси за темичката, много се радвам колко мами тръгнаха по нашите стъпки Heart Eyes

# 12
Здравейте,мацки! Hug

Калида,благодря ти!Ти си най-милия и зареден човек,който познавам! Heart Eyes

Алекс,ами как ще се прочиствам,просто с по-лек режим.Аз не мога като вас на жито или сокове само,направо ще си припадна.И най вече защото продължавам да си стоя с  инфекция,която малко или много изтощава организма.То затова и напоследък ми е по-трудно да гладувам.Тези дни бях поспряла водата,което не е хубаво.Май трябва да се постегна.Иначе и на мен не ми действат определено антибиотците.

Китайския чай за отслабване,пречистващ ли е ?

Туя,вечер аз задължително хапвам плод,направи го и ти:)Ама аз си лягам към 1 ,ако хапна за последно в 7/8-то това са 5/6 часа без ядене.На сутринта съм като духче Laughing

USER 1,моя целулит преди 2 годинини се стопи от спорт+здр.хранене и много ми помогна гела на Виши против целулит.Всичко заличи...

lorys ,защо вместо сок от компот,не си направиш фреш от плодове или зеленчуци?Много по-енергийно и позлено е  Peace

martea ,такива комбинации ми липсват че ще паднеш:)Най-вече филийки намазани с нещо отгоре-като майонеза с шункаи домати,филе с кашкавал запечен,спагети и маджички,които се ядат с хляб.Най-много обаче пълненчи чушки:)
Хаха-май доста неща ми липсват:)

Ками,страхотна тортичка! Crazy
Направо ...още едно изкушение за деня Blush

Аз да ви кажа,нещото което не спазвам.От скоро закусвам ии си   хапвам овесени ядки с прясно мляко.зареждат ме,добре се чувствам...Докато не се излекувам напълно май така ще го карам:)след това минавам на стария вариант:)

Вчера се качихме на Витоша,до Алеко чак.Накарах мъж ми да излезе от работа.Да заведем малкия на сняг,да го повозим с  шейната.Че до момента не се беше качвал/като няма сняг в Сф... Rolling Eyes/...
И на мен ми подейства мн добре чистия въздух.Друго си е .Чак главата ме заболя.Ама така е ,,като една година седя затворена в нас,като лудите:(((

Айде момичета,желая лек и слънчев ден на всички:) Hug

# 13
  • София
На мен също ми липсват традиционните пълнени чушки и сърми, традиционната мусака, баницата със сирене, филийките с пастет или сандвич с колбас и кашкавал, пица и много други. Но компенсирам като един ден в седмицата си хапвам нещо от тези неразделни неща.

# 14
Благодаря на всички за хубавите пожелания.Нека ви се връщат. Hug
Бях ангажирана последните 10-на дни,но вече съм на линия.
Започнах да водя моята тинеиджърка на плуване(от морската столица сме а тя плува несигорно-срамота) и си мислех,че аз мога да си правя вана с подводен масаж за моя целулит.Дали ще има ефект?
Иначе не съм свалила повече от онези 2-кг.но има време няма да се дам. newsm10
Зарадвах се много,че ставаме все повече превърженички на РХ. newsm51
Желая ви успешен ден  bouquet

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт