Ваксини - съставки, действие, странични рекции

  • 8 438
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 451
Отговарям ти веднга, но не като лекар, а като химик. За това, моля за извинение. Свободната аспергинова киселина съдържаща се в аспартама може да предизвика различни остри и хронични неврологични прояви, тъй като тя има възбуждащо действие. Могат да се получат ендокринни заболявания и неврологични такива (като АЛС - вид склероза), Паркинсонова болест, Алцхаймер.
А фенилаланинът , ако е с висока концентрация в мозъка (той е аминокиселина) може да доведе до депресии, изблици на гняв, значителни колебания в настроението и др.
А метанолът е много силна отрова, която уврежда зрителния нерв и води до слепота, дори и приет в малки дози (по новините често сме чували за ослепяване след пиене на алкохол "менте", богат на метилов алкохол).
Ако нещо друго имаш да питаш, давай!  bouquet

# 16
  • Мнения: 92
 Очакваме опровержение! След това всичко е ясно!  Hug  bowuu

# 17
  • Мнения: 92
На този етап, сме абсолюто сигурни, че едно от нещата от което имаме нужда, за да довършиме лечението е качествен адвокат. Моля, ако имате препоръки да ни ги предоставите.
Предварително благодарим!  Hug

# 18
  • Мнения: 3 506
Аз нямам препоръки за адвокат, но разгледай този линк. Става въпрос за програма за правна защита на деца с мможествени увреждания, вкл. получени от ваксинации. Има и няколко интересни документа. В понеделник ще се виждам с председателката на фондацията, чрез която се осъществява програмата. Мога да я разпитам подробно какво реално се прави, какви са процедурите и т.н., и без друго мислех да я разпитвам за ваксините. Пиши само дали те интересува. Разбира се, можеш и лично да и се обадиш, сигурна съм, че ще ти обърне нужното внимание.

# 19
  • Мнения: 92
Разбира се, че ни интересува  Hug

# 20
  • Мнения: 4 451
Roshko, мога да ти препоръчам адвокат и то какъв! Само, че е от Пловдив. Преди време не искаха да вземат дъщеря ми в детската градина, защото не е ваксинирана (по наше желание). По този повод с мъжа ми участвахме в "Искрено и лично", защото ХЕИ и държавата ни изнудваха, претискаха, заплашваха... А всъщност ни нарушават човешките права. Този адвокат съди държавата в Страстбург с голям успех и бях решила да му се обадя. Така и направих. Човека много се заинтересува от случая, но в последствие ние се отказахме, защото просто си намерихме начин Mr. Green Ако искаш, пазя му координатите, ще ти ги пратя на лични.

# 21
  • Мнения: 92
Бих искал да се видиме с теб да ми обясниш, ако ти е удобно! Hug   bouquet

# 22
  • Мнения: 3 506
Roshko, извинявай, вчера пропуснах да ти пиша. За съжаление програмата вече не действа, т.е. изчерпано е финансирането. Ставало е дума за краткосрочно финансиране, в рамките на което са организирани няколко семинара. Обсъждани са възможностите за създаване на фонд, чрез който да се обезщетяват пострадали от ваксини, без да е нужно да се доказва каквото и да е било - така както е в други държави. На всички участници им е харесала идеята, но кога ли ще се осъществи... Също така в рамките на програмата няколко родители са започнали да съдят държавата, но всички до един на някакъв етап са се отказали... Няма проблем обаче жената да те свърже с юристите.
За мое съжаление засега тя се е отказала от тази кауза в полза на другите дейности, които извършва, макар че е лично засегната...

# 23
  • Мнения: 92
Roshko, извинявай, вчера пропуснах да ти пиша. За съжаление програмата вече не действа, т.е. изчерпано е финансирането. Ставало е дума за краткосрочно финансиране, в рамките на което са организирани няколко семинара. Обсъждани са възможностите за създаване на фонд, чрез който да се обезщетяват пострадали от ваксини, без да е нужно да се доказва каквото и да е било - така както е в други държави. На всички участници им е харесала идеята, но кога ли ще се осъществи... Също така в рамките на програмата няколко родители са започнали да съдят държавата, но всички до един на някакъв етап са се отказали... Няма проблем обаче жената да те свърже с юристите.
За мое съжаление засега тя се е отказала от тази кауза в полза на другите дейности, които извършва, макар че е лично засегната...

Няма защо!  Hug
Благодаря Ви за полезната информация, която ще ми послужи да взема тоното решение!   bouquet

# 24
  • Мнения: 155
Рошко, много важна тема си пуснал! Аз самата търся такава информация, но наистина е много трудно да се докопаш до нея, а ако я има е на английски и не зная доколко нещата съвпадат, нито знам всички бг аналогии.
Мария Ст. - Аз лично нищо не можах да намеря в сайта, който даваш Sad
Любознателна - Кога са й били БЦЖ и Хепатит Б на Наталийка? Така както го обясняваш ми звучи сякаш не са й ги били още веднага в родилното ами по-късно (тъй като ти сравняваш състоянието й преди и след ваксините)?  Как успя да ги отложиш?
За мен тези две ваксини са най-големия проблем и всеки ден мисля как можем да се преборим и да не позволим на лекарите да поставят тези ваксини ( те се поставят директно в родилното). Затова се интересувам от конкретните съставки точно на тези ваксини, както и от законови наредби (или вратички) на които мога да се опра за този отказ.
Другите ваксини не ме плашат толкова, защото никой не може да ме насили да ги поставим на нашето дете. А и ние не възнамеряваме да го даваме на детски градини, така, че не могат да ни манипулират по този въпрос...

# 25
  • Мнения: 3 506
Мама Ежка, а ти какво точно търсиш? Дала съм линкове към листовките на различни ваксини. В листовката има съставките, надявам се да отговарят на действителността - в т. 2 са активните, в т. 6 - помощните. Енжерикс и Еувакс са най-популярните ваксини срещу хепатит Б - има линкове и към двете листовки. Ето ти за БЦЖ-то.

Пусни ЛС на Емем - тя наскоро роди и успя да се пребори да не слагат ваксини в родилното.

# 26
  • Мнения: 155
Благодаря, аз за БЦЖ намерих, но не знаех как се казва ваксината за хеп. Б. , благодаря ти, че ми даде имената. За Емем знам, но тя е раждала в София.

# 27
  • Мнения: 4 451
Побут. Wink  Пиша ти тук, за да не ти пълня кутията. Предаването "Искрено и лично" на тема "Опасни ли са ваксините", ще се снима утре. Приех поканата и ще уаствам. Кога точно ще се излъчи, ще пиша допълнително.   bouquet

# 28
  • Мнения: 4 150
Кой води предаването?

# 29
  • Мнения: 92
Побут. Wink  Пиша ти тук, за да не ти пълня кутията. Предаването "Искрено и лично" на тема "Опасни ли са ваксините", ще се снима утре. Приех поканата и ще уаствам. Кога точно ще се излъчи, ще пиша допълнително.   bouquet
Побут, това аз ли съм?  Shocked Пиши ми, не се притеснявай за кутията ми  Hug Пиши ми от колко часа и къде горе долу се намира студиото плс. Rolling Eyes
Успех! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт