Ура най-после в яслата

  • 690
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 163
Мили Мами, много се вълнувам понеже вчера вече ни казаха да си приготвяме изследвания за яслата. Рали е на 2годинки и 2месеца и аз много се радвам, че вече ще ходи при другите дечица. А вътрешно ми е свито сърцето, дали ще се грижат там добре за нея или ще е зле. Май направо ми се реве. Споделете вашия опит.

# 1
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Спокойно,всичко ще е наред.  bouquetОбикновенно майките го преживяват по-лошо от децата.Говори и колко е хубаво там,че ще има много дечица,с които да играе,много нови играчки.Само спокойно,не и показвай,че се притесняваш. Peace

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 194
Али тръгна в понеделник, ходи 3 дни и днес е вкъщи с хрема. Но утре май пак ще я пусна. Какво да ти кажа, и аз съм за яслите /въпреки че в момента съм нещастна/, но децата са различни и нашето го преживява тежко, не е от най тежките случаи, но все пак е много нещастна, плаче и т.н. Дано свикне бързо. А за гледането там е сигурно 27-28 градуса и тя не е свикнала и точно затова сега е с хрема. Иначе гледат я, гушкат я, поне засега ..

# 3
  • Мнения: 2 040
Нормално е да ти се е свило сърцето, така ще ти е 1-вата седмица, даже детето ти може би ще свикне по- бързо от теб ...  Wink
Дали ще се грижат за нея - ами ако го правят за другите ,  ще го правят и за твоето детенце ... това зависи от персонала все пак ..  Peace
Спокойно, ще свикнете и двете ..  Peace

# 4
  • Мнения: 3 089
ох, вашите са по-големи, ама моето др. месец тръгва и няма как да й обясня защо се налага и какво е ясла. не знам как ще се адаптира - тя като излиза с гледачката на разходка и се съдира от рев. мъкааааа

# 5
  • Мнения: 2 534
ох, вашите са по-големи, ама моето др. месец тръгва и няма как да й обясня защо се налага и какво е ясла. не знам как ще се адаптира - тя като излиза с гледачката на разходка и се съдира от рев. мъкааааа
Ми да , защото с бавачката е скучно  Mr. Green , а в яслата , лелеее , купон , много деца , песнички , занимания и забавления  Grinning  Моята шушонка тръгна на ясла на 10 месеца и нямах проблем , точно защото беше малка .

За авторката на темата  Hug Hug Hug
Не се притеснявай , всичко ще бъде наред , детето ще е в свои води , ти предполагам също (визирам започване на работа Sick)

# 6
  • Мнения: 2 891
Небойте се мамчета, всичко ще е наред с децата. Стискайте зъби и спокойно приемайте вирусите и бактериалните зелени сополки. Сега се започва. С адаптацията се справят почти всички и в рамките на 2 м. плачът е забравен. Моят син вече няма търпение да дойде понеделник, за да си види "пИателчетата", а през уикендите им звъни по телефона Simple Smile

# 7
  • Мнения: 550
Дано да се чувствате по- добре от нас в яслата.Моят Слънчо така и не свикна,непрекъснато боледуваме,а последният месец си беше кошмар.Накрая просто напуснах работа и го спрях от яслата1е,това е!Разбира се всяко дете е различно,Пожелавам ви успех и леко адаптиране в новата обстановка! Hug

# 8
  • Мнения: 44
Привет момичета.Аз работя в детска ясла като мед.сестра.Всяко дете различно приема раздялата с мама,вирусите,чуждите хора и режима.Трябва системност и спокойсвие.Пишете и задаваите въпроси.

# 9
  • Мнения: 5 468
Честито! Дано се адаптира бързо детето и да не боледува изобщо!!!

Пишете и задаваите въпроси.
Краси, дали ще се засили сутришния медицински контрол на вратата още, когато децата влизат в яслата/градината? В бившата наша ясла нямаше медицинско лице или поне аз никога не съм го виждала. Събличахме децата и ги пъхвахме вътре в помещението... Можех спокойно да вкарам болното си дете, без проблем в яслата. Дали ще се промени това, според теб?

# 10
  • Мнения: 1 163
Благодаря на всички, които са ми отговорили. За болестите съм се настроила но пак много зависи от детето. Имам приятелка на която детето ходи от 2месеца и се разминава само с малко сополки а има други, които не спират да боледуват. За мен е по важно как ще се адаптира детето. Страх ме е да не му причиня някакъв стрес, но спирам да мисля за глупости и ще мисля само позитивно. Като тръгнем ще ви пиша как е. Тя трябва да е сред децата а мама стига е стояла в къщи, че заеха хубавите работни места Grinning Hug

# 11
  • Мнения: 44
В София разбрах,че децата се поемат от входната врата-за мен това не е правилно.Контакта с родители е много важен за мен.Детето свиква по -лесно и се подържа диалог помежду ни.Контрола трябва да е взаимен без лъжи -искрен newsm10 и всяка сутрин.

Общи условия

Активация на акаунт