Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля Ви мами,помогнете!
Синът ми е на 5 год.и в продължение на 2 месеца е с болки в ухото.Пие антибиотик-всичко е наред,спрем антибиотика-болките започват.....и така от 2 месеца.За този период от време сменихме 4 АБ.Винаги тези болки са придружени и с висока температура.Само капки за уши-помагат за 2-3 часа.Слагах и топло олио.
Сещате ли се за нещо друго,което мога да направя?
Много благодаря!
Цитирай

Здравейте.
Аз съм патила много от уши,дори в болница лежах .
Трябва да направите изследване на ушите.Взима се секрет от ухото и се изследва.В нашия град това се прави в кожния диспансер.Възможно е да са гъбички,които са много упорити.Най добре заведете детето на ушен и искайте да му пуснат изследвания.Има кремчета за мазане на ушите.На мен много ми помогна крема Тридерма,който е противо възпалителен,против гъбички и мисля антибиотичен.Симптомите,които описвате са ми много познати.
Успех.
Цитирай

София

Къде сте го водили на УНГ и какво казва лекарят?
Цитирай

Гъбички в ухото?Сего го чувам това нещо,но утре сме на лекар и ще искам да се направи това изследване!Благодаря!
Досега лекарката го свързва все с настинка,защото винаги има и температура-изстивала му главата
Цитирай
Здравей,искам да ти помогна с една бабешка рецепта стига да изполлзваш такива методи има едно цвете или растение незнам то4но  какво е  което бабите садят върху кравешко изпражнение обикновенно на покрива на кащата моятя майка го гледа в саксия та от него се капва в ухото то е месесто и прили4а на малка зелка.на мен винаги  е помагало имах гнои в ухото и с него се оправих.ина4е изпих преди това бая лекарства но нищо а с него след 3-4 дни ми мина може и да е внушение незнам но ако има откаде да вземеш пробвай .Дано да сам ти била полезна оправайте се по барзо успех.  bouquet
Цитирай

София

Happy, извинявай, но за тези два месеца (!!!) не го ли заведе детето на УНГ специалист? Боляло ли те е някога ухо? На мен ми се е случвало веднъж и те уверявам, че е най-гадната болка, която съм изпитвала. Ако капките за уши не са били антибиотични, не сте правили нищо.
Дъщеря ми наскоро се "сбогува" с третата си сливица, защото два пъти и се възпалиха ушите тази зима, след нищо и никакви хреми. УНГ лекарите преглеждат внимателно ухото и е работа за една минута и не е болезнено за детето. Вижда се веднага дали тъпанчето е подуто, възпалено....
Не отглагайте консутацията със специалист. При дъщеря ми се наложиха допълнителни и доста неприятни манипулации, защото след двата отита имаше намаление на слуха
"Настинки" няма. А настинка с температура....  newsm78

"бабите садят върху кравешко изпражнение обикновенно на покрива на кащата "  Sick
Момичета, вече е 21 век!
Цитирай
извинявай мила ми MUMI но просто изказах мнение на мен ми помогна защо да не го кажа какво като сме 21 век.не мисля 4е има нещо лошо в това
Цитирай

Sofia

Бих завела детето на УНГ. Бих изследвала ушен секрет. Бих оставила детето без антибиотик под наблюдението на УНГ-то и/или бих се обърнала към нетрадиционната медицина, след като традиционната очевидно не помага. Това с изстиването на главата е абсурдно...
Цитирай

"Настинки" няма. А настинка с температура....  newsm78
newsm78 А какво има? "Простуда" ли го наричаш? Laughing

При 2 месеца болки не е ли изследвано детето?
Цитирай

Здравей,искам да ти помогна с една бабешка рецепта стига да изполлзваш такива методи има едно цвете или растение незнам то4но  какво е  което бабите садят върху кравешко изпражнение обикновенно на покрива на кащата моятя майка го гледа в саксия та от него се капва в ухото то е месесто и прили4а на малка зелка.на мен винаги  е помагало имах гнои в ухото и с него се оправих.ина4е изпих преди това бая лекарства но нищо а с него след 3-4 дни ми мина може и да е внушение незнам но ако има откаде да вземеш пробвай .Дано да сам ти била полезна оправайте се по барзо успех.  bouquet
[/quot
Здравейте.
Билката се казва " дебела Мара".За нея пише в книгите по билкарство,че помага при болки,възпаление,гной на ушите.Капят се капки в болното ухо от листото.
Цитирай

след вирусна инфекция ,дъщеря ми се оплака от болки в ушенцето
след една безсънна нощ я заведох на УНГ
след преглед се установи че има тапи от ушна кал, които при всяка хрема и настинка създават допълнително проблеми на ушенцата
веднага ни прие в отделението и извади тапите ушна кал,
не можеш да си представиш какво нещо излезе от ушенцата,като имаш в предвид че редовно след всяко къпане ги почиствам
вече 2 г. не се оплакваме от болки в ушите
от всичко написано до тук искам да ти кажа че трябва консултация с УНГ и по специално трябва да види ушите под микроскоп,няма начин да не открие причината
успех и пиши какво сте направили
Цитирай

Благодаря за отговорите!
Разбира се,че съм го водила на лекар и на УНГ-специалист-писала съм,че е сменил 4 АБ-тези АБ не ги давам произволно,изписва ми ги лекар.,капките за уши-също.
Ето и резултата(в петък бяхме отново на УНГ)-има чуждо тяло в ухото.Лекаря каза,че може да е останал памук от тампоните за уши.Помъчи се да ги извади тези остатъци( малкия не стоя мирен)и успя,но не всичко.Сега слагаме други капки,за да се изчисти напълно ухото.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.