24 г.с = на кой месец?

  • 4 169
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
ЗДравейте мили майки Simple Smile
Бихте ли ми помогнали да се ориентирам в следното:24 гестационна седмица на кой месец се равнява?
Така и не можах и до сега да изчислявам тези данни Confused
Благодаря ви Simple Smile Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 2 663
Трябва да си в 6 календарен месец

# 2
  • Мнения: 2 757
Виж тук има развитие по месеци.

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/15/66/

Пада ти се 5ти месец. Седмиците объркват. По ще ти е лесно ако си броиш от датата на зачеването, която не точно, но поне горе долу би трябвало да знаеш. Така всеки месец на тази дата влизаш в следващия. Аз примерно горе долу на 15 октомври съм забременяла. Така че сега съм 5ти месец и на 15 март влизам в 6ти. Иначе съм 21ва г.с.

# 3
  • Мнения: 1 877
По моята книга 24-та седмица от началото на последния мензис или 22-ра седмица от оплождането е равно на 6 лунарен месец или 5 месец от бременността.Тоест вече си към края на 5 месец.

# 4
  • Мнения: 3 089
5-ти календарен или 6-ти лунарен.
датата на термина ти бележи началото на всеки следващ месец.

# 5
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
5-ти календарен или 6-ти лунарен.
датата на термина ти бележи началото на всеки следващ месец.
Да и аз мисля че е така.Леко бременеене!  bouquet

# 6
  • Мнения: 4 451
Поглеждам в книгата, която имам " Аз съм бременна " на Мари-Клод Дьолае. Там пише, че 24 г.с. отговаря на 6-ти лунарен месец, т.е. 5-ти месец от бременността, но по-скоро към края на 5-тия.
Чудна работа, преди малко написах същото, а липсва сред отговорите newsm78

# 7
  • Мнения: 2 663
Трябва да си в 6 календарен месец
Добре де, значи моите изчисления за грешни.Смятам така 24г.с.=22 седмица от зачеването
22*7=154 дни
154/30=5.13 има +2,3 дни, защото месеците не са всичките по 30 нали така, което излиза, че при завършен 5, вече е 6 календарен, нали е "В" 6, 5 или еди кой си там месец

# 8
  • Мнения: 2 757
датата на термина ти бележи началото на всеки следващ месец.
Не е така. Датата на термина с пада някъде 3 седмици след като си влязла в 9ти месец. Затова и 38,39 и 40 седмици се водят раждане в 9ти месец. Датата на зачеването е датата, в която влизаш в следващия месец

# 9
  • София
  • Мнения: 607
5-ти календарен или 6-ти лунарен.
датата на термина ти бележи началото на всеки следващ месец.
[/]


И аз мисля същото  Peace Peace Peace
Леко бремене .   bouquet

# 10
  • Мнения: 2 757
5-ти календарен или 6-ти лунарен.
датата на термина ти бележи началото на всеки следващ месец.
[/]


И аз мисля същото  Peace Peace Peace
Леко бремене .   bouquet
Първо проучи въпроса и после мисли. Защото не си права и заблуждаваш останалите. Не се сърди, но е така

# 11
  • Мнения: 2 757
Трябва да си в 6 календарен месец
Добре де, значи моите изчисления за грешни.Смятам така 24г.с.=22 седмица от зачеването
22*7=154 дни
154/30=5.13 има +2,3 дни, защото месеците не са всичките по 30 нали така, което излиза, че при завършен 5, вече е 6 календарен, нали е "В" 6, 5 или еди кой си там месец
Ще ти кажа къде грешиш. Първо в 24г.с. или 22 ра реална седмица значи, че си в нея, а не си я завършила. Затова е по-правилно да умножиш 21 по 7 и после евентуално да добавиш 1-2 дни от следващата. така ти се получава не 154 а примерно 150. Освен това в следващото уравнение си прибавила 2,3 дни. А трябва да ги извадиш, защото някои месеци са по 31 дни и те вземат по 1 ден по този начин. И така ти се пада точно края на 5ти месец. Вече следващатата седмица 25 г.с. се прелива и обхваща края на 5ти и началото на 6ти месец  Peace

# 12
  • София, център
  • Мнения: 3 455
6-ти лунарен, 5-ти календарен.

# 13
  • Мнения: 942
6-ти лунарен, 5-ти календарен.


PeaceЛеко бременеене Hug

# 14
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Поглеждам в книгата, която имам " Аз съм бременна " на Мари-Клод Дьолае. Там пише, че 24 г.с. отговаря на 6-ти лунарен месец, т.е. 5-ти месец от бременността, но по-скоро към края на 5-тия.
Ха-ха, точно това направих и аз. Peace

Наистина е много объркващо, защото когато някой те попита "На колко месеца си?" очаква простичък отговор - една цифра само, а не да си избира м/у лунарен и нормален месец. Simple Smile
Още по-иронично звучи, ако ти го попиташ, съответно: От седицата на последния ми мензис или от седмицата на зачеването се интересуваш?  #Crazy
Аз, специално, също не знам кое е правилно да се казва. В този случай, примера, с който е зададена темата, аз отговарям "В 5 месец". Правилно ли е така, според вас?

Общи условия

Активация на акаунт