ВРЕДНИТЕ ХРАНИ ЗА ДЕЦАТА НИ

  • 9 817
  • 98
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 392
Явно проблема с бабите и дядовците е повсеместен. Аз вече го удрям на камък когато обяснявам, че до три години не трябва да яде шоколад, сладки неща изобщо не трябва да яде и др. под.

При нас беше същото. Сега обаче има известна промяна - без да се карам или налагам просто им пуснах мухата колко си е харесал Дани едни книжки  Laughing Сега като ходим при тях задължително има купена нова книжка или играчка, но това все пак е много по-добър вариант от шоколад или кроасан. Другият голям успех беше, че успях да им набия в главите ползата от 1 банан или ябълка за следобедна закуска вместо плодово млекце  #Crazy Та така...дерзайте..
Аз пращам храна на Симона, когато гостува на баба си и дядо си. Не искам никого да занимавам да и готви специално, така че това е моя грижа. Peace Понякога обаче, когато нямам възможност, те и готвят, но вече са наясно.  Wink В началото даже пращах и плодове, но сега- не.
Ако гости и донесат шоколад или снаксове, ги прибирам за тате и. hahaha

# 31
  • София
  • Мнения: 1 326
Аз много внимавам какво яде малката и хич не й купувам разни такива неща - шоколади, зрънчовци и подобни. Кренвиршите са табу във вкъщи по причина, че аз самата не бих близнала подобно нещо.
Много мразя когато ходим по градинките ив сичкид еца набиват всякакви видове снаксове и постоянно се намират баби и майки, които тъпчат моето дете въпреки протестите ми. За да не му станело нещо като гледа... Една майка преди няколко дена беше безкрайно учудена, че недавам шоколад на 2,2 годишното ми дете. Даже ме попита дали е алергична... Давала съм й, но по специални поводи. Не мисля че трябва при всяко искам това и онова (особено за такива неща, дето изобщо не се знае какво има вътре) детето да го получава. Аз самата рядко ям шоколад, вафли и т.н... Ако ядеше достатъчно сурови плодове и зеленчуци може би щях да съм по-либерална, но тя освен банан и малко ябълка друго отказва... така че няма какво да компенсира тези за мен излишни храни.


При нас положението е същото, дори и банан не яде, само хляб и кис. мляко, но аз не отстъпвам, няма да му давам шоколад, защото друго не яде......ако си ядеше нормално, можеби щях да му давам.
При племеника, който е злоят, се опитват да компенсират и впоседствие той почтни нищо не яде освен шоколди и вафли.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 326
Сега се сетих, че майка ми веднъж му беше дала вафла (дотогава не беше опитвал ) и след грандиозния скандал,който и вдигнах не смее нищо подобно да му предлага...сега купува само Данонки и ме мисли за вманиячена  Sad ............но все пак ми е майка, а не свекърва.

# 33
  • у дома
  • Мнения: 965
Гледам да ограничавам всичко, което не е приготвено от мен, т.е. всички пакетирани храни. Давала съм и, но много рядко, затова не се притеснявам ако, случайно, някоя майка на площадката и даде. Повече ме притеснява това, че не знам  дали си е измила ръцете, като и го бута в устата, а не че детето ми ще изяде пет зрънчовци.
Единственото, което и давам 1-2 пъти в седмицата е малко парченце шоколад. През останалото време само го бленува и храни куклите с "коладче"  Laughing

# 34
  • Мнения: 1 640
  Съвсем основателно се притесняваш от поведението на бабата.Аз имах подобни конфликти,съпроводени с обстойни разяснения за съвременните и зисквания относно дет.хранене.Моите поне се оказаха що-годе възприемчиви,но ме смятат за маниачка във всяко 1 отношение.Ама , много важно! Whistling
  Избягваме /но невинаги/пържени храни,натур. сокове с консерванти,вафли,гумени/желирани/ бонбони,боза/в нея има изкуствени подсладители/,гризки,колбаси/макар че мн.ги обича/,безалкох.напиткиДавам солети,пуканки,шоколад-обича ги и иска,но не всеки ден.
   А какво ще кажете за Нескуик и другите подобни какаови,медени топчета или рингчета? newsm78 newsm78 Те полезни ли са?Моята дъщеря ги опита наскоро и и харесват.Като им види рекламите и иска.

# 35
  • Мнения: 14 654
всички неща в пликчета са вредни

# 36
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Давам от така наречените "боклуци " , но изключително рядко.
Шоколад - киндерчета, но винаги остава по малко от шоколадчето.
Крокита забранявам-дори и навън.Взима си ако я почерпят, но знае че не може повече и спира. Naughty
Изобщо силно ограничавам, но не се знае до кога ще породължи. Confused
  bouquet

# 37
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз давам Киндер, но в него има ГМО ... пише си го в сайта им..... затова мисля да ги отказвам ....

# 38
  • София
  • Мнения: 2 493
И аз давам Киндер, но в него има ГМО ... пише си го в сайта им..... затова мисля да ги отказвам ....

Въпреки последната им реклама, че са полезни за децата ли? Wink Всеки път като я видя и се изумявам...

# 39
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз давам Киндер, но в него има ГМО ... пише си го в сайта им..... затова мисля да ги отказвам ....

Въпреки последната им реклама, че са полезни за децата ли? Wink Всеки път като я видя и се изумявам...

 Laughing ..... да , и аз

# 40
  • Мнения: 1 734
Не го ограничавам конкретно, но гледам всяко нещо да давам с мярка. За щастие не си пада много по сладкото и не ми иска шоколад и други подобни... всъщност много рядко

# 41
Смучещите бонбони ги избирам без захар...
.

Недей ...изкуствените подсладители са канцерогенни ....това е напълно сериозно .... избирай бонбони със захар

 Peace

И после да тича да си мие зъбите ведната!  Wink

# 42
secretgarden, е взе ми думите от прьстите дет се вика Wink

Аз също предпочитам да е подлсадено нещо със захар, а не с подсладители дори и за себе си  в редките случаи когато ям сладко. А немога да разбера продуктите подлсадени хем със захар, хем със подсладители !!??



Изкуствените подсладители излизат по-евтино на производителя. Затова българските безалкохолни са с подсладители, някои от тях без да се рекламират като диетични.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 493
Голям праз, ясно, ама защо има и захар? Защо не си позлват тогава само подсладители?

# 44
Голям праз, ясно, ама защо има и захар? Защо не си позлват тогава само подсладители?

Единственото обяснение, което ми идва наум е, че захарта е по-обемна от подсладителите и тестените изделия "бухват". Подсладителят ги сплесква. А за напитки нямам обяснение...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт