Оригинални идеи с мебелно фолио?

  • 93 807
  • 64
  •   2
Отговори
# 45
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Абе аз отдаван искам да облепя стъклената ни врата на спалнята с фолио на облаци, но ме спират няколко проблема. 1 скоро ще се местим (до 4-5месеца) 2 стъклото е грапаво и си мисля, че фолиото няма да залепне, абе няма да се получи добре. Абе май въобще няма да се получи.  newsm78 Как мислите? То всъщност от вътрешната страна не е толкова грапаво, защото фигурките са от външната страна, но като че ли няма да изглежда добре. Пък и стъкленото фолио достатъчно ли е да се облепи само от 1 страна, дали ще си личи от коя страна е лепено? Лепила съм стъклено фолио но матово не цветно и не на облаци, а много ми харесва.

# 46
  • Мнения: 250
Темата е мн. интересна.Облепяла съм врати, нощни шкафчета и шкафчето за обувки,с прозрачно фолио прозорци.Аз лично съм ги запепяла, като преди това намокрям повърхноста в/у която ще работя с мокра гъба.Така няма верочтност да залепне на криво и се получават по-малко балончета.А ако случайно се получат балончета, ги пукам с игла.
Tinka79, щом ще се местите не си хвърляй парите и усилията да преправяш апартамента от който ще се изнасяте.Аз лично пробвах да лепя едни прозорци с фолио-синьо с облачета и се получи доста неприветливо, в смисъл стана мн. тъмно в стаята и не ми хареса.Ама незнам де, всеки с вкуса си както е казано.Simple Smile
Успех на всички с разкрасяването и новите интериорни решения.Обещавам да следя темата.

# 47
  • Мнения: 4 513
Пък и стъкленото фолио достатъчно ли е да се облепи само от 1 страна, дали ще си личи от коя страна е лепено?
Личи си, да. По-хубаво става, когато и от двете страни е облепено. Такова стъклено фолио си струва само от едната страна да облепиш старите стъклени вратички на някоя стара секция например. Виждала съм, става много интересно (от това фолио дето имитира стъклопис). Жалко, че няма как да снимам. Иначе за врати и прозорци - по-добре от 2-те страни да е.

# 48
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Tinka79, щом ще се местите не си хвърляй парите и усилията да преправяш апартамента от който ще се изнасяте.Аз лично пробвах да лепя едни прозорци с фолио-синьо с облачета и се получи доста неприветливо, в смисъл стана мн. тъмно в стаята и не ми хареса.Ама незнам де, всеки с вкуса си както е казано.Simple Smile

Да на прозореца не бих залепила, аз обичам светлината. Бих залепила на вратата (а тя в момента е със стъкло матово не прозрачно) Но след като се приместим ще пробвам там на вратата, само да е бяла, но дори и да няма стъкло, продавачката в магазина каза че пак ще стане, стига повърхноста да е бяла. А що се отнася за балончетата, това не ме притеснява, ще отлепяме и залепяме докато стане, ако все пак пропуснем нещо и ние със игла се оправяме.

# 49
  • Мнения: 2 641
Тинка къде ще се местите? Много ще се радвам ако ще сте сами ти толкова го искаше. Идеите за фолио са страхотни. Едно време бяхме на квартира и облепихма отвратителния плот на мивката с светлосиньо - бяло фолио и стана супер. Сега всички мебели са ни нови и няма за какво да ги облепвам, но имам един шкаф в коридора за обувки, който искам да го изместя отдругата страна, а там вратата е в друг цвят и много се чудих какво да го правя и е на подсетихте ме да го облепя с подходящо фолио. мерси за идеята   bouquet

# 50
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Тинка къде ще се местите? Много ще се радвам ако ще сте сами ти толкова го искаше. Идеите за фолио са страхотни. Едно време бяхме на квартира и облепихма отвратителния плот на мивката с светлосиньо - бяло фолио и стана супер. Сега всички мебели са ни нови и няма за какво да ги облепвам, но имам един шкаф в коридора за обувки, който искам да го изместя отдругата страна, а там вратата е в друг цвят и много се чудих какво да го правя и е на подсетихте ме да го облепя с подходящо фолио. мерси за идеята   bouquet

Най вероятно ще сме на квартира и ДА ще сме сами. Тези 4-5 месеца ще ми се сторят цяла вечност. 7г. не знам как издържах, но му се видя края.  Hug

# 51
  • Мнения: 1 028
Ето,пък аз как си направих скучните еднотипни кухненски шкафове преди 2 годиниhttp://snimka.bg/album.php?album_id=75001&photo=6и тукhttp://snimka.bg/album.php?album_id=75001&photo=7.

# 52
  • Мнения: 1 640
 А аз мисля,че винаги една мебел си личи дали е с естественото си покритие или е облепена.Поне на мен винаги ми прави впечатление.Не ми убягва от погледа.Аз лично нямам стари мебели,които да се нуждачт от освежаване.
   Купих наскоро фолио с дет.картинки-крава,магаре,къщичка,пате и т.н.Смятам да изрежа отделните животни и да ги налепя в-у страните на кошарата и вратата за украса.Да му е по-шарено на детето.Принтирала съм картинки с Мечо Пух и др.,оцветих ги и ги налепих в-у новата ни секция.Мъжът ми бе шокиран,но това е пол-ето,нека детето си гледа любимите герои.Пък после как ще чистя следите от тиксо,не знам!

# 53
  • Мнения: 728
Ето,пък аз как си направих скучните еднотипни кухненски шкафове преди 2 годиниhttp://snimka.bg/album.php?album_id=75001&photo=6и тукhttp://snimka.bg/album.php?album_id=75001&photo=7.

Много добре се е получило  Peace
И аз ще се заема с това напролет. Мисля, обаче, да боядисам и сивите кантове отдолу, че така няма да се вържат с фолиото.

# 54
  • Мнения: 295
А може ли да се сложи на стена? И да се мокри?

# 55
  • Мнения: 4 513
Може и на стена. Има водоустойчиви фолиа, те май са малко по-скъпи от другите.

# 56
  • Мнения: 3 810
Еееей, пуснах такова питане не където трябва.... ooooh!
Сега ви намирам...
Та намират ли се интересни фолиа. Аз попадам само на мраморо и дърво имитиращи.
Аз искам свежи цветове. Ако може едноцветни, но матови...
Тинка, хладилника който си облепила с елементи на черно фолио ли е или е цял десен на петна?
Друг ден ще покажа стъклото на терасата- против клюкарски погледи.

# 57
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Еееей, пуснах такова питане не където трябва.... ooooh!
Сега ви намирам...
Та намират ли се интересни фолиа. Аз попадам само на мраморо и дърво имитиращи.
Аз искам свежи цветове. Ако може едноцветни, но матови...
Тинка, хладилника който си облепила с елементи на черно фолио ли е или е цял десен на петна?
Друг ден ще покажа стъклото на терасата- против клюкарски погледи.

Самия десен е такъв петниста крава имаше и зебра, но нямаше достатъчно количество, затова взех такова. Има различни и свежи цветове, дори и металик зелено, жълто, оранжево и т.н. Има и различни детски десени като по горе с герои на Дисни, но ми се вижда кич. Има навсякъде специализирани магазини за фолио и има различни мотиви. На мен ми харесва това на облачета, подходящо за стъкла, но според продавачката става и на бяла основа.

# 58
  • Мнения: 531
....А аз хладилника, който ще бъде син на балончета така реши мъжът ми, който отдавна е купил фолиото, но още се офлянква.

# 59
  • Мнения: 1 327
Tinka79, защо не си смениш стъклото на вратата и няма да е грапово?

Общи условия

Активация на акаунт