кус-кус

  • 1 002
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 729
мога ли да дам на бебка кус-кус.захранена е с плодови и зел. пюрета,каши,кис. мляко,давала съм и глутен преди да разбера за него.Също така яде кисел и нишесте.Благодаря ви предварително.   bouquet

# 1
  • Мнения: 27 524
Щом си дала глутен, може. Но как ще го подправиш? Той обикновено се яде с масло и сирене, неща, за които е рано...

# 2
  • София
  • Мнения: 1 457
Ако наистина си захранила с глутен и няма реакция - можеш. Като вместо със сирене и масло,  го даваш с плодово пюре и АМ примерно. Мога да ти препоръчам кус-кус Плазмон - той е обогатен с витамини, съвсем дребен е и лесно се вари. Предназначен е точно за бебета  Peace

# 3
  • БГ
  • Мнения: 1 158
Не ви ли е малко раничко за кус-кус?! Марти го опита за първи път преди месец-два, след като беше свикнал с вкуса и консистенцията на попарата! Като се свари, около 10-15 мин, стават доста големи зрънца, дали бебка ще може да ги преглъща, пък и е доста гъсто и лепкаво, защо не започнете първо с ориз, даже има готови плодови пюрета с оризови зрънца!

# 4
  • Мнения: 270
Аз дадох кус-кус към 10 месец. Дори и сега го яде малко трудно.

# 5
  • Мнения: 4 392
..На тази възраст ще се наложи и да го пасираш.

# 6
  • Мнения: 28
Не обърнах внимание на каква възраст сте, но ти препоръчвам преди това да го запечеш до златисто самия кус-кус. Аз лично го запичам на микровълнова даже. След това вариш и зърната се разварят. На моя юнак му дадох когато се бяхме захранили с попара. Можеш да го приготвяш и като следобедна закуска със настърган плод / примерно ябълка ока сте захранени/ или пък с плодово пюре.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 457
..На тази възраст ще се наложи и да го пасираш.
Ако кус-куса е на Плазмон няма нужда от пасиране  Wink Но ако е обикновен, със сигурност ще се наложи да го пасира.

# 8
  • Мнения: 429
Давала съм кус кус сварен и подправен с АМ  Peace Но, когато стана на 10 м, на 5 не бих посмяла.

# 9
  • Мнения: 6 164
Като гледам какво ядете, можеш, нищо не пречи, но има по-полезни храни за неговата възраст откъм съдържание на полезни хранителни вещества. С АМ (кърма) и плодово пюре може.

# 10
  • Мнения: 887
Щом вече си захранила с глутен можеш да дадеш.Аз дадох кус-кус след 7 месец.В началото купувах на Плазмон.Страхотен е,защото много бързо се приготвя.Няма нужда да го пасираш,но в случай,че бебето приема по-твърди частици.А обикновения кус-кус го дадох след около 9 месеца.Той е доста по-твърд и по-бавно се приготвя.Него задължително и сега го пасирам.

# 11
  • Мнения: 729
  chefБлагодаря за отговорите.Днес взех кус-кус на Плазмон и утре мисля да приготвя малко на Моника .С АМ  и плодово пюре ми се струва че ще и хареса.Тя си пада малко манджийка- не харесва всички пюрета,нишестето също не го иска много,кашите яде само с пл.пюре.Затова искам да и рзнообразя малко менюто . Joy

# 12
  • Мнения: 5 103
Аз дадох кус кус след 7мия месец, но щом си решила не мисля, че ще има проблем Peace

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Може, щом е захранена вече с глутен. Но само с плодове или АМ ти препоръчвам аз.

# 14
  • Мнения: 1 013
Мога ли да използвам темата, за да попитам къде има кус-кус на Плазмон, тъй като не съм срещала?

# 15
  • Мнения: 101
Аз дадох кус - кус на 7 мес и то най - обикновен без да го пасирам, със сирене и масло и до сега си го хапва, харесва му.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 457
Мога ли да използвам темата, за да попитам къде има кус-кус на Плазмон, тъй като не съм срещала?
В детските магазини  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 676
  Аз също препоръчвам кус-кус на Плазмон, който е детски. Няма нужда от пасиране. Продава се в детските магазини.

# 18
  • Мнения: 306
днес следобед дадох кус-кус на моята бебка за първи път без да го пасирам и мноооооооого и хареса newsm10,а по принцип е злоядичка no no no,а така сладко отваряше устичка.слава богу намерих нещо,което да яде с удоволствие newsm44

Общи условия

Активация на акаунт