Коментар относно Тина Киркова!

  • 2 314
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 500
Честно казано, чета и се чудя.
Никой ли не се е осмелил да напише една жалба срещу това безхаберие?!?!
Става въпрос за живота ни, става въпрос за живота на бебета. Как може да сме такива?
Мълчим си и всеки се успокоява, че на него му се е разминало.
Мисля, че жалба трябва да напишат тези, които са недоволни, тези, към които са се отнесли несправедливо, тези, спрямо които се е допунала грешка.Те трябва да опишат случая, да са запознати. Аз ли да напиша жалба? И какво да пиша в нея? С мен беше супер, ама с едно момиче...., ами като не знам случая какъв е.Ами како не съм разбрала  какво точно се е случило, ами ако самото момиче не желае да се занимава и да пише жалби или смята, че това е несъстоятелно. Или може би трябва да пишем в жалбата "В болницата се случват безхаберия" и точка. И как ще го докажем, какво ще посочим, че се е случило. Има лекари, които си гледат перфектно работата, не мисля че можем да поставим всички под един знаменател. И какви сме по точно? И защо смяташ, че на никой не му пука, а само седим и се успокояваме, че ни се е разминало? Жалбата трябва да я напише пострадалия, ние можем само да допринасяме като свидетели.

# 16
  • Мнения: X
Да, вярно е това, че пострадалите се държат като овце понякога. Страхуват се от санитарки и акушерки, все едно са богове. Но, ако лежа за задържане и в стаята ми чакат да изпадне бебе В ЛЕГЛОТО, няма да оставя нещата така. Това е нечовешко и ако пострадалата няма намерение да се оплаче, аз не бих оставила нещата така. Такава гледка може да навреди на една бременна жена, без дори да има никакви проблеми...

# 17
  • София
  • Мнения: 3 064
Моля ви, не пишете тук такива ужасии, четат бременни жени!

Иначе, имам чувството, че често се обвиняват лекарите като се случи нещастие. Сигурно имат вина понякога, но за това си има съд. Не плашете жените!

# 18
  • София
  • Мнения: 932
И аз лежах за задържане в патологията на Тина Киркова. НЕ ХОДЕТЕ ТАМ. По-некадърни и  нехайни доктори не съм срещала. За съжаление това го разбрах твърде късно. Жалко че тогава не се намери някой да се оплаче,а не да го разбирам от личен опит.
С какво  се сблъсках там все още нямам сили да напиша.Може би по -нататъка. А края беше такъв:
Вкараха ме в операционната, сложиха ми пълна упойка и .........се събудих в някъква стая пълна с жени от ромски произход. На въпроса каква маниполация са ми извършили не искаха да отговорят нито на мене нито на близките ми. След настояване единственото което изкопчихме е че щяло да пише в епикризата. Да ама нъц. След месец получих епикриза на която пишеше че единствено са ми давали нош па. Радвам се че не ми липсват органи. Патологичното отделение ми прилича на едни други отделения по времето на Хитлер. А че имало харта с правата на човека, Забравете това не важи за там.

 newsm78 Аз бях там преди месец- стоях 20 дена за задържане, отделението не ми се видя като от времето на Хитлер не е. На две стаи се пада една баня и тоалетна а има и обща на етажа. Персонала се държеше сравнително добре- верно някои от акушерките бяха много троснати не говореха сладко ,една дори ми идеше(простете за израза) да я тресна с нещо веднъж като ми се изцепи,но пък си разбираха от работата, същата пред очите ми спаси две жени и бебетата им в 4 и 5 месец. Истина е че и за много жени няма шанс Sad за 20 дена се нагледах на какво ли не. Пожелавам си да непопадам повече в патология, НЕ ГО ПОЖЕЛАВАМ НА НИКОЯ МАМА, но това все пак е ПАТОЛОГИЯ - какво са очаквали някой не знам но има жени - много които губят децата си- все пак са там заради проблем нали. Не всички губят децата си, много от децата са спасени там.
Като цяло мнението ми е положително  Peace Peace Peace.

# 19
  • Мнения: 2 309
Леле Shockedнастръхна ми косата...две неща мога да кажа за Тина Киркова - първо искаха да ме приемат в пети месец да лежа за задържане, аз отказах и си лежах вкъщи докрая, направих го с огромен страх, но знаех, че подобна обстановка в която и да е болница би ме побъркала; второ- родих в Тина Киркова с избор на лекар...държах да съм в самостоятелна стая, а в родилния блок нямаше и ме настаниха за два дена във Вип- а на патологията, докато се освободи стая, мога да кажа, че се държаха прекрасно с мен, особено акушерките, но дали защото бях във ВИП не мога да кажа Thinking

# 20
  • Мнения: 3 500

Да, вярно е това, че пострадалите се държат като овце понякога. Страхуват се от санитарки и акушерки, все едно са богове. Но, ако лежа за задържане и в стаята ми чакат да изпадне бебе В ЛЕГЛОТО, няма да оставя нещата така. Това е нечовешко и ако пострадалата няма намерение да се оплаче, аз не бих оставила нещата така. Такава гледка може да навреди на една бременна жена, без дори да има никакви проблеми...
Може би. Може да се обърнеш към някоя медия, но едва ли закона ще ти помогне особено. Не можеш да отнесеш проблема до съда например. Така, че в такъв случай не знам каква жалба и до кого би могло да се пише.  А ако се обърнеш към медия е малко гадно без съгласието на жената, на която се е случило. Така че не виждам да може да се направи кой знае какво.

Моля ви, не пишете тук такива ужасии, четат бременни жени!

Иначе, имам чувството, че често се обвиняват лекарите като се случи нещастие. Сигурно имат вина понякога, но за това си има съд. Не плашете жените!
Абсолютно съм съгласна с това мнение. Въпреки, че и аз посочих един случай, но по мое мнение единствено отношението на акушерките не е особено приятно, но това не означава, че лекарите не си вършат работа, че не правят всичко възможно да помогнат на бременната. Напротив. Аз лично съм получила доста грижи, въпреки, че при мен се касаеше за бъбречна криза.

# 21
  • Мнения: 368
Хора, аз смятам да раждам в Тина Киркова и мога да се съглася със следното - докато си стигна до лекарката и трябва да мина през сестри, акушерки и лаборантки да си взема изследванията, е честно - наистина можеш да се разплачеш.

# 22
  • Мнения: X
Значи да оставим разни акушерки да си спят, да си играят карти и да се държат с нас като с някаква измет, понеже не вярваме, че можем да противодействаме по някакъв начин...

Лекарите били добри там... Добри лекари има не само в Тина Киркова. Но основното време се прекарва точно със санитарки и акушерки. Не бих допуснала някой да се държи с мен по подобен начин, още повече да се върна в същата болница да раждам.

Аз също лежах преди седмица, в частна клиника /престоят се поема от Здравна каса/ и трябва най-накрая да разберем, че този персонал е там, за да ни помага, да ни обслужва и да докладва на лекарите за всяка промяна в състоянието ни, не да се държи с нас като с животни.

# 23
  • Мнения: 236
Момичета мисля , че  спора в този вид е безмислен.Наистина докато бях там акушерките си минаваха , даваха си лекарставата и биха инжекциите, лекарите минаваха сутрина на взиитации и назначаваха лечение...отношението е различно имаше и акушерки и акушерки , едните бяха стршано мили , другите си бяха груби и намусени , просто различни хора.Когато повдигнах темата това което ме притесни тогава беше не толкова отношението ( трае се някак, най важното и ние и бебета ни да са добреІ, а че лекарите имаха проблеми с ехографите по мое мнение.Те просте се суетяха около апаратурата и незнаеха как да увеличат или намалят образа, това ме стресна най-много.Едни гледат не виждат нищо , другите казват че ембирона ми бил с лоша форма , трети че пък нищо ми няма , това мен ме оздачи.
Но в едно съм сигурна , че има случаи в които  и лекарите са безсилни!Надявам се и пожелавам всяка една от вас безпроблемнна бременност и да гушкате хубави и здрави бебчета след време!
И един последен въпрос - някой да знае нещо за д-р Ташков младши за следене на проблемна бременност .Дали е добър избор !
Успех на всички!

# 24
  • Мнения: X
Единственото, което съм чувала за него е, че бил много добър със секциото.  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 236
То и аз това съм го чувала , ама при мен въпроса е добера до секцио  Sad

# 26
  • Мнения: 236
Аз него си бях избрала , ама както вървят доста проблемни нещата при мен вече се чудя.
Предложиха ми и  други лекари , доста известни , но те са доста заети , имат часове чак след месец или месец и половина , абе ужас .За една година минах през 5 лекаря  и ми се иска най-накрая да си седна на задника и да се спра на едни , а пък нещо на никой няма доверие. Sad

# 27
  • Мнения: 46
newsm78 Аз бях там преди месец- стоях 20 дена за задържане, отделението не ми се видя като от времето на Хитлер не е. На две стаи се пада една баня и тоалетна а има и обща на етажа. Персонала се държеше сравнително добре- верно някои от акушерките бяха много троснати не говореха сладко ,една дори ми идеше(простете за израза) да я тресна с нещо веднъж като ми се изцепи,но пък си разбираха от работата, същата пред очите ми спаси две жени и бебетата им в 4 и 5 месец. Истина е че и за много жени няма шанс Sad за 20 дена се нагледах на какво ли не. Пожелавам си да непопадам повече в патология, НЕ ГО ПОЖЕЛАВАМ НА НИКОЯ МАМА, но това все пак е ПАТОЛОГИЯ - какво са очаквали някой не знам но има жени - много които губят децата си- все пак са там заради проблем нали. Не всички губят децата си, много от децата са спасени там.
Като цяло мнението ми е положително  Peace Peace Peace.
Като направих това сравнение не съм имала впредвид битовите условия, нито дори личното отношение на персонала. А ти как разбра че си разбират от работата? Защото 2,5, 10..момичета са имали касмет да се спасят? Да истина е че много жени нямат шанс ама има и такива които са имали съвсем реални шансове но поради бездействието на персонал и лекари са загубили децата си.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 271
Аз съм на мнение, че такива ужасни неща могат да се случат във всяка една болница - няма гаранция че в Шейново или Майчин дом, или където и да било другаде не се случват. То затова се казва ПАТОЛОГИЯ и за съжаление,  за лежащите там не винаги всичко завършва с ХЕПИ ЕНД. Не искам да оправдавам никого, но нали се сещате, че в 90% от случаите има жени, които просто драматизират, викат, охкат, вайкат се все едно умират, и  този персонал явно е свикнал с тази обстановка и не всеки път скача, като пружина, за да види какво става в дадена стая.
Аз родих в тази болница при доктор, който работи точно в Патологията - адски съм доволна от отношението му, от грижите му и живот и здраве и второто си дете ще родя при него. Искам да споделя, че в началото на бременността си имах проблеми, искаха да ме оставят да лежа в Патологията, но аз на своя глава се разписах и си тръгнах. Слава богу сега съм добре.
Колкото до сестрите и акушерките, всичко си зависи от лекарите - като се оплаках на доктора си, че се държат лошо с мен, и не ми дават нужните лекарства ( защото се изписвали само със зелена рецепта и видиш ли било мнооого сложно), да видиш изведнъж колко любезни станаха и ме питаха по 5 пъти на ден дали имам нужда от нещо.

...  Да истина е че много жени нямат шанс ама има и такива които са имали съвсем реални шансове но поради бездействието на персонал и лекари са загубили децата си.

А ти как разбра, че са имали шанс, да се спасят, но видиш ли лекарите били нехайни?
Според мен това може да го каже човек с медицинско образование и който е напълно запознат с конкретния случай на дадена пациентка.

# 29
  • Мнения: 4 300

...  Да истина е че много жени нямат шанс ама има и такива които са имали съвсем реални шансове но поради бездействието на персонал и лекари са загубили децата си.

А ти как разбра, че са имали шанс, да се спасят, но видиш ли лекарите били нехайни?
Според мен това може да го каже човек с медицинско образование и който е напълно запознат с конкретния случай на дадена пациентка.
Изцяло те подкрепям! Медицината не е точна наука за съжаление, не всички проблеми имат решение и никой лекар не може 100 % да се справи с всяка ситуация. В крайна сметка лекарите са хора, те също имат субективна преценка за нещата, вземат решения, реагират според условията.

Общи условия

Активация на акаунт