Какво да ползвам вместо шампоан?

  • 3 603
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 113
Направих тежка алергична реакция от един крем (предполагам, че е от него) и дерматологът ми забрани до следващият преглед (в четвъртък, другата седмица) да ползвам каквато и да е била химия. Изрично подчерта без шампоани, кремове, сапуни, боя за коса, дори и вода да не ползвам за лицето (с чай от лайка каза да се мия). Сега се чудя с какво да си измия косата  newsm78 Чувала съм за жълтък от яйце, но не знам за миене ли е или за подхранване на косата. Идеи?

# 1
  • Мнения: 226
И аз знам, че може с жълтък.
А и мисля, че няма да ти навреди все пак...
Успех  Peace

# 2
  • София, център
  • Мнения: 3 455
А като са ти казали да не си миеш лицето дори с вода, как тогава ще си измиеш косата без да го намокриш?

Най-добре просто да не я миеш до прегледа!

# 3
  • Мнения: 1 975
А като са ти казали да не си миеш лицето дори с вода, как тогава ще си измиеш косата без да го намокриш?

Най-добре просто да не я миеш до прегледа!

И аз така смятам и успех дано ти мине бързо newsm10

# 4
  • Мнения: 180
Преди време се миех с жълтък и лимонов сок /смесени/ измиваше перфектно, освен това и подхранва косата.
Успех и бързо възстановявяне! Peace

# 5
  • Мнения: 473
Единият вариант е с жълтък, но според мен не слагай лимонов сок, защото много щипе, ако е чуствителен скалпа. Може да си измиеш косата с отвара от коприва.

# 6
  • Мнения: 1 113
Благодаря за отговорите!   bouquet
За лицето лекарят ми каза да не ползвам вода, защото е хлорирана и хлорът може да раздразни допълнително кожата, но предполагам, че щом обрива вече почна да намалява, няма да има проблем от водата, а не мога до другият четвъртък да ходя с мръсна коса. Ще пробвам жълтъка.

# 7
  • Мнения: 4 053
това за отварата с коприва е добра идея,пробвай  Hug

# 8
  • Мнения: 5 659
С отвара от коприва и жълтък ,косата няма да ти стане по-чиста ,отколкото ако я измиеш само с вода.Твоята цел е да си измиеш косата ,а не да я подхранваш.Моят съвет е :мий я само с чиста вода!От жълтъка също може да направиш алергична реакция!

# 9
Само не с жълтък!

Знаеш ли как ще ти се развони косата, а пък после как ще го измиеш това като не можеш да ползваш шампоан.

Най-добре само с вода я изплаквай, щом не може с абсолютно никакъв продукт.

# 10
# 11
  • Мнения: 157
Измий си и косата и лицето с отвара от лайка,тя няма да ти навреди.Дори и преварената вода става.Ако не я измиеш до четвъртък мисля, че може да започне да те сърби.И това не е добре, щом имаш обрив. Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 4 294

Разредена с вода да стане като каша и нанасяш  като шампоана  Peace

# 13
  • Мнения: 224
още един глас за хумата! Simple Smile

# 14
  • на едно прекрасно място
  • Мнения: 150

Разредена с вода да стане като каша и нанасяш  като шампоана  Peace
И аз така мисля.Ще се измие супер и ще се подхрани.

Общи условия

Активация на акаунт