Едно въпросче за храненето и кърменето

  • 786
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 204
Мили мами, моля ви, споделете след колко време храната, която ядем се пренася в кърмата? Аромат на подправки, алергени и т.н.

# 1
  • Мнения: 851
Аз като питах това ми казаха че зависи все пак от метаболизма на жената, но средно за около 3 часа. Flutter

# 2
  • Мнения: 8 242
Имам спомен за 6 часа, че съм чела някъде, но не съм много сигурна  newsm78

# 3
  • Мнения: 942
Аз като питах това ми казаха че зависи все пак от метаболизма на жената, но средно за около 3 часа. Flutter
И аз имам спомени за три часа,ама не съм много сигурна newsm78

# 4
  • Мнения: 204
Питах, защото на обяд си позволих един домат, въпреки че знам, че може да предизвика алергия и исках да видя дали ще окаже влияние. Вече не знам направо какво да ям  newsm78 Ако не е алерген, ще е газообразуваща храна. Не ям никакви млечни храни, а в същото време трябва да ям храни, богати на калций. Четох, че рибата е с високо съдържание на калций. Ако знаете други храни, богати на калций, споделете.

# 5
  • Мнения: 182
Аз съм следвала принципа "от всичко по малко". Тъй че според мен по-добре не се лишавай от нищо - яж си спокойно от всичко, без разбира се да прекаляваш. Единстено ако  има сериозни съмнения за алергия - тогава може да се наложи някаква диета, но в противен случай - колко време ще издържиш само на картофи и ориз, защото те не са алергиени Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 401
Мен ме посъветва лекарка да не ям риба,шоколад и да не прекалявам с млякото(най-вече с прясното)

# 7
  • Мнения: 966
за около 3 часа и аз съм чувала....но зависи и каква е храната.И газираното е вредно!

# 8
  • Мнения: 1 691
zozo75, а ти профилактично ли се пазиш или вече имате някаква проявена алергия (не дай боже)? Защото ако е само профилактично, по-добре хапвай от всичко в разумни количества. 1 домат определено не е болка за умирачка.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 567
Успокой се малко  Simple Smile
Не си казала дали бебето ти има някакви проблеми.
Ако няма, то можеш да си хапваш от всичко по малко. Все пак трябва твоя организъм да получава пълноценна и разнообразна храна. Следи дали някакви конкретни храни предизвикват колики и тогава ги ограничавай. Всяко бебече си е индивидуално, това че едно получава колики или дискомфорт от газирано, не означава че всички са така.
Лично аз си позволявах абсолютно всичко, а Боряна почти не е имала колики.
Успех с кърменето, това е най-доброто за твоето бебе.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 056
Успокой се малко  Simple Smile
Не си казала дали бебето ти има някакви проблеми.
Ако няма, то можеш да си хапваш от всичко по малко. Все пак трябва твоя организъм да получава пълноценна и разнообразна храна. Следи дали някакви конкретни храни предизвикват колики и тогава ги ограничавай. Всяко бебече си е индивидуално, това че едно получава колики или дискомфорт от газирано, не означава че всички са така.
Лично аз си позволявах абсолютно всичко, а Боряна почти не е имала колики.
Успех с кърменето, това е най-доброто за твоето бебе.



И аз така - всичко съм яла по малко, от нищо не съм се лишавала. Примерно като ми се доядат фъстъчки, си изяждам една шепичка, като ми се дояде портокал си изаждам един. Просто не го правя всеки ден, ами по-рядко. Виж, ако изпиеш половин литър прясно мляко на закуска ще го одрищиш, но ако си пийнеш половин чашка едва ли ще му се отрази чак толкова (но не всяка сутрин, разбира се).Ти пък от един домат се притесняваш, а аз даже не знаех, че се числи към алергените.
Хапвай си спокойно от всичко, което ти се дояде, а се смята за алерген, само гледай да е по мъничко и да не е често.
Мариян също имаше съвсем малко колики, не съм забелязала нещо да му влияе.
И аз подчертавам, това важи, ако не сте алергични.

# 11
  • Мнения: 526
И аз съм на мнение, че бебко има нужда от всичко по малко. В началото и аз много се следях това да не ям, онова да не ям, но впоследствие прецених, че е по-полезно за бебко да опитва от всичко, разбира се в умерени количества. За рибата - знам, че морски дарове много не се препоръчват, но както прецениш. за прясното мляко - и аз не пиех, но като започна да ми намалява кърмата, установих, че една чаша прясно мляко с овесени ядки и мед, ми препълват гърдите.

# 12
  • Мнения: 3 423
Питах, защото на обяд си позволих един домат, въпреки че знам, че може да предизвика алергия и исках да видя дали ще окаже влияние. Вече не знам направо какво да ям  newsm78 Ако не е алерген, ще е газообразуваща храна. Не ям никакви млечни храни, а в същото време трябва да ям храни, богати на калций. Четох, че рибата е с високо съдържание на калций. Ако знаете други храни, богати на калций, споделете.


само риба недей щом се боиш от алергени,тя е силен алерген
калций има в картофите
аз също не ям нищо млечно и яйчно  Peace

# 13
  • Мнения: 532
Ако бебето не е фамилно обременено с алергии от страна на майката или/и на бащата, при което е необходима профилактика и избягване на алергените, СИ ЯЖ ВСИЧКО КАКВОТО ТИ СЕ ЯДЕ,  в разумни количества, както прекрасно са те посъветвали майките преди това.

Информацията за алергени и проблемни храни, както и по принцип за храните е, за да знаем, за да сме информирани, да се храним правилно и добре, НЕ ЗА ДА ИЗПАДАМЕ В ИЗЛИШНА ПАНИКА, спокойно!

Да не стане като с учебник за болести - четеш и си мислиш, че от всичко си болен  Mr. Green

Успокой се и си хапвай на воля!  Hug Дай един домат и насам  Joy

# 14
  • Мнения: 204
За съжаление голямата ми дъщеря е доста алергична. Включително в момента е със спастичен бронхит и сме на инхалатор Sad Съпругът ми е алергичен. Когато малката се роди, първите дни и аз не се лишавах от нищо - по-малко разнообразни неща. Обаче по коремчето й се появиха пъпчици още в родилния дом. Педиатърката каза, че е от някоя храна и по принцип не е страшно, но е хубаво да се избягват определени храни. Затова сега съм притеснена за вида на храните, които да ям. А имам огромното желание аз да си я кърмя, защото за бебка е най-добре.

Благодаря на всички за съветите. Ще се опитвам да хапвам от всичко, пък ще видим към какво ще се прояви алергия.

Общи условия

Активация на акаунт