Отнесох глоба, познайте за какво

  • 5 181
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 714
Хайде да поговорим извън "отчетните" теми.
За закони, правила на пътното движение, адекватност на органите на реда и фактът да сме родители.

Оставих си 10-годишното дете в/около колата, на паркинга за кратък престой на 10 м входа за пасажери на летище Милано Орио ал Серио.  hahaha  hahaha  hahaha С кола с отворен багажник, на аварийни светлини  hahaha Да, смешно ми е.
Уточнявам, детето познава много добре цялото летище, просто неговата мама и тати работят там, персоналът на цялото летище го познава. Разтоварих кашони с нови лаптопи, канцеларски материали и други служебни неща и на количка ги вкарах в летището, където, за да ги разтоваря и прибера, ми отне около 10 мин, след което на бегом се върнах, заварих лапето сърдито, седнало на задната седалка, закопчано с предпазния колан  ooooh! и на предното стъкло глоба за нарушаване на пътното движение за 36 евро, на която пише, дословно "оставя в колата дете", не се описва пътно нарушение ... . Детето ми е сърдито, защото чичко полицай му казал, че аз се отнасям зле с него, защото съм го оставила навън.
След 5 минути вече бях при въпросния чичко полицай, който се държа нагло и каза, че даже ми било провървяло ... и че всъщност той ми бил написал акт за пътно нарушение без да съм в нарушение, но защото имало ИЗОСТАВЕНО дете, та за да не го води в полицейския участък и после мен да ме затворят от 6 месеца до 5 години, по някакъв начин реагирал.  #2gunfire, даже услуга ми направил.

Преди да изложа вчерашната си реакция спрямо този така съвестен служител на реда, днешните си конкретни действия по уточняване на разни законови положения по отношение на деца под 14 години, глоба за неизвършено пътно нарушение и налагане на глоба на персонал на летището, на чийто паркинг товариш/разтоварваш по работа ....

очаквам вашите коментари.



# 1
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Хайде да поговорим извън "отчетните" теми.
За закони, правила на пътното движение, адекватност на органите на реда и фактът да сме родители.

Оставих си 10-годишното дете в/около колата, на паркинга за кратък престой на 10 м входа за пасажери на летище Милано Орио ал Серио.  hahaha  hahaha  hahaha С кола с отворен багажник, на аварийни светлини  hahaha Да, смешно ми е.
Уточнявам, детето познава много добре цялото летище, просто неговата мама и тати работят там, персоналът на цялото летище го познава. Разтоварих кашони с нови лаптопи, канцеларски материали и други служебни неща и на количка ги вкарах в летището, където, за да ги разтоваря и прибера, ми отне около 10 мин, след което на бегом се върнах, заварих лапето сърдито, седнало на задната седалка, закопчано с предпазния колан  ooooh! и на предното стъкло глоба за нарушаване на пътното движение за 36 евро, на която пише, дословно "оставя в колата дете", не се описва пътно нарушение ... . Детето ми е сърдито, защото чичко полицай му казал, че аз се отнасям зле с него, защото съм го оставила навън.
След 5 минути вече бях при въпросния чичко полицай, който се държа нагло и каза, че даже ми било провървяло ... и че всъщност той ми бил написал акт за пътно нарушение без да съм в нарушение, но защото имало ИЗОСТАВЕНО дете, та за да не го води в полицейския участък и после мен да ме затворят от 6 месеца до 5 години, по някакъв начин реагирал.  #2gunfire, даже услуга ми направил.

Преди да изложа вчерашната си реакция спрямо този така съвестен служител на реда, днешните си конкретни действия по уточняване на разни законови положения по отношение на деца под 14 години, глоба за неизвършено пътно нарушение и налагане на глоба на персонал на летището, на чийто паркинг товариш/разтоварваш по работа ....

очаквам вашите коментари.





нямам коментар да направя. Знаем, 4е това е положението. И на мен ми е абсурдно, 4е не мога да си оставя детето в къЩи следобед само, при положение, оЩе пове4е, 4е си е именно, в къЩи, ама ей на. такива станаха времената. Rolling Eyes

# 2
Вале, много ми е малко още детето, та не мога да ги преценя обективно  ти неща  newsm78

# 3
  • Мнения: 3 388
 При нас децата са, както се казва  са "in arrivo", но не съм и предполагала, че може да става дума за такива рестриктивни и безумни мерки!!!
Ама вие сериозно ли ми говорите? Не мога да си оставя детето само вкъщи или в колата за 5 минути дори??? И това до колко годишнна възраст на детето?

# 4
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
При нас децата са, както се казва  са "in arrivo", но не съм и предполагала, че може да става дума за такива рестриктивни и безумни мерки!!!
Ама вие сериозно ли ми говорите? Не мога да си оставя детето само вкъщи или в колата за 5 минути дори??? И това до колко годишнна възраст на детето?

Ти можеШ, ама ако те хванат  Sick
Ходи доказвай, 4е е било за 5 минути. Та ако ти се размине с глоба, ок, ина4е уведомяват социалните и ела да гледаШ #Crazy

# 5
  • Мнения: 714
При нас децата са, както се казва  са "in arrivo", но не съм и предполагала, че може да става дума за такива рестриктивни и безумни мерки!!!
Ама вие сериозно ли ми говорите? Не мога да си оставя детето само вкъщи или в колата за 5 минути дори??? И това до колко годишнна възраст на детето?

Сонче, съвсем сериозно ти говоря. Че бях заплашена да бъда отведена под арест в полицейското управление.
Може би си се усетила накъде дълбая, тоест в разликата между ОСТАВЯМ и ИЗОСТАВЯМ, за което си има и италиански думи със съответните им речникови и законови тълкувания.

Ще се обоснова по-късно защо въпросният г-н полицай или по-точно неговите висшестоящи ще има вземане-даване с моя адвокат и защо имам всички основания да обжалвам както глобата (която прилежно ще платя), така и поведението на служителя на реда. Ако законите се прилагат еднакво и за всички, то в момента около мен се разхождат поне 20 семейства, които трябва незабавно да бъдат арестувани, защото децата им беснеят без надзор навън на тротоара с една гумена топка, а родителите си пият кафето на бара барабар с багажите.
За циганетата по светофарите дори не говоря.

# 6
Вале, тъпото е, че чичката вместо да те изчака и да се разправя с теб, кои знае какво е наговорил на детето и накрая пак сам го е зарязал .

# 7
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Вале, тъпото е, че чичката вместо да те изчака и да се разправя с теб, кои знае какво е наговорил на детето и накрая пак сам го е зарязал .

Доколкото познавам 10_годиШните, детето го е взело за 4исто луд.  Laughing

# 8
  • Мнения: 2 381
След като това е закона смятам, че съвсем заслужено си си отнесла глобата  Peace
На колата ти никъде не е обозначено, че работиш там, нито, че детето ти познава персонала.

Тук откраднаха кола, на задната седалка, на която е седяло дете. Майката заредила колата и влязла да плати. Не отнема повече от 5 минутки. Добре, че този, който е откраднал се сетил, че това е отвличане и е оставил малката на един остров на СВЕТОФАР и още по- добре, че хората тук имат съзнание, та са спрели да видят какво прави само дете там.

За 5-те минутки - ако избухне пожар, повече няма да са необходими, за да се задуши детето ви.

Тук е забранено продаването на алкохол без ID, независимо колко възрастен изглеждаш. Моята свекърва решила, че на 62 няма да я спрат и тръгнала да се кара с продавача, който с огромно спокойствие и бавен англиийски и казал, че "Това е закон" Laughing

Законите са, за да се спазват, а не да бъдат заобикаляни типично по български, че се подразбира.

# 9
  • Мнения: 198
След като това е закона смятам, че съвсем заслужено си си отнесла глобата  Peace
На колата ти никъде не е обозначено, че работиш там, нито, че детето ти познава персонала.

Тук откраднаха кола, на задната седалка, на която е седяло дете. Майката заредила колата и влязла да плати. Не отнема повече от 5 минутки. Добре, че този, който е откраднал се сетил, че това е отвличане и е оставил малката на един остров на СВЕТОФАР и още по- добре, че хората тук имат съзнание, та са спрели да видят какво прави само дете там.

За 5-те минутки - ако избухне пожар, повече няма да са необходими, за да се задуши детето ви.

 Peace
Тук е забранено продаването на алкохол без ID, независимо колко възрастен изглеждаш. Моята свекърва решила, че на 62 няма да я спрат и тръгнала да се кара с продавача, който с огромно спокойствие и бавен англиийски и казал, че "Това е закон" Laughing

Законите са, за да се спазват, а не да бъдат заобикаляни типично по български, че се подразбира.

# 10
След като това е закона смятам, че съвсем заслужено си си отнесла глобата  Peace
На колата ти никъде не е обозначено, че работиш там, нито, че детето ти познава персонала.

Тук откраднаха кола, на задната седалка, на която е седяло дете. Майката заредила колата и влязла да плати. Не отнема повече от 5 минутки. Добре, че този, който е откраднал се сетил, че това е отвличане и е оставил малката на един остров на СВЕТОФАР и още по- добре, че хората тук имат съзнание, та са спрели да видят какво прави само дете там.

За 5-те минутки - ако избухне пожар, повече няма да са необходими, за да се задуши детето ви.

Тук е забранено продаването на алкохол без ID, независимо колко възрастен изглеждаш. Моята свекърва решила, че на 62 няма да я спрат и тръгнала да се кара с продавача, който с огромно спокойствие и бавен англиийски и казал, че "Това е закон" Laughing
Законите са, за да се спазват, а не да бъдат заобикаляни типично по български, че се подразбира.



това леко дебилско ми се струва 

защо изразът "типично по български" се използва винаги с негативен оттенак? и какво му е българкото на неспазването на законите?

# 11
  • Мнения: 2 381
Цитат на: gioia link=topic=167802.msg3282810#msg3282810


това леко дебилско ми се струва 

защо изразът "типично по български" се използва винаги с негативен оттенак? и какво му е българкото на неспазването на законите?

Какво разбирам под типично по български ли? Да тръгваш да се караш, когато не спазваш законите и да обиждаш, когато не съвпада с твоето мнение  Laughing

Хайде да не се хващаме за думички извън контекста на темата  Peace
Иначе можем да гукаме в един тон всички, то е видно Simple Smile

# 12
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
donna, ти от колко време живееш в Италия  newsm78 Законите са много строги, радвай се, че с това си се разминала. Можеше и много по-лошо да е. От друга страна глобата, която са ти наложили, няма нищо общо с оставеното дете в колата и ти си в право да обжалваш  Peace
Друг път внимавай като оставяш детето, да не те нарочат социалните за безотговорна майка  Crazy

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Niki къде това с ID-то?
Иначе и тук има закони и разпоредби, но онзи ден пак имаше случай на 3 изоставени деца, картината, която показаха по ТВ ми дойде в повече Sick
Аз съм от страхливите и не смея да оставям без надзор Малчо, чак ми е било странно, как например в яслата ни, всеки може да влезе свободно вътрел
Лелките докато имат пауза и обядват, децата спят сами и входната врата е точно до тази с децата.

# 14
  • Мнения: 3 388
Честно казано аз не знаех, че са толкова строги законите! Вече съм наясно и ще знам какво може да ми се случи при една или друга ситуация.

Добре, че не мога да си забравя тумбачето някъде, че знам ли какво ще стане   Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт