Искам отделно WC само за мен!

  • 3 387
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 100
Вече повече от година живея в това семейство и не мога да свикна с това, че мъжката част от семейството така и не се е научило да си вдига седалката на тоалетната чиния когато пикае. С мъжа ми след наколко луди скандала, се оправихме, но ..... Не стига това ми сега и баба му ни е на гости малко и след нея остават едни такива ...... уфффф. Направо съм бясна в момента!!!!

Ако има достатъчно място, накарай мъжа ти да монтира писоар за мъжката половина на семейството. Монтира се лесно и всичко струва около 70 лева, ако сложите такъв с датчик ще струва около 100 лева.
За бабата нямам идея, ама нали е на гости.

# 46
  • Мнения: 1 942
Да три кажа на твое място бих се отчаяла по-рано и срам не срам бих си купила една дъска от тия за децата /ако знаеш какви са меки и удобни  Crazy/ и бих си я ползвала поне да не ме е гнус като сядам.
Виждам, че детенцето ти е малко, но като дойде момента и то да ползва тоалетната правиш го на ОГРОМЕН въпрос и се надявам да се оправят нещата.

# 47
  • Мнения: 5 312
освен да правите още една тоалетна. Mr. Green

# 48
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Категорично-няма такова нещо-като да е дошла снаха в къщата и да стане на Пепеляшка моментално.Никой на никого не е длъжен, но дори и да им е в къщата, ако тя мие и чисти-дължат и Уважение.А и поканили снаха у дома-редно е и те да се съобразяват.Какво значи кой в чия къща живее?Патриархат!Целуване на ръка и незнам си кво....мерси.... WhistlingТакива са ни условията, че все още кредита не движи нещата у нас така, както е по Света, жилищният проблем е един от най-сериозните за младото поколение, и дори да са се събрали с някои от родителите да живеят-не значи че трябва да се превръща снахата в робинята Изаура, безплатната чистачка, гледачка  и т.н.....
Амарена-не е до мъжа и-а до дядото и бабат явно...което е още по-едно е да мъжа си да почистиш.....друго е наред, по подразбиране на всеки един.Не е и до гнусливост, а някак до елементарно възпитание и уважение, при все, че хората, за които очевидно се говори са с всичкия си, а не грохнали на легло и нуждаещи се от специфични грижи.


  smile3501

# 49
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 371
Категорично-няма такова нещо-като да е дошла снаха в къщата и да стане на Пепеляшка моментално.Никой на никого не е длъжен, но дори и да им е в къщата, ако тя мие и чисти-дължат и Уважение.А и поканили снаха у дома-редно е и те да се съобразяват.Какво значи кой в чия къща живее?Патриархат!Целуване на ръка и незнам си кво....мерси.... WhistlingТакива са ни условията, че все още кредита не движи нещата у нас така, както е по Света, жилищният проблем е един от най-сериозните за младото поколение, и дори да са се събрали с някои от родителите да живеят-не значи че трябва да се превръща снахата в робинята Изаура, безплатната чистачка, гледачка  и т.н.....
Амарена-не е до мъжа и-а до дядото и бабат явно...което е още по-едно е да мъжа си да почистиш.....друго е наред, по подразбиране на всеки един.Не е и до гнусливост, а някак до елементарно възпитание и уважение, при все, че хората, за които очевидно се говори са с всичкия си, а не грохнали на легло и нуждаещи се от специфични грижи.
Абсолютно съм съгласна!!!
Какво се нахвърлихте върху жената, като че ли е длъжна да се възхищава от пикаенето върху т. чиния и да пляска с ръце, само защото живее у тях. Въпрос на елементарно уважение и лична хигиена е  newsm10

# 50
  • Мнения: 364
Еееххххххххххх!
Умиране има, отърване няма! Такива хора няма да се научат тепърва, колкото и да ни се иска!
Ние живеем отделно и успях да науча съпруга си да уважава труда ми, но това стана само, защото той го искаше! Научи се да пази чисто, просто си изгради навик. Не беше лесно, но успя.
Веднъж в месеца ходим на гости при родителите му, ами какво да ви кажа.......още с влизането измивам тоалетната, дори разглобявам капака и го мия отделно. Няма да ви разказвам в какъв вид е тоалетната! Хората се прибират по-късно и използвам времето, докато ги няма. Не, че после не виждат резултата, но не им пука изобщо, даже се радват! Хич и не се обиждат! Как иначе да ползваме тоалетната докато сме там?! Ужасно е, но няма как! През това време съпруга ми минава с прахосмукачката навсякъде, май само той го прави де, защото не му е приятно да разбере какво са яли през месеца. Изтъркват се всички чинии и прибори, за да можем да ядем без да ни се повдига, също така си и готвим, защото никога няма нищо приготвено. Не се оплаквам, все пак сме "на гости". Все пак е доста обидно и за двама ни, че свекървата чисти, само когато очаква сестра си на гости. Сякаш ние не съществуваме. И пак стигаме май до уважението!

# 51
  • София
  • Мнения: 1 956
Вкъщи проблем с чистотата на тоалетната и банята няма. То всеки мъж си има кусури (както и всяка жена де), но на моя това не му е кусур. И двамата (без да сме се наговаряли по въпроса) след ходене до тоалентата по голяма нужда, я мием с ръчния душ и съответните приспособления. Само дето аз ползвам и доместос, а мъжа ми не ще и си държи сапуна над тоалетната чиния и полива над него с душа...  Joy
МЕн друго ме дразни. Аз след процедурата с миенето винаги подсушавам чинията, че после като седна да не ми е мокро и да ми се размива кремът по дупето. Обаче мъжът ми не подсушава... Ама свикнах - суша след него сама като ми дотрябва чинията...
Но съм забелязала, че у другите хора не се практикува такава педантична стерилност. Sick
То и нашето може да не е нормално... newsm78
ЩОто например калъфките за възглавниците ги сменяме всяка вечер, чаршафите ако ги оставим 1 седмица, накрая вече само се въртим в леглото, почесваме се и има случаи посреднощ да ставаме да ги сменяме, щото ни се виждат мръсни... Аз във ваната не влизам , без да съм я стерилизирала преди това щателно... Кърпите си ги пера сле всяко ползване. БЕльото си го сменям минимум сутрин и вечер... ТА в този ред на мисли - чудя се как ще запазя самообладание като ми се роди детето и започне да прави детските си бели...

# 52
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
... ТА в този ред на мисли - чудя се как ще запазя самообладание като ми се роди детето и започне да прави детските си бели...


На мен ми трябваше около година и половина време за да свикна с разхвърляните играчки по пода, петната по-дрехите, трохите от бисквитите и т.н  Crazy
Не е лесно да знаЙш  Crazy, но се свиква. После си почистваш и готово. Децата с времето се научават на ред, НО в случая за опиканата тоалетна, оправия няма, дърто магаре те първа да възпитаваш...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт