Бременна и уволнена!

  • 2 338
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 392
Тъпи закони! #Cussing out
Момичето е било честно, и я изритват като куче.
Ако беше си траяла до навършване на 6 месеца, щеше да остане на работа, така ли?
Значи да ги лъжем, за да сме добре?! Rolling Eyes
Ако някой адвокат може да се хвани за това... Thinking

# 16
  • Мнения: 2 553
Обади се на Милен Цветков, на Здравей България, на Тази Сутрин, Господари на ефира и т.н. - ще ти обърнат внимание  Peace
Това е просто отвратително-чак тръпки ме побиха  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Нямат право да се държат по този начин и да няма закони,които да ги спрат  Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Търси си правата,мила!!!   bouquet

LEI, не разбрах - това , което съм написала ли е отвратително  newsm78 или това, което се е случило с Ioana Onutan newsm78

# 17
  • Мнения: 1 596
Обади се на Милен Цветков, на Здравей България, на Тази Сутрин, Господари на ефира и т.н. - ще ти обърнат внимание  Peace

точно така,възмутена съм...как може да постъпят така с жената.

# 18
Мисля, че трябва много добре и бързо да прецениш ползите и загубите в различните варианти. За да тръгваш на битка през съдилища и медии трябва да си силна и да има кой да те подкрепя. Да забравиш и да продължиш също не е лесно. Но кое е по-доброто за теб и за мъничето?!
Иначе ясно е, че в България със закон или без закон - се тая, докато наистина нещо не се промени в съд система! Sad
Добре е да има хора, които да бъдат достойни, смели и принципни, и да успяват, независимо от действителността, да защитават правата си! Пък може и нещо да се промени, и то по-бързо.
Съвет не смея да давам - личен избор! Но спокойствието и здравето за теб и бебето са най-важни сега.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 227
Не губи време, а уведоми Комисия за защита от дискриминация!!! Контакти
Комисия за Защита от Дискриминация     
бул. "Драган Цанков" 35 
София 
България 
1125
Тел.: (02) 870 64 46
Давам ти и он-лайн форма за връзка с тях: http://www.kzd-nondiscrimination.com/index.php?option=com_contact&Itemid=3
 Успех ти желая и пиши какво е станало после.

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Господи, нямам думи да кажа колко съм възмутена!  #Cussing out
Но..... за съжаление се случва точно така...... Confused
Наистина не знам какво да те посъветвам...... Кураж! Мисли си за малкото слънчице, което расте вътре в теб и колко щастливи ще бъдете заедно занапред!  Hug

# 21
  • Мнения: 2 039
Обади се на Милен Цветков, на Здравей България, на Тази Сутрин, Господари на ефира и т.н. - ще ти обърнат внимание  Peace
Това е просто отвратително-чак тръпки ме побиха  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Нямат право да се държат по този начин и да няма закони,които да ги спрат  Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Търси си правата,мила!!!   bouquet

LEI, не разбрах - това , което съм написала ли е отвратително  newsm78 или това, което се е случило с Ioana Onutan newsm78
Разбира се,че случилото се е отвратително!Цитирала съм те,защото подкрепям твоето мнение,как може да питаш такива работи  Heart Eyes Hug  bouquet

# 22
  • Мнения: 851
ОТВРАТИТЕЛНИ ИЗРОДИ! УРОДИ! НИКОГА И ЗА НИЩО НА СВЕТА НЯМА ДА СТЪПЯ В ПРОКРЕДИТ БАНК! МОЖЕ ЛИ ЧАК ТАКАВА БЕЗЧОВЕЧНОСТ! #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire  #2gunfire#Cussing out #Cussing out #Cussing out

Незнам какво да те посъветвам. Едва ли сега ти се дават 20 бева за консултация с адвокат.. или пари за дела. По добре кажи какво може да работи мъжа ти ако някоя от нас знае в някоя фирма да търсят човек да ви помогнем поне той да започне да работи. /това сериозно, моя мъж има много контакти ще направим каквото можем/. Не искам да те лъжа, мисля че ти няма да можеш да започнеш работа сега. По-добре виж дали можеш да си плащаш осигуровките сама няколко месеца та поне да взимаш майчинство. Едва ли ще те успокоим с нещо, но подкрепа винаги ще имаш и винаги ще помогнем с каквото можем! Дано поне имаш лека бременност и раждане! Hug Hug Hug /пиши за мъжа ти!!!/

# 23
Благодаря Ви много, на ВСИЧКИ, за подкрепата която ми давате!
Аз им казах, че съм бремена в четвъртия месец... и след 2 -3 седмици наистина ме уволниха мръсниците.
С адвокати нямаме сили да се занимаваме сега.
Няма да се притеснявам и да мисля толкова за случая, защото е предварително загубена битка.
Още от Понеделник ще започна да си внасям осигуровките, доколкото мога, до края на бременността. Не искам "ПроКредит" да ми провалят майчинството.
В Понеделник ще ви напиша точно какво пише в заповедта ми за уволнение и по кой член от Кодекса на труда.
Мъжът ми много ме подкрепя, а и съвсем скоро ще започне работа (където и да е), тъй като скоро му свършва сесията (учи второ висше- за мениджър; а първото му е за инженер-също магистър).

Последна редакция: сб, 24 фев 2007, 15:15 от Ioana Onutan

# 24
  • Мнения: 2 553
Разбира се,че случилото се е отвратително!Цитирала съм те,защото подкрепям твоето мнение,как може да питаш такива работи  Heart Eyes Hug  bouquet

 LEI, Hug

Ioana Onutan, успех и много кураж  Hug

# 25
  • Мнения: 601
Нека не ти звучи като подаяние, но след моите две кифлички остават доста дрехи, които само подмятам от чекмедже в чекмедже с намерението да ги дам на някой, който има нужда. Не са само розови (ако ще е момче) Laughing. С най-голямо удоволствие ще ти ги изпратя. Докато родиш, ние ще сме проходили, така че разчитай и на проходилката и на още един кош дреболии, за които да не даваш пари. Още веднъж - дано да не те обидя с такова предложение!!!
Не се ядосвай за работата! Всяко зло - за добро! Сега най-важно е бебето и ти да си спокойна.

# 26
  • Мнения: 619
Ами и аз да се включа,при мен се получи точно същата ситуация-бях честна и си "платих" за това.Договорите на изпитателен срок са ВИНАГИ в полза на работодателя и той може да те махне когато си поиска без предупреждение. #2gunfire #Cussing out #2gunfire
Лошото е,че зачестяват случаи,когато работодателят уволнява жената въпреки,че е на постоянен договор-както е казало едно майче по-нагоре:може да се съди,но е сложно,ако нямате и финансова възможност...Ако пък искаш да дадеш гласност на случая,както са те посъветвали-намери и други майчета като нас-поне да сме повечко хора...

# 27
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Ioana Onutan, много ми стана мъчно за теб, пиши ни по-често как си, как се развиват нещата при теб и дали имаш нужда от помощ.  Hug

# 28
  • Мнения: 3 089
ето това намерих аз. извадено е от общия контекст на КТ, но можеш да сравниш с това, което е зписано в заповедта з уволнение:
Закрила при уволнение
Чл. 333.
(5) (Нова - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) Бременна работничка или служителка може да бъде уволнена с предизвестие само на основание чл. 328, ал. 1, т. 1, 7, 8, 9 и 12, както и без предизвестие на основание чл. 330, ал. 1 и ал. 2, т. 6. В случаите на чл. 330, ал. 2, т. 6 уволнението може да стане само чрез предварително разрешение на инспекцията по труда.


и още нещо, ако ще се правя мръсни номера, в понеделник върви първо при личния си лекар или аг-то, което ти води бременността /с който от двамата лекари си в по-добри отношение/ и кажи, че ти ТРЯБВА болничен с дата от петък, защото тогава не си се чувствала добре и не си се явила на работа. доки тще и издаде болничен, убедена съм. след това отиваш при работодателя си и депозираш болничния си /мисля, че срокът за депозиране беше 3 работни дни/ като разбира се откажеш да подпишеш заповедта си за уволнение, защото вече си в болничен. след което започваш да влачиш болничен след болничен още 4 месеца или поне докато ти изтече срока за изпитване. не зам как е оформен договорът, но ако е стандартен, т.е. след изтичанена срока за изпитване автоматчино би трябвало да преминеш на безсрочен трудов договор и тогава банакат ще е доста по-затруднена да те уволни. а и вече ще си показала, че си готова да се бориш.
всъщност аз не съм юрист, но мисля, че разсъжденията ми не са силно погрешни. и наистина вярвам, че номерът с болничните ще помогне.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт