меню за едногодишно дете

  • 1 601
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 222
  bouquet Здравейте скъпи майчета, бих искала да обменя с вас какво давате на вашите съкровища на една годинка, lovekiss

# 1
  • София
  • Мнения: 2 160
Ние сме на кухня, а събота и неделя и приготвям ядене като за нас. Само без подправки и със зехтин вместо олио. И леко го пасирам.
Даже днес (кухнята имат санитарен полуден) сготвих на Хриси спанак с ориз и праз лук. Супер става Peace

# 2
  • Мнения: 46 508
На тази възраст започнах да давам обща храна- сготвеното за нас, от което отделях преди да подправиките.
Избягвах само:
-ядки
-гъби
-ягоди
-мед
-прясно мляко
-яйца
-захар
-сол
-пържено
-свинско, козе, овче


Прясно мляко, яйца и мед след 1 година можеш да даваш, ако решиш, че е наложително

# 3
  • Мнения: 27 524
На тази възраст вече може да се дава почти всичко, като се избягват тези, които е посочила Никол.
И понеже разнообразието е голямо, едва ли може всяка от нас да напише всичко, което дава.  Grinning

# 4
  • Мнения: 326
Ние сме на частна кухня, която ми носи храна и събота и неделя.  Сутрин към 8ч.  и давам попара със сирене, на обяд-от кухнята, слетобед-от кухнята, вечерта-от кухнята и преди лягане кисело мляко.

# 5
  • Мнения: 222
Благодаря за отговорите, аз исках да се консултирам на колко хранения сте и понеже Борис съм го хранила само с домашно приготвена храна и готови пюрета ми беше интересно какво готвите и дали има нещо което мога да науча.Понеже последно време не иска да яде вече пасирани храни ,а хапки храна а имаме само два зъба. Но явно всичко е нормално всяко дете си е идивидуалнол Laughing Laughing Laughing искам да помоля ако някои може да сподели нещо вкусно и различно за малките лакомници  newsm64.,а също и оринтеровачно за грамаж, защото всеки ми казва различно количество Embarassed,

# 6
  • Мнения: 649
някъде до 1,3 год ядеше само пюрета на Хип, после постепенно започна да се храни с нас- вече яде почти всичко, което са изброили и другите майки- яйца, прясно мляко, захар, сол, пържено, свинско му давам, но в омерени количества...

за грамажа- няма правила, всяко дете е различно! аз дори не го следа колко изяжда- сипвам му в чинията и колкото иска, толкова... здраво дете няма да остане гладно, ако му предлагаш винаги редовно различна храна  Peace

мисля, че в библиотеката има доста рецепти.... аз вече си готвя неща, които и ние ядем    chef


# 7
  • Мнения: 222
Искам да благодаря на всички Ви за топлото посрещане ,доста дълго ни нямаше у дома но вече активно ще се включвам   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт