Каква е тази буболечка?

  • 1 995
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 271
Здравейте!

Синът ми се е събудил онзи ден в градината от някаква буболечка (голям страх му бяха преди време, но го беше преживял) в кревата (оказа се, че я е вкарал с дрехите най-вероятно), одраскла го по крачето  newsm78 (предполагам, че сам се е одрал като се е дръпнал).
Както и да е. Стряска се доста пъти вече от тогава и все ме кара на търся в Интернет да я види. Мисля, че се сещам добре за какво говори (рисува ми я, разказа...), но не мога да я изровя. Така че ви моля за помощ, ако някой се сеща как се казва.
Прилича на светулка като размер и форма на тялото, жълти крила с черна точка (по-скоро издължена като елипса) в средата, дълги извити "пипала" точно като на светулка.

Ще съм ви много благодарна, ако някой се сети какво е това.

Аз продъжавам да ровя.

# 1
  • Мнения: 4 371
Постни снимка на рисунката.

# 2
  • Мнения: 3 271
Добра идея, Дуци   bouquet
Ей сега Simple Smile

Ето я Simple Smile До нея е нарисувал раната, която тя му е направила. Има стелка, която указва връзката между двете  Laughing

Последна редакция: сб, 24 фев 2007, 08:59 от Millena

# 3
  • Мнения: 239
с нетърпение чакам снимката. стискам палци да не е онуй, за което си спомням.

в ранното си детство, когато бяхме малки навсякъде, кирчо и аз често тичахме около гробищата. играехме си на фунийки, мъчихме котенца, гоненица, криеница - детски рай. една нощ когато вече беше тъмно на кирчо му се случи нещо особено - ухапа го буболечка. аз така и не я видях, а той беше в истерия и викаше, че буболечката не била като другите. на следващата сутрин в нас се звънна и това бяха неговите родители, които желаеха да поговорят с мен. казаха, че през нощта синът им изпаднал в някакво странно състояние на транс и не могли да го освестят цял час. бълнувал с пяна по устата, викал колкото глас има и даже ударил майка си с крак в носа. сутринта, когато се събудил, разказал за странния си сън - буболечката била пратеник от друг свят. свят на много мъка, странни създания, планини от кости и реки от кръв. днес кирчо е на същото дередже - питайте братчеда защото и той го познава. сопранов му намери работа на летището, във въздушната кула - кирчо помага на самолетите да се приземяват. за целта нашия приятел си мина всички изпити както си трябва, но малцина знаят, че халюцинациите му продължават и до днес - повечето хора го отдават на особено чувство за хумор и едва ли са се замислили за буболечките в живота на Кирчо. А Кирчо всеки уикенд нощем си е в родния ни град, на гробищата с фенерче и търси някакъв портал. Жена му мисли, че търси пичета, а той се занимава с бръмбарчета. Животът е интересно нещо.

Ако настояваш аз мога да му покажа рисунката и даже бих те срещнал с него за да ти обясни някакви детайли.

# 4
  • София
  • Мнения: 365
joro, досега някой казвал ли ти е, че си кретен? Hug Ако не, то аз бързам да поправя тази несправедливост Wink

Бубата ми прилича на някоя от разновидностите на сечко... поне в атласите смао те приличат на нея. Имам две предположения, защото почевидно не съм се срещала с този екземпляр на природната мисъл... та, или е сечко, или е от онези с прозрачно зелени листенца - еднодневките... но щом детенцето ти казва, че е жълта... ще потърся още и ще пиша, ако намеря. А този зловещ белег сякаш е равен от акула или от детски нокътчета, не от буба:)

# 5
  • София
  • Мнения: 365
Ново предложение, ако си от София, или там откъдето си, иди в природонаучния музей и разгледайте с дечко всички буби, все някоя ще си хареса, така ще й запишеш латинкосто име, после ще я търсим на български:)

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 365
Но тя е червена?! А търсената е жълта? Възможно е да е албинос ooooh!

# 8
  • Мнения: 90
Az se radvam, che Joreto pak se e izkazal super kompetentno. I moteto dete go e strah ot bubolechki, mislq che e normalno pri decata, ne oby]aj tolkova vnimanie.

# 9
  • Мнения: 3 423
Кръсти я Буба. Убеди детето, че то
я е кръстило така. Нека се изфука.
Що си кривите душата така, бре,
мен пък отговорът на Жоро ме кефи.

# 10
  • София
  • Мнения: 365
joro е пич, но това не пречи да е кретен:) Hug
Буба е добро име за буболечка, но мисля, че е идеалне момент да заведеш лапето в музея smile3529

# 11
  • Мнения: 10
joro е пич, но това не пречи да е кретен:) Hug
Буба е добро име за буболечка, но мисля, че е идеалне момент да заведеш лапето в музея smile3529
Жоро е доста забавен на моменти,понякога изтъркан като стари обувки,но в момента прекали с тва малоумно мнение.Почти съм убеден,че жорката е модератор или прител на админ/мод.Не може да пусна тема:Кой е joro01 и тя да бъде заключена и после като пусна друга тема в която казвам,че явно жорката е някъв мод да бъде изтрита.Разбирам да е глупава,но жоро пуска редовно глупави теми.Тъйче явно има нещо.
P.S Сори за спама,но ме провокира мнението на жоро00 Simple Smile.

# 12
  • Мнения: 1 942
Не разбирам много от буболечки, но такава жълта не съм виждала.

Дали не става дума за една дето тялото и е оранжево, а крилцата черни. На пръв поглед можеш да кажеш, че е оранцева. Тя хапе като я натиснеш.  Много е разпространена. Ама пусто като не и помня името  newsm78

# 13
  • Мнения: 1 849
Мисля, че е сечко, те имат мното здрави челюсти и наистина може да го одере, а и членчетата на краката са с много шипчета. Но трябва да се погледне в определител..

# 14
  • Мнения: 3 423
Почти съм убеден,че жорката е модератор или прител на админ/мод.Не може да пусна тема:Кой е joro01 и тя да бъде заключена и после като пусна друга тема в която казвам,че явно жорката е някъв мод да бъде изтрита.Разбирам да е глупава,но жоро пуска редовно глупави теми.Тъйче явно има нещо.

Аз отдавна вярвам в триглавата ламя.
Ако се сещаш какво имам предвид.

Общи условия

Активация на акаунт