Амниоцентеза в Шейново!

  • 1 323
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
От тази година и в Шейново се извършва тази процедура.Дали някоя мама си е правила там и ако може да разкаже кой лекар я извършва , колко се заплаща и колко време се лежи , ако въобще се лежи в болницата. А дали може и таткото да присъства на процедурата? Много мами са си правили в МД при д-р. Димитрова.Моят лекар който ми следи бремеността работи в Шейново,та се чудя дали там да я правя или да искам при д-р Димитрова? newsm78

# 1
  • Мнения: 2 401
В Шейново далеч не от тази година го правят.  Аз правих там по-миналата година. Платих си амниоцентезата и болничен престой (какъвто нямаше, и въпреки, че бях с направление). След процедурата ми стана лошо и ми казаха, че било от страх, да си тръгвам спокойно. Велев я прави, сега може и още някой да се е специализирал.
Неотдавна правих и в МД, без направление дори и платих (купих си я) само иглата - 10 лв. 

# 2
  • Мнения: 1 883
То е ясно ,че след като работи в Шейново моят гинеколог ще ме прати там.Но ми каза сума от рода на 100 и нещо.Парите не са проблем.Но мъжът ми иска специалист с опит да извърши тази процедура.А защо в МД не се плаща ?Аз мисля ако реша да правя Амниоцентезата , да не правя БХ, защото според мен се обезмисля.Къде мога да проверя в МА и да си уговоря лекар там?

# 3
  • Мнения: 27 524
Наложително ли е да я правиш изобщо?

# 4
  • Мнения: 565
 В МД е по пътека от здравната каса и трябва да си закупиш само иглата - около 20лв. Моята амниоцентеза ми я прави д-р Димитрова. Горещо ти я препоръчвам за тази процедура - изключително опитен специалист. За връзка с нея това е сайтът й. Успех!

# 5
  • Мнения: 1 883
Наложително ли е да я правиш изобщо?
Ами таткото е на много години(  според доктора  ),  а аз съм на 33,та затова.Иначе други проблеми не сам имала с предишните бременности.

# 6
  • Мнения: 1 883
В МД е по пътека от здравната каса и трябва да си закупиш само иглата - около 20лв. Моята амниоцентеза ми я прави д-р Димитрова. Горещо ти я препоръчвам за тази процедура - изключително опитен специалист. За връзка с нея това е сайтът й. Успех!

А трябва ли да съм с направление?И от кого да го взема от Личния лекар или от гинеколога проследяващ бременноста?

# 7
  • Мнения: 2 401
Както казах аз и направление не дадох даже. Само долу на регистратурата ме провериха дали здравните осигуровки са ми ОК. Иначе   могат и двамата да ти дадат направление и гинеколога и джи пи-то.

# 8
  • София
  • Мнения: 134
Правих си амниоцентеза ноември 2005 г. в Шейново при Велев. Имах направление, взето от личния лекар. Имах страшно много колебания и естествено много се страхувах от процедурата. Оказа се абсолютно безболезнена и бърза. След резултата бях спокойна, че нося здраво бебе. Платих 100 (или 120 беше) лв. на касата на болницата. Желая ти успех и не се страхувай.  Peace

# 9
  • Мнения: 640
Vela, моето мнение е, че амниоцинтезата е последното от куп процедури. Най-добре мини на Фетална при добър специалист, и ако имат съмнения те ще ти препоръчат амнио-то. А това, че в Шейново ще си ти вземат парите като стой та гледай е сигурно. При това услуги, които са на 1/3 от редовните цени в други лечебни заведения, при тях ще ти излезнат скъпи-прескъпи. Моя гинеколог също е в Шейново, но женската ми консултация си е в държавна болница, за да може поне по-важните изследваниня да са или по-евтини при наистина добри специалисти или дори безплатни. Иначе амнио в МД и Св. София мисля, че са безплатни и лекарите са го правили толкова пъти, че вече са станали корифеи в това.

# 10
  • Мнения: 1 883
И мойте консултации са в държавна болница и са ми безплатни.Чудя се защо след като в МА амниоцентезата е безплатна и лекарите са я правили тази процедура многократно, той ми казва за Шейново?

# 11
  • Мнения: 565
Vela, ясно е защо те праща в Шейново Laughing Междудругото резултатите от амниото се обработват само само в МД! Renie e права - първо фетална при добър специалист!
А за амниото в МД бях без направление.

# 12
  • Мнения: 640
Vela, може би има някаква финансова изгода от това... Никой не знае. А иначе наистина самия материал се изследва в Майчин дом. Същото важи и за биохимичния скрийнинг. Те само ще ти вземат секрета, но няма да го изследват. Ако наистина си решила да се подложиш на амниоцинтеза, настоявай да е в Майчин дом.

# 13
  • Мнения: 1 883
Аз в момента съм в 15 седмица.А феталната морфология  кога се прави,че нещо в момента не намирам информация?

# 14
  • Мнения: 640
На мен към 21, но беше защото тогава чак успях да намеря свободен час. Иначе мисля, че към 18.

Общи условия

Активация на акаунт