Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте на всички.Тъй като тук се разискват въпроси от всякъкво естество,и аз имам един (може да ви се стори тъпичък).Сега сме в чужбина,работим и живеем тук,но като се върнем един ден в Б-я,този трудов стаж ,ще се признава ли в Б-я или не.Благодаря ви предварително и се извинявам за некомпетентността ми. Rolling Eyes
Цитирай

UK, Derby

Мисля че не се признава.Аз работих в Германия 1,5г.по междудържавната спогодба,но никъде не видях по документите да е отразено за стаж и затова си взех и пенсията от там защото няма да се връщам там.
Цитирай

Свекърва ми имаше 10 год. стаж в Испания, когато подаде документи за пенсиониране в България. Контактуваше с НОИ, Дирекция Европейска интеграция и международни договори.
Има договор между РБългария и Кралство Испания и се ръководят от него при определяне размера на пенсията.
Една част от размера на пенсията й се изплаща за сметка на България, друга за сметка на Испания.

Цитирай

Сега когато сме в ЕС стажа от всяка държава на ЕС се признава.
Цитирай
Извинявайте,че не споменах за държавата,но имах впредвид Америка.Ако някой занае нещо по въпроса,нека пише.Благодаря на момичетата,които са се отзовали на въпроса ми.
Цитирай

Трудов стаж зад граница се признава за пенсия, при наличие на действащи спогодби.
Не знам дали има такива между България и САЩ вече.
Цитирай

При любимите ми мъже

А дали за трудов стаж се брои и ако си работил на непълен работен ден?Аз като студентка съм работила доста време по 10 часа на седмица ,понеже на толкова имах право.Работодателя ми плаща и социалните осигуровки .Та това тогава не се ли причислява като стаж и няма ли в Бг да го признават Thinking?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.