Може ли да се вари адаптираното мляко?

  • 2 147
  • 16
  •   1
Отговори
Мами, кажете ми може ли след като се приготви АМ(според указанията на кутията) да се сложи да ври, защото искам да приготвя кисел, но с мляко , а не с вода както пише на опаковката?

# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не може АМ да се вари, то само се разтваря.
Направи кисела с вода ( по-малко вода, отколкото пише на опаковката) и после добави разтвореното АМ. Другия вариант е да оставиш по-рядък кисела и да добавиш суха смес АМ, разбъркваш хубаво, изчакваш 5 мин. да се разтвори АМ и готово.

# 2
# 3
  • Мнения: 514
Не.Аз приготвям kрем или грис с вода и след като се поохлади слагам АМ в него Peace.Мисля,че всички така го приготвят.

Последна редакция: сб, 24 фев 2007, 21:05 от Лисана

# 4
  • Мнения: 1 013
Аз го варя, когато приготвям грис или нишесте. Незнам, може би се губят качествата на съставките при варене, но правех с вода, после добавях по-гъсто АМ-става съвсем различно на вкус. newsm78

# 5
  • Мнения: 27 524
Категорично не.
Над 50 градуса ако е водата, не остава нищо полезно в млякото.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 825
Категорично не.
Над 50 градуса ако е водата, не остава нищо полезно в млякото.

Точно така! С малка вметка,  при някои млека може водата да е загрята до 60 градуса Peace

# 7
# 8
  • Мнения: 429
Както вече са ти отговорили - не можа да го вариш. Но защо не добавиш сухото мляко накрая - след като си сварила кисела.

# 9
  • Мнения: 5 103
Не, не може да се вари Naughty

# 10
  • Мнения: 6 164
Ау, не!  Stop Grinning
Четете кутията бе хора

# 11
  • София
  • Мнения: 676
АМ не може да се вари. Дори подгряването в микровълнова печка не се препоръчва.

# 12
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Категорично не.
Над 50 градуса ако е водата, не остава нищо полезно в млякото.

Май фризовома се разтваряше с вряща вода, не помня, но не важи за всички млека това което казваш  Simple Smile

Иначе, не. АМ не се вари, в никакъв случай. Кремовете и т.н. прави с вода, а АМ добавяй, като свалиш от котлона и почакаш малко да поизтине крема

# 13
  • Мнения: 255
Категорично не.
Над 50 градуса ако е водата, не остава нищо полезно в млякото.
Peace

# 14
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Категорично не.
Над 50 градуса ако е водата, не остава нищо полезно в млякото.
Peace
Peace

Общи условия

Активация на акаунт