Някой скоро поръчвал ли е кухня във Варна? Къде?

  • 9 559
  • 35
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Много дъвкана тема, ама сума страници изчетох и пак не успях да се ориентирам точно  Thinking. Проблемът е, че ходих на 4 места и ми дават различни цени, не мога да си обясня голямата разлика. И вместо да взема решение, се оплетох още повече. В Диктатор например цената на проекта с пдч и мдф вратички се различаваше с около 350 лева, в една друга фирма бяха на една и съща цена, почти като мдф-а на Диктатор... В третата ми дадоха много ниска цена за мдф, което взе да ме притеснява - може би не са калкулирали всичко и накрая ще излезе доста по-солена сума... newsm78 Можете ли да ми препоръчате фирма от която сте доволни и като качество и като цена?
Благодаря Simple Smile

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ами аз в момента чакам изпълнението на моята. При един човек, който работи сам. Отидохме заедно на борсата и аз си избрах всичко на място. Още не знам как ще стане моята, но това, което видях у братовчед ми ( правил му е доста неща ) ми хареса доста. Ще ми излезе около 1700-1800 лв за около 5 метра . Всички останали фирми ми дадоха доста над 2000 лв.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 236
А той приема ли поръчки или работи само на познати? Ако може някакви координати ще съм благодарна. Нашата няма да е голяма - около 4 метра някъде, а и на мен ми дават цени около 2000 - 2300 някъде, с изключение на едното място, дето ме съмнява, че не е калкулирано всичко...

# 3
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Месечинка виторога и Джемма, ти в кои фирми си ходила?

На мен кухнята ми ще е Г-образна, около 5 л. м. дълга - навсякъде ми казват цена около 3000 лв., независимо дали ПДЧ или МДФ.

Доста ми се струва... newsm78

# 4
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Месечинка виторога и Джемма, ти в кои фирми си ходила?

На мен кухнята ми ще е Г-образна, около 5 л. м. дълга - навсякъде ми казват цена около 3000 лв., независимо дали ПДЧ или МДФ.

Доста ми се струва... newsm78


Ами аз ходих освен в Диктатор в още 2 които се намират на Цар Освободител, срещу Болницата, в посока надолу към Червения - Мебел Стил и Мебел Класик. В Мебел Стил ми дадоха най-ниската цена, имат магазин и на Сливница, между Нептун и Лятно Тракия. Освен това чакам и оферта от Солус, те са до Нептун, там не знам още каква цена ще ми дадат.
Е, поне идеята ми се поизбистри в главата, но кога ще стане реалност не знам...

# 5
  • Мнения: 3 927
Преди 5 г. си поръчах кухнята в Стилекс. Година по-късно правих там секция, малко по-късно поръчвахме там шкаф, етажерка за малката за играчките, още една етажерка.......изобщо цялата ми скромна къща е обзаведена с мебели, произведени от Стилекс. Нищо не е мръднало! Но в момента не мога да кажа какъв ми беше материла, поръчвала съм и гръцки и български Sad Thinking. Всичко е с ПВЦ кантове, машинно направени, пантите и др. джаджи - италиански. Вярно, взимат малко скъпо, но си заслужава.

Не съм съвсем в течение на терминологията, за да бъда по-конкретна, защото отдаван не съм се вълнувала от обзавеждане........но Стилекс са добри  Simple Smile

# 6
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ами аз в мебелната палата и в Добрич в 2 фирми ходих. В Добрич в едната ми казаха 3000 лв, в другата- 2600. Само в една по-евтино, но пък те сега нещо не приемат поръчки (преди време питах там).
А иначе и моите кантове са машинно правени, не са лепени с ютията. И пантите ми са хубави,  както и джолито, което бях избрала- не му хареса и ми препоръча друго, което леко с пръст да го бутнеш и се затваря. Препоръчва добри материали човека, е вече ако ти не искаш е друг въпрос. Но така или иначе излиза по-евтино от фирмите, поне да е с хубави материали. Само че е ПДЧ, не МДФ. МДФ го чух, че казва за някои детайли. Може би под мивката. Не питах подробно. Не зная как работи, но мисля,че не е само за познати. Сега довършва една спалня и моята кухня до 2 седмици най- късно трябва да стане. Не съм го питала, но на лични ще ти дам телефона му, предполагам че не пречи да попиташ.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ние засега най-клоним към "Ергодизайн" - имат представителство в "Аква център" и в Спортна зала. Те ни казаха цена 2800 лв. При тях си поръчахме спалнята.
В мебелната палата ни казаха 3000 лв., но ни бяха включили допълнителни неща, които ние не искаме, а освен това се забавиха с една седмица повече от обещаното за проекта, представям си какво ще е, като трябва да се изпълни поръчката...
В "Нипо" ни кааха 3080 лв., но проектът им не ни хареса толкова.
Чакаме цена от "Бурлекс".

Тането, можеш ли да пуснеш снимки на кухята си?! Praynig

На тия "Солус" така и не успяхме да им улучим работното време, но ми се иска и там да ни направят проект.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Преди месец ми завършиха кухнята.Излезе ми 3 200 лв.,но ме увериха че е от най-добрия материал с 5 год. гаранция.Разликите идват от това,че има различни плоскости както и MDF,така и ПДЧ(български,турски и т.н.)Аз много държах на бордо и единствения цвят,който ми хареса беше австрийско бордо(другите ми кафенееха) и от там  се оскъпи.Фирмата е малка,затова се и стараят доста.Общо взето съм доволна.Всичко беше както трябва и свършиха кухнята в срок.Ако решиш пиши на ЛС да ти дам адреса.
Дано не прозвучи като реклама Simple Smile
В "Солус" и аз ходих,но не ми хареса проекта.И там цената беше около 3 000 лв.

Последна редакция: нд, 25 фев 2007, 08:22 от Глухарче

# 9
  • Мнения: 1 167
И при нас така се получи -за един и същи проект ми дадоха 7 различни цени- Солус, Стилекс, Бурлекс,Мебелната палата-Интериор 46, Прогресо и още 2 на които не им помня имената. Спряхме се на една малка фирма която е правила на 2 мои приятелки кухните и за 2.80 л.м. ми иска около 1300 лв за BG ПДЧ , немски плот , MDF кант на горни шкафове-със стъкло, PVC кант 2см, италиански обков и т.н. Да видим какъв ще е крайния резултат. Трябва до 1 мес да е готова. КАто стане ще пусна снимки.
На всички които са трагнали по тоя труден път с избора на кухня-пожелавам успех. Мен лично ме заболя главата цял месец да ходя по фирми.... #2gunfire

Последна редакция: нд, 25 фев 2007, 10:08 от desiniko

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Кажете имената на фирмите, аз не мисля, че е реклама да похвалиш някой, от който си доволен.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 493
 Аз си я поръчах във фирма "Прогресо".Малка фирмичка с едно магазинче.Явно се мъчат да пробият и за това се стараят повече.Магазина се намира на ул."Прага" 7.Забравих да напиша преди това,че цената зависи и от екстрите които си поръчаш(кош за боклук,шкаф за бутилки и т.н.)

# 12
  • Мнения: 134
Да споделя за Солус- от там са ни другите мебели- гардероби и спалня и огледало и т.н. Късно ги открих, вече имахме кухня, а тя не е за хвалене  ooooh!  Работят качествено, винаги и за своя сметка се отзовават, ако има дребни проблеми. Най-много ме смая монтажа. Идват 5-6 момчета, светкавично сглобяват всичко и чистят наред с препарат!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Всички ли ви искат допълнително пари за транспорт и монтаж? Confused

# 14
  • Мнения: 134
солус-не! но за кухнята и диваните безсрамно ни обраха

Общи условия

Активация на акаунт