Грис?

  • 840
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Здравейте!  bouquet
Въпроса ми е дали е рано да дам на бебка грис? И какъв по-точно - царевичен, пшеничен или оризов?
Все още не съм въвела глутен, а незнам дали в гриса има.
Благодаря!  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 1 457
В пшеничният грис има глутен  Peace Царевицата и ориза не съдържат глутен. Най-добре е да изчакаш с глутена до 8-я месец.

# 2
  • Мнения: 27 524
Царевичният грис е груб за бебе, не става.
Оризов не знам да има.
Пшеничният съдържа глутен и е по-добре да изчакаш до навършването на 8 месеца. Има толкова много други неща, подходящи за сегашната ви възраст  Peace

# 3
  • Мнения: 351
И аз не съм давала толкова рано. Бебка опита грис за първи път, когато беше на 10 месеца, защото я записах на кухня, а знаех, че там го предлагат. Сега не го харесва и отказва да го яде, ако не го смеся с плодово пюре.

# 4
  • Мнения: 1 267
за предпочитане е оризов грис, няма глутен. купих от Билла половинка, но давах само веднъж, в кобинация с плодово пюре. вкусно е. оризовите продукти са за предпочитане пред пшеничните, а именно - макарони, спагети, грис...

# 5
  • Мнения: 209
Питам, защото на последната консултация педито каза да и дам.  newsm78
И на мен ми се видя рано и за това реших да попитам.
Благодаря Ви!

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Рано е, да. Аз дадох на 8-9 месеца

# 7
  • Мнения: 255
Аз дадох грис, когато бебо беше на 8 месеца, но започнах с царевичен. Чак в десетия дадох и пшеничен. Определено обаче и до ден днешен царевичният е по-любим и си облизва купичката, на пшеничния по-се мръщи.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 750
Момичета, а как се приготвя грис-а?

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Преди да се изсипе във вряща вода се разрежда със студена.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
Момичета, а как се приготвя грис-а?

В тези теми можеш да видиш как :
Как правите грис?
За приготвянето на грис

# 11
  • София
  • Мнения: 1 750
Vivi, много благодаря!

# 12
  • Мнения: 209
Питам, защото на последната консултация педито каза да и дам.  newsm78
И на мен ми се видя рано и за това реших да попитам.
Благодаря Ви!
аз пък мисля, че трябва да се слушат лекарите!!не случайно ги има тези детски консултации!!

# 13
  • Мнения: 887
Оризов и царевичен грис са без глутен!Пшеничният е с глутен.Аз въведох глутена след 6 месец.Ти сама си прецени на кого да се доверяваш.Ако няма фамилана обремененост към поносимостта към глутена може да се въведе след 6 месец.

Общи условия

Активация на акаунт