Отговори
  • Мнения: 10
6te sum blagodarna na vsi4ki koito obsudqt tazi tema.Imam nujda ot max. informaciq za6toto imam 3 prekrasni kotki s koito mojebi 6te trqbva da se razdelq prez sledva6tata godina ....

Последна редакция: сб, 24 фев 2007, 21:44 от Ulqna Gromova

# 1
  • Мнения: 5 790
Имам 2 и не съм се разделяла с тях и за минута. Опасно е, ако са улични котките. Но трябва задължително да идеш да си направиш изследване за токсоплазмоза. След като имаш от доста време котки, вероятно имаш имунитет и няма да имаш никакъв проблем.
И моля те, пиши на кирилица, така повече хора ще прочетат и отговорят.  Hug

# 2
  • Мнения: 445
Доколкото знам могат да доведат до някакво заразяване (нещо като токсоплазмоза newsm78)
Ние също гледахме котка и я махнах веднага щом разбрах, че съм бременна. Много се боях от последствия, защото вече бях влязла в 3 м. За радост нямаше усложнения, но все пак...
Защо не питаш АГ?

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
За информация от токсоплазмоза може да се заразиш от сурово месо и неизмити зеленчуци.Котките са малко набедени за причинители на токсоплазмоза,но това е друга тема.Гледай си животното и си бременей на воля Peace.Не  му пипай фекалиите и си направи изследване за токсоплазмоза.Точно преди десет минути правих снимки на дъщеря ми с котката/котката бяга естествено/.

# 4
  • Мнения: 1 251
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/659/37/   Прочети тук, но според мен твоя АГ би могъл да ти обясни най-добре дали има рискове от контакт с животни, в твоя случай котки, по време на бременност, а ти най-добре след това ще си прецениш как да постъпиш-дали да ги оставиш у вас или някой друг да ги гледа и да се грижи за тях.

# 5
  • Мнения: 911
Вече имаше подобна тема, в която освен съществени неща се обсъждаха и случаи от съвременната градска митология от поредицата котки -вампири, предимно сиамски.
А сега по-сериозно. Когато животното е  правилно гледано и хранено, редовно обезпаразитявано, ваксинирано, когато в дома се поддържа необходимата хигиена няма никаква опасност. Няма логика възрастна котка, която не яде сурово месо и не излиза извън апартамента/дома, незнайно как да развие токсоплазмоза. Това не се отнася за дворните и улични котки. Бъдещата майка за собствено успокоение може да си пусне изследване за токсоплазмоза.  Разбира се има жени, които категорично са против комбинацията бебе+куче/котка. Сериозна причина за раздялата с домашния любимец е алергията, която обаче не е вследствие съжителството с животното.
Аз съм бременна в 27 г.с. и имам 9 годишен сиамски котарак.

# 6
  • Мнения: 2 677
Цялата си бременност изкарах заедно с котка, която дори спеше на спалнята ни. Нито аз, нито бебока сме имали някакви проблеми от това. Но най-добре сподели притесненията си с твоя лекар, той ще ти препоръча кое е най-добро в случая. За успокоение наистина се прави изследване, както са ти обяснили и другите момичета.
Успех и всичко най-най!  Hug

# 7
  • Мнения: 911
Доколкото знам могат да доведат до някакво заразяване (нещо като токсоплазмоза newsm78)
Ние също гледахме котка и я махнах веднага щом разбрах, че съм бременна. Много се боях от последствия, защото вече бях влязла в 3 м. За радост нямаше усложнения, но все пак...
Защо не питаш АГ?

След като не си напълно сигурна за какво иде реч не разбирам защо трябва да хвърляш в смут момичето и да изразяваш мнение колкото да се намираш на приказка. То има конкретен въпрос, а не се опитва да прави анкета какво и колко мислят потребителите на форума.
Нищо лично.

Между другото в доста страни "махането" на животното се смята за престъпление.

# 8
  • Мнения: 405
Щом казваш "прекрасни" значи много ги обичаш.Ще ти липсват и то съвсем ненужно! Аз имам котарак , консултирах се с ветеринарната му лекарка, с моята гинеколожка и с други лекари , и минали по този път, и повечето хора ме гледаха малк странно дори  Simple Smile "ама как така да махнеш котарака??????!!!??!!" 
Единствената причина е т.н. токсоплазмоза, която протича като обикновенна настинка, но е опасна за плода, ако майката се зарази за първи път, докато е бременна. След т'ва вече имаш имунитет и си ок Simple Smile  Направи едно изследване за токсоплазмоза /стара инфекция/ и ще си покаже дали има6 анти тела> Аз живея с котки цял живот  и естествено си имам доста антителца Simple Smile Виж, ако нямах,може би щях да се замисля, защото съм си шубе, ама и няма възможност друг да сменя тоалетната, щот' котарака си е само мой! хихихих
Иначе както казаха момичетата преди мен- редовни ваксини и обезпаразитяване и няма да имаш никви грижи Simple Smile
Поздрави

# 9
  • София
  • Мнения: 1 230
Съжителствам с котки откакто се помня. Т ъй като живея в  къща съм имала и дворни котки. Цялата бременност изкарах с котката ми, която беше на 5 години. Живееше вкъщи, не излизаше навън, ваксинирана, обезпаразитявана,  гледана прекрасно и т.н. 1 седмица преди да родя майка ми я взе при нея на долния етаж и тя изчезна. Скочила през прозореца и навън. Оттогава не съм я виждала. Сега не смея да взема коте, защото трябва да е бебе и няма да има страх от малката, опасявам се , че би могла да се заиграе с Ани и да я надраска. Обожавам котките и със сигурност ще си вземем коте по нататък.

# 10
  • Мнения: 151
Аз иман един котарак и преди да родя и аз си мислех че ще трябва да го махна Sad Да ама всичко му се размина- той е много кротак, не създава никакви проблеми, дори имам чувството, че го е страх от малката Grinning
Моя съвет е да изчакаш, да родиш и тогава ще прецениш дали могат да съжителстват твойтекотки с бебето.

# 11
  • Pb
  • Мнения: 1 183
И аз така - от както се помня все котки край мен, контакта с тях ме успокоява и зарежда положително.
Когато забременях (сега съм близо в 5-я месец) ми стана мъчно за нашето коте, попрочетах тук-там и се успокоих, че не е страшно за бременната и плода, ако за котето се полагат нужните грижи. Тоалетната задължително я сменя приятеля ми (компромисен вариант е да сложиш гумени ръкавици), обезпаразитяване на два месеца и ваксинация са достатъчни за спокойствието ми. След няколко седмищи ще го кастрираме, защото вече си търси момиченца. Обмислям вариант за операция за премахване на ноктите от предните лапи. Отначало ми звучеше твърде брутално, но ветеринарката ми обясни, че котките не изпитвали дискомфорт от това.
Ще видим как ще е след събитието, ако има проблем със съжителството, ще го заведем при едните баба и дядо, които не по-малко от нас ще му се радват! Така, че съм спокойна и за животинката.

# 12
  • Мнения: 1 216
Токсоплазмозата си е дано не ти се случи.
Изчела си сигурно достатъчно, за това как може да се заразиш. Това, което мога да добавя е, че си създаваш имунитет, който обаче не е завинаги. Обичай си животинчетата, но си имай едно наум

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Токсоплазмозата си е дано не ти се случи.
Изчела си сигурно достатъчно, за това как може да се заразиш. Това, което мога да добавя е, че си създаваш имунитет, който обаче не е завинаги. Обичай си животинчетата, но си имай едно наум

Може ли да ми разтълкуваш първото си изречение newsm78?

# 14
  • Мнения: 226
Знам, че могат да са много опасни котките- токсоплазмоза или нещо такова. По-добре бъди внимателна.

Общи условия

Активация на акаунт