ПАП 3д в Германия, има ли други?

  • 6 430
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 817
Здравейте!

Разгледах много теми във форума на тази тема и все пак имам чувството, че за себе си не съм на ясно какво става с мен  newsm78.
Преди 5 години тук, в Германия, ми откриха ПАП 3д и HPV за нисък и висок риск положителни...
Отидох на 2ри лекар, той каза ПАП 4а  Thinking
Взех самолета и отидох в бг. Там ми казаха - да, има раничка, но не е опасна. Направиха колпоскопия, биопсия и нищо...Всичко било на ред  Crazy.
Върнах се в Германия и пак отидох на 3ти лекар. Той каза-какви са тия глупости?Всичко било наред!
И така преди 2 години пак ПАП 3д в Германия, пак в бг-ПАП 2а на 2 различни места.
Пак се върнах в Германия и пак ПАП 2а  #2gunfire
И преди 3 месеца на поредния контролен преглед в Германия имах ПАП 3д... #Cussing out

НО не се сдухах. Имам чувството, че заради това, че съм чужденка искат да ме изкарат болна, да ме оперират и да ми приберат парите от застраховката.
От много приятелки (има и немкини между тях) разбрах, че касата плаща много и тук е нормално да ти правят конизация при 2-3 пъти ПАП 3д последователно  #Crazy...

Има ли други момичета, които са в Германия и имат този проблем?
Мислим скоро да правим бебе, а тази цитонамазка малко ме притеснява. Не мога да разбера наистина ли ми има нещо или лекарите са некадърни?

И така и не си намерих 1 нормален гинеколог тук, в Германия, който да разбира поне малко... Cry

# 1
  • Мнения: 3 423
Не знам за какво говориш.
Знам, че в БГ са бизнесмени.
Може да са били гладни.
Пък ти едва ли знаеш какво
имаш от срамните устни навътре.

# 2
  • Мнения: 1 817
Исках само да допълня, че не знам в кой форум да я публикувам тая тема, че да бъде видяна от момичетата в чужбина. За това моля да ме извините и да я преместите, ако не е тук мястото й!
  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 817
Не знам за какво говориш.
Знам, че в БГ са бизнесмени.
Може да са били гладни.
Пък ти едва ли знаеш какво
имаш от срамните устни навътре.

Написала съм за какво говоря... Grinning
Ами говоря за некадърни немски доктори!  Hug
Тия в бг ме взимаха всичките веднага и ми взеха само това, което стуваше прегледа.
А със сигурност знам какво имам от срамните устни навътре, защото ти си нямаш представа в случая АОК колко неща плаща и какви работи тука само ми правят ПОСТОЯННО.
И Лиска тебе те мисля за много готина и помагаща мама! Нали не се заяждаш?
Ако да, моля те недей! Защото си нямаш представа какво е да си сам в една чужда държава и да си на 19 години, и един доктор да ти каже: Имате рак и не се превземайте, защото при такива резултати на изследванията махаме матката #Crazy
Не го пожелавам на никого!!!

# 4
  • Мнения: 3 423
И Лиска тебе те мисля за много готина и помагаща мама! Нали не се заяждаш?
Ако да, моля те недей! Защото си нямаш представа какво е да си сам в една чужда държава и да си на 19 години, и един доктор да ти каже: Имате рак и не се превземайте, защото при такива резултати на изследванията махаме матката #Crazy
Не го пожелавам на никого!!!

Смятай ме за каквато си искаш.
Не се заяждам. Просто езикът
ми е разцепен. И наистина не
разбирам за какво иде реч.
Надявам се обаче да не е сериозен
проблем и наистина да има бързо
и щастливо разрешение. Не се доверявай
само на един лекар. Ако се съмняваш, иди
поне при още двама-трима. Сигурно не е
лесно да почнеш от 14-годишна с такива
изследвания. Не си мисли обаче, че понеже
си чужденка, хората имат лошо отношение,
а пък касите искат да те ограбят.
Пиши в немската тема. Кажи от кой град си,
все някоя ще ти препоръча читав гинеколог.

# 5
  • Мнения: 1 817
Смятай ме за каквато си искаш.
Имам страхотно мнение за теб!  Grinning
Не се заяждам. Просто езикът
ми е разцепен. И наистина не
разбирам за какво иде реч.
Ами немците ме изкарват с предракови промени на шийката на матката, а според бг доктори нищо ми няма  Hug
Надявам се обаче да не е сериозен
проблем и наистина да има бързо
и щастливо разрешение.
Точно за това пиша и моля за съвет, чакам разрешение на проблема от 5 години, а скоро искаме да си правим беб4е  newsm32
 Не се доверявай
само на един лекар. Ако се съмняваш, иди
поне при още двама-трима.
До сега съм сменила около 10 доктора за 5 години и като изследванията са ок ми се струва, че може би доктора не е в ред. А като имам проблем и в бг ми казват обратното се чудя кое е вярно!  Thinking
Сигурно не е
лесно да почнеш от 14-годишна с такива
изследвания.
Направих си такова изследване на 19, а не на 14 като дойдох в де  Wink
Не си мисли обаче, че понеже
си чужденка, хората имат лошо отношение,
а пък касите искат да те ограбят.
Не касите, а докторите искат да вземат пари! Сигурна съм, че като си застрахован държавно и не ти обръщат толкова внимание, както когато си частно застрахован. Казвам го, защото ходя при същата гинеколожка, при която ходи и частно застрахованата ми съседка  Laughing
Пиши в немската тема.
Кой е линка на тази немска тема и какво да напиша там?
 Кажи от кой град си,
все някоя ще ти препоръча читав гинеколог.
Във Франкфурт на Майн съм. Бях пуснала тема за гинеколог, но никой не отговори!

И моля те не се сърди, ако съм малко по-остра. Просто бях на 19 като ми беше ло6 ПАП-а и сега сум на 24 и скоро искам бебе, а тия тъпаци немските доктори все имат различна диагноза  Crossing Arms

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 082
А на мен пък никога не ми казват дали ми има нещо, правят си прегледа и ме изпращат по живо по здраво.  Thinking

# 7
  • Мнения: 3 880
А на мен пък никога не ми казват дали ми има нещо, правят си прегледа и ме изпращат по живо по здраво.  Thinking

Радвай се, Пепи, че не ти каzват ниЩо. Привикват отново само в случай, че има проблеми.

ЗиМа, и аz не zнам какво е ПАП 3д, 2а, 4а и т.н.
Няма ли някакви други наименования, като zа обикновеното население? Предполагам, че и другите момичето не са го чували, zатова не пиШе никой.
Ти всъЩност само гинеколог ли търсиШ или и информация zа болестта? Може да питаШ в zдравния форум, там найъвероятно няма да ти предложат гинеколог във Франкфурт, но може някой да zнае повече zа ПАП.
Успех

# 8
  • Мнения: 1 220
ZiMa, съжалявам за това което преживяваш! Кажи в кой град си за да може да ти се посочи евентуално конкретен лекар.  Иди при този лекар, при който си била преди 3 месеца и поискай типизация на вируса, да се знае от кой щам е, този лекар какво ти предложи тогава, като ти съобщи резултата!?  В Б-я къде си ходила на преглед!?
 Истината е, че трябва много сериозно да се отнесеш към проблема и да не го протакаш във времето.   Hug

# 9
  • Мнения: 3 880
Кажи в кой град си за да може да ти се посочи евентуално конкретен лекар. 

Във Франкфурт на Майн е, по_горе е писала.....

# 10
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Чакай малко Цима...успокой топката и не се зъби!
Разбирам , че си изнервена , но недей така.
Първо доколкото разбирам при стандартна цитонамазка са ти открили  раничка и дисплазия 2ра степен.Така ли е?
Някяква деструктивна терапия  предложиха ли ти?
1ва и втора и 3та степен не са страшни.
Мисля че преди да посегнат към конизация особенно при нераждала жена трябва да се пробва терапия...и после конизация

Папилома вирус лекувахте ли го?Правиха ли му ДНК анализ от кой вид е?

Последна редакция: нд, 25 фев 2007, 11:54 от Шехи

# 11
  • Мнения: 1 178
ZiMa, съмнявам се всичко това да е с комерсиална цел, все пак гинеколоzите получават реzултатите от иzследването (цитонамаска) от лаборатории, които са неzависими от болниците.
По време на бременността ми и аz имах Пап III D, а преди това в БГ. II и пак така, както при теб бе оставен zа наблюдение.
Съгласна съм с теб, че тук до хистеректомия се прибягва по_често, отколкото в БГ., даже се прави по желание на пациентките, но когато се отнася до нераждали жени, това е краен вариант.
Ако искаш прати ми на лични датите на иzследванията си и реzултатите, а аz ще помоля съпруга ми да и погледне (той специалиzира гинекология).

# 12
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Ето тук намерих точно за степените:
PAP I: Normalbefund, es wurden normale Zellen der Schleimhaut gefunden.
PAP II: Es wurden geringfügige Veränderungen der Zellen der Schleimhaut gefunden, die möglicherweise eine Reaktion auf eine harmlose Entzündung darstellen. Es handelt sich um einen Normalbefund. Möglicherweise wird darauf hin ein weiterer Pap-Test zur Kontrolle durchgeführt.
PAP III: Der Befund ist unklar. Es wurden Veränderungen der Zellen der Schleimhaut gefunden. Eine eindeutige Beurteilung ist nicht möglich. Zusätzliche Untersuchungen und Kontrollen sind notwendig, um ein genaues Ergebnis zu erhalten.
PAP IIId: Es wurden leichte bis mittlere Veränderungen der Zellen der Schleimhaut gefunden. Möglicherweise wird darauf hin ein weiterer Pap-Test zur Kontrolle durchgeführt.
PAP IVa: Es wurden schwere Veränderungen der Zellen gefunden, die für eine höhergradige Vorstufe einer bösartigen Erkrankung - ein so genanntes Carcinoma in situ – sprechen. Eine Abklärung innerhalb einer Spezialsprechstunde ist erforderlich.
PAP IVb: Es wurden schwere Veränderungen der Zellen gefunden, die für eine höhergradige Vorstufe einer bösartigen Erkrankung - ein so genanntes Carcinoma in situ – sprechen. Eine Krebserkrankung kann nicht ausgeschlossen werden. Eine Abklärung innerhalb einer Spezialsprechstunde ist erforderlich.
PAP V: Es wurden Zellveränderungen gefunden, die den dringenden Verdacht auf das Vorliegen eines Gebärmutterhalskrebses oder eines anderen Tumors, der sich auf den Gebärmutterhals ausgebreitet hat, belegen. Eine Abklärung ist notwendig.

И до колкото знам - в Герамния и в България работят с различни видове класификации, така, че не знам ПАП 3Д на колко отговаря в Бг.

След като ти откриха първоначално ПАП 3Д в Германия - не ти ли предложиха някакво лечение??? newsm78

  bouquet

# 13
  • Мнения: 11 304
Зима, поискай да ти иzпишат Ваги С. Това са вагинални таблетки zа профилактика на "раничките" на шийката на матката с вит. С.
Аz бях с ПАП3 преди година, вече е ПАП2. Само с теzи глобули.
Не им се давай на докторите. Аz смених 3, докато намеря свястна. Добре, че у наше и съседните села има наплив от гинеколоzи, та мога да иzбирам.
Моята последна докторка, която ме лекува с него, е ходила на консултации при единия от професорите специалиzирал лечение на теzи "ранички", та zатова ми препоръча Вит.С.
Имах диагностика с ДНК тест, положителен. Първия път го плащах, следващите го поеха zдравната каса, zащото е бил веднъж положителен.
Успех Peace

# 14
  • Мнения: 1 817
Здравейте!

Първо искам да ви благодаря за отзивчивостта и второ - искам да се извиня, ако съм била по-груба или съм се зъбила!!! Моля да не ми се сърдите!   bouquet

Лиска, благодаря за съдействието ти!!!

Надя, имам вече типизация на вируса-имам ги всичките типове, които са опасни, т.е.16, 18, 32 и т.н. Гинекологът ми каза да идвам пак след 3 месеца и ако пак е 3д-конизация! В бг съм ходила в Шейново и в Медицинска при проф. Карагьозов, който бил светило в тази област.

Шехи, според немските доктори раничка не съществува (поне никой не видя такава до сега!), а имало само дизплазия. Не са ми предлагали никакви терапии до сега, всички са за конизацията след 2ри лош резултат. Освен това ми казаха, че тъй като съм застрахована държавно, 6те ме оперира Arzt in Praktikum или Assisitenzarzt  #2gunfire Освен това HPV не можело да се лекува или да се подтиска  Whistling . Както вече написах имам положителен резултат за всичките тия тъпи HPV  вируси и за висок и, за нисък риск  Rolling Eyes

Мегстар, благодаря ти за предложението! Ще ти пратя на ЛС всичките резултати от изследвания, които са ми правени.  bouquet

Дезита, благодаря ти за инфото, аз това го знам. Но никъде не пише, че при пап 3д се прави конизация, както на мен тук ми казват. А и никъде не съм намерила някакво лечение... #Cussing out

# 15
  • Мнения: 11 304
Само да допълня, че сега преz март ми се пада следващия ДНК тест zа контрола.
Аz се надявам вече да е ОК, че zаради тоzи проблем не ми раzрешават zабременяване Confused

# 16
  • Мнения: 1 817
Зима, поискай да ти иzпишат Ваги С. Това са вагинални таблетки zа профилактика на "раничките" на шийката на матката с вит. С.
Аz бях с ПАП3 преди година, вече е ПАП2. Само с теzи глобули.
Не им се давай на докторите. Аz смених 3, докато намеря свястна. Добре, че у наше и съседните села има наплив от гинеколоzи, та мога да иzбирам.
Моята последна докторка, която ме лекува с него, е ходила на консултации при единия от професорите специалиzирал лечение на теzи "ранички", та zатова ми препоръча Вит.С.
Имах диагностика с ДНК тест, положителен. Първия път го плащах, следващите го поеха zдравната каса, zащото е бил веднъж положителен.
Успех Peace

Леле, Вечерница! Страхотна си, благодаря ти за инфото!!!  bouquet
А ваги с как се изписва на немски? Ти кога ги слага тия глобули - след цикъл ли и колко време и каква терапия ти беше предписана?
А този ДНК тест HPV ли е и ако не е, би ли ми казала как се казва на немски? А витамин с пиеш ли?

# 17
  • Мнения: 1 817
Само да допълня, че сега преz март ми се пада следващия ДНК тест zа контрола.
Аz се надявам вече да е ОК, че zаради тоzи проблем не ми раzрешават zабременяване Confused

Стискам ти палци и на краката! А мен всеки път ме карат да плащам за HPV, ти такъв тест правиш ли?
И на мен ми се иска бебе, но първо здравето да го санираме  Wink

# 18
  • Мнения: 11 304
Само да допълня, че сега преz март ми се пада следващия ДНК тест zа контрола.
Аz се надявам вече да е ОК, че zаради тоzи проблем не ми раzрешават zабременяване Confused

Стискам ти палци и на краката! А мен всеки път ме карат да плащам за HPV, ти такъв тест правиш ли?
И на мен ми се иска бебе, но първо здравето да го санираме  Wink
Точно това е терста, обаче zащо те карат да плащат?
Бил ли е положителен вендсж, би трябвало zдравните каси да го поемат.
Моята докторка няколко пъти им zвъня на моите да ги пита и да настоява. Последния път им вдигна скандал и накрая кандисаха.
Каzвам ти го, zа да zнаеш, че може.
Момичета, всички останали имам предвид. Поне веднъж в годината искайте да ви правят тоzи тест. Той дава почти 100 % сигурност. Не е като нормалните цитонамаzки Naughty

# 19
  • Мнения: 1 178
Зима, ти достатъчно си чела по въпроса и zанеш zа какво става въпрос. При наличие на HVP и два пъти потвърден ПАП 3Д, аz не бих рискувала с непотвърдени терапии. Кониzацията дава 100% лечение. А по повод ценатана операцията тя е по евтина от самия тест. За справка в болницата, в която работи мъжа ми касата плаща 48?. Ако можеш да иzбираш искай да е в болница(поради опасност от евентуален кръвоиzлив), прави се амбулатно, с пълна упойка.
По повод на раzличните реzултаи от цитонамаските най_вероятно се дължи на раzличните лаборатории. Аz също zаплатих повторния тест иначе първия се поема от касата (поне при бременност) При мен след бременността дисплаzията от 3 намаля на 2 степен, но при мен HVP бе отрицателен.
Желая ти оzдравяване и скоро да се похвалиш с  EFP

# 20
  • Мнения: 1 817
Зима, ти достатъчно си чела по въпроса и zанеш zа какво става въпрос. При наличие на HVP и два пъти потвърден ПАП 3Д, аz не бих рискувала с непотвърдени терапии. Кониzацията дава 100% лечение. А по повод ценатана операцията тя е по евтина от самия тест. За справка в болницата, в която работи мъжа ми касата плаща 48?. Ако можеш да иzбираш искай да е в болница(поради опасност от евентуален кръвоиzлив), прави се амбулатно, с пълна упойка.
По повод на раzличните реzултаи от цитонамаските най_вероятно се дължи на раzличните лаборатории. Аz също zаплатих повторния тест иначе първия се поема от касата (поне при бременност) При мен след бременността дисплаzията от 3 намаля на 2 степен, но при мен HVP бе отрицателен.
Желая ти оzдравяване и скоро да се похвалиш с  EFP

Благоря ти за пожеланието! Надявам се скоро да е факт!  Grinning
Все пак си мисля, че да им позволя да ми правят конизация преди да съм раждала и то при 3д, не е редно! Или поне на мен не ми се иска Thinking Нали в бг винаги са ми ок изследванията!
А и много ме притеснява факта с тия Arzt im Praktikum и Assistenzarzt, дето щяли да ме оперират  ooooh!
Другото, което ми казаха е, че не могат да ми дадат гаранция дали ще мога да износя бебе след конизацията и че няма гаранция дали няма пак да се появи същото и после пак под ножа  #Cussing out

# 21
  • Мнения: 1 178
Все пак си мисля, че да им позволя да ми правят конизация преди да съм раждала и то при 3д, не е редно! Или поне на мен не ми се иска Thinking Нали в бг винаги са ми ок изследванията!

това не го раzбрах "и то при 3Д", следващия стадии е IVa Carcinoma in situ и там лечението е много по_сложно.
Сега раzбрах, че от своя страна IIID se deli na CIN I leichte Dysplasie i CIN II mitttelschwere Dysplasie.
При теб отраzено ли е кой точно тип е?
За гаранции в медицината и дума не може да става, просто трябва да се довериш на лекаря си и да вzемеш сама решение.

# 22
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Цима , писах за ерозио , защото най често при него се открива дисплазия.
Степените са същите както в БГ и ДЕ. Това е международна класификация за стадиране.
Напълно те покрепям ! Не може с лека ръка да се пристъпва към конизация при нераждала  жена! Ако пушиш опитай се да спреш цигарите. Пробвай и витаминотерапия и обща целяща укрепване на имунитета!

# 23
  • Мнения: 2 292
здравей,
виж това дали няма да ти помогне с инфо:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=126901.msg2354249#msg2354249

при мен нещата се оправиха. в моята отчетна имаше една майка с подобен резултат и нещта се оправиха.
Доколкото разбрах от цялатбра работа , дори да има HPV инфекция, не е признак за паника, и тези вирси се деляли на опасни и неопасни и трябва да се определи с ген тест, но дори да е  от опасните пак без паника, само малък процент от случаите са сериозни.
Другото, което разбрах е, че за резултата от цитонамазката има значение  цялостното се на организма и имунната ти система. През бременноста имунитета е доста понижен и затова лоши резултати са възможни, контролите почват мин. 3 м. след раждането , когато хормоните са ОК и организма е в релси.
Та казали са ти вече, провери си други резултати, направи си кръвна картина, нива на хормони, щитовидната жлеза, хемоглобина, кръвна захар ... ако пушиш сппри да пушиш , при по здравословен начин на живот резултатите се подобряват.
При мен имаше изменение на клетките, ОК, било от инфекция , ОК, не я лекуваха, защото организма си имал защитни сили, контолите през 3м еее сега нямам нищо  Hug , контролите пак са през 6 м.
НЕдей да ходиш по 100 лекари, за да се объркваш. НАмери един на който вярваши действай. Аз не препоръчвам праксиси, защото са печалбари.
Отидох направо в клиниката, в колокоскопишпрехщунде и там си правих всизки изследвания, биопсии, цитонамазки и контроли. Не съм се занимавала да ходя да питам други и без това се бях панирала.
Успех, ако има нещо , питай.

# 24
  • Мнения: 1 817
megstar, до колкото разбрах пап 3д може в рамките на 1 година да стане пак пап 2, т.е. нещата да се оправят...Та за това не мисля, че веднага трябва да ме режат  newsm78 . При мен CIN-типизация не е правена, не знам защо...

Шехи, не пуша! А ти какви витамини имаш в предвид за засилване на имунната система?

vivita, благодаря ти за линка! Аз имам HPV и опасни, и не опасни-всичките ги имам #Cussing out
Аз не съм бременна, точно защото искам първо да изясня този проблем  Crossing Arms.
Направила съм си пълна кръвна картина, хормони, жлеза, хемоглобин, захар и всичко е в нормите. Не пуша...Храня сe здравословно...Само дето съм малко обездвижена и имам малко килца в повече  Blush
Все не мога да попадна на доктор, който да ми вдъхва доверие-чакам по 2-3 седмици за термин, после чакам 2 часа за преглед и ме претупват за около 10 мин.
НО идеята с Колоскопишпрехщунде-то е много добра и мисля там да отида. Не знаех, че може да отидеш в Униклиниката без направление, но явно може  Naughty
На теб как ти мина? Пи ли някакви витамини, хапове и т.н.? След колко време ти се оправи пап-а? Ти само в униклиниката ли си правиш контроле и кребсфорзорге?
А в клиниката просто се отива или с термин?

Момичета, благодаря ви за отзивчивостта!
  bouquet

# 25
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Първо да уточним ..Цима или Зима да те наричам...
Витамини при този случай са Вит.С по 500мг дневно.Вечерница ти написа и вагинални глобули, потърси и тях. Вит А и Е най добре комбинирана формула по една табл. дневно като курса е 15 дни прием , 15 дни почивка.
Имуностимулираща терапия..известни са още като хранителни добавки имащи имуностимулиращ и антиоксидантен ефект. Не зная тук пазара какво предлага...
Доколкото разбрах много мами са били на твоя стадии но до конизация не се стигало.
Успех с намирането на подходящия лекар!   bouquet

# 26
  • Мнения: 2 292
Зима, искаш от личния лекар направление zа Фрауенарzт. Фрауенарzта ти ест. няма д аиска да те препрати в клиниката, zащото ще zагуби пари ... а в клиниката несе скъпят на прегледи, правят си всички иzследвания , а и ако не раzбират нещо веднага питат главен лекар ... иzобщо съм много доволна от шпрехщундето. Правиш си час zа колокоскопиешпрехщунде (това си е кребсфорzорге) и като отидеш си даваш актуалния ьбервейzунг в амбуланца. Преглеждат си те хората, правят ти акт и ти плращат писмо с реzултатите 1 до лекаря ти и 1 до теб, както и напътствия кога пак да идеш на контрола, кога и какви лекарства се препоръчват и какви още евент. прегледи са необходими. Веднага пак си zаписваш час zа следвеащ преглед (много се чака) ... и така. ЛЕкарите са мног освестни, можешда обсъдишс тях всички притеснения и дори да искаш специално някой преглед или тест, който не ти е направен, ще ти го направят. Тъпото да си дадеш юбервеиzунга там е, че теzи 3 м. те са ти фрауенарzт. т.е ако имаш друг проблем пак тярбва да идеш в клиниката, тоzи път в алгемеинамбуланz и да си ти направят нормален преглед ... Но няма иzбор, теzи от праксисите няма да те препратят.
ПРи мен лошия реzултат zасякоха преz бременността (пак в клиниката, там ходих в Свангерш. амбуланz ... ), каzаха, че може да е от понижен имунитет и някаква инфекция. Лошото е , че инфекция на шийката може е причина zа преждевременно раждане. Слава богу не стана така. След раждането ми дадоха писмео, zа контролите, които препоръчват (таzи беше една от тях) и след колко време. Та така . В началото виждаха ясно иzменения, биопсията покаzа инфекция , но беz ХПВ ... след 3 м. нбиопсия и реzултата беше подобен, но по добър, след още 3 само  цитонамаzка и вече беше съвсем ОК  и ми раzредиха контролите преz 6м. ...
Та това е при мен. Сега ще ида пак, дано всичко си е ОК.
И не се нервирай, намали стреса .

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 12:32 от vivita

# 27
  • Мнения: 1 817
Шехи, аз съм си Зима  Hug

vivita, много съм ти благодарна, че ми отвори очите как да отида в клиниката!
А ти как си записваш час с месеци предварително? В смисъл от къде знаеш дали няма да ти дойде точно тогава  newsm78 ?
Стискам ти палци и се надявам да си с нормален пап  Peace!

Иначе от днес почвам да пия витамините, дето Шехи каза, спирам стреса и си купувам глобулите на Вечерница и тоя пап да се скрива, че иначе май ще хвана точилката  Grinning да го гоня!

Благодаря ви за подкрепата, че бях един гооолям сдух!
  bouquet

# 28
  • Мнения: 2 292
zима, има си периодичност, нали zатова му се вика период  Wink или цикъл  Wink ако не е много цикличен , zаписваш си също така един термин в хормоналшпрехщунде  Hug и с един юбервейzун удряш сума ти zайци  Joy
Все пак си попитай в клиниката при вас , дали действат по тоzи начин. В тукашната няма проблем, но да не те объркам нещо.
и още един съвет, като идеш на лекар, не му каzвай само симптома и да се надяваш, че ще отгатне верния отговор.
Преди да отида в шпрехщундето, първо прочитам и иzнамирам всичката информация , симптоми и подобни и си правя списък, като си сверявам по себе си ... ако ще да ида с 2 листа въпросник и симптомник и да му го иzдекламирам точка по точка и да искам обяснение. Ако ще 2 часа да таре , стоя си там , като магаре на мост и питам и каzвам ... та даже и хепес на устата да ми е иzляzъл преди 2 седмици и това не zабравям да вметна. Всяко нещо има zначение, всяко наш zаболяване влияе zелия ни органиzтъм и има симпроми в цялостното с/е на отганиzма. Та кажи ако трябва, че на последък често кихаш и си чела еди къде си , че има връzка (това беше обраzно каzано).
Успех.

# 29
  • Мнения: 1 178
megstar, до колкото разбрах пап 3д може в рамките на 1 година да стане пак пап 2, т.е. нещата да се оправят...Та за това не мисля, че веднага трябва да ме режат  newsm78 . При мен CIN-типизация не е правена, не знам защо...


Пожелавам ти го от сърце, дано да се оправят  Hug,
ти пита zащо тук толкова много държат да ти правят кониzация
"НО не се сдухах. Имам чувството, че заради това, че съм чужденка искат да ме изкарат болна, да ме оперират и да ми приберат парите от застраховката.
От много приятелки (има и немкини между тях) разбрах, че касата плаща много и тук е нормално да ти правят конизация при 2-3 пъти ПАП 3д последователно  ... "



zащото никой гинеколог, било той професор или онколог няма да се наеме да ти даде гаранция, че ПАП 3Д ще стане ПАП 2 или карцинома ин-ситу и кога.

Айде, спирам да те "сдухвам" с кофти инфо и стискам палци теста.

# 30
  • Мнения: 2 292
megstar, до колкото разбрах пап 3д може в рамките на 1 година да стане пак пап 2, т.е. нещата да се оправят...Та за това не мисля, че веднага трябва да ме режат  newsm78 . При мен CIN-типизация не е правена, не знам защо...


Пожелавам ти го от сърце, дано да се оправят  Hug,
ти пита zащо тук толкова много държат да ти правят кониzация
"НО не се сдухах. Имам чувството, че заради това, че съм чужденка искат да ме изкарат болна, да ме оперират и да ми приберат парите от застраховката.
От много приятелки (има и немкини между тях) разбрах, че касата плаща много и тук е нормално да ти правят конизация при 2-3 пъти ПАП 3д последователно  ... "



zащото никой гинеколог, било той професор или онколог няма да се наеме да ти даде гаранция, че ПАП 3Д ще стане ПАП 2 или карцинома ин-ситу и кога.

Айде, спирам да те "сдухвам" с кофти инфо и стискам палци теста.

и не приемай нещата лично и с предубеждение на чужденка. Просто кажби, че искаш да те иzлекуват , но искаш и дете и да му мислят как ще се оправят. Спокойно и беz емоции. УСпех.

# 31
  • Мнения: 1 220
 ЗиМа, аз бих те посъветвала да идеш на лекар без да отлагаш, защото ти имаш от рисковите щамове на вируса и изчакването според мен не е най-разумното!

# 32
  • Мнения: 1 817
ЗиМа, аз бих те посъветвала да идеш на лекар без да отлагаш, защото ти имаш от рисковите щамове на вируса и изчакването според мен не е най-разумното!

nadq, Wink аз ходя всеки 3 месеца на гинеколог и за това имам 1000 изследвания и то с различни резултати...
Но исках да събера информация от момичетата тук на какво мнение са в моя случай, тъй като начина на лечение при нераждала жена малко ме учудва  Thinking. Иначе в понеделник пак съм на преглед  #Crazy!

# 33
  • Мнения: 1 220
Стискаме палци! Приятелката ми е закъсала сериозно и покрай нея из4етох доста неща, а за лечението при нераждала жена..в Бг правят конизации и при нераждали, зависи от клиничната картина!
Още веднъж стискаме палци и пиши!

# 34
  • Мнения: 1 817
Здравейте момичета!

Днес бях в униклиниката Laughing . И за първи път попаднах на нормална гинеколожка тук   bouquet! Жената ми погледна всичките изследвания. Каза, че такива диагнози и такива лечения въз основа на това, което ми е направено, не са възможни  Crossing Arms ! И беше потресена как нито 1 немски доктор не е направил нито колпоскопия, нито биопсия, ами иска да реже  #Cussing out! Направи ми цитонамазка, микробиология, HPV, колпоскопия...И каза, че тя НИЩО не вижда и ако трябва да прави биопсия не знае от къде да щипне клетки, защото всичките са чисти и нормално делящи се...А за конизация изобщо не може да става дума, тъй като " ама те какво ще режат като всичко е здрава тъкан?!?" #2gunfire . Дадоха ми нов час след 1 месец, за да обсъдим резултатите. Каза, че дори да е лош пап-а, първо ще го следим и че е почти сигурна, че ще се оправя без излишни медицински намеси. Каза също, че за съжаление във Франкфурт е доста трудно да се намери свестен гинеколог и ми даде телефона на тяхна бивша колежка, при която ходят всичките докторки от клиниката. Тази докторка дори ми е в квартала, както и униклиниката!  Grinning За първи път се чувствам толкова добре след преглед при гинеколог!

Не знам как да ти благодаря, вивита ! Ако не ми беше казала да отида там, щях да посетя поредния некадърник, който да ми постави поредната диагноза!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Благодаря ти!!!

А на останалите момичета благодаря за куража и за съветите!  bouquet

Мислех си, че би било много полезно, ако направим бял и черен списък на докторите в чужбина. Така поне ще помогнем на други момичета да не преживяват такива случки! Вие как мислите?

# 35
  • Мнения: 2 292
Priwet Zima,
Mnogo se radwam, ze nestata sa dobre za teb. Te ste te sledqt kakto trqbwa i ste ti vodqt podrobno dosie, koeto puk posle ste ti posluji pri bremennost, ako hodis na konsultazii v sustata klinika. No ne ozakwaj sledwatsiq put da e sustata lekarka, no kojto i da e, ste prouzi spezialno akta predi pregleda. Vsizki izsledwaniq i rezultati sa im w komputera i nqma nujda da gi nosis sus sebe si. Ako imas vuprosi i nesto ne si suglasna si go kaji, ste izvikat po glaven lekar i ste ti obqsni. USpeh i zdrawe Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 817
Хей вивита,
аз специално я питах докторката и тя каза, че ако искам, може да си направя при нея термин. Имах късмет, че на регистратурата беше същата сестра, която беше и в кабинета и ми даде час, в който би трябвало да е същата докторка. Сега се надявам да имам късмет и с изследванията, и с докторката-пак тя да се падне на смяна!
И още веднъж БЛАГОДАРЯ!!!  bouquet

# 37
  • Мнения: 2 292
Хей вивита,
аз специално я питах докторката и тя каза, че ако искам, може да си направя при нея термин. Имах късмет, че на регистратурата беше същата сестра, която беше и в кабинета и ми даде час, в който би трябвало да е същата докторка. Сега се надявам да имам късмет и с изследванията, и с докторката-пак тя да се падне на смяна!
И още веднъж БЛАГОДАРЯ!!!  bouquet

oooo - wies ste mnogo specialni Simple Smile pri nas lekarite se vurtqt ziklizno , no kak da e sum si dowolna ot wsizkite, vinagi sa me izsluswali s turpenie, a i az sum ot naj podrobnite pazientki szitaj  Joy 
Stiskam palzi za izsledwaniqta. I az sum na edna komtrola kraq na meseca i az se nadqwam da e dobre. A i ste vidq, zasto me boli i se e podulo naposleduk okolo mqstoto na operaziqta (sekzioto e mnogo gadna rabota ) veze 16 meseca po kusno. Dano ne se vuzpalilo nesto pokraj tezi remonti i mesteniq i zisteniq i boqdiswaniq  Sad
Leka wezer  Wink

# 38
  • Мнения: 1 817
vivita,
стискам ти палци за изследванията  Peace ! Пък аз ще докладвам моите като излезат.
Мисля, че и тук ти дават по принцип час, пък който се падне  newsm78 , но тя ме видя, че съм "fertig" от ходене по различни доктори и мисля, че просто й дожаля за мен Grinning .
Приятна вечер и на теб!

# 39
  • Мнения: 3 423
Мацки,
радвам се да чета вече
по-оптимистични постове.
Стискам ви палци за всичко!

# 40
  • Мнения: 1 817
Лиска, благодаря ти за съдействието! Мисля, че проблемът ми ще се оправи!
  bouquet

# 41
  • Мнения: 1 178
Зима много се чудех дали да напиша настоящия постинг по темата, т.к. раzбирам деликатното положение в което се намираш. С уговорката, че ти желая от сърце всичко да се раzвие добре zа теб, ще си поzволя да иzраzя мнение, раzлично от твоето, все пак таzи тема ще бъде четена и от други с подобен проблем  Peace

Днес бях в униклиниката Laughing . И за първи път попаднах на нормална гинеколожка тук   bouquet! Жената ми погледна всичките изследвания. Каза, че такива диагнози и такива лечения въз основа на това, което ми е направено, не са възможни  Crossing Arms ! И беше потресена как нито 1 немски доктор не е направил нито колпоскопия, нито биопсия, ами иска да реже  #Cussing out!

Не е вярно, че в де. въz основа само на реzултата от ПаП теста не се поставя диагноzа "cervix dysplasie" и не е вярно, че само въz реzултата от Пап теста 3Д и HPV положителен , беz колпоскопия и биопсия не се прави кониzация.
Така че учудването на на таzи "нормална" гинеколожка е меко каzано смущаващо.
Ще се опитам да обясня zащо, в медицината няма zакони, съществуват така наречените Richtlinie, към които лекарите се придиржат. Конкретните методи на диагностициране и лечение обаче се определят от самата клиника, обикновенно от шефа й. Теzи лекари, които са ти предлагали кониzация  обикновенно са от предпаzливите, от теzи които се стремят да намалят риска zа пациента до минимум. Не го правят zа да спечелят, zащото както ти писах от това получава около 40? и много по_иzгодно би му било да те постави под наблюдение на всеки 3 месеца (при Пап 3Д и HPV полож. препоръките са тримесечни иzследвания) . Така например в клиниката в която работи съпруга ми при Пап 3Д и HPV положителен препоръчват кониzация, т.к. шефа е имал случай на Пап 3Д и последващ Пап 4а. Раzбира се в повечето случай 3Д е ставал 2, но той не рискува да оставя под наблюдение. Това не го прави некъдърник и ненормален лекар. В случай като твоя, (доколкото може да се говори беz иzследвания) биха препоръчали ако е планувана в блиzко време бременност тя да се осъществи. А колпоскопия не правят zащото тоzи метод не може да раzграничини 3 от 3Д. 

# 42
  • Мнения: 1 817
Мегстар,
благодая ти за постинга! И точно защото, както ти казваш, други момичета също ще четат, си позволявам да ти отговоря в едно малко лирично отклонение! НО не искам да споря с теб, просто казвам мнението си така, както ти си го направила!

Искам първо да ти кажа, че оценявам това, че попита мъжа ти за моя проблем, НО ако ти беше с тази диагноза (което не ти пожелавам!), също щеше да потърсиш и второ, и трето мнение, убедена съм. Не смятам, че която и да е нераждала жена, искаща деца!, ще отиде още при първата лоша цитонамазка някой още учещ се доктор да й отреже половината шийка на матката.
Колко до докторката в униклиниката-тя беше Facharzt, а не Arzt im Praktikum и до колкото разбрах работи от няколко години в Displasiesprechstunde-то, което говори за това, че е понасъбрала поне малко опит!

Искам да допълня и още нещо, което не написах, за да не разводнявам темата. Но мисля, че на това място е редно да го кажа...
След като си записах час за униклиниката, ми казаха да им донеса всички резултати до сега, които имам. Така че се обадих на всички гинеколози да им поискам копие от резултатите ми и хукнах да ги събирам. Оказа се, 4е миналата година и в двата различни кабинета, където съм била, изследване не е направено. В единия ми дадоха рецепта, на която пише, че имам пап 2а и докторката го е подписала. Като има казах, че искам резултата от цитологичната лаборатория, ми обясниха, че те не са го намерили в документите ми и са накарали лабораторията да им го факсне, но факса бил глътнал листа. За това така на рецепта са го написали...
Отидох при втората докторка, която твърдеше, че имам пап 3д през октомври. Казаха, че копирера е развален и да се обадя утре. Обадих се и отидох на другия ден. На листа пише, че всичко е наред и дори няма пап-степен. НО подписа е на праксиса и няма помен от цитолог...Гледам го аз и им казвам, че тука няма помен от пап 3д според тоя лист, а сестрата казва - я да видя.ами да, всичко ви е наред.хммм...сигурно е станала грешка-. И каза да се обадя на докторката, че сега я нямало.Питам кой е правил цитологията, тя казва, че доктора (в праксиса са доктор и докторка)...Ок, звъня. Не можела да говори, била заета. Казвам да ми дадат доктора, че нали е правил той цитологията, да ми каже какво е видял. Ами и той бил зает. Ще ми звънне. ОК  Hug . Звънят след 2 часа и казват, че имам пап 3д и доктора е казал да си запиша час за да обсъдим изследването. Аз тук вече побеснях и им казах, че имам час в униклиниката и си искам изследването! Казаха да отида. Отивам и щях да падна...Показват ми листа, който имам и на който пише, че всичко е наред. На него на 1 лепящо се жълто листче пише пап 3д. И аз ги питам-защо не го пише върху листа с резултата от Krebsvorsorge-то? Ами нашата цитоложка така го прави-казват те. И аз ги питам коя е тая цитоложка и защо никъде не и пише нито името, нито печат от нея има. Питам ги защо са ми казали, че доктора ми е гледал клетките, те ми казват, че не били разбрали. Приятелят ми ги пита дали това изследване изобщо е правено и те (двете сестри) само се спогледаха и доста смутено казаха - да, разбира се, че е правено. След което ми казаха да им дам 10 евро и картата ми от АОК, щом искам копието. Но аз вече го имах...И като ги попитах защо им е, след като не съм била в праксиса тази година, нямаше отговор. И така си тръгнах...
Та може аз да съм карък, НО точно за това пуснах темата! Но сега поне знам, че тези не са били правилните докторки!

А що се отнася за конизацията, която ти горещо препоръчваш, всички, които ме гледаха в бг също правиха биопсия и въз основа на това казаха, че не се налага конизация. А за пап 4а - аз имах 1 такова изследване и ми обясниха, че това НЕ е рак! НО трябва да се следи!
Аз лично уважавам и зачитам медицината и докторите, НО смятам, че много доктори искат да се подсугурят, че няма да стане по-зле и не оставят възможност на организма сам да се справи с различни проблеми. Конизацията при пап 3д за мен е като антибиотик при първи ден температура 37,5 градуса, защото можело да стане и по-зле...
Колкото до колпоскопия - мисля, че ако бяха толкова неточна, нямаше да се прилагат в днешно време и нямаше да обучават такива специалисти. И защо се чака по 3-4 седмици за час в колпоскопски кабинет? Пък за биопсията-предпочитам първо да си щипнат клетки и да видят какво е положението преди да ми изрежат част от орган!
Иначе за бременността е така! Аз не искам да отлагам повече, тъй като и двамата вече много искаме, а и моментът е съвсем подходъщ! За това исках да изясня въпроса с пап-а.

Моля те не ми се сърди за това, че имам друго мнение, но аз не съм привърженик на постоянно пиене на лекарства, антибиотици и т.н. И нямам нито 1 операция до сега. Но разбира се, ако се наложи (ДАНО ДА НЕ СЕ!!!), ще послушам докторите. Та нали за това има доктори.

Обаче аз нямах вяра на досегашните си гинеколози тук и съмненията ми за съжаление се потвърдиха. Бях и в АОК и те същото казаха!

Е, хайде, това беше от мен! Извинявай, ако съм те засегнала!

# 43
  • Мнения: 11 304
Зима, то твоето си е направо Одисея.
Да им се не види и на шибаната здравна система.
За мен лично беше много важно да споделиш това, защото черпим опит и да знаем как да не се оставяме да ни правят на маймуни и да си търсим правата. Peace

# 44
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Аз явно съм попаднала на лекар - до сега от всички изследвания имам копие за мен с резултатите, което ми хареса - в БГ никой не предоставя такива неща, въпреки че ме наблюдаваше шефа на Шейново - не ми предоставиха никакви цифри и ми направиха амнио, не искам да се връщам сега на това, хубаво че всичко свърши добре. Така, че тук се чудя как може лекар да не предоставя информация - като ги гледам какви са стреснати....явно не си попаднала на лекар

Успех!  bouquet

# 45
  • Мнения: 2 292
деzита, явно ТИ си попаднала на лекар. Стреснати са, да не направят нещо повече , zа парите, които ще им плати касата и да наваксат с бройка сумата, която смятат , че са ощетени от мижавото zаплащане на касата.
И явно гинеколоzите и zъболекарите водят в zанаята, zащото моя опит с гинеколоzи е подобен.
Почва при мен едно кървене по средата на цикъла (никога не е било) ... и така няколко месеца, като същевременно се чувствам ужасно, болки в гърба, главата , вие ми се свят ... Отивам аz на гинеколог. След преглед и НИКАКВИ иzследвания ми иzписва хормонални таблетки zа 3 месеца ... 3 месеца имах НЕПРЕСТННО кървене и се чувствах като парцал. Отидох и му каzах и тогава той ми каzа, че нищо не можел да направи zа мен, след като не ми понасяли таблетките, та от негова гледна точка съм била ОК и zа болките в кръста да ида на ОРТОПЕД и ми даде направление . Отидох на ортопед , който каzа, че оня подхеърля топката и трябвало д провери нещо си , вече zабравих. Онzи пък, пак  ми каzа , да се zанимавам с ортопеда ...
НАмерих една друга гинеколожка, отидох на преглед, тя ми каzа, че виждала нещо на УЗ , вероятно била киста и на една жълта бележчица ми написа някакви хомеопатични , да ги пия , ако искам  #Crazy Нищо ми нямало.
След някой и друг месец вече не иzдържах, отидох в клиниката , пратиха ме на УЗ и веднага видяха 2 обраzования (полипи) и то хич не малки на стената на матката. А честито. Това било, което видяла, но не се zаинтересувала какво е. Всички симптоми и кървене и болки в кръста и какво ли не си съепадаше. Добре, че се окаzаха доброкачествени.
Но лекарите не са наплашени, те са се ЗАСТРАХОВАЛИ и ако нещо не им е ясно си те подмятат как си искат. В гин. Праксис не стъпих повече.
И на немски zъболекар не стъпих след подобна одисея по zъболекарскйи кабинети.

# 46
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Аз не че имам голям опит с лекарите тук, и се надявам да не натрупам голям Praynig Praynig, но за сега от гинеколожката съм доволна, само дето да умираш без термин не може #2gunfire
А от детските лекари съм възмутена, ама това е друга тема.

Вив, и аз имах полип като студентка, също доброкачествен /да ти кажа аз нямах твоите симптоми, моите бяха други/, но ми казаха че може да се появи пак, други казват, че веднъж отстранени не се появяват - на теб казаха ли ти такова нещо?

  bouquet

# 47
  • Мнения: 2 292
каzаха, че може да се появи. може и аz да съм карала с полипи и беz симптоми , но като са станал голями и да са се появили и симптомите  newsm78 но пък ми провериха хормоните и бяха ОК. Та явно си съвпадаше.

# 48
  • Мнения: 1 817
Здравейте момичета!

Аз след тази история съм решила винаги да си искам копие от резултата, защото според касата имам право да си искам и те са длъжни да ми дават. Naughty
Що се отнася до зъболекарите - аз не съм чула за такъв, който кариесите да ги установява със сонда. Или с око ги виждат, или с рентген  Joy

А възможно ли е да се държат така, защото съм с държавна, а не с частна застраховка?
Какво ще кажете да направим бял и черен списък на докторите в Германия?

Вивита, на мен също ми бяха дали Pille, което не понасях и ми идваше всяка втора неделя и ми траеше точно 7 дни. Та тогава бях в цикъл по 14 дни в месеца, докато не ги спрях по свое желание. А аз да те питам, какъв е начина да ми правят и профилактичните прегледи от тук нататък в униклиниката? Tи нали само там ходиш? Защото ми казаха, че ще е трудно с Abrechnung-a!

# 49
  • Мнения: 2 292
имат алгемеине шпрехщунде, но там не се престарават с профилактиzните . в същност действат , когато има проблем, ако отидеш беz проблем ти каzват д идеш в някой праксис  Sad  Ходила съм на профилактиzен там, но не е ОК. Поне при нас не е .
а юбервеиzунга, който си дала zа колокоскопсите важи zа всиzки zасове в клиниката zа 3 месеzието . Сори, ама z то  ooooh! ooooh! ooooh!
МАй най добре е zовек да си намери свестен лекар и ако не му иzнася решението по даден проблем да се консултира и с клиниката. Аz до сега свестен гинеколог в праксис не съм срещала  Sad

# 50
  • Мнения: 3 988
Аз обратно на ZiMa имам много добър (скорошен опит) с гинеколози и лекари в Университетските Клиники във Франкфурт.
Почти по същото време и аз отворих подобна тема, само че в друг подфорум.

За да не се повтарям безкрайно, съвсем на кратко ще спомена при мен как протекоха нещата: ПАП 4А, ЦИН 3, конизация. Не съм усетила дори за момент по-различно / по-лошо отношение заради това, че съм чужденка (говоря много добре, но с много силен акцент, защото не си правя труда  Wink ). Здравната ми застраховка поема абсолютно цялата сума по лечението (не съм частно застрахована!).

Бих препоръчала най-сърдечно моята гинеколожка на всеки, който не е доволен от настоящия си гинеколог.

# 51
  • Мнения: 1 817
Cubbit,
нещо не си ме разбрала! Аз САМО от докторката в Униклиниката съм доволна! За съжаление до сега не намерих праксис, в който да съм доволна от гинеколозите му и за това отидох в униклиниката по съвет на вивита и там хората ме взеха на сериозно.  bouquet
Бих се радвала, ако споделиш при кой/коя гинеколожка ходиш!
А в униклиниката при кого беше?

# 52
  • Мнения: 3 988
Разбрах те много добре, ZiMa. Simple Smile Именно за това написах, че моят опит с лекари на практика е добър. Както и да е...
В Уни-Клиниките бях при Vanessa Gies (Dysplasiesprechstunde), оперира ме Joachim Kohl. Личната ми гинеколожка е Angelika Barth (http://www.frauenarzt-barth.de/).
Не разбрах само ти до къде си стигнала с твоето лечение.
Успех!

# 53
  • Мнения: 1 817
Значи аз не съм те разбрала правилно...  Simple Smile

Бях тази седмица в униклиниката при Dr. Schwedler и чакам резултатите от пап, хпв и микробиология  Praynig . Иначе колпоскопията беше добра. Докторката в униклиниката е в отпуска от другата седмица и за това ми дадоха час на 3ти април. Тогава ще преценим какво да правим и ще споделя.  Hug

Иначе аз Angelika Barth я познавам  Grinning . Тя ми беше препоръчана от една приятелка, която е била нейна колежка, но аз не останах доволна. При нея имах пап 4а през 2002 и тя искаше да ме прати за конизация при приятеля й на Zeil, който прави амбулантни конизации. Аз си взех копия от това, което ми е правила и отидох в София при професор Карагьозов в Медицинска академия за второ мнение. Той ми взе биопсия и каза CIN 1 и тъй като бях на 19 и имах за първи път такъв проблем, след като беше направил и колпоскопия, каза да изчакаме и да го следим през 3 месеца. Тъй като имах няколко забележки към тази докторка бях решила да я сменя...
След 3 месеца във Франкфурт отидох при друг гинеколог Dr. Plesse-Jansonn и той каза пап 2а.
НО не искам да ти влияя! Ти щом си доволна от нея и имаш пълно доверие, е много хубаво! Радвам се, че си се излекувала и ти желая да стане скоро с бебчето!   bouquet



# 54
  • Мнения: 3 988
Barth ми диагностицира ПАП 4А. Хистология не ми направи. Предложи ми направо операция. Тук искам да спомена, че тя сама прави операциите. Само ползва базата на Tagesklinik-ата Zeil-a.

Аз също поисках второ мнение и тя ме прати в Уни-Клиниките. Там потвърдиха ПАП 4А и ми направиха хистология, както вече написах по-горе ЦИН 3. И там ми предложиха конизация. Казаха, че това, което е видяла Barth при колпоскопията и резултата от ПАП теста, са били напълно достатъчни, за да ми препоръча конизация.

Все пак аз отидох при нея за съвсем друго нещо - Kinderwunsch след 1,5 година безрезултатни опити за бебе. Все пак съм на 32, а мъжа ми на 38. Няма за кога да чакаме, наблюдавайки дали ПАП-а ще се промени, което при мен беше малко вероятно. Една година преди това ПАП-а ми беше 1-ва степен.

Не се притеснявай, не можеш да ми влияеш или разкоебаеш за Barth. Simple Smile Мъжът ми е хирург и е работил заедно с нея. Щом той й се доверява, това за мен е достатъчно. Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 817
Hug
Много се радвам, че при теб всичко е наред  Grinning и ти пожелавам от сърце да се похвалиш много скоро с  EFP ! Открили ли са вече защо не се получава при вас  newsm78 ?
Ти преди това при кой гинеколог си ходила?
Иначе на мен в униклиниката ми препоръчаха тяхна бивша колежка, която е била там Oberärztin и съвсем от скоро си има праксис. Тя се казва Dr.med. Anja Müller. Мъжа ти в коя болница работи? Случайно да я е чувал?  Thinking
Ето я и нея
http://www.kgu.de/zfg/personal/muller.html

# 56
  • Мнения: 3 988
Здравей, ZiMa.

Искам да запазя все пак някаква анонимност и затова предпочитам да не казвам къде работи мъжа ми.
Попитах го за Anja Müller, не я познава и не може да каже нищо.
Аз преди това ходих при Andreas Stern (Bockenheimer Landstrasse 106). Изобщо не съм доволна от него и не го препоръчвам на никой.

# 57
  • Мнения: 11 304
cubbit, при положение, че са ти направили конизация, какви изгледи и шансове ти дават за забременяване и успешно износване?

# 58
  • Мнения: 1 817
cubbit,
извинявай  Hug ! Не съобразих, че все пак сме анонимни.  Wink
Питах просто, защото знам, че Барт е работила преди в Мариенкранкенхаус, но е имала и студенти от униклиниката  newsm78 . Пък ти нали в униклиниката си се оперирала и се чудех дали мъжът ти не работи в униклиниката и познава тази д-р Мюлер...

# 59
  • Мнения: 3 988
cubbit, при положение, че са ти направили конизация, какви изгледи и шансове ти дават за забременяване и успешно износване?

Здрасти, Очиларка!

Конусът, който ми изрязаха, е много плосък, защото "променените клетки" бяха много външно (на отвора) разположени. Шийката на матката не е съществено скъсена, след оперативно би трябвало да регенерира известно количество клетки. Казаха ми, че при евентуална пременност може да не се налага да ми се прави церклаж.

Когато разбрах, че ПАП теста ми е 4А и хистологията ми показа ЦИН 3, ревах един ден като магаре (колкото и да не обичам това сравнение), защото си мислех, че няма да мога да имам деца. След това прибрах самосъжалението в шкафа Simple Smile и започнах да търся информация в нет-а.
Говорих надълго и нашироко с моята гинеколожка, с още една гинеколожка, която ни е семейна приятелка и с мъжа ми, който е хирург.

По време на конизацията не са ми кюретирали матката, а само са взели проби от няколко места.
Бях в петък на контролен преглед, всичко изглежда много добре. Дойде ми менструацията, което за мен е много добър знак, показва, че наистина не са ме кюретирали, а само са взели проби от матката.
Много се отплеснах... Simple Smile

Няма никаква причина след една такава интервенция, да не мога да имам деца. Операцията е била нормална, нямам постоперативни усложнения и с изключение на леко високия ми пролактин, който в момента терапирам, всичко останало е наред.

Мога ли да се интересувам защо питаш? Предстои ти и на теб ли?

# 60
  • Мнения: 2 292
...
Аз също поисках второ мнение и тя ме прати в Уни-Клиниките. ...
Много ми е интересно, zащо не е пратила ZiMa там zа 2 ро мнение , а тя трябва да се информира по форумите? НА ум ми идва поговорката "Гарван гарвану око не вади ... "
Иначе е много добре, че можете така да обменяте опита zа лекарите. Има ли някой с подобен проблем в Хеиделберг? Да препоръча гинеколог.

# 61
  • Мнения: 11 304
.

Мога ли да се интересувам защо питаш? Предстои ти и на теб ли?
Питах по принцип.
Защото преди 15 г искаха само след една биопсия да ми правят конизация, но това още в България. Аз им теглих една майна и въобще не се появих повече там.
Дори за контролни цитонамазки. След това дойдох тук, забременях, по време на контролните прегледи ми вземаха и проба за цитонамазка, но бяха о.б.
Чак 2 г след второто раждане ми хванаха тук възпаление и почнаха да ми правят контроли.
Както писах по-горе сега на края на месеца ми предстои нова цитонамазка с доп. анализ.
И се надявам да е вече в обратна посока.

# 62
  • Мнения: 1 817
Здравейте на всички!

Току що се връщам от униклиниката...
Резултатът от изследвнията е следният:
ПАП 2к (викат ме след 3 месеца пак на контрола заради предишния пап 3д), но казаха, че няма нищо притеснително и искат сега да ме видят след 3, после след 6 и после след 12 месеца, ако всичко остане така нормално  Praynig !
ХПВ теста е негативен  newsm44 !
 Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Искам да благодаря на всички ви за подкрепата и съветите!   bouquet  bouquet  bouquet

Вивита, благодаря ти най-сърдеяно за подшушването да отида в униклиниката! Само заради твоя съвет отидох!  Hug   bouquet

Кюбит, благодаря ти за информацията за докторите (особено Kohl, който днес ме прие в крайсзал, че раждаше  Joy )!   bouquet

Какво става с вашите цитонамазки? Стискам палци на всички и чакам да пишете какви са ви резултатите! Успех и до скоро!

  love001

# 63
  • Мнения: 3 988
ZiMa, откакто ти получих съобщението на лична, нещо ме глождеше и най-накрая разбрах какво е.
"PAPIIk bzw PAP IIw - unklarer Befund, Kontrollabstrich erforderlich"
Това е цитат от тук.
Aко аз бях на твое място, бих отишла, не след 3 месеца, а веднага при някой друг за да ми потвърди резултата с нова цитонамазка.
Може да ти се стори истерично, но след като самите те са написали: "неясен резултат, необходима е контролна цитонамазка", какво друго да направи човек...
Между другото, ако не знаеш K=Kontrolle, W=Wiederholen.

А за ЧПВ е супер, че ти е отрицателен теста. Отивай да се ваксинираш, колкото можеш по-скоро. В Gesundheitsamt ще ти излезе най-евтино. Говори преди това с твоята здравна каса дали и каква сума ще ти платят обратно.
На мен по друг повод ми се наложи да се ваксинирам и ми изплатиха сумата (в АОК съм). Но не всички плащат всичко. Врънкай ги, кажи им Kinderwunsch. Това се оказа магическата дума при мен. Simple Smile

# 64
  • Мнения: 1 817
Кюбит привет  Wink ,
за хпв ваксина искам първо да събера инфо и мнения и мисля до месец да се ваксинирам!
Имах 2002 и 2003 хпв положителен, повече не са ме тествали. Но ето че сега в униклиниката е отрицателен и съм се замислила за тая ваксина! Ако имаш линкове, герне  Laughing !

ПАП 2к според Koch е много добра новина и означава пап 2, но тъй като имам скоро пап 3д макар и да не е черно на бяло, те искат да направят контролно изследване след 3 месеца отново. Той каза, че "k" е само заради това, че искат след 3 месеца пак да отида и че стадият е пап 2! Много е учуден за пап 3д и каза, че ще се обади на последната гинеколожка да я пита кой е гледал клетките и дали изобщо е обработена цитонамазката  Mr. Green !

Иначе и аз съм при АОК, но от този месец си направих и цузатцферзихерунг, защото се напатих бая с тия доктори и искам като раждам някой ден да получа повече внимание и да ме вземат на сериозно!

Извинявай, че не ти писах днес повече на лични, обещавам, че утре ще пиша  Grinning ! Имах малко работа и сега отивам да лягам, че съм труп!

# 65
  • Мнения: 2 292
Зима, радвам се на добрите новини. При мен също всичко е наред  Wink Все така да е  Wink

# 66
  • Мнения: 1 817
Виви и аз се радвам за теб!
Дано наистина всички да имаме само добри резултати вече!
 Hug

# 67
  • Мнения: 1 817
Кюбит,
в Гезундхайтсамта не правели ХПВ ваксина  Naughty ...
Ето линка - http://www.frankfurt.de/sixcms/detail.php?id=2995
Май ще трябва да питам джипито.

# 68
  • Мнения: 3 988
ZiMa, не знаех, че в Gesundheitsamt не ваксинират срещу ЧПВ. Аз съм си правила други ваксини и едната я нямаха. Трябваше да е поръчат и чаках 2 дни, но и така е ок. Обади им се по телефона и ги питай може ли да ти я поръчат или пък питай личния си лекар. Както ти е по-удобно.

Общи условия

Активация на акаунт