ПАП 3д в Германия, има ли други?

  • 6 433
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 817
Здравейте!

Разгледах много теми във форума на тази тема и все пак имам чувството, че за себе си не съм на ясно какво става с мен  newsm78.
Преди 5 години тук, в Германия, ми откриха ПАП 3д и HPV за нисък и висок риск положителни...
Отидох на 2ри лекар, той каза ПАП 4а  Thinking
Взех самолета и отидох в бг. Там ми казаха - да, има раничка, но не е опасна. Направиха колпоскопия, биопсия и нищо...Всичко било на ред  Crazy.
Върнах се в Германия и пак отидох на 3ти лекар. Той каза-какви са тия глупости?Всичко било наред!
И така преди 2 години пак ПАП 3д в Германия, пак в бг-ПАП 2а на 2 различни места.
Пак се върнах в Германия и пак ПАП 2а  #2gunfire
И преди 3 месеца на поредния контролен преглед в Германия имах ПАП 3д... #Cussing out

НО не се сдухах. Имам чувството, че заради това, че съм чужденка искат да ме изкарат болна, да ме оперират и да ми приберат парите от застраховката.
От много приятелки (има и немкини между тях) разбрах, че касата плаща много и тук е нормално да ти правят конизация при 2-3 пъти ПАП 3д последователно  #Crazy...

Има ли други момичета, които са в Германия и имат този проблем?
Мислим скоро да правим бебе, а тази цитонамазка малко ме притеснява. Не мога да разбера наистина ли ми има нещо или лекарите са некадърни?

И така и не си намерих 1 нормален гинеколог тук, в Германия, който да разбира поне малко... Cry

# 1
  • Мнения: 3 423
Не знам за какво говориш.
Знам, че в БГ са бизнесмени.
Може да са били гладни.
Пък ти едва ли знаеш какво
имаш от срамните устни навътре.

# 2
  • Мнения: 1 817
Исках само да допълня, че не знам в кой форум да я публикувам тая тема, че да бъде видяна от момичетата в чужбина. За това моля да ме извините и да я преместите, ако не е тук мястото й!
  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 817
Не знам за какво говориш.
Знам, че в БГ са бизнесмени.
Може да са били гладни.
Пък ти едва ли знаеш какво
имаш от срамните устни навътре.

Написала съм за какво говоря... Grinning
Ами говоря за некадърни немски доктори!  Hug
Тия в бг ме взимаха всичките веднага и ми взеха само това, което стуваше прегледа.
А със сигурност знам какво имам от срамните устни навътре, защото ти си нямаш представа в случая АОК колко неща плаща и какви работи тука само ми правят ПОСТОЯННО.
И Лиска тебе те мисля за много готина и помагаща мама! Нали не се заяждаш?
Ако да, моля те недей! Защото си нямаш представа какво е да си сам в една чужда държава и да си на 19 години, и един доктор да ти каже: Имате рак и не се превземайте, защото при такива резултати на изследванията махаме матката #Crazy
Не го пожелавам на никого!!!

# 4
  • Мнения: 3 423
И Лиска тебе те мисля за много готина и помагаща мама! Нали не се заяждаш?
Ако да, моля те недей! Защото си нямаш представа какво е да си сам в една чужда държава и да си на 19 години, и един доктор да ти каже: Имате рак и не се превземайте, защото при такива резултати на изследванията махаме матката #Crazy
Не го пожелавам на никого!!!

Смятай ме за каквато си искаш.
Не се заяждам. Просто езикът
ми е разцепен. И наистина не
разбирам за какво иде реч.
Надявам се обаче да не е сериозен
проблем и наистина да има бързо
и щастливо разрешение. Не се доверявай
само на един лекар. Ако се съмняваш, иди
поне при още двама-трима. Сигурно не е
лесно да почнеш от 14-годишна с такива
изследвания. Не си мисли обаче, че понеже
си чужденка, хората имат лошо отношение,
а пък касите искат да те ограбят.
Пиши в немската тема. Кажи от кой град си,
все някоя ще ти препоръча читав гинеколог.

# 5
  • Мнения: 1 817
Смятай ме за каквато си искаш.
Имам страхотно мнение за теб!  Grinning
Не се заяждам. Просто езикът
ми е разцепен. И наистина не
разбирам за какво иде реч.
Ами немците ме изкарват с предракови промени на шийката на матката, а според бг доктори нищо ми няма  Hug
Надявам се обаче да не е сериозен
проблем и наистина да има бързо
и щастливо разрешение.
Точно за това пиша и моля за съвет, чакам разрешение на проблема от 5 години, а скоро искаме да си правим беб4е  newsm32
 Не се доверявай
само на един лекар. Ако се съмняваш, иди
поне при още двама-трима.
До сега съм сменила около 10 доктора за 5 години и като изследванията са ок ми се струва, че може би доктора не е в ред. А като имам проблем и в бг ми казват обратното се чудя кое е вярно!  Thinking
Сигурно не е
лесно да почнеш от 14-годишна с такива
изследвания.
Направих си такова изследване на 19, а не на 14 като дойдох в де  Wink
Не си мисли обаче, че понеже
си чужденка, хората имат лошо отношение,
а пък касите искат да те ограбят.
Не касите, а докторите искат да вземат пари! Сигурна съм, че като си застрахован държавно и не ти обръщат толкова внимание, както когато си частно застрахован. Казвам го, защото ходя при същата гинеколожка, при която ходи и частно застрахованата ми съседка  Laughing
Пиши в немската тема.
Кой е линка на тази немска тема и какво да напиша там?
 Кажи от кой град си,
все някоя ще ти препоръча читав гинеколог.
Във Франкфурт на Майн съм. Бях пуснала тема за гинеколог, но никой не отговори!

И моля те не се сърди, ако съм малко по-остра. Просто бях на 19 като ми беше ло6 ПАП-а и сега сум на 24 и скоро искам бебе, а тия тъпаци немските доктори все имат различна диагноза  Crossing Arms

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 082
А на мен пък никога не ми казват дали ми има нещо, правят си прегледа и ме изпращат по живо по здраво.  Thinking

# 7
  • Мнения: 3 880
А на мен пък никога не ми казват дали ми има нещо, правят си прегледа и ме изпращат по живо по здраво.  Thinking

Радвай се, Пепи, че не ти каzват ниЩо. Привикват отново само в случай, че има проблеми.

ЗиМа, и аz не zнам какво е ПАП 3д, 2а, 4а и т.н.
Няма ли някакви други наименования, като zа обикновеното население? Предполагам, че и другите момичето не са го чували, zатова не пиШе никой.
Ти всъЩност само гинеколог ли търсиШ или и информация zа болестта? Може да питаШ в zдравния форум, там найъвероятно няма да ти предложат гинеколог във Франкфурт, но може някой да zнае повече zа ПАП.
Успех

# 8
  • Мнения: 1 220
ZiMa, съжалявам за това което преживяваш! Кажи в кой град си за да може да ти се посочи евентуално конкретен лекар.  Иди при този лекар, при който си била преди 3 месеца и поискай типизация на вируса, да се знае от кой щам е, този лекар какво ти предложи тогава, като ти съобщи резултата!?  В Б-я къде си ходила на преглед!?
 Истината е, че трябва много сериозно да се отнесеш към проблема и да не го протакаш във времето.   Hug

# 9
  • Мнения: 3 880
Кажи в кой град си за да може да ти се посочи евентуално конкретен лекар. 

Във Франкфурт на Майн е, по_горе е писала.....

# 10
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Чакай малко Цима...успокой топката и не се зъби!
Разбирам , че си изнервена , но недей така.
Първо доколкото разбирам при стандартна цитонамазка са ти открили  раничка и дисплазия 2ра степен.Така ли е?
Някяква деструктивна терапия  предложиха ли ти?
1ва и втора и 3та степен не са страшни.
Мисля че преди да посегнат към конизация особенно при нераждала жена трябва да се пробва терапия...и после конизация

Папилома вирус лекувахте ли го?Правиха ли му ДНК анализ от кой вид е?

Последна редакция: нд, 25 фев 2007, 11:54 от Шехи

# 11
  • Мнения: 1 178
ZiMa, съмнявам се всичко това да е с комерсиална цел, все пак гинеколоzите получават реzултатите от иzследването (цитонамаска) от лаборатории, които са неzависими от болниците.
По време на бременността ми и аz имах Пап III D, а преди това в БГ. II и пак така, както при теб бе оставен zа наблюдение.
Съгласна съм с теб, че тук до хистеректомия се прибягва по_често, отколкото в БГ., даже се прави по желание на пациентките, но когато се отнася до нераждали жени, това е краен вариант.
Ако искаш прати ми на лични датите на иzследванията си и реzултатите, а аz ще помоля съпруга ми да и погледне (той специалиzира гинекология).

# 12
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Ето тук намерих точно за степените:
PAP I: Normalbefund, es wurden normale Zellen der Schleimhaut gefunden.
PAP II: Es wurden geringfügige Veränderungen der Zellen der Schleimhaut gefunden, die möglicherweise eine Reaktion auf eine harmlose Entzündung darstellen. Es handelt sich um einen Normalbefund. Möglicherweise wird darauf hin ein weiterer Pap-Test zur Kontrolle durchgeführt.
PAP III: Der Befund ist unklar. Es wurden Veränderungen der Zellen der Schleimhaut gefunden. Eine eindeutige Beurteilung ist nicht möglich. Zusätzliche Untersuchungen und Kontrollen sind notwendig, um ein genaues Ergebnis zu erhalten.
PAP IIId: Es wurden leichte bis mittlere Veränderungen der Zellen der Schleimhaut gefunden. Möglicherweise wird darauf hin ein weiterer Pap-Test zur Kontrolle durchgeführt.
PAP IVa: Es wurden schwere Veränderungen der Zellen gefunden, die für eine höhergradige Vorstufe einer bösartigen Erkrankung - ein so genanntes Carcinoma in situ – sprechen. Eine Abklärung innerhalb einer Spezialsprechstunde ist erforderlich.
PAP IVb: Es wurden schwere Veränderungen der Zellen gefunden, die für eine höhergradige Vorstufe einer bösartigen Erkrankung - ein so genanntes Carcinoma in situ – sprechen. Eine Krebserkrankung kann nicht ausgeschlossen werden. Eine Abklärung innerhalb einer Spezialsprechstunde ist erforderlich.
PAP V: Es wurden Zellveränderungen gefunden, die den dringenden Verdacht auf das Vorliegen eines Gebärmutterhalskrebses oder eines anderen Tumors, der sich auf den Gebärmutterhals ausgebreitet hat, belegen. Eine Abklärung ist notwendig.

И до колкото знам - в Герамния и в България работят с различни видове класификации, така, че не знам ПАП 3Д на колко отговаря в Бг.

След като ти откриха първоначално ПАП 3Д в Германия - не ти ли предложиха някакво лечение??? newsm78

  bouquet

# 13
  • Мнения: 11 304
Зима, поискай да ти иzпишат Ваги С. Това са вагинални таблетки zа профилактика на "раничките" на шийката на матката с вит. С.
Аz бях с ПАП3 преди година, вече е ПАП2. Само с теzи глобули.
Не им се давай на докторите. Аz смених 3, докато намеря свястна. Добре, че у наше и съседните села има наплив от гинеколоzи, та мога да иzбирам.
Моята последна докторка, която ме лекува с него, е ходила на консултации при единия от професорите специалиzирал лечение на теzи "ранички", та zатова ми препоръча Вит.С.
Имах диагностика с ДНК тест, положителен. Първия път го плащах, следващите го поеха zдравната каса, zащото е бил веднъж положителен.
Успех Peace

# 14
  • Мнения: 1 817
Здравейте!

Първо искам да ви благодаря за отзивчивостта и второ - искам да се извиня, ако съм била по-груба или съм се зъбила!!! Моля да не ми се сърдите!   bouquet

Лиска, благодаря за съдействието ти!!!

Надя, имам вече типизация на вируса-имам ги всичките типове, които са опасни, т.е.16, 18, 32 и т.н. Гинекологът ми каза да идвам пак след 3 месеца и ако пак е 3д-конизация! В бг съм ходила в Шейново и в Медицинска при проф. Карагьозов, който бил светило в тази област.

Шехи, според немските доктори раничка не съществува (поне никой не видя такава до сега!), а имало само дизплазия. Не са ми предлагали никакви терапии до сега, всички са за конизацията след 2ри лош резултат. Освен това ми казаха, че тъй като съм застрахована държавно, 6те ме оперира Arzt in Praktikum или Assisitenzarzt  #2gunfire Освен това HPV не можело да се лекува или да се подтиска  Whistling . Както вече написах имам положителен резултат за всичките тия тъпи HPV  вируси и за висок и, за нисък риск  Rolling Eyes

Мегстар, благодаря ти за предложението! Ще ти пратя на ЛС всичките резултати от изследвания, които са ми правени.  bouquet

Дезита, благодаря ти за инфото, аз това го знам. Но никъде не пише, че при пап 3д се прави конизация, както на мен тук ми казват. А и никъде не съм намерила някакво лечение... #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт