кога и какво взеха да си говорят децата ви?

  • 511
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 663
ние сме на 1г 1м и само викаме "ъ", "а" и "е" като искаме нещо. като се ядоса и започва да вика ма-ма, ма-ма ама бързо като латерна, а когато й е кеф та-та, та-та. вкъщи все някой се занимава с нея и й говори, и обяснява нещата около нея. та въпроса ми е не е ли вече време да изговаряме думички???  newsm78

# 1
  • Мнения: 5 790
Ееее, рано е да говори още. Всяко дете проговаря на различна възраст. Когато Виктория беше на 1 год и 10 месеца, бях пуснала тема, че още не може да говори. Много се бях притеснила, че още вика "ъъъ" и "мамо"... А сега не мога да й затворя устата, дори понякога я моля да млъкне за малко, че не мога да си чуя мислите от нея. Не се притеснявай, съвсем скоро ще ти идва да си запушиш ушите, за да имаш малко тишина!

# 2
  • Мнения: 2 242
А сега не мога да й затворя устата, дори понякога я моля да млъкне за малко, че не мога да си чуя мислите от нея.
  Joy
ех кога ли ще дойде и при нас голямото дърдорене. Зори продължава да иска нещата с 'ъъъъъ' ooooh!

# 3
  • Мнения: 270
И ние сме само на мама и "ъъъ" и аз чакам с нетърпение да проговори. Laughing

# 4
  • Мнения: 363
Ние казваме ма-ма и ба-ба но мисля ,че  е несъзнателно

# 5
  • Мнения: 476
Племенницата ми до 3 годинки не искаше да говори. Всички бяха в паника, че нещо не е наред, но се оказа, че изведнъж започна да говори с цели изречения. Явно е слушала и е попивала, но нали е Овне ......  Laughing Сега не млъква, чак се уморява човек от вечното и дърдорене.  Hug

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Моята от съвсем скоро е в стихията си. Бърбори все по- смислено и ясно. Особено много глаголи започна да употребява, навързва все повече изречения.
Всичко е строго индивидуално- имаме приятелчета по- малки от моята с месеци, които редят стихотворения.

# 7
  • Мнения: 2 171
На Алекс речника се състои от няколко думички - ма-ма, та-та, дай и заветното ъ-ъ-ъ. За друго май не се сещам. И аз нямам търпение да проговори и да започна да разбирам по-добре желанията му.

# 8
  • Мнения: 999
Мими повтаря всяка последна дума от изреченията които чува от нас, също така си приказва много на бебешки език.Още не прави изречения, но се надявам докато стане на 2г. вече да може.

# 9
  • Мнения: 475
Аз пък вече си мисля,че нашето проговаряне няма да закъснее много.От една седмица постоянно повтаря "мамамама", "тататата", "дададада", а като недоволства "нененене".Супер смешна е.Вероятно това все още са само звуци,в които не влага никаква умисъл,ама де да знам....Бебешки му работи. newsm78

# 10
  • Мнения: 669
Ние също още не говориме кой знае колко, но виждам, че с всеки изминал ден има напредък, и все по-често се опитва да повтаря чути думички, които звучат далеч по-различно, но пак опитва. Иначе към момента, освен мама, тата, баба, деде, и още няколко думички, които само ние им знаем значението.
Не се притеснявай малки сте, за проговаряне, а и наистина всяко дете проговаря на различна възраст, така че дали на 1 г. или на 3 г. - има време.

# 11
  • Мнения: 9 467
В "капитал" от 24.02 имаше двд-"човешкото тяло" /това е второто/ та в този епизод обясняваха че говоренето е чисто физиологичен процес..сега би ми отнело мн време да го преразкажа, ако имаш възможност гледай филмите-струва си Peace

# 12
  • Мнения: 8 917
Към годинката говореше отделни думички и към годинка и 5-6 месеца започна изведнъж да повтаря всичко, което си говорим и оттогава не млъква Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт