Бояджийски услуги или художник????

  • 4 827
  • 34
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Искам стените на детската да приличат на нещо подобно:
  http://img.mbl.ru/175005b.jpg
Искам да е на облаци (стените и тавана), но не знам как да го постихна. Дали ми трябва бояджия или художник? Един приятел временно се занимаваше с бояджийски услуги и ни беше казал, че продавали валяци, които били във определени форми (като щампа), но не знам до колко е вярно това, и дали ще ми свършат работа и дали има на облаци.

# 1
  • Мнения: 1 558
Има такива валяци (незнам дали има на облачета обаче), но дори и да има този ефект няма как да го получиш, защото при всички случаи шарката ще е по-дребна и ще се повтаря често. Мисля, че съм виждала такива тапети на облаци ,  с тях ще се получи по-добре, отколкото с валяк. Иначе трябва да се обърнеш към художник.

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Знам, че има страхотни тапети, но изискват поддръжка. Искам да е с боя. Но пък ходожника ще ми взема маса и пари предполагам. Имахме един приятел, който е художник и щеше да ни свърши тази услуга за доста по малко пари, но замина за чужбина и сега не знам към кого да се обърна. И все пак предпочитам да е познат, който познавам и знам как рисува и какъв е като човек и това е важно дали е перфекционист или чападжия. Та сега се чудя....

# 3
  • Мнения: 51
Идеята да пуснете художник в стаята е страхотна! Много ще е шик, дори и за хол, кухня или друго помещение. Аз съм в процес на избор на цветове за стените и май ще ги оставя чисто бели /или слонова кост, не съм решила още/, но ми се иска да има някакви цветни акценти. Прерових стотици сайтове за тапети, но "моята" шарка я няма никъде. Ако откриете свестен художник, който да извърши тази услуга на прилична цена, моля, дайте инфо. Искам да е футуристично и колоритно, но без сюжет!!! Давайте идеи!

# 4
  • Мнения: 2 641
Тинка едно време като бях малка, баща ми беше изрисувал кухнята. Баща ми не беше по професия художник, но рисуваше страхотно. На едната стена имаше море и кораби водещи морска битка, на стената зад масата имаше гора и животни и на едно малко петно оставащо долу до шкафа имаше арабски замък. Невероятно красиво беше защото татко го беше правил с голямо желание. Ако намериш човек който рисува добре не ти трябва художник по професия.

# 5
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Е руснаците как го правят това: http://master-service.ru/gallery/photo.php?ID=1337&SOURCE=929 не изглежда да е тапат.
Вижте и това: http://master-service.ru/gallery/photo.php?ID=1183&SOURCE=927
Какви са тези мазилки какво е това чудо.

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 15:17 от Tinka79

# 6
  • Мнения: 3 927
Брезичките ми изглеждат точно като фото-тапет  Simple Smile
Ходила ли си в магазина Енигма, на Сливница 150, тел. 603 821 - може да имат някоя картинка за теб, ако промениш мнението си за рисунка-тапет  Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 2 437
Е руснаците как го правят това: http://master-service.ru/gallery/photo.php?ID=1337&SOURCE=929 не изглежда да е тапат.
Вижте и това: http://master-service.ru/gallery/photo.php?ID=1183&SOURCE=927
Какви са тези мазилки какво е това чудо.


Това второто мисля, че е венецианска мазилка.
Коридора у нас сме го направили така, аз и мъжа ми.
Купува се специална смес за този тип мазилка, шпаклова се (много тънко, само се "намазва") и когато изсъхне се правят тези шарки. Пак от същия материал, от същия цвят. Стават по-светли и тъмни участъци.
Цветовете са каквито искаш...ние направихме цвят праскова. Ако искаш може шарките да не са един цвят, но според мен се губи ефекта на мазилката.
После се изглажда с шкурка. Накрая се маже с вакса за да стане гланц и да контрастират шарките. Така може и да се мие с вода.
Изобщо, много е готино за поддържане и много ефектно.
Излезна ни около 50лв за 15-20кв.м. стени.
Сега ще правим ремонт и ще си извикаме майстор, защото си е бавно, а и ние доста аматьорската го направихме, уж за проба.

# 8
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Брезичките ми изглеждат точно като фото-тапет  Simple Smile
Ходила ли си в магазина Енигма, на Сливница 150, тел. 603 821 - може да имат някоя картинка за теб, ако промениш мнението си за рисунка-тапет  Simple Smile

Абе не искам тапети, захабяват се и иска поддръжка искам да е рисувано. А 1 което показах (предполагам и другото) си изглежда чиста рисунка иначе кака ще се получи ефекта от преливане между сиьо и жълто на места. А не може фототапет и по таваните да слагат. newsm78 Абе много искам такова чудо. Даже вече съм решила как да направя и вратата на облаци и пердета да купя такива и т.н.
A това няма как да не е рисунка вече: http://master-service.ru/gallery/photo.php?ID=1058&SOURCE=939

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 16:15 от Tinka79

# 9
  • Мнения: 3 927
Ами пускаш и-мейл на
Дизайн: Алена Майорова 
Моделирование: Александр Толстопятов, Роман Лосев 
Визуализация: Роман Лосев 

и си поръчваш да дойдат до Б-я да го нарисуват  Simple Smile

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами пускаш и-мейл на
Дизайн: Алена Майорова 
Моделирование: Александр Толстопятов, Роман Лосев 
Визуализация: Роман Лосев 

и си поръчваш да дойдат до Б-я да го нарисуват  Simple Smile

Абе и аз това си мислех, ама кой ще им плати.  Twisted Evil Първо трябва бая да забогатея.  Grinning  Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 384
Здравейте,момичета.Случайно попаднах на вашата тема.
Синът ми учи в художествената гимназия-9 клас.От него знам,че има приятел-12 клас,който търси работа,защото е в затруднено положение.
 Дойде ми идея,че той може да свърши тази работа добре ,и не толкова скъпо,като майсторите.
Ако решите да го наемете,мога да говоря с него и да ви свържа.

# 12
  • Мнения: 3 927
Aз наред с майтапа исках да ти предложа нещо.
Спомних си снощи, че в една детска градина видях как един от татковците беше нарисувал  стената на спалното помещение като морско дъно - основата беше синьо-зеленикава и имаше риунки на всякакви морски създания - доколкото помня беше много реалистично и хубаво.......
Предлагам ти да поразпиташ за художник...... Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 203
   Момичета, случайно попаднах на темата - Тинка, баща ми е художник - живописец,занимава се с декори в театър - само споделям, не мога да говоря от негово име,ако те интересува бих могла да го питам.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 152
и аз ще следя темата, че и ние имаме идея една стена да се изрисува, но поне като имаме идея какви и къде да сложим мебели б детската.

Общи условия

Активация на акаунт