Имахте ли такъв проблем с име на бебето?

  • 8 320
  • 122
  •   1
Отговори
   Здравейте на всички! Имам следният проблем - с мъжа ми не можеме да се разбереме как ще се казва дъщеря ни. Тоя мухльо има бясно желание да я кръсти на майка си, а аз много отдавна реших че само така няма да се казва (имам мноого голям зъб на свекървата, заради тая жена бремеността ми беше прекалено напрегната). Та искам да ви попитам кой питат за името в родилното? Аз си мисля че мене ще ме питат, обаче много ви моля кажете дали наистина е така и имам 100 % застраховка от намесата на ядосващият ме съпруг??? Благодаря всичките които ще ми отговорят предварително.

# 1
  • Мнения: 11 003
Доколкото знам, ще попитат теб, още щом родиш. А щом сте женени, няма да следва процедура по припознаване и директно ще я запишат с презимето и фамилията на мъжа ти.
Успех! Peace

# 2
  • Мнения: 6 155
Теб ще питат, но по-добре с мъжа ти да стигнете до някакво общо решение за името  Peace Не е добре да имате недоразумение по този въпрос... да не се отрази по-късно върху детето Confused

# 3
  • Мнения: 998
Струва ми се, че щом употребяваш думите ТОЯ МУХЛЬО, имаш по-голям проблем от това, какво име да хоси детето   Thinking

# 4
  • Мнения: 174
Ще питат теб веднага на род. маса, но мисля,че после и бащата подписва някакви документи още в болницата относно името. Така че да не направите някой скандал там, разберете се преди това

# 5
  • София
  • Мнения: 1 345
При мен бащата не е подписвал нищо,но ние се бяхме разбрали само аз подписах и това беше

# 6
  • Мнения: 1 547
А ти защо мислиш, че изборът на име е единствено и само твоя привилегия?! Детето е колкото твое, толкова и на "тоя мухльо" Whistling Нима неговото "бясно желание" да го кръстите на свекървата се различава по нещо от твоята противоположна категоричност по въпроса ?? Да избереш сама име на бебето, че и да го запишеш през главата на съпруга си, ми се струва един твърде нестабилен фундамент на бъдещото ви родителство.

Дано не съм права, все пак.  Thinking

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 702
Само теб питат, но и аз мисля, че е най-добре предварително де сте се разбрали с него. Представи си, заради това да каже например :"майка й да я прибира от болницата" или пък да заформи някакъв друг скандал.
Както ти можеш да го "изненадаш" с името, така и той теб може с нещо друго.

# 8
  • Мнения: 75
naistina 6te popitat teb. no i az kato vsi4ki te suvetvam da si izqsni6 vuprosa sus supruga ti. na skoro mi se slu4i - vzeh re6enie sinut mi da se kazva martin vmesto milen, kakto iska6e ba6ta mu i imame problemi za tova. e, nie imame o6te dosta problemi, no tova dopulnitelno vlo6ava situaciqta.

no az 4estno azano ne suzalqvam... imam si pri4ini. uspeh!

# 9
  • Мнения: 2 220
В болницата аз казах как ще се казва бебето, но после и мъжа ми подписа някакъв документ. При нас пък стана малко обратното - последно бяхме решили едно име, а на другия ден той като дойде да ме види, му казах, че бебето се казва по друг начин  Mr. Green. Но в случая нямаше проблем, защото той тайно си искаше това име, което остана в крайна сметка. Пък и аз го вписах чак на 4-ия ден.  Wink
Не поставяй мъжа си пред свършен факт за такова нещо. Разберете се предварително!

# 10
  • Мнения: 165
И аз съм на мнение да си изясните нещата,от толкова имена не може ли да изберете някое което да се харесва и на двамата?Поговори си с него и му кажи,че не ти е приятно като настоява да е на майка му поради ред причини които мислиш.Освен това напоследък много майки си кръщават децата на мъжете си така ,че ако ти харесва неговото име и може да го обърнеш в женски род,това може да ти бъде коз Wink може и на тебе или на двамата.Друго също ми минава през ума,ако е момче? Laughingнякой път стават и лекарски грешки за пола на детето.При всички случаи те съветвам да не го поставяш пред свършен факт.Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане Peace

# 11
  • Мнения: 289
Не зная от кой град си, и в коя болница ще раждаш, в случай че си от София, но при нас имаше съвсем реална възможност мъжът ми да прояви самоинициатива за името  Mr. Green това ни е първото детенце, и не бяхме наясно с процедурата по даването на име. Веднага след раждането акушерката ме попита как ще се казва, но мисля че беше просто от любопитство  newsm78 не го записа никъде - до изписването им бебетата се водят под номер, не с име. Аз постъпих в болница в петък през нощта, т.е. в събота и неделя беше престоят ми, а тогава има само дежурни, никой не ме попита за име, и в понеделник изненадващо ме изписаха  Confused докато акушерката обличаше бебо за изписване, даде на мъжа ми да попълни някакво талонче с нашите имена, името на бебето, адрес и т.н., и той реши, че това е, което трябва да направи за да стане баща официално  Mr. Green След като се прибрахме вкъщи обаче, продължавах да си мисля, че нещо не е наред... обадихме се в болницата, откъдето му казаха, че ме били издирвали, щото съм избягала без да запиша детето  Shocked  така че, той отиде и го записа сам. Ако искаше, можеше да ми спретне някоя изненадка  Mr. Green това беше в Шейново. Тъй че, ако случайно пропуснат да те попитат в суматохата, поинтересувай се ти. Аз иначе съм на мнение, че майката има решаващия глас в избора на името  Peace Желая ти успех!

# 12
  • Мнения: 419
Струва ми се, че щом употребяваш думите ТОЯ МУХЛЬО, имаш по-голям проблем от това, какво име да хоси детето   Thinking
мдаааааа, дори и да успееш сама да запишеш детето, после кво правиш  #Crazy
дано да е временно неразбирателство, щото нали се сещаш, че детето ще носи това име цял живот, което пък означава, че цял живот ще има за какво да си натяквате и да се карате  Sick

# 13
  • Мнения: 183
А ти защо мислиш, че изборът на име е единствено и само твоя привилегия?! Детето е колкото твое, толкова и на "тоя мухльо" Whistling Нима неговото "бясно желание" да го кръстите на свекървата се различава по нещо от твоята противоположна категоричност по въпроса ?? Да избереш сама име на бебето, че и да го запишеш през главата на съпруга си, ми се струва един твърде нестабилен фундамент на бъдещото ви родителство.

Дано не съм права, все пак.  Thinking
Каква толерантност! Нямам думи! Явно нямаш проблеми със свекето. Не при всички хора е така обаче!!! Моето дете няма да позволя да се кръсти на нея. И не мисля че мъжът има „равни” права,ще ги има като износи 9 месеца и мине през родилните мъки.Обаче задължително трябва да се разбереш  със съпруга си предварително,без да наблягаш на израза „няма да си кръстя дете на майка ти”,ще предизвикаш буря,бъди по-умна и по-деликатна и с хитринки ще постигнеш своето.Освен името на майка си други имена не харесва ли?Или държиш на всяка цена да е избрано от теб?Направи компромис. Да запишеш детенцето без да се разбереш с него е последното нещо което трябва да направиш,но и аз бих го направела при краен случай. Желая ти успех.

# 14
  • Мнения: 1 800
Мисля че е най-добре да се разберете за това...не е нужно да бъде нейното име,само първата буква, така ти можеш да избереш име, което ти каресва със съответната буква, а той да си мисли че е кръстено на майка му... и не знам защо трябва да е кръстено детето на найкои и да дава ограничение в избора на име, вместо това може да дадете име, което и двамата харесвате...така няма да има причина за скандали и сръдни. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт